Jun 14, 2024, 04:12:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.184 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Treniranje do otkaza/failure  (Pročitano 11715 puta)

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Treniranje do otkaza/failure
« poslato: Februar 05, 2013, 10:46:36 posle podne »
Nisam bas nasao nesto konkretko u vezi ovoga preko search-a.

Cisto me zanima kakvog ste stava prema treniranju do otkaza i kako ga i sami praktikujete?

Da li uopste idete do otkaza? Ako da, koliko cesto (svaki trening ili povremeno), Na svakom setu, na poslednjem setu? Sta uopste smatrate za otkaz, samo koncentricni deo (tj. dizanje/povlacenje tereta) da li idete i preko tog otkaza? Da li ste jedno vreme praktikovali treniranje do otkaza cesce, pa prestali ili vice versa, kako vam se ucinilo vreme oporavka ili sam napretak kada se trenira ili ne trenira do otkaza itd.

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2013, 11:27:01 posle podne »
Dobro pitanje konacno.
Vidi mnogo cinioca je u igri da bi se upustio u tako nesto. Ljudi kod nas olako to shvataju jer mokey do what monkey see i tako imas ljude u gymu koji svake nedelje rade keca na benchu i tako godinama...
Sta moras ispuniti: ishrana, dosta amino kiselina u sistemu, odmor, zagrevanje, dobrog trening partnera i naravno koncept treninga.
Ne kazem da trebas da treniras kao sisy ali sve do otkaza je osudjen misic na propast
Nemoj da silis dok ima pumpe dobro je.
Ono sto sam ja probao je jednom nedeljno jedna grupa misica osnovna vezba zadnje dve serije do otkaza, koji ponavljaj ako je recimo cucanj i uz pomoc.
Kad kazem jedna grupa tad mislim ako sam razbio noge te nedelje ledja su postedjena i obrnuto.
Trening do otkaza je hod po tankoj zici i cas skliznes u katabolizam.
Ponavljam sve gubi smisla ako ne ispunis gore navedene cinioce.
Javice se valjda jos neko
pozz

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #2 poslato: Februar 06, 2013, 01:20:15 pre podne »
Ja sam trenirao po tom principu grudi, tj BP.  Trening je isao ovako, (imao sam oko 73-5 kg): zagrevanje 50x6,70x4,80x2,90x1 pa 100x6 max,90x6max, 85x8 max. Tada mi je kec bio 120. Sto se snage tice bio sam jako zadovoljan, ali mi se javljao problem na svake 3-4 nedelje da se pretreniram i odem u minus sa snagom. A posto nisam umeo da odradim deload na vreme prestao sam da radim po tom principu...+ su me cesto bolela ramena, previse sam bio opretecen da li cu dans podici jedno ponavljanje vise nego na proslom treningu itd... Sada radim 3x6x100 (imam 82kg) Sto mi je na oko 3 ponavljanja od max-a. Nista me ne boli, zadovoljan sam napredkom,drugi ljubomorni... pricaju da sam na aas... Sve je na svojim mestima ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.315
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2013, 05:59:27 pre podne »
super

 tvoj trening je  bio tvoj pokusaj da radis na masi,defiinciji snazi u ISTO VREME a i sam si zakljucio gde te je odvelo-U PRETRENIRANOST-hvala bogu
tako da bih molio sve koji proctaju ovo da zanemare takve vrste treninga ,a pogtovo POCETNICI jer od toga nemaju nista (naravno gledajuci na duge staze)

trening do otkaza je odlicna tehnika,ali je isto treba primenjivati
-selketivno
-imati iskustvn
-imati staz
-imati razlog ZASTO bi terao misic preko ivice tj ako postoji opravdan razlog da ce to doneti pomak u daljenjm rzvoju ipetrofije ONDA DA-ali za to treba imati godine staza u teretani i znati trenutak kada se to primenjuje
« Poslednja izmena: Februar 06, 2013, 07:09:15 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #4 poslato: Februar 06, 2013, 09:03:40 pre podne »
Znaci Doorianov trening gde se svaka zadnja serija vezbe izvodi do otkaza nije za obicne smrtnike makar ne redovno... 8) :o
Men sana in corpore sano !

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2013, 11:46:31 pre podne »
masa, snaga i definicija... Imao sam osecaj da radim nesto veoma ''pametno''  ;D.
Primljeno k' znanju  :), + sto imam nervno ostecenje i telo nije tolerantno na ovakvu vrstu treninga gde se drnda nervni sistem  >:(.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.315
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #6 poslato: Februar 06, 2013, 11:58:52 pre podne »
Znaci Doorianov trening gde se svaka zadnja serija vezbe izvodi do otkaza nije za obicne smrtnike makar ne redovno... 8) :o

pa vidi
na
xxx Iu GH
xxx iu INS
xxxx gr peptida
xxx aas

400-450 gr B + xx UH

traingn to failure make sense

for skinny bastard..no no

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.315
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #7 poslato: Februar 06, 2013, 12:00:47 posle podne »
Citat
sto imam nervno ostecenje i telo nije tolerantno na ovakvu vrstu treninga gde se drnda nervni sistem 

ooooo yeahhhhhh BURN CNS to the bone!!

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2013, 12:01:32 posle podne »
Znaci Doorianov trening gde se svaka zadnja serija vezbe izvodi do otkaza nije za obicne smrtnike makar ne redovno... 8) :o

pa vidi
na
xxx Iu GH
xxx iu INS
xxxx gr peptida
xxx aas

400-450 gr B + xx UH

traingn to failure make sense

for skinny bastard..no no

Upravo.

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #9 poslato: Februar 06, 2013, 12:19:08 posle podne »
Cuti... samo kada se stetim kako je imati ultra sprzen CNS... Ne daj Boze nikome.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.315
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2013, 12:25:57 posle podne »
Cuti... samo kada se stetim kako je imati ultra sprzen CNS... Ne daj Boze nikome.

pa bas naprotiv drugar
jamislim da bi trebalo da OPISES da se novo peceni gurui pronadju u tome i da vide kako to izlgeda..
ako zelis to da radis

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2013, 01:39:10 posle podne »
  Do novoa gde sam ja bio niko ne moze dogurati! No 'ajde opisacu.
  Stenje Sprzen cns: Ne mogucnos brzog aktiviranja misica(od otvorene do zatvorene sake potrebno je poprilicno vremena da se to desi, eksplozivnost nula) , opsta slabost(ranac od po kile bi mi isklizao, ispao iz sake bez da primetim), losa koordinacija(kada ustanem sa stolice i odmah krenem ka vratima zaneo bi se par koraka u stranu, dok kada bi ustao sa stolice, skoncentrisao i krenuo to se ne bi desilo) ,lose procenivanje udaljenosti predmeta(konstantno nisam uspevao da se uhvatim za sipku u autobusu iz prve vec sam to usprevao iz drugog ili treceg puta ili bi omasio kvaku na vratima). Mogucnos razmisljanja i pamcena je svedena na minimum. Na temperaturi ispod 25C, telo funkcionise za nijansu bolje dok preko 25C sve ovo se pogorsava.
  E sada, meni u glavi konstantno stoji slika sebe kakav sam bio pre svih sranja, ali u realnost sam veoma slab, za to kako sam izgledao nemam reci... Nekada se iznerviram odem kod buraza da istreniram, tegovi su stajali u hladnoj prostoriji oko 5C, smognem snage da odradim nekakav trening( tipa bp 3x8x40, biceps 4 serije, velsanje 3 serije). Pose 20 min treninga leva saka potpuno otkaze, zamorim se...
    Tada dolazim do ULTRA sprzenog CNS-a: Sve gore navedeno postaje izrazenije, tremor leve ruke se pojacava. Nervi u nogama pocinju da bole pri hodalju. U ruci bi poceli da peku pri najobicnijim pokretima. Kada se kupam uopste ne osecam da voda pada na mene. Kada krenem negde cim skrenem misli zaboravio bi gde sam posao i trebalo bi mi par minuta da se prisetim gde sam krenuo. Kada sedim u autobusu vidim da trebam da izadjem na toj stanici ali ne mogu da odreagujem pa bi izasao na sledecoj. Idem Knezom gomila ljudi u naokolo, vidim sve ali se ne mogu povezati ni sa cim, apslolutno nista ne dopire do mene. Jedino sto osecam je ostar bol i slabost... To bi trajalo oko 10-ak dana pre no sto se vratim na prethodno stanje.
 
Sadasnja situacija kada opteretim relativno regenerisan nervni sistem: Uglavnom budem slabiji, lose se osecam, izrazena slabost u levoj ruci( posto je ona bila bas kriticna i nije vrsila funkciju), problem sa pamcenjem-nekako mi sve konfuzno... I lose izgledam, budem ravan, nigde vena... Ovo mi se desava preko leta kada su visoke temperature. Npr sada kada je hladno nemam problema, mada i trening mi je takav da ne poterecuje CNS, no videcu kako ce biti preko leta... Sada jedini problem je kada treniram K.B. vrati mi se tremor leve sake zato sto se pregreje u rukavici. To je to.
 

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #12 poslato: Februar 06, 2013, 01:47:51 posle podne »
Au brate mili ja za ovo nisam znao.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.315
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #13 poslato: Februar 06, 2013, 02:20:58 posle podne »
Au brate mili ja za ovo nisam znao.

ja sam pretpostavljao ovako neko
ali bas je i preko mog ocekivanja..

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #14 poslato: Februar 06, 2013, 02:28:35 posle podne »
Nesanica, libido nula itd.