April 28, 2024, 01:32:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?  (Pročitano 25173 puta)

Van mreže Kuljanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« poslato: Februar 08, 2013, 10:02:39 posle podne »
Pozdravi svima. Hteo bih da vas zamolim da mi malo pomognete ako nije problem i ako vas ne mrzi..
Ovako, treniram nekih godinu  i nesto dana  i postigao sam onako, sto se tice misica, dovoljno i zadovoljan sam, imam nekih 92 kg, i dosta mi se vide misici samo imam stomak. Ishrana sto se tice mesa, pahuljice, povrce voce itd.. je ok. Stvarno sam nacitan po tom pitanju, tako da je to OK zaista..
Idem u teretanu 5 puta nedeljno.
Evo, ovo sam hteo da vas pitam, posto gledam na nekim forumima da mnogi pricaju, pa aj da pitam vas koji ste malo bolje upuceni.
Znam da je najbolji kardio posle teretane, tacnije posle treninga sa tegovima, zato sto je tada najveci deo glikogena u misica potrosen i moze da se predje na masti.
Onda, znam da je i ujutru kardio na prazan stomak najolji jer tada organizam prelazi odmah na masti..
E sada ovo me zanima, da li jei istina da se salo ne moze izgubiti a misici sacuvati bez upotrebe BCAA amino kiselina ?
Msilim, ja trosim stvarno dosta na isharnu, pa na clansto u teretani pa sada bi mi bilo puno da trosim jos pare i na to.. Naravno ,da para ima ne bi bio problem... ali eto..
Sada mi je bas nelogicno da neko ko je rekreativac da mora da ima sada i protein i BCAA i sta ti ja znam sta sve da bi izgledao pristojno.... Mislim, koja je onda svrha reklamiranja teretana kada ti treba nekoliko stotina evra samo za suplemente i ishranu a plus ostatak ???  Mislim, ko to ima u Srbiji? Pa jedva sakupim za neku pristojnu ishranu, a ne jos sve to da dodajem..
Zanima me ovako, da li vredi da pokusam da smrasm i da ono.. sacuvam misice uz stvarno kvalitetnu ishranu ali bez suplemenata ili da odmah batalim u startu to :D ??
Pozdrav svima i  nadam se da vas nisam smorio odmah pri svome registrovanju na ovaj forum :)
« Poslednja izmena: Februar 08, 2013, 10:06:44 posle podne Kuljanin »

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2013, 10:20:34 posle podne »
Naravno da se moze i bez saplemenata, ishrana je najbitniji faktor u svemu tome. Mozes nam napisati kako izgleda tvoj jelovnik pa cemo videti da li treba nesto da menjas itd.

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2013, 10:34:56 posle podne »
Naravno da mozes .

Trbusnjaci se prave u kuhinji  ;)
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Kuljanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2013, 10:39:01 posle podne »
Evo ovako, nekih 500 g pilceh grudi (mada to kuvano na vodi stvarno ne mogu da jedem, jer mi se vise to ne svidja, vec jedem pohovano) onda jedno 1-2 sardine dnevno. Oko 3-4 kuvana jaja, onda ovsene pahuljice dva puta dnevno (ona velika casa od 3dl puna do vrha) sa  nekih 500 ml mleka dnevno plus mozda neki jogurt... Plus voca i povrce itd... I to rasporedjeno kako treba.. U nekih 5 obroka.. Oni sto rade u teretani mi kazu da je OK. I koliko sam citao po tim casopisima, jeste OK. Slatko sam izabacio, Jedem jako malo testa uz to, mada nekada ubacim  i neke kuvane virsle, malo susenih kobasica itd...  ali ne tako cesto.. Slatke stvari sam izbacio pre neki dan, mada sam i to jeo dosta. Sokove ne pijem uopste..

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2013, 10:45:02 posle podne »
Meni se cini da si ti citao sve osim ovog foruma. :) Pocni odavde:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Van mreže Kuljanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2013, 10:47:11 posle podne »
Naravno da mozes .

Trbusnjaci se prave u kuhinji  ;)

A citam bas u nekim casopisima, pa onda na netu pogledao pa svi govore da je to gotovo nemoguce.
Te da ce ti svi misici nestati, te da to nije dobro, te da ti treba WHEY + BCAA i jos gomila drugih stvari..
Pazi, znam ja sta sve treba. Imas milion stvari, najbolje bi bilo WHEY izolat + BCAA + neki jaki mulitvatimsko mineralni komplesk + DOBAR sagorevac + jos milion drugih stvari  :D ali brate, nemam ja love za to :D
Kada bude, kupicu ja sve to.. Kad asam bio klinac, pre nekih 7 godina, tada sam imao love, tada sam bio napaljen na masu.. Imao sam i dobre proteine, amino kiseline, onda onaj X-pand koji se tek tada pojavio cini mi se :D to je bilo 2006-e.. .ma milion stvari sam imao :D
Ali sada se nema, tako da od toga vise nema nista..
Zato, dal i mi ista vredi da pokusavam ili da samo odrzavam ovako pa kada bude bilo bolje da tada pokusam.

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2013, 10:54:05 posle podne »
Samo ti iscitaj dobro ovaj forum i navali na trening. ;)

Van mreže Kuljanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2013, 10:58:25 posle podne »
Pa sta ja znam ,jel meni npr nije dosta 500 gr mesa + 2 konzerve ribe + 3-4 jaja+ 500 ml melka + 200 ml jogurta za dovoljan dnevni unos proteina?  Ugljene hidrate racunam, jer je to lako obezbediti i to nije nikakav problem ubaciti... 

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2013, 10:59:02 posle podne »
Citat
Stvarno sam nacitan po tom pitanju, tako da je to OK zaista..
I onda ovakav post
Citat
Evo ovako, nekih 500 g pilceh grudi (mada to kuvano na vodi stvarno ne mogu da jedem, jer mi se vise to ne svidja, vec jedem pohovano) onda jedno 1-2 sardine dnevno. Oko 3-4 kuvana jaja, onda ovsene pahuljice dva puta dnevno (ona velika casa od 3dl puna do vrha) sa  nekih 500 ml mleka dnevno plus mozda neki jogurt... Plus voca i povrce itd... I to rasporedjeno kako treba.. U nekih 5 obroka.. Oni sto rade u teretani mi kazu da je OK. I koliko sam citao po tim casopisima, jeste OK. Slatko sam izabacio, Jedem jako malo testa uz to, mada nekada ubacim  i neke kuvane virsle, malo susenih kobasica itd...  ali ne tako cesto.. Slatke stvari sam izbacio pre neki dan, mada sam i to jeo dosta. Sokove ne pijem uopste.
Za pocetak treba da promenis izvore informisanja, dobro je to sto ti volis da citas, ali treba znati i sta citas i cije savete slusas.
Sto se tice mrsavljenja i korscenja BCAA ili nekih drugih antikatabolika... Naravno da ces mrsaviti ako budes u kalorijskom deficitu, ali ce sa salom odlaziti i misici. Sigurno neces izgubiti sve sto si izgradio, ali jedan deo misica ce biti "pojeden" tokom dijete. Ne koriste ljudi BCAA tek onako, radi reda, nego zato sto ima svoju ulogu, a to je da sacuva misic od katabolizma.
Uostalom pre nego sto bilo sta krenes da radis prvo treba da zaboravis skoro sve sto si do sada citao po caspoisima (moze i u njima da se nadje nesto korisno) i da pocnes da citas forum, pre svega deo o ishrani.

Ne bi bilo lose ni da postavis neku svoju sliku, da vidimo tih 92kg sa kojima si zadovoljan.
Pozdrav ;)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2013, 11:05:12 posle podne »
Burazeru ne ide definisanje i pohovano meso jbga:-) znam da je extra ali ne biva
Men sana in corpore sano !

Van mreže Kuljanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #10 poslato: Februar 08, 2013, 11:07:13 posle podne »
Pa sta fali citati savete od Mr Biga ili Pedje Petrovica ili Milosa Sarceva ako se oni nalaze u casopisima?
Ne kontam, pa to su , ono.. strucnjaci, zar ne?
Valjda oni znaju sta i kako treba??
Znam ja da se ne uzima BCAA tek tako, kao sto se ni kreatin ne uzima zato sto je to IN, vec svi ti proizvodi imaju svoju namenu.
Samo kazem, trenutno nemam uslove za tako nesto..
Gledaje, ja uopste vise ne patim od toga da izgledam nabidlovano, vec samo da dobijem te trbusnjake.
Ja sam rekreativac.. Samo da skinem ovo odvratno salo sa stomaka, i to je to. Ali ako ode sav misic i da posle ne mogu dici ni upola tezine koje sada radim, onda ne bih da pokusavam, vec bih cekao neke bolje dane..

Van mreže ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #11 poslato: Februar 08, 2013, 11:12:09 posle podne »
voće i pohovano? mrzi te da čitaš i to je to...
disciplina se meri u gramima a kajanje za propustenim prilikama u tonama

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #12 poslato: Februar 08, 2013, 11:16:40 posle podne »
Pa sta fali citati savete od Mr Biga ili Pedje Petrovica ili Milosa Sarceva ako se oni nalaze u casopisima?
Ne kontam, pa to su , ono.. strucnjaci, zar ne?
Valjda oni znaju sta i kako treba??
Znam ja da se ne uzima BCAA tek tako, kao sto se ni kreatin ne uzima zato sto je to IN, vec svi ti proizvodi imaju svoju namenu.
Samo kazem, trenutno nemam uslove za tako nesto..
Gledaje, ja uopste vise ne patim od toga da izgledam nabidlovano, vec samo da dobijem te trbusnjake.
Ja sam rekreativac.. Samo da skinem ovo odvratno salo sa stomaka, i to je to. Ali ako ode sav misic i da posle ne mogu dici ni upola tezine koje sada radim, onda ne bih da pokusavam, vec bih cekao neke bolje dane..


Reci nam gde si procitao da MR Big, P.Petrovic i M.Sarcev savetuju onakvu ishranu kakvu si ti naveo? :)

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #13 poslato: Februar 08, 2013, 11:20:26 posle podne »
mrzi te da čitaš i to je to...

Upravo. Onaj link sto sam mu ostavio gore sigurno nije ni otvorio.

Van mreže Kuljanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #14 poslato: Februar 08, 2013, 11:27:06 posle podne »
Aj dobro.. nema svrhe raspravljati se..
Ako sam od 72 kg dosao na 92  i ako sam od 50 kg na bencu uspeo da stignem na 120 nekoliko puta, onda reci da nije bilo napretka, ne znam stvarno..
Delovalo je, samo mozda imam nekih 6-7-8 kg viska sala na stomaku i to je to.
Pio sam protein i kreatin do Nove godine, a sada vise.. Ne kontam sta je tako lose u mojoj ishrani ali ajde.. Kako vi kazete..