April 27, 2024, 11:12:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?  (Pročitano 25171 puta)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #30 poslato: Februar 09, 2013, 12:26:39 pre podne »
Pa jbg-a ja sam ostao u 2006- oj. To su za mene neka lepsa vremena bila :D
Ali znam sta sam bio citao, tako da znam sta govorim :)
Samo polako, bitno je da imas volje i da imas mogucnosti da ispratis celu ovu pricu.
Citaj pa ces videti gde si gresio...vremenom ce ti se popravljati i znanje i forma :)
I po hiljaditi put ne treba ti dekstoza sa kreatinom pre treninga, vec sam ti napisao!!!!!

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #31 poslato: Februar 09, 2013, 12:27:34 pre podne »
Pazi brate, ne znam tacno gde je, posto sam to citao iz casopisa..
Ali islo je ovako.
Pre teretane Kreatin+protein+Glu+ dekstroza, onda to je pio i u toku treninga stim da do polovine treninga to popije

Dekstroza pre ,a tek u toku treninga ? Svasta .

Kako svasta? Ne razumem? Pa kako ces kreatin pre teretane da popijes? Samo sa vodom ili sta?
Svasta stvarno.. Pa valjda je logicno da pijes kratin sa dekstrozom. Pa prvi put cujem da se kratin moze i piti bez dekstroze..

Druze, ti nas ili zezas ili pravis budalu od sebe... Kao sto ti je Mica napisao, tekst je iz 2006. godine, a od tada su se mnoge stvari promenile. Nekada se uzimalo i po 100g dekstroze u pwm... Pre treninga uzimas kreatin sa vodom bez icega. U toku treninga mozes da pijes tecne amino kiseline, a posle treninga whey + dekstroza + kreatin.
« Poslednja izmena: Februar 09, 2013, 12:31:03 pre podne Kemis »

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #32 poslato: Februar 09, 2013, 12:29:48 pre podne »
Kako svasta? Ne razumem? Pa kako ces kreatin pre teretane da popijes? Samo sa vodom ili sta?
Svasta stvarno.. Pa valjda je logicno da pijes kratin sa dekstrozom. Pa prvi put cujem da se kratin moze i piti bez dekstroze..

Imas ti dosta da citas , ali neke tekstove iz ovih skorijih godina ;)
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Kuljanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #33 poslato: Februar 09, 2013, 12:39:15 pre podne »
Aj dobro, možda sam malo ispao iz toka, ali znam da kada sam to baš pratio tamo 2005-2006 da sam svuge nailazio na takve tekstove.. Mada nisam znao da se to promenilo u vezi tih osnovnih pravila. Al aj, nema veze.. Šta je tu je. Trebao bih možda malo da iščitam šta se izdogadjalo u tih zadnjih 7 godina..

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #34 poslato: Februar 09, 2013, 12:43:36 pre podne »
Aj dobro, možda sam malo ispao iz toka, ali znam da kada sam to baš pratio tamo 2005-2006 da sam svuge nailazio na takve tekstove.. Mada nisam znao da se to promenilo u vezi tih osnovnih pravila. Al aj, nema veze.. Šta je tu je. Trebao bih možda malo da iščitam šta se izdogadjalo u tih zadnjih 7 godina..

Upravo tako. I ovde na forumu kad budes citao, a vidis da je tema zapoceta pre 5+ godina i ima 30+ strana, nemoj da se zaustavis na 5. stranici vec procitaj do kraja celu temu, tako ces biti siguran da si se informisao kako treba.

Van mreže Kuljanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #35 poslato: Februar 09, 2013, 12:50:12 pre podne »
Aj dobro, mada to uopšte ne menja stvar. Ja čak trenutno ni ne pijem kretatin (ranije je važilo pravilo da kada se pije kretan ne radi mršavljenje mada sada ne znam da li to važi i dalje) Ja sam pitao za skidanje sala bez nekih suplemenata tipa BCAA i sagorevača. Koliko je to moguće a da se ne izgubi puno mišića?
I eto, dao sam vam moj neki plan ishrane, pa da kažete da li je OK. i šta ne valja..

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #36 poslato: Februar 09, 2013, 12:55:56 pre podne »
Aj dobro, mada to uopšte ne menja stvar. Ja čak trenutno ni ne pijem kretatin (ranije je važilo pravilo da kada se pije kretan ne radi mršavljenje mada sada ne znam da li to važi i dalje)

I sada isto to za kreatin vazi, ali si nas ti odvukao svojim kasnijim postovima u drugom pravcu i onda se razjasnjavalo kada se pravilno sta i kad treba piti.

Ja sam pitao za skidanje sala bez nekih suplemenata tipa BCAA i sagorevača. Koliko je to moguće a da se ne izgubi puno mišića?
I eto, dao sam vam moj neki plan ishrane, pa da kažete da li je OK. i šta ne valja..

Naravno da je moguce i bez BCAA, a za ishranu ti je vec Mica odgovorio.

"kostur" ove ishrane je ok, ali ima i gresaka

Sardina nije dobra, previse je masna...iako mozda ocedis svo ulje
Piletina je ok, ali ne ako je pohujes, przis itd. Treba da je ili kuvas, peces na rostilju ili teflonu itd...uglavnom bez masti ili ulja. Postoji mnogo nacina da je spremis kako treba a da ti ukus ne dosadi, ne mora uvek da bude kuvano bez zacina.

Gledaj da unosis oko 2,5gr/kg proteina, UH zavisno od cilja i tvog metabolizma i nesto zdravih masti ali oko njih ne treba puno da se opterecujes.

Van mreže Kuljanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #37 poslato: Februar 09, 2013, 01:07:18 pre podne »
Aj ok.ok.ok.
Hvala svina na strpljenju.
A još da kažem za kardio i da mi kažete šta o tome mislite i da li je ok.
Ovako planiram:
4 puta u toku nedelje ujutru trčanje na prazan stomak. Odmah posle budjenja. Nekih 40 min. Šta mislite o tome?
I nekih 4 puta nedeljno 30 min. posle teretane vožnja bicikla sa intervalima. I da, planirao sam da kada trčim ujutru da taj isti dan radim i vožnju bicikla posle teretane. A u danima kada ne radim kardio ujutru, da ga ne radim ni uveče. To je takodje pravilo od pre nekih 7-8 godina, tako da ne znam koliko je ispravno.
Eto još da mi to iskomentarišete i to je to. Neću vas onda daviti više :D

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #38 poslato: Februar 09, 2013, 01:11:05 pre podne »
kardio ubacuj postepeno i u skladu sa rezultatima i potrebama :)
a ne da sve to trpnes odjednom,em sto bi bilo mozda previse,em sta bi radio posle kad posustanu rezultati....
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #39 poslato: Februar 09, 2013, 07:29:10 pre podne »
Zapamti samo da na dijeti, ishrana mora biti striktna i da moras biti u deficitu, a na masi, hajde i da uleti nesto junka.
« Poslednja izmena: Februar 09, 2013, 10:25:57 pre podne mica86 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #40 poslato: Februar 09, 2013, 09:01:35 pre podne »
Aj dobro.. nema svrhe raspravljati se..
Ako sam od 72 kg dosao na 92  i ako sam od 50 kg na bencu uspeo da stignem na 120 nekoliko puta, onda reci da nije bilo napretka, ne znam stvarno..
Delovalo je, samo mozda imam nekih 6-7-8 kg viska sala na stomaku i to je to.
Pio sam protein i kreatin do Nove godine, a sada vise.. Ne kontam sta je tako lose u mojoj ishrani ali ajde.. Kako vi kazete..

pa evo da ti i ja odgovrim
u sihrani ti ne valjaju
sardine
pohovona mesto
jogurti
mleko
it dit d
razlo tome je sto si ti stigao sa tih 70 kg na 90 kg bas OVAKVA ISHRANA DRUGAR
e sada
ajde sam zaklljcui dali je logicno da ti sada samo POZELIS da skines salo sa stomaka i da nista ne prezumes umesto toga osim sto ces da ubacis trubusnjake?
mislim
rpobaj sam dali ej lgicno da ti je ovakve ishrana dala 20 kg + i pomak na bencu 40 kg _+ i ako si ti sretan -OK
ali probaj da stvoris u svojj glavi sada stvari i sam zakljucis
ako sam sa necim dobio 20 kg ,dali je logicno da sada sa istim tim i skinem 5-6-7 kg kako si ti rekao?

Van mreže Kuljanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #41 poslato: Februar 09, 2013, 01:53:06 posle podne »
Haha... dobro, u pravu si, mada da te ispravim, nisam pomerio 40 kg na bencu nego 70. Znaci od 50 do 120 a ne do 90  :D :D ali ajde, nema veze, cinjenica je da imam sala. Pazi, nisam mislio da ubacim trbusnjake jer ja njih radim redovno vec dugo vremena,  vec kardio ujutru na prazan stomak i posle teretane i tako oko 4h nedeljno. Sigurno bi otislo nesto sala posto ga nisam radio bas dugo.. Ipak 4 sata kardia nedeljno nije malo.. Ali pitam, koliko bi mi to odnelo misicne mase? Da li bi veci deo misica otisao, ili ne?

Da, znam da ne valja pohovano, ali ne kontam sta ne valja u Ela jogurt u  koji ima manje od 1% masti? I Ela mlekuo koje takodje ima manje od 1% masti? Pa znam da se ranije to reklamiralo gde god se stiglo, narocito po tim teretanama i sta ti ja znam gde jos. Svi zivi su koristili Ela sir, Ela melko, Ela jogurt jer je najmanje masan mlecni proizvod u Srbiji..


Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #42 poslato: Februar 09, 2013, 02:09:03 posle podne »
4 sata kardia nedeljo je previse,i da "odnelo" bi veliku kolicinu misicne mase!Ne valja laktoza u tom jogurtu,nekad je bila reklama kada bilder jede bonzitu,pa se ipak ona ne jede za potrbe ovog sporta!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #43 poslato: Februar 09, 2013, 02:54:19 posle podne »
Haha... dobro, u pravu si, mada da te ispravim, nisam pomerio 40 kg na bencu nego 70. Znaci od 50 do 120 a ne do 90  :D :D ali ajde, nema veze, cinjenica je da imam sala. Pazi, nisam mislio da ubacim trbusnjake jer ja njih radim redovno vec dugo vremena,  vec kardio ujutru na prazan stomak i posle teretane i tako oko 4h nedeljno. Sigurno bi otislo nesto sala posto ga nisam radio bas dugo.. Ipak 4 sata kardia nedeljno nije malo.. Ali pitam, koliko bi mi to odnelo misicne mase? Da li bi veci deo misica otisao, ili ne?

Da, znam da ne valja pohovano, ali ne kontam sta ne valja u Ela jogurt u  koji ima manje od 1% masti? I Ela mlekuo koje takodje ima manje od 1% masti? Pa znam da se ranije to reklamiralo gde god se stiglo, narocito po tim teretanama i sta ti ja znam gde jos. Svi zivi su koristili Ela sir, Ela melko, Ela jogurt jer je najmanje masan mlecni proizvod u Srbiji..



pa evo
opet gresis u tolikoj meri
kakve veze ima koliko ti radis cardio ako unosis smece?
pa i fudbaeri svaki dan rade 2 x 2 sata kardio (treninge) i to kakve
ali nesto ne vidim da gube kg svi?
sto ti mislis iz kog je to razloga?

Van mreže Kuljanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Da li mi vredi da pokusam da skinem salo bez suplemenata?
« Odgovor #44 poslato: Februar 09, 2013, 06:24:23 posle podne »
Pa ono.. prosecan fubaler ima 65 kg. Pa sta taj ima da gubi? On vise ni nema prostra za gubljenje. Fudbaleri nemaju ni grama sala.  Pa kao i maratonci, trce nedeljno preko 100 km i isti su godinama.. Poznajem ovde kod nas u Kuli bas puno maratonaca, i isti su godinama jer su dosli do nekog svog maksimuma po pitanju mrsavosti.
Ja brate imam 91- 92  kg, ja imam sta da gubim...
Pogotovu sto  bi  meni kardio bio ogromna promena, jer ga  nisam uopste radio.. Po nekoj logici bih trebao da topim masti ako se ne varam. A ja ne pricam o profesionalnom bavljenu bodi bildinga, vec samo da skinem nekih 5-7 kg i to je to.. Ja sam visok 183 cm, i imam malo sala na stomaku, nista vise..  Voleo bih da od tih 5-7 kg skinem najvise masti i to je to.. Nisam ja debeo, nisam cak ni puniji, samo imam par KG na stomaku.. Ne pricam o skidanju 40-50 kg sala  pa da meni sada treba par hiljada Evra da bih doveo liniju.