Mart 29, 2024, 12:53:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Mrsavljenje u toku  (Pročitano 6648 puta)

Van mreže flicka

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Mrsavljenje u toku
« poslato: Februar 12, 2013, 03:51:37 posle podne »
Pozdrav svima.
Uskoro punim 34 godine. Ceo zivot sam uglavnom bila debela. Liniju sam doterala posle rodjenja prvog deteta. U roku od par meseci sam imala 60kg. Posle druge trudnoce sam ostala sa 10kg viska i jos uvek se mucim iako je proslo 3.5 godine od tada. Od pre dva meseca sam uplatila vodjeni trening u teretani a od pre mesec dana pazim u potpunosti sta unosim od hrane. Od kada vodim racuna, skinula sam ukupno 3kg. Sada trenutno moje dimenzije su sledece:
Visina 180cm, 67kg.
Obim struka u najuzem delu: 70cm
Obim kukova: 92cm
Obim bokova: 98cm
Obim butina: 58cm
Obim listova: 41cm
Problem mi je moja kruskasta gradja. Kad mrsavim, uvek prvo ide salo sa delova koji i nisu toliko kriticni kao sto je stomak, grudi, ruke i lice a noge ostaju stubaste da ne kazem debele. Sa trenerom uglavnom radim vezbe za noge i trbusnjake. Na kraju treninga uglavnom vozim bicikl ili hodam na traci oko pola sata.
Evo kako izgleda moja ishrana danas kad ne idem na trening:
Posle budjenja u 7h popijem nes kafu napravljenu sa Ella mlekom.
9h - 2 manje pomorandze
11h - 50g ovsenih pahuljica sa 250ml viva jogurta
14 - 100g pileceg belog mesa, 100g brokolija, 100g kupus salate
kad stignem kuci sa posla oko 17h - 200g brancina, 100g prokelja, 100g kupus salate
19:30 - 2 belanca i 50g ella sira.
Kako vam se ovo cini? Takodje, moje pitanje je: sta da radim da obimi sa nogu brze spadnu? Sa 60kg na moju visinu u gornjem delu tela izgledam anoreksicno a noge mogu da prodju, mada ni tada nisu savrsene...

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #1 poslato: Februar 12, 2013, 04:11:18 posle podne »
Cao. :) Sto se tvojih nogu tice, nazalost ne postoji parcijalno skidanje kilograma tako da tu nista posebno ne mozes uraditi. Ne znam koliko si detaljno citala forum, a ukoliko nisi naisla na ovu temu, preporucio bih ti da je procitas:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #2 poslato: Februar 12, 2013, 04:44:52 posle podne »
kao sto rece kemish
na zalost nema parcijalnog skidanja masnoca
a "treneru" bi trebala da kazes da besumocunim radom trbunjsaka itd neces dobiti plocice vec bi ipak ishranu trebalo da malo bolje koncipiras...
u principu nije to lose
ali
prvi obrok VOCE
pa onda obrok sa niskim GI i mlacenim prozvoda u 11 itd itd t
malo izmena

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2013, 05:39:21 posle podne »
Poz

Mozes nam samo reci odkud ti ovaj jelovnik.

Jer ovo izgleda kao katastofalno rezanje kalorija i to u startu. Sto ce ti dat rezultate u pocetku, a kasnije ce doci do usporavnja metabolizma i nema nista od mrsanja.
Ovdje tesko da imas 50g UH.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže flicka

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2013, 05:52:23 posle podne »
Hvala na odgovorima pre svega.
@Kemis hvala za link. Procitacu ga detaljno.
@Pedja, ne radimo mi mnogo trbusnjake, mozda jednom,dvaputa nedeljno maksimalno. Akcenat smo stavili na noge. U principu za ova dva meseca one su se dosta zategle al je problem sto su bas velike da se tako izrazim. Em dugacke, em siroke!!!
A sto se obroka tice, znam da nije bas najbolje odmah voce, ali mom organizmu to bas prija, pa sam bila u fazonu, ono sto je dobro, ne dirati. U principu, volela bih da cujem savete iskusnih zato sam se i prijavila ovde. Volju imam jer znam da mi malo fali da budem skroz zadovoljna svojim telom.
@Newbody, pa ja sam iscitavala ovde i na jos jednom forumu neke savete o ishrani i onda sama sebi sastavila ono sto mi se cinilo da je u redu. Prihvatam sve sugestije. Voljna sam za saradnju ako vi imate energije za pomoc. A sto se kalorija tice, ja ih i belezim, tako da dnevni unos mi je u proseku oko 1300. Sa tim unosom sam skinula 3kg za mesec dana sto mi se cini da je malo...

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2013, 06:06:05 posle podne »
Takvom ishranom na taj nacin koji ti radis neces dobiti ono sto zelis, imaces neke rezultate u pocetku, ali posle ce biti kocnica. Samo procitaj onaj link, sastavi jelovnik po tim uputstvima i przi salce. ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2013, 06:13:08 posle podne »
energije i volje imamo
a ta 3 kg sto siskinila je OK ali je to zabrinjavajuce sto je STALO
a stalo je zbog velikog kalorisjkog reza sa kojm si usporila metabilzam i sada imamo problem!!!
telo se sada brani i sta proostaje?
da rezes cal vise?
ok
samo do kada?
do 500 cal na dan
super
skinuti ces jos sigurno 6-8 kg na taj nacin
samooooooooo
probaj da zamislis da sve sto uneses preko 500 cal psole (a morati ces kad tad) ce telo da prepoznaje kao visak i da se talozi kao salo
tzv -jo jo efkeat!!
pamet u glavu
ko ti je sastavojao ovaj jelovnik?

Van mreže flicka

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #7 poslato: Februar 12, 2013, 06:35:59 posle podne »
Ja sam sastavljala jelovnik. Laik sam za to, ali svesna sam da ne mogu da idem ispod kalorijskog deficita koji steti mom organizmu tako da mora nesto da se menja. Samo je moje veliko pitanje sta promeniti?
@Pedja, za sada jos nisam dosla do stagnacije, idu ti kilogrami dole ali meni je to presporo. U stvari kilogrami manje vise, nego obimi su mi problem. Kada sam bila najmrsavija imala sam 4cm manje u obimu butina nego sada. To mi izgleda sa ovog aspekta da ce trajati mesecima da dodje na taj nivo, a trebalo bi da budu i manje...Pritom da napomenem, kada sam imala 60kg, nisam nista trenirala, koza je bila mlitavija nego sada.

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2013, 07:17:58 posle podne »
OK, ti si sastavila jelovnik citajuci neke forume. Ne vjerujem da si ovaj previse citala pa na osnovu toga sastavila.

Imas volju imas zelju sad budi pametna. Uzmi sebi vremena i citaj podforun nutrition i onda sastavi dijetu.
Postavi je ovdje pa ce mo dalje
Za tebe sada neka rotacija UH.
Ovdje imas ljudi koji imaju i volju i energiju da ti pomognu.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2013, 08:41:05 posle podne »
Sve sto su ti  Pedja i ostali rekli da uramis mesto ikone ;)

Elem ako si usporila metabolizam sada ga treba ubrzati, broj jedan je promena ishrane u korenu, te fazone 'prija mi' ;) moras zaboraviti, jer niko nije napravio telo jeduci ukusno i ono sto mu MOZGU prija.

Sledece bi bilo pravilno koncipirana fizicka aktivnost(aerobna i anaerobna), pa zatim suplementi .....itd, ali ishrana je najbitnija i za tebe najpreca.

« Poslednja izmena: Februar 12, 2013, 08:43:21 posle podne Ishmerish »
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže flicka

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #10 poslato: Februar 12, 2013, 09:16:58 posle podne »
Ok, ovih dana cu se baciti na citanje ovog foruma pa cu probati da sastavim drugaciji jelovnik i napisacu ga ovde. Hvala na podrsci.
@Ishmerish, verujem da si se javio iz najbolje namere ali ja nisam osoba koja moze da podnosi autoritet, naprotiv. A ta tvoja prva recenica me je vec izludela. Nikoga i nista ja ne uramljujem. Takodje, ja osluskujem svoje telo, pokusavam da ga upoznam u smislu da shvatim kako funkcionise tj. sta mu prija a sta ne prija. Svaki organizam je jedinka za sebe i svako treba da radi na svom kako spoljasnjem tako i unutrasnjem JA. Meni jednostavno telo vapi za vocem ako prodje tri dana da ga ne unesem. Dugo godina sam bila vegetarijanac i stvarno mi trenutno smeta preveliki unos mesa, zato vise jedem ribu. A kad kazem smeta, mislim na belu skramu na jeziku koja se pojavi od prevelike kolicine kisele sredine u ustima.
Ovde sam se prijavila jer zelim da cujem savete od ljudi za koje smatram da mogu nesto pametno da mi kazu. Ali nisam pobornik nikakvog idolopoklonstva. Takodje, nemam ambicije da idem ni na kakva takmicenja. Vidim da sje sa godinama sve teze skinuti kilograme, metabolizam se usporava, telo se menja...Zelim da skinem ovih 7kg i zivim normalno.

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #11 poslato: Februar 12, 2013, 09:22:00 posle podne »
Dobro majku mu zar ti smiley-i nista ne znace??  :-[

Elem malo voca pre podne ili rano u toku dana nece da ti skodi, ali bazirati ceo obrok na njima je nesto sto ce te definitivno kostati brzine u tom cilju koji si sebi zacrtala.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže flicka

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #12 poslato: Februar 12, 2013, 09:25:20 posle podne »
Dobro majku mu zar ti smiley-i nista ne znace??  :-[

Elem malo voca pre podne ili rano u toku dana nece da ti skodi, ali bazirati ceo obrok na njima je nesto sto ce te definitivno kostati brzine u tom cilju koji si sebi zacrtala.
Jock!!!  ::)
Jasno mi je i vidim da su svi ovde protiv toga. Jedino da ga prebacim u prvu uzinu a ujutru uzmem ovsene pahuljice. Mada ja imam problem sa jelom rano. Ustanem u 7h radnim danom i fakticki nisam gladna do 11h. Cini mi se ako naviknem telo na rani dorucak da cu unositi mnogo vise kalorija nego inace?

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2013, 09:33:34 posle podne »
Straha nemaj, to ti je sve moc navike.

Pre ovoga ja nisam mogao zamisliti da zinem pre negoli sljustim bar dve kafe i pola pakle cigara, a sad kao beba, cim se probudim sam gladan.

Protein u svakom obroku bi ti trebao biti cilj za sada, u pocetku ce ti mozda biti malo ne lagodno ali za nedelju/dve ce ti biti sasvim normalno.
Ako je pri tome isti cist, ne brini se ti za kalorije, puno ti je gore unosenje prostih secera od unosa proteina.

Trebala bi da gledas nutritivnu vrednost namirnica a ne kalorijsku, ne kazem da one nisu bitne, ali cim steknes rutinu u tome sta mozes a sta ne mozes da jedes, tj kada i koliko, onda ti vec nece biti bitne kalorije.
Licno ih nikada nisam brojao i lagano mi je otislo 15-20kg za godinu ipo dana, mada da sam se bas zainatio to bi bilo i daleko brze.

Evo za pocetak nije ni tih 7 ujutru greda, kad ustanes(ili stignes na posao) kafica bez secera, da jos pojacas dejstvo lipotickih hormona, pa onda oko 9 neki obrok. Sad sve zavisi sta mozes da jedes ali neki tuna sendvic ili belo meso u kombinaciji sa crnim(tip 850) hlebom ne bi bio los izbor za posao. Kada si kuci jaja su uglavnom najbolje resenje ili eventalno i opste prihvacen whey sa ovsenim.
« Poslednja izmena: Februar 12, 2013, 09:42:38 posle podne Ishmerish »
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #14 poslato: Februar 13, 2013, 12:04:40 pre podne »
Izvinjavam se sto cu ponoviti pola nekih stvari koje su vec recene, ali smatram da cu ti generalno napisati par korisnih stvari.

Stvar kod mrsavljenja tj. gubljenja masti je da ti generalno iz dana u dan budes u deficitu kalorija. Medjutim, kao sto si vec cula, metabolizam ti je tu jako bitan. Ako je tebi npr. metabolizam naviknut da ti se tezina odrzava pri 1800cal, ti ces ODREDJENO vreme da postizes rezultat i ako si krenes da unosis samo 1000cal ili 1500cal.

Medjutim, ako ODMA krenes sa vecim deficitom npr. 1800>1000 tebi ce se posle odredjenog vremena organizam navici da ne dobija vise hrane od toga, i sada ce svega 1000cal POSTATI ODRZAVANJE. Zato je jako bitno da VREMENOM SPUSTAS KALORIJE (tipa svake dve nedelje za po 150cal, pa da to ide 1800>1650>1500>1350 ...i tako ne udaras u stagnaciju, stalo si u progresu), ALI NE U BESKONACNOST. Ako i kada dodjes dovoljno nisko, onda povecavas aktivnost a kalorije ostaju na istom, i tako ulazis u deficit.

Ako ti trenutno unosis svaki dan 1300cal, mislim da je to vec prenisko u stadiumu u kome se nalazis i verovatno si ili ces jako brzo udariti u stagnaciju i stvari ce postati jako teske za napredak!

Ono sto bi ti preporucio je da povecas malo trenutnu aktivnost KAO I ISHRANU. Trening u teretani moze da ti bude i sa tegovima, uzmes neke male tezine koji ti odgovaraju. A par puta nedeljno setaj na steperu ili neki blaaagi dzoging na traci 20tak minuta ili koliko god. A kada mozes i kada je malo lepse vreme, setaj i napolju! Uglavnom povecaj svoju dnevnu aktivnost! Hranu malo podigni, mozes da probas malo rotaciju UH, ili da ubacis "punjenje UH". Ako si do sada iole naucila koja ti je hrana bogata UH, nece ti biti problem. Pa tako jedno 4-6 dana za redom drzi se na odredjenom broju kalorija, onda svaki svaki 5-6 dan digni kalorije za sta ga znam 300-400cal u vidu UH da malo "pokrenes metabolizam".

Trudi se da postizes deficit sa sto je brzim metabolizmom moguce. Postizi deficit sa aktivnoscu a ne preniskim unosom kalorija, tako udaras u stagnaciju!

Sorry na duzem post-u i sorry ako/sto sam neke vec recene stvari ponovio ...ali tako sam morao da bi zaokruzio post ..

P.S ne mozes ti da upoznas telo i metabolizam za samo 2 meseca ...meni je trebalo preko godinu dana i dva "rezanja" da iole ukapiram kako funkcionisem i da naucim kako sto bolje da prodjem kroz to ..i OPET cu i dalje da ucim i provaljujem sebe... Pored toga, metabolizam je dosta dimamicna stvar koja je podlozna manipulaciji i navici!
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 12:10:25 pre podne Viki »