April 29, 2024, 11:10:50 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Mrsavljenje u toku  (Pročitano 6697 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #15 poslato: Februar 13, 2013, 06:27:25 pre podne »
viki thnx
sjajan odgovor..

i samo jos da dodam
mrsalvjenje vise od 1 kg NEDLJENO mze da kasnije predstavlja problem

Van mreže flicka

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #16 poslato: Februar 13, 2013, 11:22:59 pre podne »
Straha nemaj, to ti je sve moc navike.

Pre ovoga ja nisam mogao zamisliti da zinem pre negoli sljustim bar dve kafe i pola pakle cigara, a sad kao beba, cim se probudim sam gladan.

Protein u svakom obroku bi ti trebao biti cilj za sada, u pocetku ce ti mozda biti malo ne lagodno ali za nedelju/dve ce ti biti sasvim normalno.
Ako je pri tome isti cist, ne brini se ti za kalorije, puno ti je gore unosenje prostih secera od unosa proteina.

Trebala bi da gledas nutritivnu vrednost namirnica a ne kalorijsku, ne kazem da one nisu bitne, ali cim steknes rutinu u tome sta mozes a sta ne mozes da jedes, tj kada i koliko, onda ti vec nece biti bitne kalorije.
Licno ih nikada nisam brojao i lagano mi je otislo 15-20kg za godinu ipo dana, mada da sam se bas zainatio to bi bilo i daleko brze.

Evo za pocetak nije ni tih 7 ujutru greda, kad ustanes(ili stignes na posao) kafica bez secera, da jos pojacas dejstvo lipotickih hormona, pa onda oko 9 neki obrok. Sad sve zavisi sta mozes da jedes ali neki tuna sendvic ili belo meso u kombinaciji sa crnim(tip 850) hlebom ne bi bio los izbor za posao. Kada si kuci jaja su uglavnom najbolje resenje ili eventalno i opste prihvacen whey sa ovsenim.
Jel moze kafa sa mlekom ispod 1% mm? Jel neophodno da ubacim taj hleb ako ga vec mesecima nisam stavila u usta. Ja znam sama da pravim hlepcice od heljdinog ili speltinog brasna sa jogurtom. Solja jogurta, dve solje nekog od te dve vrste brasna i 1 prasak za pecivo. Jel to ok?

Van mreže flicka

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #17 poslato: Februar 13, 2013, 11:25:06 pre podne »
Izvinjavam se sto cu ponoviti pola nekih stvari koje su vec recene, ali smatram da cu ti generalno napisati par korisnih stvari.

Stvar kod mrsavljenja tj. gubljenja masti je da ti generalno iz dana u dan budes u deficitu kalorija. Medjutim, kao sto si vec cula, metabolizam ti je tu jako bitan. Ako je tebi npr. metabolizam naviknut da ti se tezina odrzava pri 1800cal, ti ces ODREDJENO vreme da postizes rezultat i ako si krenes da unosis samo 1000cal ili 1500cal.

Medjutim, ako ODMA krenes sa vecim deficitom npr. 1800>1000 tebi ce se posle odredjenog vremena organizam navici da ne dobija vise hrane od toga, i sada ce svega 1000cal POSTATI ODRZAVANJE. Zato je jako bitno da VREMENOM SPUSTAS KALORIJE (tipa svake dve nedelje za po 150cal, pa da to ide 1800>1650>1500>1350 ...i tako ne udaras u stagnaciju, stalo si u progresu), ALI NE U BESKONACNOST. Ako i kada dodjes dovoljno nisko, onda povecavas aktivnost a kalorije ostaju na istom, i tako ulazis u deficit.

Ako ti trenutno unosis svaki dan 1300cal, mislim da je to vec prenisko u stadiumu u kome se nalazis i verovatno si ili ces jako brzo udariti u stagnaciju i stvari ce postati jako teske za napredak!

Ono sto bi ti preporucio je da povecas malo trenutnu aktivnost KAO I ISHRANU. Trening u teretani moze da ti bude i sa tegovima, uzmes neke male tezine koji ti odgovaraju. A par puta nedeljno setaj na steperu ili neki blaaagi dzoging na traci 20tak minuta ili koliko god. A kada mozes i kada je malo lepse vreme, setaj i napolju! Uglavnom povecaj svoju dnevnu aktivnost! Hranu malo podigni, mozes da probas malo rotaciju UH, ili da ubacis "punjenje UH". Ako si do sada iole naucila koja ti je hrana bogata UH, nece ti biti problem. Pa tako jedno 4-6 dana za redom drzi se na odredjenom broju kalorija, onda svaki svaki 5-6 dan digni kalorije za sta ga znam 300-400cal u vidu UH da malo "pokrenes metabolizam".

Trudi se da postizes deficit sa sto je brzim metabolizmom moguce. Postizi deficit sa aktivnoscu a ne preniskim unosom kalorija, tako udaras u stagnaciju!

Sorry na duzem post-u i sorry ako/sto sam neke vec recene stvari ponovio ...ali tako sam morao da bi zaokruzio post ..

P.S ne mozes ti da upoznas telo i metabolizam za samo 2 meseca ...meni je trebalo preko godinu dana i dva "rezanja" da iole ukapiram kako funkcionisem i da naucim kako sto bolje da prodjem kroz to ..i OPET cu i dalje da ucim i provaljujem sebe... Pored toga, metabolizam je dosta dimamicna stvar koja je podlozna manipulaciji i navici!
Slazem se da treba vremena upoznati skroz telo. Ja sam krenula tim putem. Saveti iznad su dobri. Samo je ostalo da smislim sad sta cu i kako cu sa planom ishrane. Trening za sad mislim da mi je ok, napisacu ovih dana kako izgleda...

Van mreže flicka

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #18 poslato: Februar 13, 2013, 11:29:31 pre podne »
Pedja, ja uglavnom mrsavim od 400-500g nedeljno.
Danasnji meni mi je sledeci:
ustala u 7h i popila nes kad sam dosla na posao. To nije obrok, pa ne znam ni da li da vas smaram sa tim posto ionako bez kafe ne funkcionisem ujutru...
9h - 50g ovsenih pahuljica, 20g suvog grozdja, kasicica cimeta i jogurt
11h - 100g pileceg belog mesa, salata
Oticicu za sat vremena na trening. Kad se budem vratila sa treninga:
- 2 belanca, 100g ella sira
- rucak oko 17.30 - 150g cureceg belog mesa, kelj, salata
- oko 20h 2 belanca ili 100g ella sira
To znaci da cu danasnji dan da probam bez voca i sutrasnji a prekosutra cu vec morati neku vocku da stavim u usta, recimo bar smrznute maline sa ovsenim pahuljicama.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #19 poslato: Februar 13, 2013, 11:45:26 pre podne »
ma vidi
ja ne mogu da ukapiram iz kog razloga ti odbijas da prihvatis ono sto ti se napisalo u nekoliko postova?
pazi
tvoja ishrana za danas je OK
ali
ako ovako budes se hranila 7 dana i anredih 4 ned-TELO SE ADAPTIRA na unos istog borja cal u odrdjenom vremenskom kontinutitetu
neznam iz kog razloga je problem primetniti savet da ROTIRAS tj da se igras sa unosom UH da ne bi dosla u stiaciju da i ovako mali broj cal moras da redkujes jos vise da bi imala progres.
komad voca nije sporan
ali moras da svhatis da nije isto
broj kalorija iz
100 gr voca
3 decl jogurta
100 gr suviog grozdja
 ili isti broj cal iz
ovsenih
pirinca
ribe
mesa
jaja

naravno,
svi se vode AKO SE UKLAPA U UKUPAN KALROSIJKU UNOS to je ok
ma super
ali sta ce mo ako nema pomaka pr istom kal unosu?
doci ce mo do cifre od 500 cal po danu koje mozes da uneses sa kasikom meda i 30 gr gorzdoijca i 2 dcl jogurta?
odlican plan-nema sta

ovo ne govrim tebi sada,vec dajem primer

Van mreže flicka

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #20 poslato: Februar 13, 2013, 12:03:46 posle podne »
ma vidi
ja ne mogu da ukapiram iz kog razloga ti odbijas da prihvatis ono sto ti se napisalo u nekoliko postova?
pazi
tvoja ishrana za danas je OK
ali
ako ovako budes se hranila 7 dana i anredih 4 ned-TELO SE ADAPTIRA na unos istog borja cal u odrdjenom vremenskom kontinutitetu
neznam iz kog razloga je problem primetniti savet da ROTIRAS tj da se igras sa unosom UH da ne bi dosla u stiaciju da i ovako mali broj cal moras da redkujes jos vise da bi imala progres.
komad voca nije sporan
ali moras da svhatis da nije isto
broj kalorija iz
100 gr voca
3 decl jogurta
100 gr suviog grozdja
 ili isti broj cal iz
ovsenih
pirinca
ribe
mesa
jaja

naravno,
svi se vode AKO SE UKLAPA U UKUPAN KALROSIJKU UNOS to je ok
ma super
ali sta ce mo ako nema pomaka pr istom kal unosu?
doci ce mo do cifre od 500 cal po danu koje mozes da uneses sa kasikom meda i 30 gr gorzdoijca i 2 dcl jogurta?
odlican plan-nema sta

ovo ne govrim tebi sada,vec dajem primer
Primila K znanju, ali onda stvarno moram da sednem i iscitam gomilu stranica da bih imala neki plan u glavi kako da ih rotiram tj. kombinujem namirnice koje mogu da se kombinuju.
Nova sam u celoj prici. Vidim da za sada kilogrami idu dole. Ne znam ni da li treba da rotiram UH ako kilogrami i dalje padaju? Jasno mi je da treba da se menja nesto kad dodje do stagnacije, ali trenutno to sve ide dole. Mozda bi trebalo brze...zato sam i pokrenula celu ovu pricu?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #21 poslato: Februar 13, 2013, 12:17:38 posle podne »
pa treba da rotiras UH iz razloga da ne padnes u zamku da ces za 15 ili 20 dana da STANES i da ce jedino resenje da bude rezanje cal
 anije nista komplikvano
ima jako mnogo tema bas u zenskom delu gde su devjke pisale svoje jelovnike a mi ih korigovali
tebi je ishrana generalno ok,ali samo za zavrstis te UH po nekom sistemu i da zavaravas metbilzam da se ne privikava

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #22 poslato: Februar 13, 2013, 01:33:42 posle podne »
ustala u 7h i popila nes kad sam dosla na posao. To nije obrok, pa ne znam ni da li da vas smaram sa tim posto ionako bez kafe ne funkcionisem ujutru...
9h - 50g ovsenih pahuljica, 20g suvog grozdja, kasicica cimeta i jogurt
11h - 100g pileceg belog mesa, salata
Oticicu za sat vremena na trening. Kad se budem vratila sa treninga:
- 2 belanca, 100g ella sira
- rucak oko 17.30 - 150g cureceg belog mesa, kelj, salata
- oko 20h 2 belanca ili 100g ella sira
Kao sto sam ti napisao tamo. Citaj podforum nutrition i sto ti Pedja rece zenski dio podforuma. Imas sve, samo treba malo procesljati forum.

A evo ti primjer tvog jelovnika malo ispravljen:

9h - 50g ovsenih pahuljica, 20g suvog grozdja, kasicica cimeta, 3 bjelanca i jedno cijelo jaje
11h - 100g pileceg belog mesa, salata, 50g rize
- 3 belanca, 1 cijelo jaje 100g ella sira, 200g krompira
- rucak oko 17.30 - 150g cureceg belog mesa, kelj, salata, 1 capsula Omega 3
- oko 20h 2 belanca ili 100g ella sira + saka badema.

E ovo ti je primjer za jedan dan. Sad slejdece dane mjenjas unos UH. A da bi to znala, moras znati da
100g rize ima 80g UH
100g kropira ima 20g UH
100g ovsenih 55g UH itd.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže flicka

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #23 poslato: Februar 14, 2013, 03:30:35 posle podne »
ustala u 7h i popila nes kad sam dosla na posao. To nije obrok, pa ne znam ni da li da vas smaram sa tim posto ionako bez kafe ne funkcionisem ujutru...
9h - 50g ovsenih pahuljica, 20g suvog grozdja, kasicica cimeta i jogurt
11h - 100g pileceg belog mesa, salata
Oticicu za sat vremena na trening. Kad se budem vratila sa treninga:
- 2 belanca, 100g ella sira
- rucak oko 17.30 - 150g cureceg belog mesa, kelj, salata
- oko 20h 2 belanca ili 100g ella sira
Kao sto sam ti napisao tamo. Citaj podforum nutrition i sto ti Pedja rece zenski dio podforuma. Imas sve, samo treba malo procesljati forum.

A evo ti primjer tvog jelovnika malo ispravljen:

9h - 50g ovsenih pahuljica, 20g suvog grozdja, kasicica cimeta, 3 bjelanca i jedno cijelo jaje
11h - 100g pileceg belog mesa, salata, 50g rize
- 3 belanca, 1 cijelo jaje 100g ella sira, 200g krompira
- rucak oko 17.30 - 150g cureceg belog mesa, kelj, salata, 1 capsula Omega 3
- oko 20h 2 belanca ili 100g ella sira + saka badema.

E ovo ti je primjer za jedan dan. Sad slejdece dane mjenjas unos UH. A da bi to znala, moras znati da
100g rize ima 80g UH
100g kropira ima 20g UH
100g ovsenih 55g UH itd.
Ovo je za mene bas mnogo hrane. Da li je potrebno da unosim vise nego sto mi organizam trazi?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #24 poslato: Februar 14, 2013, 03:40:34 posle podne »
a mislis da orgnizam radi na taj nacin da uzima i trazi onoliko koliko mu treba?
sto onda postoje mrsavi ili debeli ljudi?
ima dosta i psihe naravno
ali geralno tom logikom bi 90% stanovinista trebalo da izlgeda idelano zar ne?

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #25 poslato: Februar 14, 2013, 03:45:17 posle podne »
Ovo je za mene bas mnogo hrane. Da li je potrebno da unosim vise nego sto mi organizam trazi?

Iskreno da ti kazem, ja ono pojedem u jednom obroku, a imam ih 6 dnevno. 8) Koliko sam ja primetio, ti se hrane izgleda bojis. :)

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Mrsavljenje u toku
« Odgovor #26 poslato: Februar 14, 2013, 03:45:47 posle podne »
Jel ti na papiru izgleda da ti je mnogo ili si probala?
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic