April 24, 2024, 01:48:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Trbusnaci-volumen, frekvencija, dodata tezina  (Pročitano 1684 puta)

Van mreže High Intensity2

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
Trbusnaci-volumen, frekvencija, dodata tezina
« poslato: Februar 19, 2013, 04:51:10 posle podne »
Zbog dosta kontradiktornih informacija koje kruze internetom hteo sam ovde da potrazim savete i da razjasnim neke moje nedoumice.
Cilj mi je da povecam misicnu masu trbusnjaka ako moze tako da se kaze.
Negde kazu da na trubusnjake treba gledati kao i na svaku ostalu grupu misica i nikako ih ne raditi vise od 2-3 puta nedeljno i to rasporediti jedan dan za gornje,done,kose.Da ne treba raditi puno serija i ponavljanja.
Dok drugde kazu da su trbusnjaci speciljani i da nih treba raditi svaki trening i to ih unistiti da bih bolje napredovao posto su oni navikli na konstantan rad.
Kako god bilo svaki savet bih mi bio koristan oko frekvencije i volumena treninga trbusnjaka u jednoj nedelji i da li treba ih raditi sa tegovima.Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trbusnaci-volumen, frekvencija, dodata tezina
« Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2013, 04:55:00 posle podne »
kako ce trbusni zid da ti reaguje i na koju vrstu treninga-TO JE NEMOGUCE PREDVIDETI bas iz razloga koji je neko naveo na kraju tvog izlaganja
ali
mene nesto drugo zanima
koji je razlog tvoje zelje?nx
i jel moze neka slika da bi i mi imali bigger picture about this

th

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Trbusnaci-volumen, frekvencija, dodata tezina
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2013, 11:51:36 posle podne »
Zbog dosta kontradiktornih informacija koje kruze internetom hteo sam ovde da potrazim savete i da razjasnim neke moje nedoumice.
Cilj mi je da povecam misicnu masu trbusnjaka ako moze tako da se kaze.
Negde kazu da na trubusnjake treba gledati kao i na svaku ostalu grupu misica i nikako ih ne raditi vise od 2-3 puta nedeljno i to rasporediti jedan dan za gornje,done,kose.Da ne treba raditi puno serija i ponavljanja.
Dok drugde kazu da su trbusnjaci speciljani i da nih treba raditi svaki trening i to ih unistiti da bih bolje napredovao posto su oni navikli na konstantan rad.
Kako god bilo svaki savet bih mi bio koristan oko frekvencije i volumena treninga trbusnjaka u jednoj nedelji i da li treba ih raditi sa tegovima.Hvala
najbolje bi bilo da ostavis neku sliku kao sto ti pedja rece..
ne znam sad koliko tebi treba na misicnoj masi trbusnjaka,mozda ti vise treba na smanjenju %bf-a.
Istina je da se moze naci dosta kontradiktornih informacija po pitanju treninga za trbusne misice.
Medjutim,sigurno ih ne treba vjezbati preko 2-3x nedeljno,po meni je 2x dovoljno.Ali da treba poseban trening-dan za gornje,donje,kose,to nikako!
Sto se ponavljanja tice mislim da ne treba ici preko 15rep u seriji,i definitivno ne do unistenja.Bitnije je pravilno napraviti kontrakciju misica,sto malo ko radi.Nego rade po stotine i stotine ponavljanja,a kako,to samo oni znaju.
Sto se tice dodatnog opterecenja..citao sam da dodatno opterecenje ima los uticaja na lumbalni dio,ali isto tako sam citao da mike mentezer je radio sa dodatnim opterecenjem od 20-40kg i da mu se to pokazalo kao najbolji nacin za trbusne misice.
Mislim da je najbolje probati serije do 15 ponavljanja,bez dodatnog opterecenja,ako te radi,to je to :)