Mart 28, 2024, 12:37:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Par saveta za "pocetnika"  (Pročitano 5000 puta)

Van mreže audi123

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Par saveta za "pocetnika"
« poslato: Februar 19, 2013, 09:34:29 posle podne »
Pozdrqv za sve clanove ovog foruma. Upravo sam saxnao za ovaj forum od druga koji vas je dosta nahvalio. E pa sada,imam par pitanja :) Imam 20 godina visok sam 192 cm i tezak 92 kg. u teretanu idem zadnja 2 ipo meseca redovno ponedeljak (grudi triceps) sreda (ledja biceps) petak (ramena). Napredka ima koliko toliko,tezine povecavam i osecam se snaznije. Sto se fizickog izgleda tice svi oko mene kazu da se dosta primeciju razlika sto sam ja zakljucio i po nekim slikama od pre i sada. E sada sta mene generalno zanima,mnogo puta mi se desi da odem na trening i da nemam snage da treniram a nisam predhodni dan nista radio. Kontam da je sve zbog ishrane. Pijem amino kiseline posle treninga i dobio sam od druga protein 90% od cokolade. E sada me generalno zanima kako trebam da se hranim(odmah da kazem da nisam bas u finansiskoj situaciji da ulazem mnogo para u hranu posto zivim sam ) da bih skinuo masti kojim imam(stomak najvise i noge) a da pritom se sirim u gornjem delu da mi grudi porastu i svi ostali misici. Stavljam i sliku pa mozete videti kako trenutno izgledam. Zahvaljujem se svima unapred za pomoc i nadam se da cete imati zovaca da mi sve lepo i ukratko objasnite i pomognete. Pozz Stefan :)
« Poslednja izmena: Februar 19, 2013, 10:22:04 posle podne audi123 »

Van mreže headingmachine

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2013, 10:18:26 posle podne »
Napisao si da u sredu treniras i ledja i biceps, i ramena. :)
Gde su ti noge u treningu? Mislim da ti je bolje da ides 4 puta u teretanu i da napravis bolji plan.
Tesko ces i gubiti salo i dobijati misicnu masu tako kako si ti zamislio. :)  Odluci sta ces. Ja da sam ti prvo bih isao malo na defku, pa onda na masu. Jer tesko ces i jedno i drugo istovremeno, jos ukoliko si u nemogucnosti da to finansijski redovno propratis...

Van mreže audi123

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #2 poslato: Februar 19, 2013, 10:21:25 posle podne »
Vidi stvarno,sada cu da ispravim :) Mislis prvo da skinem "visak"pa onda da ponovo nabijam masu? Noge jos nisam poceo da radim. Planiram da ubacim utorak trcanje trake i voznja bajsa i onda plivanje a cetvrtak noge.

Van mreže headingmachine

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #3 poslato: Februar 19, 2013, 10:31:11 posle podne »
Radi noge, nemoj ih izbegavati. Ja ti kazem da ti odlucis odakle ces da krenes. Neces moci da gubis salo, i istovremeno da nabijas misicnu masu. Ja da sam ti, prvo bih poceo sa skidanjem sala. Al to je ono sto bih ja uradio. Sacekaj da se jos neki prikace na temu da ti kazu njihovo misljenje :)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #4 poslato: Februar 20, 2013, 08:38:33 pre podne »
Ja bih skidao naslage dok se ne udje u neku pristojnu formu treninga i sredio ishranu, ali svakako ne bih isao na nizak % masti, jer ocigledno da coveku treba i dosta mase, pa bih posle nekog perioda mrsavljenja malo resetovao metabolizam kvalitetnom isranom i teskim treninzima neko vreme dok lepo ide, a onda ponovo na dijetu.
Mada uvek postoji opcija skinuti sav visak i onda lepo graditi od pocetka, mada ne poznajem bas toliko striktnih osoba da taj proces odrade kako treba..skinu sav visak i cim pocne bulk period, opet tovarenje pa bude dzaba ste krecili
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2013, 08:54:50 pre podne »
Citat
skinu sav visak i cim pocne bulk period, opet tovarenje pa bude dzaba ste krecili
Prica mog zivota...

Ja sam da se skine stomacic ako se ima i onda lagano na finu masu, ganjati neku opasniju formu pocetniku nema poente...

Van mreže audi123

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #6 poslato: Februar 20, 2013, 12:14:53 posle podne »
Okej da kazem da sam skontao poentu. Moze li to onda sve da izgleda ovako:ponedeljak grudi,triceps dobar trening i odmah nakon treninga trcanje jedno pola sata i bajs koliko mogu. Utorak bajs traka i bazen. Sreda ledja biceps odmah nakon treninga pola sata traka i bajs. Cetvrtak bajs traka i bazen. Petak ramena nakon treninga traka bajs. I subota noge i traka i bajs i sauna. Sto se ishrane tice hleb izbacio,od juce i slatkise,sokove nepije,pijem dosta vode i u principu rucam ono sto se spremi znaci bez preerivanja dorucak bude neka pasteta ili nekad malo salame veceru sam izbacio. Planiram danas da uzmem ovsene pahuljice pa da to jedem kao dorucak i da ubacim cesce jaja(samo belance) kao dorucak. Da li je sve to ok za ono sto ja hocu? (Znam d bi ishrana trebala da bude daleko bolja ali nema se finansija). Od suplemenata imam amino tecne koje dobijam svaki mesec od jednog druga i njihpijem dobar "cug"poslle treninga,imam jos kreatin (creatine alpha ketoglutarte PEAK) u belim kapsulama koje jos ne pijem jer ne znam kako i protein iron max 90 koji sam pio posle treninga casu ali sam prestao jer ni njega ne znam kako pravilno da pijem. Pa vi mi sada recite da li je sve ovo ok i sta da radim sa ovom hemijom sto je imam :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2013, 12:16:18 posle podne »
nije ok na zalost
AMINO KISLINE NISU ZA MRSALVJENJE
kreatin u ostvarivanju tvog cilja ti ne treba
ishrana mora da bude mnogo biolja
jer ako kupujes pastetu,onda bolje da pare das za nasto drugo

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #8 poslato: Februar 20, 2013, 12:20:37 posle podne »
buraz, vrlo brzo ces se totalno upropastiti.
Tvoja ishrana ne podrzava tvoj trening ni 10%.
A drugo, mislim da samo zaebavas ili si krajnje neozbiljan, ovde ima pregrst tema pa izvoli procitaj najosnovnije
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže audi123

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #9 poslato: Februar 20, 2013, 12:23:25 posle podne »
Daleko od toga da ikoga zaebavam. Jednostavno nemam dovolino iskustva. Citao sam sinoc dosta tema ovdei ne mogu da sve povezem i donesem zakljucak sta da radim tacno za ono sto hocu. Ali dobro,necu da smaram,procitacu jos nekoliko tema pa kako mi bude.... Poz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #10 poslato: Februar 20, 2013, 12:32:03 posle podne »
Daleko od toga da ikoga zaebavam. Jednostavno nemam dovolino iskustva. Citao sam sinoc dosta tema ovdei ne mogu da sve povezem i donesem zakljucak sta da radim tacno za ono sto hocu. Ali dobro,necu da smaram,procitacu jos nekoliko tema pa kako mi bude.... Poz

pa nece ti biti lose sigurno,ali treba da naucis neke stvari osnovne da bi ti se moglo pmoci
ti si rkenuo od toga da ti je drugar uvalio AMINO KISLINE jer su one za mrsaljvanje
znam za taj MIT i to nije kod tebe samo
uvalio ti je amino kislne da skidas SALO ali ti je uvalio u isto vreme i kreatin da bi dobojao na cistoj masi

jel tako prica tekla??

Van mreže audi123

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #11 poslato: Februar 20, 2013, 12:37:14 posle podne »
ne,ne amino mi je dao radi navodno oporavka misica nakon treninga.. a za kreatin mi je rekao da ga uzimam ujutru na prazan stomak i pre treninga radi vece snage tokom treninga i rekao mi je da ga pijem max mesec dana i da ga uzimam sa dosta vode. Razumem ja sve vas,samo sam hteo da mi otprilike date neki "kostur" kako bi sve to trebalo da izlgeda. jer sam poceo polako da dobijam misice ali stomak ostade,a necu sada da spicim dijetu i sve misice koje sam dobio da opet izgubim ako me razumes...

Van mreže Volk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #12 poslato: Februar 20, 2013, 12:42:01 posle podne »
ne,ne amino mi je dao radi navodno oporavka misica nakon treninga.. a za kreatin mi je rekao da ga uzimam ujutru na prazan stomak i pre treninga radi vece snage tokom treninga i rekao mi je da ga pijem max mesec dana i da ga uzimam sa dosta vode. Razumem ja sve vas,samo sam hteo da mi otprilike date neki "kostur" kako bi sve to trebalo da izlgeda. jer sam poceo polako da dobijam misice ali stomak ostade,a necu sada da spicim dijetu i sve misice koje sam dobio da opet izgubim ako me razumes...
Ne moras da ga uzimas samo mesec dana,nije to otrov :D
I pij ga 5 g pre trening,5 g posle trening.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 12:44:24 posle podne Volk »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #13 poslato: Februar 20, 2013, 12:48:04 posle podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html
procitaj ovu temu celu pa uradi jedno 2 meseca nesto slicno sto bi mogao da ispostujes.
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,17500.0.html
nadji nesto sto bi ti odgovaralo i treniraj vredno
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

procitajn ovo da bi ti jneke stvari bile jasnije pa lagano i bez zurbe pravi telo kakvo zelis
Men sana in corpore sano !

Van mreže Ivcho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 52
  • http://www.flickr.com/photos/ivanvojnic/
Odg: Par saveta za "pocetnika"
« Odgovor #14 poslato: Februar 21, 2013, 01:59:11 pre podne »
Naravucenije, citaj forum dobrih mesec dana, pa tek onda otvori nalog i postavi pitanje  :)