Mart 29, 2024, 08:02:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Trening za iscaseno rame  (Pročitano 14426 puta)

Van mreže dushan.90

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Trening za iscaseno rame
« poslato: Februar 22, 2013, 10:05:05 posle podne »
Pozdrav ljudi
Ovako da pocnem moju pricu pre 3 nedelje sam  iscasio rame po 3 put za 5 godina(prva 2 puta pri basket a sada na vratilu ) i sad je i vrag odneo salu jer bude li ovako nastavilo moracu na operaciju ....Elem jos jednu nedelju nosim imobilizaciju i posle bih trebao da idem na fizikalnu terapiju koja ne znam kolko ce trajati,a posle bih hteo  da krenem u teretanu da ojacam  ramene misice da bih kolko tolko sprecio da mi ispada rame,e sad ako mozete da mi napisete koje vezbe bih smeo i trebao da radim da ojacam ramena + bih hteo da radim i ostale grupe misica ,sigurno upocetku bih radio sa bas malim tezinama al bi kasnije polako povecavao do neke razumne tezine ,pretpostavljam da ne bih smeo da radim vezbe sa rukama iznad glave al bih ipak voleo da cujem iskusnija misnjenja.Zanima me da li bi upocetku pomogao neki dobar steznuik za rame koji bi donekle kontrolisao pokret ruke,video sam da npr rudo ima dobre steznike,takodje voleo bih da ako znate da mi preporucite neku dobru  teretanu u u bg-u(moze i na pp ako ovde ne sme da se reklamira ) gde ima instruktora koji ce da mi pokazu kako sta gde ,i ako neko mozda zna gde je dobro ici na fizikalnu terapiju,posto prosli put gde sam isao nisam zadovoljan(dom zdravlja palilula ) .Ako je neko imao slicna iskustva sa povredom iscasenja ramena ako moze da mi kaze svoja iskustva  kako bi mi pomogao u resavanju ove moje agonije....HVALA UNAPRED SVIMA NA POMOCI i nadam se da cu resiti se ove povrede

Van mreže headingmachine

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
Odg: Trening za iscaseno rame
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2013, 10:14:49 posle podne »
Ja ti ne mogu reci svoje iskustvo sa ovim, posto ga na srecu nemam, ali mogu ti reci iskustvo mog druga. Naime, ove godine je drugi put iscasio rame. Isao na te neke preglede itd. I takodje ne zna da li ce morati da ide na operaciju. E sad, ja ne znam sta su tebi tvoji doktori rekli, ali njemu su zabranili da ide u teretanu. Trenutno se bavi plivanjem i nece vise raditi sa tegovima. Ja se nadam da ces ti da se oporavis i vratis u teretanu, ali prvo pitaj lekare. Jer ipak ovo ti je vec treci put da ti ispada rame.

Van mreže dushan.90

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Trening za iscaseno rame
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2013, 07:10:24 posle podne »
Hvala ti na odgovoru nadam se da ce jos neko odgovoriti nije valjda da nema strucnjaka na ovom forumu :D pa pazi meni kad su urgentnom namestali rekli totalno suprotno da plivanje zaboravim mozda eventualno malo prsno nikako  kraul ili u ludilu delfin,tako da ko ce ga znati ......

Van mreže headingmachine

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
Odg: Trening za iscaseno rame
« Odgovor #3 poslato: Februar 25, 2013, 01:40:48 pre podne »
Ma ima strucnjaka , kako nema. :) Cekaj samo da se jave. Evo mogu ti ja dati jos jedno iskustvo od drugog drugara. :)
Naime. Posto si prva 2 puta rame iscasio na basketu, gde nema nekih velikih opterecenja, pretpostavljam da imas probleme sa ligamentima. E ovako, jedan drug je imao isti problem, ali sa kolenom. On je fudbaler i zbog slabih ligamenata na kolenu( doktori su mu rekli da je zbog naglog rasta) cesto mu je koleno iskakalo. I kupio je neki pojas(steznik) za koleno, za neke vece pare. I nikad vise nije imao tih problema.Sada mu vise ne taj steznik ne treba. Tako da sa te strane, mozda bi i ti mogao da uzmes u obzir neke od tih steznika sto se mogu kupiti kod nas.
Jednostavno da probas. Pitaj lekare za te steznike, ako mogu nesto da ti preporuce. A sto se tice teretane, polako, nemoj da se zaleces i napravis sebi jos vece probleme.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za iscaseno rame
« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2013, 06:24:18 pre podne »
dusane
vidi
sam si sebi dao odgovro
IDES NA FIZIKALNU TERPAIJU i tamo ce pored struja i magneta da te nauce da radis vezbice koje su ADKEVANTE ZA TEBE dok se rehabilitacija NE ZAVRSI
kada se otkloni svaka mogucnost bola,obnavljanja ppovrede ili bilo cega,onda mozes da pristupis radu u teretani
a do tada ti je moj savet da se NE IGRs
jer rame je najzlokobnija povreda koju neki sprotista moze da zadobije u sprotivma kosarka ili rukomet i nekada oprovak moze da traje i do 6 meseci a mnogi su zavrrsili i karijere na zalost zbog povred
jos jedna stvar
NADJI DOBROG LEKARA koji ce da ustavnoi tacnu povredu jer je rame vezoma specifcino i zzahteva temeljan pristup

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Trening za iscaseno rame
« Odgovor #5 poslato: Februar 25, 2013, 11:48:14 pre podne »
ja isto imam problema sa ramenom ... ali dok se ne snimi  MRI ... nista od lecenja ... glupo mi da se setam po lekarima da mi izmisljaju toplu vodu , da cekam u redovima ... cekam sad da keshnem rezonancu da vidim sta je ... kao sto kaze Pedjos , rame je vrlo komplikovano ... ti steznici za ramena su djoka... pogotovo ti meksi McDavidsovi... to ti je cisto ono da osetis malo rame bolje gde ti je u prostoru ... ali dodje do kontakta jaceg kao sto se desava u sportu , tu steznik ne pomaze mnogo...

Van mreže dushan.90

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Trening za iscaseno rame
« Odgovor #6 poslato: Februar 25, 2013, 02:57:14 posle podne »
Ljudi hvala svima na pomoci a da li je neko cuo o mulligan conceptu ?cujem da tim vezbama mogu da poboljsam stabilizaciju zglobne kapsule pa ako zna neko nesto vise o tome ....
@Pirat gde snimas MR koja je cena posto pretpostavljam privatno

Van mreže S.Z.

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Trening za iscaseno rame
« Odgovor #7 poslato: Februar 25, 2013, 04:54:45 posle podne »
Evo da ne bih otvarao novu temu, imam ostar bol u spoljasnoj strani kolena kada savijem nogu, to jest ne mogu ni da je savijem do kraja od bola, mogu da trcim low kardio bez problema al ne smem da savijam nogu mnogo.. imao sam takav bol pre 2 godine, doktori su mi rekli da je to samo upala ligamenata..jos al onda sam prestao sa fizickom aktivnoscu do pre par nedelja, i evo sad mi se vratilo treca nedelja kako trcim, neka mast steznik nesto sto ce mi pomoci zna li neko ?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Trening za iscaseno rame
« Odgovor #8 poslato: Februar 26, 2013, 12:28:38 pre podne »
crvena konjska , ben gay  ;D

Van mreže dushan.90

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Trening za iscaseno rame
« Odgovor #9 poslato: Februar 26, 2013, 09:39:02 posle podne »
Ljudi a sta mislite dal moze kostolomac da mi popravi rame da vise ne iskace iz zgloba ili oni to ne rade,cuo sam za nekog iz banatskog brestovca al ne znam dal oni mogu iscasenja ramena da srede,nikad do sad nisam isao kod kostolomca....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Trening za iscaseno rame
« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2013, 02:31:00 posle podne »
Tesko  , to koliok ja znam se ili operise ili postoje neke dugotrajne terapije , koje ponovo nista ne garantuju ... probaj jbg

Van mreže dushan.90

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Trening za iscaseno rame
« Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2013, 03:37:31 posle podne »
Mozda sma malo i ne upucen jel kad sve ovo prodje da li dobijam nesto vezbanjem rotatora ramena ili ne,jel ima veze to sam iscasenjem ramena ili ne ?posto prvi put kad mi je ispalo rame kolko se secam radio sam neke vezbe kineziterapije koje su slicne,iste kao i one za rotatore ramena ???