April 20, 2024, 06:05:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Grudi i ramena  (Pročitano 13844 puta)

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Grudi i ramena
« poslato: Februar 07, 2013, 11:50:08 posle podne »
Nisam nigde nasao na forumu, da li je ok trenirati grudi i ramena zajedno? Ne mogu da stignem vise od 4x nedeljno u teretanu, pa imam mogucnost ledja, noge, grudi + ramena, ruke ili ledja+biceps, noge, grudi+triceps, ramena...

Pitam posto sam uvek posle 1h ledja jako umoran pa imam malo snage za biceps, pa sam zato mislio da odvojim...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Grudi i ramena
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2013, 05:34:21 pre podne »
pa odvoji

radi

grudi-ledja
off
noge
ruke
off
ramena

ovo je npr program od 4 dana
e sada
ti verovatno planiras da uradis po 30ak serija svakog misica i onda ovakvii programi naravno gube smisao..
zar ne?

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Grudi i ramena
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2013, 02:06:25 posle podne »
Radio sam do sada za velike grupe 4 vezbe 4 serije, male 3x3, kako sam negde nekada procitao... Sad vidim http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2012/03/nabacite-puno.html da kaze da treba i manje pa cu probati tako...

Nije mi namera da se pravim pametan, ali stvarno sam do sada mislio da nikako ne treba spajati noge i ramena, grudi i ledja? A i zbog iscrpljenosti ne mogu da zamislim da ih radim u istom danu...

Vidim u ovom linku gore da su tu npr. spojeni grudi i ramena, ali nisam video da iko tako radi pa zato pitam sta i kako?

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Grudi i ramena
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2013, 05:16:48 posle podne »
Radio sam do sada za velike grupe 4 vezbe 4 serije, male 3x3, kako sam negde nekada procitao... Sad vidim http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2012/03/nabacite-puno.html da kaze da treba i manje pa cu probati tako...

Nije mi namera da se pravim pametan, ali stvarno sam do sada mislio da nikako ne treba spajati noge i ramena, grudi i ledja? A i zbog iscrpljenosti ne mogu da zamislim da ih radim u istom danu...

Vidim u ovom linku gore da su tu npr. spojeni grudi i ramena, ali nisam video da iko tako radi pa zato pitam sta i kako?

Ja npr radim nekad ovako:

leđa + 2 vježbe x3 serije za srednje rame

grudi + 2 vježbe x3 serije za prednje rame

pauza

ruke + 2 vježbe x3 serije za zadnje rame

pauza

noge + 2 vježbe x3 serije za trapez

Ramena od svih mišića trpe najviše. Skoro u svakom treningu pogađaš ih na neki način. Tako da po meni ovo je više nego dovoljno za ramena. Posebno ko ima genetski fino razvijena.

..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Grudi i ramena
« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2013, 08:57:00 pre podne »
sve se moze SPAJATI a pogtovo ANTAGONOSTI (ledja ,grudi npr)
samo je problem kod vas dec da ne shvatate da VISE NIJE BOLJE i da se ne raste u teretani i da ne POSTOJI TRENING ZA MASU
svaki trening,pa makar i onaj najkilajviji moze da bude delotovar i da se telu posalju neki novi signali
ja nisam rekao da trreba da e uhvatis treniga grudi/ledja i na navlis na njega 10 meseci i da svaki trening radis 20 serija za grudi i toliko za ledja
vec sam rekao DA MOZE DA SE RADI
cak sta vise
udradi jednu nedklju sok terapije za telo gde ces uraditi npr ovako kao boban pa se onda vrati na neki drugi trening
ili dve ned-NIJE BITNO
moras da ispitas kako ti telo reaguje u koliko vremena mu treba da se adapitra na neki metod trneinga

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Grudi i ramena
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2013, 11:34:16 posle podne »
Pozdrav Peđa, nije da sam mislio da je više bolje, to je jedna od stvari koje sam prvo pročitao na forumu, da treba da pazimo da ne dođe do pretrenosti.... Ali izgleda da sam ipak upao u tu zamku, i da je to sto posle leđa npr. ništa nisam mogao da treniram bio upravo znak toga... A to što po dve nedelje ništa ne pišem po forumu nije da kao većina dođem i tražim sve na tacni nego čitam kolko mogu i trudim se da vidim šta ne valja...

-I evo probao sam da smanjim sve, ramena kao što je boban rekao itd, i odmah je sve krenulo na bolje  :)  Čak mogu reći da sam najveću upalu dobio posle treninga koje sam posle treninga koji sam mislio da sam loše odradio... Ali generalno, čini mi se da jako teško dobijam upale pa me je to teralo da bez veze odužujem. Moram da pitam, da li se i drugima dešava to? (upalu ledja sam osetio svega nekoliko puta i to ne preterano jaku, a nije da ne napreduju)
-Još uvek nisam siguran gde ću sa ramenima, ali dobro sad imam više ideja gde da ih stavim. Npr ovog meseca imam vremena da ubacim da radim ledja, ruke, ramena, grudi, noge, sledećeg kad idem 4x kombinujem nešto od onog što je već gore napisano.
-Može li neko da pogleda, da li je u redu ovakav trening, više okvirno za kombinaciju vežbi i broj serija nego podelu po grupama, kao što je rečeno, nije konačna...

LEĐA
Zgibovi- normalni za zagrevanje, široki 3 serije- ne mogu puno (6,5,5)
Veslanje u pretklonu 4
Lat mašina 4 (2 uski paralelni hvat 2 iza)
Veslanje na donjem koturu/jednorucno veslanje bucicama 4

RUKE
triceps ekstenzija lat 3
uski benc/potisak sa cela 3
jednorucni potisak iza glave 3
biceps curl/hammer pregib 3
na klupi sa nagibom biceps 3
na skotovoj klupi 3
(ne radim biceps sa šipkama, boli me nepto kad radim, ubaciću ih kad prođe)

RAMENA
shoulder press 4
lateralno dizanje/vučenje do brade 4
frontal raises 3
u pretklonu ono za zadnje rame 4

GRUDI
Bench 4
Kosi 4
letenje ravna 4
Letenje kosa 4

NOGE
Cucanj, leg curl, leg press, leg extension X4

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Grudi i ramena
« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2013, 11:46:08 posle podne »
Pozdrav Peđa, nije da sam mislio da je više bolje, to je jedna od stvari koje sam prvo pročitao na forumu, da treba da pazimo da ne dođe do pretrenosti.... Ali izgleda da sam ipak upao u tu zamku, i da je to sto posle leđa npr. ništa nisam mogao da treniram bio upravo znak toga... A to što po dve nedelje ništa ne pišem po forumu nije da kao većina dođem i tražim sve na tacni nego čitam kolko mogu i trudim se da vidim šta ne valja...

-I evo probao sam da smanjim sve, ramena kao što je boban rekao itd, i odmah je sve krenulo na bolje  :)  Čak mogu reći da sam najveću upalu dobio posle treninga koje sam posle treninga koji sam mislio da sam loše odradio... Ali generalno, čini mi se da jako teško dobijam upale pa me je to teralo da bez veze odužujem. Moram da pitam, da li se i drugima dešava to? (upalu ledja sam osetio svega nekoliko puta i to ne preterano jaku, a nije da ne napreduju)
-Još uvek nisam siguran gde ću sa ramenima, ali dobro sad imam više ideja gde da ih stavim. Npr ovog meseca imam vremena da ubacim da radim ledja, ruke, ramena, grudi, noge, sledećeg kad idem 4x kombinujem nešto od onog što je već gore napisano.
-Može li neko da pogleda, da li je u redu ovakav trening, više okvirno za kombinaciju vežbi i broj serija nego podelu po grupama, kao što je rečeno, nije konačna...

LEĐA
Zgibovi- normalni za zagrevanje, široki 3 serije- ne mogu puno (6,5,5)
Veslanje u pretklonu 4
Lat mašina 4 (2 uski paralelni hvat 2 iza)
Veslanje na donjem koturu/jednorucno veslanje bucicama 4

RUKE
triceps ekstenzija lat 3
uski benc/potisak sa cela 3
jednorucni potisak iza glave 3
biceps curl/hammer pregib 3
na klupi sa nagibom biceps 3
na skotovoj klupi 3
(ne radim biceps sa šipkama, boli me nepto kad radim, ubaciću ih kad prođe)

RAMENA
shoulder press 4
lateralno dizanje/vučenje do brade 4
frontal raises 3
u pretklonu ono za zadnje rame 4

GRUDI
Bench 4
Kosi 4
letenje ravna 4
Letenje kosa 4

NOGE
Cucanj, leg curl, leg press, leg extension X4

To što ne dobijaš upale ne mora da znači da ne napreduješ. Sa tim se nikako ne opterećuj, nek ti ogledalo bude mjerilo, ne upale.

Plan treninga je OK, samo što bih ja malo promijenio raspored. Npr ubacio bih grudi prvi dan a ramena ostavio za poslednji dan. Dakle,

grudi

leđa

pauza

noge

ruke

pauza

ramena


Čisto da se ramena malo odmore jer njih pogađaš bukvalno na svakom treningu.

Imaš jedan zanimljiv tekst na tu temu http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,26891.0.html

pročitaj, dobro će ti doći
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Grudi i ramena
« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2013, 05:45:41 pre podne »
upravo sve ovo sto je boban rekao
izmena rasporeda i to je to

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Grudi i ramena
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2013, 06:08:30 posle podne »
Pa kako da se ramena odmore ako poslije njih odma radi grudi?

Ja bi ovako postavio:

Ledja-prsa-noge-PAUZA-ramnea-ruke-PAUZA

Al ti probaj pa vidi kako tebi pase.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Grudi i ramena
« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2013, 06:13:04 posle podne »
Pa kako da se ramena odmore ako poslije njih odma radi grudi?

Ja bi ovako postavio:

Ledja-prsa-noge-PAUZA-ramnea-ruke-PAUZA

Al ti probaj pa vidi kako tebi pase.

Ne čitaš. Obrati pažnju na moj prezadnji post.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Grudi i ramena
« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2013, 06:23:02 posle podne »
Cito sam ja temu od pocetka (mozda mi je nesto promaklo) nisam siguran.
Al ja sam mislio na ovo ovdje:

[/quote]
Plan treninga je OK, samo što bih ja malo promijenio raspored. Npr ubacio bih grudi prvi dan a ramena ostavio za poslednji dan. Dakle,

grudi

leđa

pauza

noge

ruke

pauza

ramena


Čisto da se ramena malo odmore jer njih pogađaš bukvalno na svakom treningu.

Imaš jedan zanimljiv tekst na tu temu http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,26891.0.html

pročitaj, dobro će ti doći
[/quote]

Odmori ce se ramena od pon-ned, al nece od ned-pon.

Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Grudi i ramena
« Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2013, 06:26:01 posle podne »
Cito sam ja temu od pocetka (mozda mi je nesto promaklo) nisam siguran.
Al ja sam mislio na ovo ovdje:


Citat
Plan treninga je OK, samo što bih ja malo promijenio raspored. Npr ubacio bih grudi prvi dan a ramena ostavio za poslednji dan. Dakle,

grudi

leđa

pauza

noge

ruke

pauza

ramena


Čisto da se ramena malo odmore jer njih pogađaš bukvalno na svakom treningu.

Imaš jedan zanimljiv tekst na tu temu http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,26891.0.html

pročitaj, dobro će ti doći

Odmori ce se ramena od pon-ned, al nece od ned-pon.



Može i ovako. U svakom slučaju bolja je opcija i jedan dan pauze između ramena i grudi, nego li raditi sve ovo u dva dana za redom.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..