April 28, 2024, 05:04:59 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Mala pomoc  (Pročitano 7511 puta)

Van mreže Milance94

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Mala pomoc
« poslato: Februar 28, 2013, 11:56:56 posle podne »
Zdravo ljudi, upravo sam se registrovo ovde.

Nego evo u cemu je problem, imam 18god visok sma 177cm i 90kg. Krupnije sam gradje. E sad salo imam na stomaku i sad kako prodjose ovi praznici dobio sam mali podbradak  E sad moj cilj je da naravno smrsam, necu trbusnjake niti ne znam ni ja sta, samo ocu da smanjim stomak, volim kad imam onako mali stomacic  ali da mi ne otezava kad treba da se sagnem 

E sad kupio sam Sobni Bicikl i vozim ga svaki dan, kad sam prva smena vozoim ga uvece, a ovako inace ujtru pre dorucka bi vozio. Vozim ga sat vremena nije najlakse opterecenje bas ali lagano, brzinom 30km/h i sto je najvaznije puls mi je izmedju 120 i 140 sto je zona za sagorevanje masti, kolko sam se ja obrazovo po internetu.

E sad ishrana, tu me boli, veliki sam gurman, ali kao uveo sam neke promene:

pre 3 dana

8 9sati 2 bonzite skola
3 sata pojeo sam 2 parceta proje
4 sata Rucak 200g kuvanog krompira( koji sam izgnjecio i zacinio so ulje origano) i pojeo sam 200g svinjskog mesa od pecenja masne delove sam prebacio tati u tanjir
uvece u 6 sam pojeo 1/4 vocne torte
u 9 basj sat vremena napiso sam gore intezitet i opterecenje uz to litar vode sa limunom
u 11 uvece me napalo nesto i pojeo sam 10ak kikirikija

pre 2 dana

U skoli 8 9 ujutru 2 bonzite
oko 2 pojeo sam 100g pilece kobasice - przene, znam znam ne valja ali bio sam umeren
u 4 pojeo sam pola litre corbe od sargarepe (300g sargarepe, 1 luk, 1 pavlaka, 1 zumance)
malopre sam pojeo 1/4 parceta cokoaldne i vocne torte - to ne planirma da praktikujem
i uvece oko 9 cu vozim bajs i dok vozim popijem oko litar vode u koju iscedim jedan limun

juce

9h 2 boznite - prijaju mi i zasite me
14h - corba od sargerepe i jedna jabuka
17h - lignje punjene pirincem(pirinac,tunjevina,praziluk,luk,zaicini) - u rerni  spremano pojeo sam oko 6 -7 lignjica malo sam pretero znam
-uvece nisam stigo bajs da vozim

danas

9h 2 boznite
bio sam kod drugarice da mi objasni nesto sutra popravljam keca :D
15h espreso i ravna kasiica secera plus keksic neki jedan
18h (ona spremila) 3 palacinke krem plazma, tu sam odro oko 900 kalorija tako? :D
20h (morao sam od jcue rucak) 2 male lignje
22h uz Tesnu Kozu Bajs 28km/h



e da zaboravih obicno i pojedem neku jabuku i pijem 1 tabletu vitamian C cuo sam da je dobar za metabolizam

po mojoj nekoj racunici ja sam kao ostvario dnevni unos kalorija oko 1500... a moj BMR je oko 2500 i plus kad dodam na to voznju bajsa 30km/h, puls izmedju 130 i 140 sto mi je oko 60% mog pulsa gde troism oko 500kalrija. Sto ispada da dnevno imam mius od preko 1000 kalorija sto bi kao znacilo za 7 dana ode 7000kalorija odnosno 1kg?

bicu vam zahvalan da prokomentarisete ova moja leupetanja i da mi kazete sta da promenim :D

Hvala unapred.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 12:03:47 pre podne Milance94 »

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2013, 12:59:13 pre podne »
bicu vam zahvalan da prokomentarisete ova moja leupetanja i da mi kazete sta da promenim :D

Od svega sto si napisao, ovo ti je najbolja recenica. :) No, salu na stranu, ti imas tu viska prilicno puno. Po tvojoj ishrani sam siguran da nisi krupan vec podebeo prilicno jer unosis puno praznih kalorija. Sve si ti to lepo zamislio, ali to ne ide tako. Ako zelis da skines salo, kreni sa ovim:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=26141.0

To sto vozis bicikl je ok, ali ishrana mora na prvom mestu da se regulise, a to sa bonzitama i jednim obrokom dnevno nece da ide kako si zamislio. Tako samo usporavas metabolizam i neces imati dugorocnog efekta kada dodje do granice neces imati na cemu da skreses kalorije i tu se tvoja prica zavrsava. Dakle, procitaj tekst sa onog linka i kreni na sagorevanje.

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2013, 01:06:08 pre podne »
Jako los izbor namirnica,ali verovatno je zbog ranijeg pretrpavanjeg hranom i ovo tebi ok...
Bonzitu izbegavaj,znam reci ces nece me jedna ubiti,naravno da nece,ali nema potrebe,mozes bolje stvari za prvi obrok koje ce te takodje zasititi...
Svinjsko meso cak i bez te masti koje si dao ocu nema u svojoj strukturi kvalitetnih stvari,pa ti nije najsrecniji izbor...
Torte i palacinke necu da komentarisem,nema veze da li je to 900 kalorija,vec sto su to jako nekvalitetne kalorije,taman i da iz tri palacinke imas tri kalorije batali...
Krompir,voda sa limunom su,vitamin c (kojeg trebas vise da uzimas) i kikiriki (ali opet zavisi koji i ne u to vreme kad ga ti jedes) su pozitivne stvari...
Ishrana treba da ti se bazira na pilecem belom mesu,ribi,jajima,posnom siru,dodatku ishrani proteinu,krompiru,pirincu,ovsenim pahuljicama,brokoliju,sargarepi,ostaloj salati,bademima,lesnicima,onada omega 3 i tako dalje....
Kad to ispravis onda dolazi na red kad ide koliko grama i u kom delu dana se sta jede,ali to kad ispravis greske...
Pozdrav...


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2013, 08:58:50 pre podne »
Citat
3 sata pojeo sam 2 parceta proje
4 sata Rucak 200g kuvanog krompira( koji sam izgnjecio i zacinio so ulje origano) i pojeo sam 200g svinjskog mesa masne delove sam prebacio tati u tanjir

heheh, blago tati :D
« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 09:01:33 pre podne Boban -ban »
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #4 poslato: Mart 01, 2013, 09:05:40 pre podne »
Ti bas volis bonzitu izgleda.
Ovo sto ti je nenad napisao neka ti bude sveto pismo.
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.0.html
iako je za devojku ova tema ti je dobra za pocetak
Men sana in corpore sano !

Van mreže Milance94

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #5 poslato: Mart 01, 2013, 04:07:10 posle podne »
Dobro znam ovih prvi dani su losi, ali morao je da se isprazni frizider :D Sad je vec bolje, ima u njega salata do krompira i tujevine, paprike punjene pirincem i takoo. :D Sta onda da jedem u skoli kad idem pre podne a sta kad idem po podne? I nije jedan obrok dnevno:

9h 2 boznite - prijaju mi i zasite me
14h - corba od sargerepe i jedna jabuka
17h - lignje punjene pirincem(pirinac,tunjevina,praziluk,luk,zaicini) - u rerni  spremano pojeo sam oko 6 -7 lignjica malo sam pretero znam
-uvece nisam stigo bajs da vozim

u sitini ovde samo je trebalo manje lignji i nesto umesto boznita. A ova zima me je dotukla bas... imo sam proslave i proslave od svadba krstenja nove godine rodjendana sve se skupilo i bum

i ne volim boznitu do skoro sam jeo gulas u lepinji :D
« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 04:16:49 posle podne Milance94 »

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #6 poslato: Mart 01, 2013, 04:48:17 posle podne »
9h 2 boznite - prijaju mi i zasite me

videćeš koliko prija kad pređeš na nešto konkretnije od ta dva slatkiša ;)
suck it up, buttercup

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #7 poslato: Mart 01, 2013, 04:55:35 posle podne »
9h 2 boznite - prijaju mi i zasite me

videćeš koliko prija kad pređeš na nešto konkretnije od ta dva slatkiša ;)
Kao npr. 2 velika krem bloka? :D

Milance, prelistaj podforume i kroz ~10min ces naci sto ti treba (ishrana i trening, pa i supsi).

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #8 poslato: Mart 01, 2013, 05:33:35 posle podne »
9h 2 boznite - prijaju mi i zasite me

videćeš koliko prija kad pređeš na nešto konkretnije od ta dva slatkiša ;)
Kao npr. 2 velika krem bloka? :D

pf, više sam mislila na dve plazme, al ajde, bolje krem blok , plazma je za masu ;D
suck it up, buttercup

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #9 poslato: Mart 01, 2013, 05:41:02 posle podne »
Nisi ti veliki gurman druze  :-\

Ima razlike izmedju gurmana i onih koji trpanjem smeca u sebe opravdavaju tim nazivom, posledice toga  ;)

Dakle ishrana....., pa recimo da je nemas, mlad si i koliko vidim nisi statican, samo i samo usled toga imas ONLY 90KG, e sad na pravom si mestu i da li ces hteti da citas i slusas(samim tim i napredujes), sada zavisi iskljucivo od tebe.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Milance94

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #10 poslato: Mart 01, 2013, 07:42:02 posle podne »
EE sad malo sam citao kopo i sad rezime :D pa mi vi recite jel sam na dobrom putu ili ne

UH treba najvise da uzimam ujutru kako ide kraj dana sve manje, pa za veceru najbolje da unesem proteine sardinu, tunjevinu neku...

evo ovo sam danas jeo

dorucak nema nisam stigo zbog skole
14h jedna lignja i jedna crvena paprika punjena pirincem
16h 100g salata od tunjevine i krompira, jabuka
19h 2-3kasike salte od gore, i 1 tanjir pun corbe od tikvice (litar vode, tikivica 400g, 1 zumance, kasica pavlake )
i sacu jso malo da vozim bajs valjda


Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #11 poslato: Mart 01, 2013, 07:54:10 posle podne »
Vidi ovako, od toga se SIGURNO neces gojiti, ali da je dobro nije.

Imas tu linkova i trebao bi bar osnove da pohvatas, pa da onda pravis jelovnik.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #12 poslato: Mart 01, 2013, 11:41:32 posle podne »
Ne mozes da imas prvi obrok u 2 popodne kao retardirani amerikanci na dijeti
Men sana in corpore sano !

Van mreže Milos-86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
  • Eat Clen and Tren hard!
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #13 poslato: Mart 01, 2013, 11:50:27 posle podne »
Ne mozes da imas prvi obrok u 2 popodne kao retardirani amerikanci na dijeti

Jel' to beše Int. fasting? Na njega se lože već neko vreme

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Mala pomoc
« Odgovor #14 poslato: Mart 02, 2013, 01:41:51 pre podne »
EE sad malo sam citao kopo i sad rezime :D pa mi vi recite jel sam na dobrom putu ili ne

UH treba najvise da uzimam ujutru kako ide kraj dana sve manje, pa za veceru najbolje da unesem proteine sardinu, tunjevinu neku...

evo ovo sam danas jeo

dorucak nema nisam stigo zbog skole
14h jedna lignja i jedna crvena paprika punjena pirincem
16h 100g salata od tunjevine i krompira, jabuka
19h 2-3kasike salte od gore, i 1 tanjir pun corbe od tikvice (litar vode, tikivica 400g, 1 zumance, kasica pavlake )
i sacu jso malo da vozim bajs valjda

Tebi nije jasno dosta toga. Ne treba da se plasis hrane i da jedes sto manje vec da jedes onako kako treba kvalitetnu hranu od koje neces dobijati salo. Spakovao si obroke od 14-19h i sta pre i posle toga, opet cekas od 19 do 14h? Ne valja to nikako. Jednostavno pogledaj link koji sam ti postavio u mom prethodnom odgovoru.