April 26, 2024, 02:25:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: povreda tricepsa  (Pročitano 3520 puta)

Van mreže Bojjan91

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
povreda tricepsa
« poslato: Mart 03, 2013, 11:56:08 posle podne »
imam problem pa me zanima da li neko moze da mi pomogne...pre jedno dve nedelje,malo vise dok sam radio biceps na klupi zabolela me je tetiva na levoj ruci i stavio sam obloge i proslo ali posle toga me je zabolelo iznad tricepsa na levoj ruci,to je valjda neko mesto gde se spaja tricep sa necim..i to je malo bolelo dok vezbam par dana i prosolo..i u prosli cet dok sam radio grudi to me je dosta zabolelo i nije popustalo i nisam mogao vise da treniram...problem je sto me to isto boli i na desnom tricepsu ali mnogo manje...i kupio sam BENGAY kemu,slicnu konjskoj masti,i mazao vise puta dnevno od cet ali i dalje sta god teze da uradim sa rukom osetim bol...jel neko znas ta je to is ta da radim ili da palim kod lekara? mislio sam da ove nedelje iskuliram treninge sa tegovima pa ako ne prodje onda kod lekara.....hvala..

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: povreda tricepsa
« Odgovor #1 poslato: Mart 04, 2013, 12:05:22 pre podne »
mislio sam da ove nedelje iskuliram treninge sa tegovima pa ako ne prodje onda kod lekara.

Tako uradi, verovatno si upalio neku tetivu. Pazi kako dizes, spustas tegove i nemoj se siliti da radis sa velikim tezinama, to su greske koje se skupo placaju.

Van mreže Bojjan91

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: povreda tricepsa
« Odgovor #2 poslato: Mart 04, 2013, 12:07:35 pre podne »
pazi,to sve znam...idem u ter duze god ali sad sam godinu i po svakid an zaredjao i nisam do sad imao nikakvih problema i uvek dizem normalne tezine,ne forsiram se..ponekad dignem teze ali sto se toga tice ne forsiram se...nego je problem sto od cetvrtak i ako mazem ne popusta..jer sad kad uradim sklek boli me celom duzinom tricepsa...

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: povreda tricepsa
« Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2013, 12:13:15 pre podne »
To je tetiva sigurno, moras odmoriti bar 7 dana i ne smes forsirati ruku ni sa cime, jednostavno je odmaraj. Jel boli i kad ne radis nista ili samo kad pokusas da opteretis ruku?

Van mreže Bojjan91

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: povreda tricepsa
« Odgovor #4 poslato: Mart 04, 2013, 12:15:51 pre podne »
samo kad opteretim...inace mogu da stiskam triceps sve ok ali cim krenem sa njom nesto jace da podignem,stisnem bilos ta osetim bol...recimo evo sad sam uradio 3 skleka i zabolelo je i i dalje ne popusta kad stisnem boli ali ovako dok miruje ne....

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: povreda tricepsa
« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2013, 12:18:11 pre podne »
Pa to je to onda. Nije to nista strasno, samo odmori 7 dana i bice ok. Kad prodje, obavezno se dobro zagrej pre treninga i pazi kako radis vezbe.

Van mreže Bojjan91

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: povreda tricepsa
« Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2013, 12:20:28 pre podne »
to ja i pravim greske jer se ne zagrejem dobro....tako sam se i sjebao...nego mi malo cim da nije nesto ozbiljno a i ne ide mi se po lekarima...hvala i svakom slucaju..:)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: povreda tricepsa
« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2013, 09:25:24 pre podne »
to ja i pravim greske jer se ne zagrejem dobro....tako sam se i sjebao...nego mi malo cim da nije nesto ozbiljno a i ne ide mi se po lekarima...hvala i svakom slucaju..:)

Što god kreneš da radiš prvo se zagrij. Odradiš 2 serije sa nekom laganom težinom za ramena, pa onda i dvije serije za tu mišićnu particiju koju imaš u planu. Sve je to nekih 5-6 min, koje kao što vidiš mogu da te koštaju 5-6 dana ili više... Ja tako radim godinama, evo do sad (da kucnem) nikad ništa ozbiljnije. Bar ne što se povreda tiče.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..