April 25, 2024, 09:29:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kako smrsati a ne izgubiti MM  (Pročitano 4262 puta)

Van mreže aerosmith

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Kako smrsati a ne izgubiti MM
« poslato: Mart 07, 2013, 11:58:23 pre podne »
Pozdrav svima! Idem u teretanu nekih 5 meseci, imao sam solidnu ishranu tako da sam ostvario zadovoljavajuce rezultate. Smrsao sam dosta bez nekog preteranog vodjenja racuna o unosu kalorija, i bez ikakvog kardia, obim ruke sam povecao za nekih 7cm .Tezak sam 81kg. Cilj mi je da skinem oko 6-8kg za 3 meseca..
Koju suplimentaciju bi ste mi preporucili? Ja sam se razmisljao da uzmem Whey, samo sto, ne znam koji jer ih ima mnogo, da li je uopste bitno koji? ...
Imam dve zablude o vezbanju: 1) Cuo sam da ne valja raditi kardio posle nekog jaceg treninga sa tegovima jer onda istrosimo svo "gorivo" (nmg da se setim sta je u pitanju, ali mislim da je glikogen)u misicima i onda telo kako bi moglo da nastavi jede samo sebe (misice) .. ?
2) Ako ne nahranimo misice 60min nakon treninga imace los uticaj na misice?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako smrsati a ne izgubiti MM
« Odgovor #1 poslato: Mart 07, 2013, 12:06:30 posle podne »
CAO
teorija 1 i ima i nema smisla
ima ako ne unosis antikatabolike tj i npr BCAA i GLM
a ako ih uzimas onda mogucnost da se desi to sto kazes,a inace se zove KATABOLIZAM je svedena na minimum
resenje je
cardio na prazan stomak odvojeno od treninga sa tegovima ako nemas mogucnost za suplemtaciju.

teorija 2..-DA i ne samo 60 min vec je dvljno i 30-45 min da ima "los' uticaj na misice

whey sigurno dobra opcija u slucaju br 2
prepruka
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30314

naravno
neki dobar sagreovac bi ti sugurno pmogao u toj celoj prici da lakse dodje do cilja..

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=192

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Kako smrsati a ne izgubiti MM
« Odgovor #2 poslato: Mart 07, 2013, 12:27:08 posle podne »
Smrsao sam dosta bez nekog preteranog vodjenja racuna o unosu kalorija, i bez ikakvog kardia, obim ruke sam povecao za nekih 7cm
Sve ovo za 5 meseci, a da nisi cak ni pazio na ishranu?
Smrsao, a ruke ti toliko porasle?

Van mreže aerosmith

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Kako smrsati a ne izgubiti MM
« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2013, 12:32:09 posle podne »
Smrsao sam dosta bez nekog preteranog vodjenja racuna o unosu kalorija, i bez ikakvog kardia, obim ruke sam povecao za nekih 7cm
Sve ovo za 5 meseci, a da nisi cak ni pazio na ishranu?
Smrsao, a ruke ti toliko porasle?
Pedja, hvala puno na odgovoru, mnogo mi znaci! Ovaj protein sam vec uzeo, do kraja sl nedelje cu naruciti opet.. Jedno podpitanje u vezi teorije br 2 : Ako na primer radim ramena a posle njih stomak 20ak min i posle jos kardio 20ak min da li se za ramena racunaju onih 30-45 min.. jer ramena nisu bila pod naponom 40ak min... ?

Van mreže aerosmith

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Kako smrsati a ne izgubiti MM
« Odgovor #4 poslato: Mart 07, 2013, 12:48:28 posle podne »
@Mica pozdrav! S'obzirom da sam se ja pre vezbanja samo u pekari hranio moja ishrana je bila odlicna za moje standarde... Izbacio sam iz ishrane testo, slatko itd itd, unosio 2gr B po kg, 6 obroka dnevno, mleko sam sveo na pola litre dnevno (ranije sam pio po 2L dnevno), ne mogu sad svega da se setim jer moram da idem... U sustini to je sve tako jednostavno samo sto ljudi mnogo komplikuju, jos uz to imam 18 god tako da mnogo brze dobijam MM od starijih... Zapravo sve zasluge mogu da prepisem ovom forumu, jer dok me drugar nije uputio na ovaj forum ja nisam imao poima o BB, sada bar znam neke osnovne stvari :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako smrsati a ne izgubiti MM
« Odgovor #5 poslato: Mart 07, 2013, 02:03:27 posle podne »
Smrsao sam dosta bez nekog preteranog vodjenja racuna o unosu kalorija, i bez ikakvog kardia, obim ruke sam povecao za nekih 7cm
Sve ovo za 5 meseci, a da nisi cak ni pazio na ishranu?
Smrsao, a ruke ti toliko porasle?
Pedja, hvala puno na odgovoru, mnogo mi znaci! Ovaj protein sam vec uzeo, do kraja sl nedelje cu naruciti opet.. Jedno podpitanje u vezi teorije br 2 : Ako na primer radim ramena a posle njih stomak 20ak min i posle jos kardio 20ak min da li se za ramena racunaju onih 30-45 min.. jer ramena nisu bila pod naponom 40ak min... ?

AERobni i ANAEROBNI deo su dva razlicita pojma
tako i gledas te treninge
i u jednom i u drugom slucaju mozes da sagorevas kal i trosis glikogen etc etc etc-ako je dijeta sredjena tj prialgodjenja cilju