April 29, 2024, 03:46:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi  (Pročitano 5851 puta)

Van mreže alen39

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« poslato: Mart 10, 2013, 09:28:02 posle podne »
pozzz... ja imam 17 godina, nizak sam, pa srazmerno tome i imam 53 kg.. poceo sam da gledam nixine vezbe i plan za ishranu, jer ja fizicki jesam spreman, samo nzm kako da krenem sa povecavanjem misicne mase, ali njegovi klipovi su zaista smesni.. krenuo sam u teretanu, ali imam male probleme sa kicmom, tako da ne bih radio neke extremne vezbe sa velikim opterecenjem za kicmu... ja jesam malo upucen, ali bih voleo da cujem neka strucna misljenja, neke savete, ili makar na sta najvise da obratim paznju... sto se tice proteina mislim da bi mi bilo dovoljno oko 1.8g po kg..  *e sad, 1. ako neko ima vremena da mi napise neki plan za ishranu, jer sam ja krenuo po nixinim klipovima, ali vidim da ima dosta losih komentara u vezi njega, zatim 2. na koje vezbe da obratim paznju jer sam napomenuo da imam malo krivu kicmu, pa da te vezbe izbegavam i 3. da li je pametno da krenem sa whey proteinima (mislim zbog godina i kilaze).... uhhhh nadam se da ima nekog ko ce sve ovo da procita i da mi pomogne :DD hvala unapred

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #1 poslato: Mart 10, 2013, 09:48:38 posle podne »
Za pocetak zaboravi na nixine klipove i savete , bas kao i sto si rekao lik je smejurija i neme veze sa mozgom !

Listaj malo teme po forumu i naci ces sve potrebne odgovore . . .

Za pocetak prelistaj ove teme cisto da znas sta i kako :

Ishrana - http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Trening sa tegovima - http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12991.0.html

Najpre se fokusiraj na ishranu , trening i odmor pa onda tek posle nekog vremena kada udjes u materiju i fazon i o suplementaciji (Protein , Amino kiseline idt idt .) ;)

I da se dopunim , sve lagano zbog kicme , i ako nisi bio vec da ti pogledaju sta je i kako sa kicmom i eventualno neke terapije idi sto pre , nikako ne trazi savete po forumu sta treba raditi i kako kada niko ne zna tvoje stanje u vezi toga . Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 10, 2013, 09:57:19 posle podne The Animal »
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže alen39

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #2 poslato: Mart 10, 2013, 10:22:37 posle podne »
pa bio sam vec i na nekim terapijama, ali nista nije pomoglo... ponekad odradim neke vezbe za kicmu koje sam tamo radio... ne znam kako se strucno sad to naziva, ali sam malo nakrivljen u stranu ali i napred.. nista preterano strasno, ali ne bih da rizikujem... neki su mi rekli da sam se zbog trbusnjaka koje sam radio iskrivio u napred.. e sad sta je tacno... mrtva dizanja nikako necu da pokusavam, ni bench.. sad nzm koje vezbe jos da izbegavam, ne znam dal uopste da radim trbusnjake i da dizem malo vece tezine.. svestan sam da bez toga nema misica, ali sad mi je malo bitnija kicma.. sta vi predlazete?

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2013, 02:26:58 pre podne »
Niko od nas ne moze da ti kaze sta i sa kojim kilazama treba da radis jer nemamo pojma u kakvom je stanju tvoja kicma. Pre nego sto krenes sa tegovima, moras da konsultujes doktora i da pitas koliko smes kicmu da opterecujes. Ako krenes da radis nesto, napravis pogresan potez, gotov si.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #4 poslato: Mart 11, 2013, 06:58:23 pre podne »
pa pre svega moras da znas tacno koja je tj kako se zove dijganoza
mrtvo dizanje da i ne radis-ok
ali bench pres ama bas nikakve veze nema sa kicmom
NARAVNO-i pod uslovom da se radi kako treba itd it ditd

Van mreže alen39

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #5 poslato: Mart 11, 2013, 01:01:33 posle podne »
evo ovako sad sam nasao neki papir za nalazom.. i kaze: DISKRETNA TORKALANA DEKSTROKONVEKSNA SKOLIOZA SA VRHOM KRIVINE NA TH-9 i KIFOZA NA NIVOU TH8 I TH9 GDE JE I SUZEN I.V. PROSTOR.....  sta god da im ovo znaci, ja znam da sam malo nagnut u stranu i malo napred.. :P tamo gde sam ranije isao da radim neke vezbe za kicmu, sta god da sam ih pitao za neki savet oko dizanja tegova, samo su me iskulirali... tako da nemam pojma da li je pametno da povecavam tezinu tegova, ali ako ne povecavam nece biti nikakvih rezulatata..

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2013, 01:55:33 posle podne »
Iako imas 17 godina to je tvoje telo i tvoje zdravlje a kako je doba interneta valjalo bi da se informises o kifozi i skoliozi posto nisi jedini sa tim dijagnozama. Dovoljno je jednom nesto pogresno da uradfis i da trpis posledice do kraja zivota.
Ovaj savet shvati ozbiljno .
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2013, 04:44:29 posle podne »
Iako imas 17 godina to je tvoje telo i tvoje zdravlje a kako je doba interneta valjalo bi da se informises o kifozi i skoliozi posto nisi jedini sa tim dijagnozama. Dovoljno je jednom nesto pogresno da uradfis i da trpis posledice do kraja zivota.
Ovaj savet shvati ozbiljno .


x2

Van mreže Kv4dric3pz

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 99
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #8 poslato: Mart 13, 2013, 01:20:23 pre podne »
Jedan prijateljski savet, molim te i da ga poslusas.

Fokusiraj se 100% na ispravljanje kicme. Ako je sad ne ispravis, neces nikad. A veruj mi kriva kicma je vrlo nezgodna, prvo sto moze da izazove dodatnih zdravstvenih problema, cak i to da zanemarimo, odvratno izgleda. Mrzeces sebe svaki put kad se pogledas u ogledalo narednih godina.

Cak i ako doktor ne moze da prepise odgovarajucu terapiju, na internetu sam nalazio dosta klipova koji su veoma korisni.

Siguran sam da ti sad smeta ta tezina i da bi voleo da imas jos 5-10 kilograma vise, ali to ce doci bez problema. Zdravlje i prava ledja su na prvom mestu uvek.

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #9 poslato: Mart 13, 2013, 01:43:54 pre podne »
Fokusiraj se 100% na ispravljanje kicme. Ako je sad ne ispravis, neces nikad. A veruj mi kriva kicma je vrlo nezgodna, prvo sto moze da izazove dodatnih zdravstvenih problema

Ozbiljno shvati ovo , sve sto budes stariji imaces sve vise problema i tesko da ces kasnije uopste moci da je ispravis .
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže nikolann

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #10 poslato: Mart 31, 2013, 07:42:37 posle podne »
Da ne bih pravio bezveze novu temu ovde cu da napisem.. Imam 18 godina, u teretanu sam krenuo pre 2 meseca, mada sam i ranije radio sa tegovima, znaci nisam krenuo bez ikakve spremnosti, nisam bas pocetnik sto se tice treninga i to ali sam pocetnik sto se tice suplemenata..Citao sam ovde dosta, sakupio sam nekih 5000din. i razmisljao sam da li da kupim nesto..Radi se o povecanju misicne mase..Znam dosta dobro sta radi koji suplement..Prvo sam hteo da kupim Whey pa sam skapirao da je jako skup i da bi mi trajao manje od mesec dana, ato je jako malo da bi se videli neki rezultati..Onda sam razmisljao o BCAA, sve do pre neki dan, kada mi je neko spomenuo NO reaktore. Koliko sam proverio cena nije previse visoka, i moze dosta da traje, ali nisam nasao puno komentara od ljudi koji su ga koristili pa zato reko da pitam ovde. Gledao sam Pedjin klip o NO rekatorima i tu je sve lepo objasnio, ali me zanima da li je to dobro za mene posto imam tek 18 godina i ne idem bas dugo u teretanu, da ne bi ostavilo neke posledice i da li se moze uzimati bez nekih drugih suplemenata, znaci sam NO reaktor, pre treninga jedna doza, a ostatak dana na cvrstoj hrani uz nekih 1,8-9 do 2.1-2 gr proteina po telesnoj tezini..i da li ce imati to efekta ako kupim samo jednu kutiju od 820gr? razmisljao sam o Hot Blood reaktoru pa taman ako neko ima iskustva sa njim neka napise.. Hvala unapred, svaki savet i kritika su dobrodosli, necu da uradim nesto pa da se kajem kasnije, bolje da pitam..  :) I naravno, ako mi preporucite da ne uzimam nista onda necu nista, necu da se zajebavam sa tim stvarima..I zaboravih da dodam da cu sad poceti da radim i kardio..pa bi mi dobro dosla i preporuka koliko vremena pre trcanja da jedem a koliko posle..trcacu uvece, oko 7-8, jbg, ne moze se pre, pozz :)
« Poslednja izmena: Mart 31, 2013, 07:48:29 posle podne nikolann »

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #11 poslato: Mart 31, 2013, 07:52:50 posle podne »
NO nece imati efekta na izgradnju misicne mase bez proteina tj. aminokiseilina...

Cini mi se da nisi procirao ni shvatio koja je u stvari funkcija NO proizvoda

Za pocetak procitaj podforum NUTRITION,isplaniraj kako ces kvalitetno da se hranih jer je to osnovni preduslov za dobijanje misicne mase...Kupi whey protein...Vise o tome procitaj u podforumu SUPLEMENTI
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #12 poslato: Mart 31, 2013, 08:03:59 posle podne »
Nece nista da ti bude od suplementacije,najbolje bi bilo,u cilju da ti pomognemo,je da napises jelovnik i kako se hranis i da za pocetak taj novac ulozis u ishranu!To je osnova.

Van mreže nikolann

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #13 poslato: Mart 31, 2013, 08:23:42 posle podne »
E ovako, dnevno: oko 06:30 koznerva tunjevine ili sardina;
                            10:25  100-200gr pirinca;   
                            onda u periodu od 10:40 pa do 13 dva sendvica sa belim mesom;
                            oko 14h mi je trening, nakon treninga pojedem jednu bananu ili jogurt popijem posto budem bas gladan. U 5 dolazim kuci (putujem u skolu pa ne moze drugacije) i jedem sta bude za rucak xD
                          onda kasnije oko 7-8 uvece 4-5 jaja sa slaninom ispeceno (mesnata je slanina i sacekam da se mast istopi prvo pa tek onda dodajem jaja), 400-500ml mleka uz ovsene pahuljice negde oko 9-10 uvece, kako kad. i da, posto ostane belog mesa jer ne stane sve u sendvice to se pojede negde u toku dana.. Sad jos hocu da ubacim kardio uvece pa bih molio i za savet kako da pomerim obroke da se uklopi lepo :D Idem u skolu pa je malo nezgodno ali sta da se radi :) i mozda je malo smesno ovo sa slaninom ali sta da radim kad mi je malo samo jaja da jedem :D

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Pomoc oko ishrane i dobijanja na misicnoj masi
« Odgovor #14 poslato: April 01, 2013, 12:48:56 pre podne »
Prvo sam hteo da kupim Whey pa sam skapirao da je jako skup i da bi mi trajao manje od mesec dana, ato je jako malo da bi se videli neki rezultati..

Kanta od 2kg whey proteina traje 2 meseca. Ni jedan saplement ti nece napraviti misice ako se ne hranis kako treba. Ne znam sta ocekujes od reaktora, ali na prvom mestu treba da se fokusiras na gradivne materije ako zelis potpuno dejstvo reaktora i misice.


E ovako, dnevno: oko 06:30 koznerva tunjevine ili sardina;
                            10:25  100-200gr pirinca;   
                            onda u periodu od 10:40 pa do 13 dva sendvica sa belim mesom;
                            oko 14h mi je trening, nakon treninga pojedem jednu bananu ili jogurt popijem posto budem bas gladan. U 5 dolazim kuci (putujem u skolu pa ne moze drugacije) i jedem sta bude za rucak xD
                          onda kasnije oko 7-8 uvece 4-5 jaja sa slaninom ispeceno (mesnata je slanina i sacekam da se mast istopi prvo pa tek onda dodajem jaja), 400-500ml mleka uz ovsene pahuljice negde oko 9-10 uvece, kako kad. i da, posto ostane belog mesa jer ne stane sve u sendvice to se pojede negde u toku dana.. Sad jos hocu da ubacim kardio uvece pa bih molio i za savet kako da pomerim obroke da se uklopi lepo :D Idem u skolu pa je malo nezgodno ali sta da se radi :) i mozda je malo smesno ovo sa slaninom ali sta da radim kad mi je malo samo jaja da jedem :D

Ne valja. Moras da biras kvalitetne namirnice, ne slaninu ili sta ima za rucak. Citaj jos malo clanke i teme u odeljku "Nutrition".