April 28, 2024, 07:14:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Aronija ISTINA ILI LAZ  (Pročitano 2989 puta)

Van mreže Aca94

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 227
  • I CAN! I WILL! I MUST!
Aronija ISTINA ILI LAZ
« poslato: Mart 12, 2013, 09:11:21 pre podne »
Moj cale je bolestan i preporucili su mu da pije aroniju ,jer ubija kao maligne celije ,itd.Ja sam malo proguglao i pronasao kao sva njena dejstva ali naravno postoji mnogo netacnih stvari na internetu,pa sam hteo da cujem vase misljenje? Pozdrav :)
Kao neka njena dejstva:

ANTIKANCEROGENO DEJSTVO
Aronija original u visokom procentu ubija maligne ćelije kod tumora mozga, pluća, debelog creva i jetre (antocijanin i proantocijanidin).
ANTIOKSIDANS
Aronija original sprečava stvaranje slobodnih radikala i degeneraciju zdravih ćelija u ljudskom tkivu i krvnoj plazmi, a time usporava i proces starenja organizma (tanini, flavonidi, vitamin C, vitamin E).
GLAVA
Aronija original poboljšava cirkulaciju krvi u krvnim žilama glave i pomaže kod glavobolje i migrene, zaustavlja razvoj ateroskleroze i stvara snažnu zaštitu od pojave demencije i nastanka Alchajmerove bolesti (antocijanin, vitamin P).
SRCE
Aronija original smanjuje visok krvni pritisak, vraća loš holesterol u normalu i podstiče porast dobrog. Omogućava brz oporavak nakon srčanih i moždanih udara, regeneriše fino arterijsko mišićno tkivo i povećava njihovu elastičnost, poboljšava prokrvljenost miokarda podstičući stvaranje nove mreže finih krvnih sudova posle gubitka funkcije starih, stvara potpunu zaštitu od začepljenja (antocijanin, biofenoli, vitamin P).
URINARNI TRAKT
Aronija original leči urinarne infenkcije (5-10 puta efikasnije od kanadske brusnice) i upalu prostate (proantocijanidin).
JAČANJE IMUNITETA
Aronija original sprečava bakterijske i virusne infekcije (prehlada, grip...) (biofenoli, vitamin A, C, B2, B6, B9, E.... veoma redak P vitamin).
ENDOKRINE ŽLEZDE
Aronija original poboljšava lučenje hormona i reguliše rad štitne žlezde, reguliše nivo šećera i hemoglobina u krvi, rad pankreasa i leči dijabetes. Sadrži redak voćni šećer SORBITOL čime pomaže dijetetsku ishranu (sorbitol, antocijanin).

KRV I KRVNI SUDOVI
Aronija original popravlja krvnu sliku i čisti krv , poboljšava cirkulaciju, smanjuje povišen krvni pritisak, smanjuje loš holesterol i reguliše šećer, povećava elastičnost krvih sudova (posebno je značajno za dijabetičare) i sprečava njihovo začepljenje, sprečava aterosklerozu i smanjuje tegobe kod upaljenih i proširenih vena (flavonidi, vitamin P, proantocijanidin, biofenoli).
ŽELUDAC
Aronija original smiruje grčeve i bolove želuca, smiruje upalu sluznice želuca, pomaže kod čira na želucu i želudačne nervoze (antocijanin).
CREVA
Aronija original smiruje grčeve i bolove u crevima, smiruje upalu sluznice creva i zaustavlja prolive.
JETRA I ŽUČ
Aronija original poboljšava rad jetre i izlučivanje žuči, čisti jetru od masnoće, regeneriše je i kod teških oboljenja, leči i reguliše upalu žučne kese i žučnih kanala, žuticu, žučni pesak i žučni kamen (fenoli, flavonidi).
OČI
Aronija original poboljšava vid, leči degenerativne promene na makuli, štiti oči od UV zračenja, sprečava nastanak katarakte (antocijanin, vitamin P, betakaroten).
KOŽA
Aronija original povećava elastičnost i značajno smanjuje prisustvo bora i strija, uklanja tamne fleke od sunca i ispucale kapilare, osvežava kožu, usporava starenje (vitamin E, betakaroten, flavonidi).
ČIŠĆENJE ORGANIZMA
Aronija original vezuje se za teške metale i radioaktivne elemente u telu i omogućava njihovo izlučivanje što je od najveće koristi posle izloženosti zračenju kod postoperativne terapije (masovno korišćena nakon nesreće u Černobilju za smanjenje tegoba najizloženijim službenim licima).
VIŠESTRUKO SKRAĆUJE VREME ZARASTANJA RANA I VRŠI NJIHOVU DEZINFEKCIJU
Aronija original, skraćuje vreme zarastanja rana, što je naročito važno u postoperativnom periodu (biofenoli,vitamin P,C i E).
Pored navedenog, na osnovu povratnih informacija naših korisnika i višegodišnjeg iskustva, aronija je delotvorna i na još mnogo toga...
;)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Aronija ISTINA ILI LAZ
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2013, 10:54:09 pre podne »

Istine ima dosta u ovome. Bar po pričama koje sam ja čuo od ljudi koji je gaje i koji su ovu biljku tj njene plodove koristili za raznorazne bolesti. U knjigama još za vrijeme Rima ima dosta podata o ljekovitim svojstvima ove biljke. Lično - nikad je nijesam koristio, mada znam par njih koji jesu i hvale se na istu.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Aronija ISTINA ILI LAZ
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2013, 10:56:59 pre podne »
Prilicno je skupa aronija , pije moja mama redovno na preporuku lekara radi krvne slike..
Men sana in corpore sano !

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Aronija ISTINA ILI LAZ
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2013, 12:05:04 posle podne »
Posadio sam jesenas par sadnica aronije, pa cemo videti hoce li sta da bude....