Mart 29, 2024, 12:57:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Topljenje stecenih misica?  (Pročitano 9168 puta)

Van mreže WxxW

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Topljenje stecenih misica?
« poslato: Oktobar 19, 2006, 04:05:14 posle podne »
Ukoliko se kvalitetnim treningom od 3 meseca stekne odredjena misicna masa, a zatim se prekine sa treningom, interesuje me:
_ Da li se vremenom misici, doslovno receno istope, nestanu i telo se vrati u gradju istovetnu onoj pre pocetka treninga ?
ILI neovisno od duzini pauze, stecena – izgradjena masa misica se zadrzava, sa razlikom sto sada nije zategnuta, vec vise splasnuta, spustena ?
ILI ostaje bar neka odredjena – izgradjena osnova, sa kojom se moze lakse i brze uhodati u novi trening nakon duze pauze od vise meseci ili je lakse ponovo zategnuti i nadograditi?



Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 19, 2006, 04:51:32 posle podne »
Dajte pobrisite ovo....

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 19, 2006, 04:58:31 posle podne »
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Van mreže WxxW

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 20, 2006, 01:51:27 pre podne »
??????? Nisam upucen, interesuje me?  Kapiram ja da ima ovde masu naduvenih likova koji su umisljeni da znaju sve i da im je smesno ovo sto pisem... Ali se eto pouzdam u bar nekoga ko ce odgovoriti na pitanje.

Lupio sam glupost? Sta?

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 20, 2006, 02:50:40 pre podne »
Zavisi sve od tebe posle koliko vremena će to da počne, neće sigurno veoma brzo.
To ti je isto kao kada uzmeš da vežbaš nešto, sviranje frule recimo, i napraviš pauzu od godinu dana.Da li ćeš biti isto tako u formi kao pre pauze?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 20, 2006, 07:02:01 pre podne »
MISIC MOZE DA ATFORIRA...AKO GA IMAS..

DA SE ISTOPI...NE MOZE.....

ALI PRVO TREBA MICIE DA DOBIJES PA DA ONDA MISLIS O TOME

Van mreže WxxW

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 20, 2006, 11:00:50 pre podne »
Hvala Corey i Pedja na odgovoru. Takav tip odgovora sam i ocekivao.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 20, 2006, 11:33:48 pre podne »
Do jaj sad bi ti svasta rekao.... Ti pitas dal posle tri meseca ce da se izgube misici ili ce da traju do kraja zivota... Ako ce da se istope onda i da ne pocinjes... TI si najjaci do sada...

Van mreže WxxW

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 21, 2006, 12:55:40 pre podne »
Kao prvo, nisam u teretani samo 3 meseca, vec sam trenirao kvalitetno zadnja 3 meseca i sada pauziram. Iskustvo sa teretanom mi je dosta isprekidano, ali nikada nisam uhvatio kontinuitet od 3 meseca, prilikom kojeg sam uocio zadovoljavajuci napredak.. Za koji se tako reci "brinem" da ce da izblijedi ako sada prestanem sa treningom na neko vreme, jer sam taman uhvatio maha i krenulo je kako treba.. I moja dilema je samo ta, kako ce mi reagovati steceni "misici" iliti "izgradjeni".. a mozda i nemam pravo da ih na ovom forumu nazovem "misicima" jos uvek.. bar sve dok se ne izgradim kao figure sa pojedinih avatara na ovom mestu.  Ali nebitno to, zasita nisam hteo da izazovem komentare kakve sam dobio.. Gresku ipak prepisujem sebi, zbog valjda pogresno odabranih reci ili lose formulisanog pitanja.
Odgovor sam dobio od ljudi koji nisu komentarisali moje pitanje, vec na njega odgovorili i to mnogo cenim i zahvalan sam im. A ostalim "forum bodibilderima buntovnicima" bih samo porucio da malo smanje pritisak svojim  genijalnim znanjem u ovom polju na ljude kojima ovo nije prioritet , te ce mozda izustiti kakvu nelogicnost.. Pa eto, ako moze samo da se to ne shvati fatalno, vec da se na konkretan nacin objasni u cemu je greska ili da se jednostavno suzdrze od komentara, sto je jos lakse, a ne ostavljati ironicne, provokativne i omalozavajuce komentare. Hvala..


Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 21, 2006, 10:39:32 pre podne »
Upravo tako, ti nakon bijedna 3 mjeseca treninga uopste nemas o tome sta da brines, dakle zadovoljan si sebi ali opet budi realan i reci sta si postigao za ta tri mjeseca? Dobio koju kilu na vagi i to je to..
Zato neka ovo bude zadnji odg. u ovoj glupoj temi (no offense)

Van mreže WxxW

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 21, 2006, 12:54:21 posle podne »
Pitanje je koliko je meni dovoljno i koliko ja zelim da sacuvam. No ok. Mozete zakljucati ili izbrisati temu, kada je vec toliko iritantna. Pozdrav

Van mreže FANATIC

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 311
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 21, 2006, 02:37:18 posle podne »
Moras shvatiti da niko od nas nije nista lose mislio.Naravno da zelimo da ti pomognemo kao i svima onima koji su novi i koji zele da sto vise saznaju o ovom sportu.Ali svi vi cinite odmah jednu pocetnicku gresku a to je da ni ne procitate forum vec postavljate pitanja.
Veruj mi da si prvo pazljivo procitao forum shvatio bi mnogo stvari i ne bi postavljao uopste ovo pitanje.
I ne treba da se ljutis odmah,ni ti ni bilo ko drugi.Vec pazljivo procitaj forum i saznaces gomilu jako dobrih informacija od sampiona kao sto je PEDJA!
Kada pobedim samoga sebe tek tada sam uspeo!
NO PAIN! NO LIMIT!

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 23, 2006, 11:10:09 pre podne »
Kao prvo, nisam u teretani samo 3 meseca, vec sam trenirao kvalitetno zadnja 3 meseca i sada pauziram. Iskustvo sa teretanom mi je dosta isprekidano, ali nikada nisam uhvatio kontinuitet od 3 meseca, prilikom kojeg sam uocio zadovoljavajuci napredak.. Za koji se tako reci "brinem" da ce da izblijedi ako sada prestanem sa treningom na neko vreme, jer sam taman uhvatio maha i krenulo je kako treba.. I moja dilema je samo ta, kako ce mi reagovati steceni "misici" iliti "izgradjeni".. a mozda i nemam pravo da ih na ovom forumu nazovem "misicima" jos uvek.. bar sve dok se ne izgradim kao figure sa pojedinih avatara na ovom mestu.  Ali nebitno to, zasita nisam hteo da izazovem komentare kakve sam dobio.. Gresku ipak prepisujem sebi, zbog valjda pogresno odabranih reci ili lose formulisanog pitanja.
Odgovor sam dobio od ljudi koji nisu komentarisali moje pitanje, vec na njega odgovorili i to mnogo cenim i zahvalan sam im. A ostalim "forum bodibilderima buntovnicima" bih samo porucio da malo smanje pritisak svojim  genijalnim znanjem u ovom polju na ljude kojima ovo nije prioritet , te ce mozda izustiti kakvu nelogicnost.. Pa eto, ako moze samo da se to ne shvati fatalno, vec da se na konkretan nacin objasni u cemu je greska ili da se jednostavno suzdrze od komentara, sto je jos lakse, a ne ostavljati ironicne, provokativne i omalozavajuce komentare. Hvala..


OTISO SAM DA
 FATAM RIBE.

ZIKA

Van mreže ARHB

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2006, 07:02:27 posle podne »
WxxW tvoje pitanje je 100% uredu. Zasto?
Pa zato sto se za 3 mjeseca intezivnog treninga mogu vidjet zavidni rezultati, neces bit Mr. Olimpya ali za amatera kao sto smo mi
rezultati ce bit i vise nego super.
A da li ce misice se "istopit" ako napravis pauzu, zavisi koliko ce ta pauza trajat,
recimo ja kada napravim pauzu od mjesec dana skoro pa da moram sve iz pocetka.
Normalno da se misici ne vrate na sami pocetak ali se itekako "istope".
Ali ako je ta pauza kraca, do desetak dana, ne bi trebao se puno brinut

Van mreže ARHB

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 104
Odg: Topljenje stecenih misica?
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 25, 2006, 07:09:20 posle podne »
Moras shvatiti da niko od nas nije nista lose mislio.Naravno da zelimo da ti pomognemo kao i svima onima koji su novi i koji zele da sto vise saznaju o ovom sportu.Ali svi vi cinite odmah jednu pocetnicku gresku a to je da ni ne procitate forum vec postavljate pitanja.
Veruj mi da si prvo pazljivo procitao forum shvatio bi mnogo stvari i ne bi postavljao uopste ovo pitanje.
I ne treba da se ljutis odmah,ni ti ni bilo ko drugi.Vec pazljivo procitaj forum i saznaces gomilu jako dobrih informacija od sampiona kao sto je PEDJA!

Ovo je forum i na forumu ljudi raspravljaju, daju savjete, upucuju itd.
Ako cete svakom pocetniku kazat da prvo citav forum procita pa da onda postavlja pitanja onda bi trebali da napravite obicnu stranicu sa svim informacijama i da se samo cita a ne i raspravlja o tim temama, ja znam da je nekom mrsko po milioniti put ponavljat jedno isto ali morate imat strpljenja pa valjda ste zbog toga i napravili ovaj forum.
Nema svako ADSL konekciju, ja recimo sa dial-up konekcijom da bi procito sav forum trebalo bi mi bog zna koliko sati a to kad pretvorim u marke bila bi pozamasna svota, a meni je svaka marka dragocijena.
Pa tako da sa pocetnicima bi trebali bit malo strpljiviji, a ne odmah ih docekivat na "noz"