April 25, 2024, 02:55:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 17224 puta)

Van mreže nidza011

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Pomoc
« poslato: April 14, 2013, 07:51:55 pre podne »
Pozdrav svima. Dugo čitam forum, pa sam rešio da vam se obratim jer je vreme za moju prvu kuru ;D

Stvari stoje ovako: Imam 24 godine, visina 179 težina 79 kg. Idem u teretanu oko 4 godine, doduše sa par pauza od mesec-dva, ali evo već u kontinuitetu vežbam više od godinu i po. Ishranu sam sredio. Sebe smatram iskusnijim vežbačem. Ne mislim da sam popio svu pamet ovog sveta, već jednostavno sam čitanjem, informisanjem, razgovorima sa iskusnijima i mukotrpnim radom u teretani upoznao svoje telo, trening, i mislim da sam došao do nekog genetskog maksimuma.  Od hemije nisam koristio nikad ništa, od suplemenata protein i kreatin, jednom i tribulus, ali nisam bio nešto impresioniran rezultatima pa sam se odlučio za galenikin depo.

Naime, planiram da odradim dvomesečnu kuru solo depo, 500mg nedeljno. Ponedeljak i četvrtak po 250mg. Prvenstveno zbog toga što hoću da vidim kako će telo da odreaguje na depo. Takodje bih kupio whey izolat, bcaa, glutamin i kompleks vitamina.

E sad ono što mene interesuje je da li postoji neka referentna vrednost hormona (testosteron, estradiol), na osnovu koje se može proceniti dobijanje ginekomastije?

Logika je po meni jasna: ako imaš više estrogena u telu veća je verovatnoća da navučeš gyno. A depo je poznat po tome što je aromatizacija veća. Mada od te količine ne bi trebalo ništa da se desi. Ovo me muči (i zato sam i rešio da potražim od vas savet) iz razloga što smatram da mi je testosteron možda nešto ispod proseka, to sam zaključio po tome što mi dlake po telu i rukama slabo rastu, a i kada sam uzimao tribulus pomogao mi je u snazi. Nisam radio nikakvu hormonalnu analizu, hteo sam prvo da ovde proverim da li cela ova moja priča ima neke poente, jer ne isključujem mogućnost i da sam se samo istripovao. Ali držim se onoga "ko pita ne skita". :)

Takodje sam razmišljao da uzmem i proviron koji deluje kao antiestrogen. Sad, iz vaših postova sa foruma i nisam nešto ubedjen u njegovo delovanje, pa bi mi pomoglo i mišljenje nekog ko je imao iskustva sa istim.

Nadam se da vas nisam mnogo smorio ovim postom. Uzdravlje.
« Poslednja izmena: April 14, 2013, 07:55:19 pre podne nidza011 »

Van mreže houselectro

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Pomoc
« Odgovor #1 poslato: April 14, 2013, 08:08:23 pre podne »
gyno nema nikakve veze s pocetnim vrijetnostima... mozda imas malo vece sanse ako je est visi... i taj rast dlaka po tijelu isto nemora to znacit... imaj pri ruci armidex,femara ili aromasin...oni sigurno i brzo rijesavaju problem..
Idi Testom 500mg (2x250) bar 10-12tj jer to je spori ester i dugo mu treba da proradi...8tj se rade ciklusi na brzim esterima...
Ako si u mogucnosti ubaci prva 3-4tjedna dianabol 30mg (ako imas po 5 mg 2popi prije treninga a ostale 4sa obrokom...)

tolko ti ja mogu pomoc... lp

Van mreže nidza011

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc
« Odgovor #2 poslato: April 15, 2013, 05:09:37 pre podne »
Hvala druže na pomoći, iako nisam dobio odgovor na pitanje.  :)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc
« Odgovor #3 poslato: April 15, 2013, 06:48:19 pre podne »
Hvala druže na pomoći, iako nisam dobio odgovor na pitanje.  :)



a koje je tacno pitanje?
pitam te ovo iz razloga sto postavis pitanje i onda naglasis "po meni je logicno da radim ovako" to je ujedno i odgovor samom sebi
mozda da postavis konrketna pitanja tipa

1. xxxx
2.xxxxx
itd..

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Pomoc
« Odgovor #4 poslato: April 15, 2013, 03:12:30 posle podne »
Ja ne razumem kako ljudi oce da se bockaju a plase se sisica  :o

Ako mislis da ces da dobijes gyno, verovatno i hoces. :D

Kupi aromasin u apoteci, po pola tablete svakid drugi dan ako hoces "siguricu"...

To je to, ne moze prostije biti...
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Pomoc
« Odgovor #5 poslato: April 15, 2013, 03:35:37 posle podne »
A sta ako nije sklon aromatizaciji i sa tim adexom jede svoj estrogen?

Van mreže nidza011

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc
« Odgovor #6 poslato: April 15, 2013, 05:16:43 posle podne »
a koje je tacno pitanje?
Generale,
pošto je moj ortak dobio 20 kg mišića od jednog metana dnevno, da li ću i ja dobiti toliko? obojica imamo po 15 godina  :D hahahah šala naravno ;D

Ono što me zanima je:
1. Ima li poente da odem u laboratoriju da radim hormonalne analize, i na osnovu rezultata da se donese  zaključak o mogućnosti dobijanja gyno? Ako ima:
2. Koji su to hormoni koje bi po tebi trebao da proverim?
3. Da li proviron smanjuje aromatizaciju? Pošto vidim niko ga nigde ne pominje, ispade da ga niko nikad nije koristio.

Ja ne razumem kako ljudi oce da se bockaju a plase se sisica  :o
Tebra, neću da napravim od sebe idiota kojem će se neka budala sa ulice smejati zbog ženskih grudi. Zato sam se i registrovao, i pitao vas za neko mišljenje. Jer znam da ovde ima mudrih glava koji su prošli dosta toga i da se može dobiti konkretna pomoć. Hoću da odradim kuru da valja, kakve god da su mi predispozicije za to, i to ću i da uradim na najbezbedniji mogući način.

Kupi aromasin u apoteci, po pola tablete svakid drugi dan ako hoces "siguricu"...
Jel potrebno koristiti to od početka kure? Jesi imao iskustva sa njim?
« Poslednja izmena: April 15, 2013, 05:20:26 posle podne nidza011 »

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Pomoc
« Odgovor #7 poslato: April 16, 2013, 10:54:47 pre podne »
A sta ako nije sklon aromatizaciji i sa tim adexom jede svoj estrogen?


Citat
Too low E2=great erections, difficulty to ejaculate, dull orgasm.

Too high E2=inability to maintain erection, therefore, great difficulty ejaculating, just forget it.

Centered E2=easy erections, able to control ejaculation, stunning orgasm?

Low and high estrogen sides are very alike the more experienced you get the easier is to differentiate between them but it will always be tricky, if in doubt get your estradiol checked though bloodwork

High estrogen sides

Acne, loss of libido, water retention (Bloat), pissing less than the water you consume, moon face, very small testicles, scrotum hanging too high, soft testicles, extreme oiliness all over, aggression (roid rage), depression, bitchiness, lethargy, insomnia, soft erections, extreme cravings for sugar/chocolate, high bp, bp spikes, enlarged prostate, pressure in lower abdomen when urinating, thin stream, constipation (from water retention)

Low estrogen sides

Dry skin, dry lips, dehydration, loss of libido, good morning wood no wood when its time for sex, loss of wood while having sex, loss of sensitivity, dry gland (penis), white gland, loss of girth, irritability, mood swings, crying for no reason, dht rage (aggression you take out on others), dull orgasm, hesitation just before urinating, night sweats, loss of appetite, constant fatigue, lethargy, constipation (due to dehydration), diuretic effect (pissing more water than you are consuming), itchy scalp, obsessive thoughts

Of course YMMV, I got each and everyone of those sides the past few years I have been juicing and I am sure I am forgetting some sides. When you get one side effect it is just an indication use this list to make a full picture. So say you have loss of libido, no zits and dry skin/flaking you know your e2 is low. Say you have loss of libido, acne, uncontrollable aggression, and bloat you know your e2 is too high. Never go by one side only, being bloated only means nothing, having dry skin only means nothing again.

Valjda ce sada bolje razumeti i prepoznati.   ;D

Spremicu ovih dana jedan tekstic, malo veci. :)
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže guliver123

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 439
Odg: Pomoc
« Odgovor #8 poslato: April 16, 2013, 11:33:06 pre podne »
lavabit, el to sa gh15 ? :D

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Pomoc
« Odgovor #9 poslato: April 16, 2013, 11:48:38 pre podne »
Pa kako  :D

Nisam nasao da je neko lepse objasnio. :)
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pomoc
« Odgovor #10 poslato: April 16, 2013, 11:58:05 pre podne »
Kako to fino i prosto zvuci ovako "na papiru"...

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Pomoc
« Odgovor #11 poslato: April 16, 2013, 12:03:23 posle podne »
Realno da, zvuci lagano, stvarnost je dosta drugacija.

Treba covek da osluskuje svoj organizam i da prepozna simptome koje moze. Ima ih dosta, mnogi se tripuju na sisice, pa i ne izvale da je nesto trece otislo kako ne treba...

Jbg, spremis sve sto treba i lagano, zna se sta i kako...

Smatram da bi bar prvi put trebalo odraditi nesto (ako vec hoce neko) sa brzim estrima, pre ce znati na cemu je i da li ima problema... Depo kad sasiju i pocne da pecka, eto belaja. :D
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Pomoc
« Odgovor #12 poslato: April 16, 2013, 12:08:16 posle podne »
Dok ne pocnu da peckaju i naticu brajke mislis?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc
« Odgovor #13 poslato: April 16, 2013, 12:08:46 posle podne »
Pa kako  :D

Nisam nasao da je neko lepse objasnio. :)

sjajano
zbog takvih kao sto si ti i GH 15 kao i gvt,ast i ostalih sranja i mudrovanja po formuima se videlo pre neki dan!!!!!
GH 15 APPROVED

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Pomoc
« Odgovor #14 poslato: April 16, 2013, 12:13:41 posle podne »
Ne razumem, sta se desilo?


Meni je se svidelo kako je objasnjeno ovo sto sam kopirao, nije gh15 pisao ovo, neko deseti je, no nebitno...

Da je pisalo na izvorno na enter the mind, imalo bi veci kredibilitet, ne kontam?

Etrogen ko estrogen, jbm li ga sta sad nije u redu... Ako ima negde lepse objasnjeno, brisite onda ono, sta znam...

Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...