April 23, 2024, 10:24:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: melatonin  (Pročitano 27107 puta)

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: melatonin
« Odgovor #15 poslato: Novembar 08, 2006, 10:03:35 pre podne »
Ma sve je ok, problem je resen, nego me zanima cisto onako, da naucim nesto.

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Odg: melatonin
« Odgovor #16 poslato: Novembar 21, 2006, 04:46:56 posle podne »
Ovde ga tretriraju kao neku vrstu hormona ja sam ali meni ako se spavanje poremeti melatonin je sranje ili nesto jace ili bolje bez icega dovesti bioritam u normalu

Najbolje ti je digni se ujutro u pet uradi kardio nespavaj citav dan (izdrzi nekako ) pa otidzi na treniong po podne pa ces da vidis kako ce da zaspes ko beba navece :D :D

Van mreže Goggx

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: melatonin
« Odgovor #17 poslato: Novembar 21, 2006, 09:11:54 posle podne »
evo da ti napisem neke od nuspojava:

Pojavljivanje nocnih mora ili loseg sna, glavobolja, umornost ujutro kad se probudis,
lagane depresije, smanjiva sexualni nagon...
"I Pay My Gym Dues Every Day... Do You?"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: melatonin
« Odgovor #18 poslato: Novembar 22, 2006, 07:53:43 pre podne »
evo da ti napisem neke od nuspojava:

Pojavljivanje nocnih mora ili loseg sna, glavobolja, umornost ujutro kad se probudis,
lagane depresije, smanjiva sexualni nagon...
...ti si pogresio temu izlgeda..ovd je prica o melatoninu..koji sve ove probleme koje si ti naveo..RESAVA.....a ne izaziva ih..

pobrkao si lonicice..

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Odg: melatonin
« Odgovor #19 poslato: Novembar 28, 2006, 01:32:03 pre podne »
pedjos, lepo decko kaze...
sve ovo sam i ja procitao u nekoliko knjiga koje imam....

a pise i na netu...


odlomak "Does melatonin have side effects?
Some people who have taken melatonin have reported sleepiness,
headache, a "heavy-head" feeling, stomach discomfort, depression or
feeling hungover


ili...http://answers.google.com/answers/threadview?id=284734
ili...
poz
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2006, 01:34:41 pre podne Buki »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: melatonin
« Odgovor #20 poslato: Novembar 28, 2006, 08:00:42 pre podne »
I AN TARABI PISE DA JE PERICA J...MARIU....AL NIJE....

STA JE SA VAMA....JESI PROBAO KADA MELATONIN????

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Odg: melatonin
« Odgovor #21 poslato: Novembar 28, 2006, 08:18:34 pre podne »
nisam, nema potrebe :)

pa stvar je sto ne mora svako da ih iskusi, ti si jedan od njih. ti side effects se javljaju retko, barem tak pise, ali mogu da se jave, barem su se javljali kod ljudi na kojima su testirali isti !

Poz ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: melatonin
« Odgovor #22 poslato: Novembar 28, 2006, 08:43:42 pre podne »
nisam, nema potrebe :)

pa stvar je sto ne mora svako da ih iskusi, ti si jedan od njih. ti side effects se javljaju retko, barem tak pise, ali mogu da se jave, barem su se javljali kod ljudi na kojima su testirali isti !

Poz ;)

..

PA GLE..VODI SE LOGIKO ZDRAVOG RASUDIJVANJA BRATE AKO NISI PROBAO..

TO TI JE KAO KADA BI OD ANDOLA DOBIO TEPERMATURU....RAZUMES..

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Odg: melatonin
« Odgovor #23 poslato: Novembar 28, 2006, 11:45:11 pre podne »
ma naravno pedjos, uvek verujem svom iskustvu vise nego onome sto procitam, pa te u potpunosti razumem.

Moze da se prouci taj tekst, i da se izvuku sve bitne stvari. Npr. melatonin reaguje sa drugim lekovima i suplementima, neke od tih reakcija su negativne. Ja sam to shvatio nesto kao tipa bensa i alkohol. Isto tako ako u telu imas neke supstance (ne kazem alkohol, nego bilo sta sto bi moglo da promeni delovanje melatonina) moze da se jave neki problemi.

Valjda razumes sta sam mislio.

Ma pise pedjos sve....nije sve crno belo, neka ljudi procitaju, ja se nikad nisam drzao onog sto mi drugi kazu, google is your friend, proporuka svim forumasima je da na tu temu odu na ovaj link i nadju sta im treba :D www.google.com

Uvek je dobro procitati ono ste nudi, a onda probati, jer ako bi sve na osnovu iskustva.........fiiiijuuuuuuuu, jebem ti ja taj zivot :D


nego da ne ispadne da se svadjamo i da ti kontriram, neka ostane na onome, SVE JE MOGUCE :D  :P :P

pa ko oce neka proba, ono, ko u matriksu, plava ili crvena pilula :D
haha

poz
« Poslednja izmena: Novembar 28, 2006, 11:48:32 pre podne Buki »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: melatonin
« Odgovor #24 poslato: Novembar 28, 2006, 12:21:28 posle podne »
MA NE BRE...NISAM OPSTE ZABRIJAO DA MI KONTRIRAS....NO WAY PEDRO!!..HAHHAHAH

NEGO SAMO ZNAM DA SI PAMETAN MOMAK I RECIMO PONAVLJAM PRIMER...

NEGO I OD ANDOLA MOZE DA DOBIJE TEMP..DA IMA NEKU REAKCIJU...TJ PREVEDENO..DA MU NE PASE....ALI TO NEZ NACI NA ONSOVU POJEDINCA DA LEK NIJE DOBAR ILI DA NE VALJA..

RAZYUMES.....DA TO NIJE TO..ONDA GA NE BI UPOTREBLAJVALI..

MADA JE ON PRETHODNICA BENDZE...TU NEMA GOVORA...PRVO MELATONIN..PA BENKS....PA JBG.....ODE KRAVA U KUPUS

Van mreže marko23

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: melatonin
« Odgovor #25 poslato: Decembar 02, 2006, 01:28:17 posle podne »
evo malo o melatoninu

 Ubica slobodnih radikala

       Kad je reč o "anti-starosnoj" strategiji, svakako se mora odgovarajuća pažnja pokloniti još jednom, do sada nespomenutom, hormonu za koji se obično kaže da je "biološki časovnik čoveka" koji reguliše ceo njegov život. To je jedna od najdelotvornijih supstanci u slučaju nesanica, a istovremeno je jedan od najjačih antioksidanata otkrivenih do danas. Melatonin smanjuje nivo LDL-holesterina, vodi borbu protiv kancera, jača imunosistem.
       Melatonin nastaje u šišarkastoj žlezdi, epifizi, u mozgu. Poput vampira, melatonin se manifestuje noću, preko dana nestaje. Tek kad počne da se smračuje, šišarkasta žlezda počinje s proizvodnjom melatonina, koji je tek u punom mraku najaktivniji. Pri tom, svetlosni nadražaji idu kroz očni živac do moždine, i odande u epifizu. Tako šišarkasta žlezda ima stalnu povratnu informaciju o onome šta se događa u spoljnom svetu i prepoznavanjem promene od svetlosti ka tami može da signalizira ćelijama u organizmu da pređu na "kratak fitilj" i da energetski učinak u dobroj meri reduciraju.
       Takođe, melatonin obara i telesnu temperaturu. To ima za posledicu da je organizmu potrebno manje energije (energija=toplota) i da se ćelije, koje u fazi sna ne moraju biti aktivne, mogu regenerisati.
       Ova kontrola takozvanog cirkadijskog ritma (circa, lat: oko, okolo; dies, dan. Znači: jednodnevan), telesnog ritma dan-noć kome su podvrgnuti mnogi hormoni kao što su kortizon, testosteron i hormon rasta, jedna je od glavnih funkcija melatonina.
       Cirkadijski ritam hormona ima uticaj na mnogostrukost psiholoških funkcija. Tako su, na primer, infarkti srca mnogo češći u jutarnjim časovima nego kasnije tokom dana. Cirkadijskom ritmu može se pripisati i činjenica da se najveći broj dece rađa između jedan i dva ujutro. Takođe, kad se uzima obilna hrana, dobitak na težini biće mnogo manji ujutro nego uveče. Na isti način razlikuje se i farmakokinetika, to jest delovanje lekova. Aspirin će, na primer, svoje vrednosti iskazati mnogo bolje ako se uzme ujutro, a ne uveče.
       Ovi ritmovi koji su, pojedinačno, različiti kod svakog čoveka, mogu da poremećajem melatonina budu izbačeni iz ravnoteže. Smanjeni melatonin, ili poremećen ritam njegovog nastajanja, mogu, posledično, dovesti do toga da se poremeti i ravnoteža svih drugih hormona koji su u zavisnosti prema njemu.
       Osobenost dejstva melatonina bila je najpre ispitana na životinjama kod kojih je, pri dodavanju melatonina, bilo uočeno da im se znatno produžava životni vek. Povećanje tog raspona putem melatonina iznosilo je od 20 do 25 odsto. Jednovremenim smanjenjem kalorija, nivo melatonina mogao je biti gotovo udvostručen.
       Zanimljivi su opiti s melatoninom izvedeni na pacovima. Epifiza starih pacova presađivana je mlađim, i obrnuto. Mladi pacovi - sa šišarkastom žlezdom starijih - brže su pokazivali znake starenja, dok su stari pacovi, s epifizama mladih, delovali podmlađeno i u preostalom delu njihovog produženog života ostajali aktivniji.
       Najvažniji zaključak koji je iz toga izvučen: unutrašnji, biološki časovnik ima uticaj na životni vek čoveka. Sve govori da održavanje cirkadijskih ritmova, kao načina da se uspori starenje, igra važnu ulogu.
       Kao i toliki drugi hormoni, melatonin u velikoj meri takođe opada starenjem. Kod osamdesetogodišnjaka, nivo melatonina iznosi još samo 20 odsto od vrednosti koja se iskazuje kod dvadesetogodišnjaka. To ima za posledicu da u starosti telo više nije sposobno da svoju temperaturu snižava preko noći.
       Konstantno bombardovanje takozvanih slobodnih radikala, otpadnih proizvoda hrane i kiseonika, jedan je od bitnih faktora starenja i pojava bolesti u sistemu srčanog krvotoka, raka i autoimunih bolesti. Melatonin je jedan od najvećih do sada poznatih ubica slobodnih radikala, koji podjednako deluje izvan ćelija na njihove lipidima bogate membrane, kao što deluje i u njihovoj, vodom ispunjenoj, unutrašnjosti.
       Godine 1993. otkriveno je da je melatonin antioksidant s čitavim nizom neponovljivih svojstava. Tokom evolucije, čovek je izgubio sposobnost da sam proizvodi u telu neke važne antioksidante, recimo vitamin C ili betakarotin, čija je uloga da slobodne radikale čine neškodljivim. Ipak, ostali su neki drugi antioksidanti, kao melatonin i neki enzimosistemi, koji obrazuju jak odbrambeni sistem protiv krajnje destruktivnih hidroksilslobodnih radikala. Od svih slobodnih radikala upravo je navedeni najaktivniji a time i najopasniji. Antioksidantni enzimi, kao rečeni vitamin C, rade složno da bi sprečili nastajanje hidroksilslobodnih radikala.
       Ovi radikali predstavljaju najveću opasnost za ćelije, pre svega u mozgu. Mozak, koji se do 50 odsto sastoji od masti - do jedne trećine iz višestruko nezasićene masti - veoma je prijemčiv za slobodne radikale. Kako šišarkasta žlezda leži usred mozga, ovo mesto je za melatoninsku sintezu i lučenje idealno, da bi se vezali zastrašujući hidroksilslobodni radikali. Melatonin je, da tako kažemo, poslednje mesto odbrane od slobodnih radikala.
ili jesi ili nisi

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: melatonin
« Odgovor #26 poslato: Novembar 15, 2009, 03:55:46 posle podne »
Evo ovako citao sam malo ove vase postove..i neke clanke o melatoninu..razmisljam da ga pocnem koristiti.
Evo objasnit cu o cemu se radi i zasto mi treba...ako ikako treba...

Treniram ujutru, i dodjem s treninga, onda dok obavim poslove, vamo tamo..nebitno..oko 3-4 otprilike (nekad  ranije ako je trening bio bas heben) pocne da mi se spava..kunjam,iscrpljen,umoran..ali kad legnem nema sanse da zaspem. Nekad lezi i pola sata-sat i nista, na kraju ustanem i budem jos sjebaniji..a ako zaspem to je na pola sata max.
I svaka sitnica mi pocela da smeta..sve me bude.

Uvece kad legnemd a spavam mora da bude mrtva tisina, mrak...da bi mogao da zaspem..isti priblem sve mi smeta..jako tesko zaspem. Ali kad zaspem nema budjenja uglavnom...
Odspavam u komadu barem 8 sati.. i uglavnom to i jest 8 -  8 ipo sati.. Osim kad nemam trening onda mi se desi i pola sata duze da ostanem max.. jer i kad predugo spavam ne bude mi dobro.

Da sam pretreniran..sigurno nisam. Sad sam na pauzi od 15-ak dana..uradio sam 5 treninga u to vrijem (pauza izmedju faza GVT-a)..ishranu sam popravio(mislim nije bila losa..nego sam je u zadnje vrijeme jos malo obogatio)...tako da to sigurno nije..analizirao sam to sve malo.
A nema ni lijeganja u kasne sate...uglavnom je to 11.30-12:00 ...rijetko kad da bude 1 -2 -3 sata..a to iako bude onda kad sutradan nemam trening, pa da i mogu da nadoknadim.

Eto, pa dal mogu melatonin tek tako da uzmem i pocnem koristiti..i dal ce da mi pomogne on?
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2009, 03:57:54 posle podne Vendetha »
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže -pirat-

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: melatonin
« Odgovor #27 poslato: Novembar 15, 2009, 05:17:53 posle podne »
mozes da koristis melatonin bez problema ...  ja ga koristim evo ima vec par meseci i super mi je ... cak sam ga jedan ceo mesec koristio konstntno... uzmes pola sata pred spavanje legnes , ugasis svetlo (ne znam tano zasto je to bitno ali izgleda da taj preparat deluje na taj neki nacin, pise na upustvu  ) i spavaces bez problema...

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: melatonin
« Odgovor #28 poslato: Novembar 15, 2009, 05:26:54 posle podne »
Licno sam ga probao jedno 2 nedelje i nisam video razliku u spavanju..
Ali zato mi cepovi za usi i maska za oci (ukoliko treba mask) rade odlicno. Nasao sam neke jako mekane cepove, ne osecaju se, ne bole (vecina je problematicna), i ono sto je bitno - ne osecam pritisak u usima.
Ako ti melatonin ne radi - isprobaj cepove. Mogu ti reci kakvi su svi maltene koji se kod nas prodaju :D

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: melatonin
« Odgovor #29 poslato: Novembar 15, 2009, 05:43:50 posle podne »
@Vendetha

Probaj malo sa unosom zasicenih masti, ujutru naravno, probo na sebi ja prvi.
Tebi se ovde vise radi o nekoj pobudjenosti nervnog sistema, koja se izmedju ostalog manifestuje i sa problemom sna.
Par dana unosi zasicene mast ujutru. To nema sanse da te zamasti.