April 19, 2024, 06:00:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: 5x5 i 5x3 kombinacija?  (Pročitano 3740 puta)

Van mreže Gromada

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
5x5 i 5x3 kombinacija?
« poslato: Maj 21, 2013, 01:21:48 posle podne »
Pozdrav svima!
Hteo bih da mi izadjete u susret sa savetom oko problema koji me muci.
Naime,radim Madcow 5x5 program,usao sam u 17u nedelju.Uradio sam deload pre 4 nedelje i sada opet napadam rekorde.Sve je u redu osim bench pressa,na kojem sam morao juce dusu da ispustim da bi izgurao 5 ponavljanja.Ne verujem da cu sledece nedelje moci da izguram vecu tezinu od ove.
Hteo bih da uvedem neke izmene koje bi kasnije primenio i na ostale liftove kad primetim da ne napredujem na njima.Hocu da umesto dosadasnjih 5 ponavljanja ponedeljkom zamenim sa 3 ponavljanja u zadnjoj seriji da bih mi se nervni sistem navikao na vece tezine..zatim posle nekog vremena kad stanem i tu,da uradim deload tamo gde sam stao sa 5x5 i nastavim sa starom 5x5 rutinom.
Nije mi samo najjasnije sta da radim petkom,koliko ponavljanja,koju tezinu itd. da bi me stimulisala za naredni ponedeljak?
Trazio sam po netu a nikako da nadjem odgovarajuci odgovor.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: 5x5 i 5x3 kombinacija?
« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2013, 12:53:34 posle podne »
Ne bih ja to tako radio.Ako ti je 5x5 bilo pretesko, sa 5x3 ces samo da pregoris.Razlika u tezinama na peticama i trojkama nije drasticna da bi to radio radi navikavanja CNS-a. Ne znam sad tacno kako idu procenti u programu,niti kakve su ti tezine.Na koliko nedelja radis deload?
Ako bih radio 2 benca nedeljno ili bi 2 bila srednjeg intenziteta. ili jedan tezi a jedan laksi na obim.

Van mreže Gromada

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: 5x5 i 5x3 kombinacija?
« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2013, 02:04:45 pre podne »
Sta bi onda bilo najpametnije?Posalji mi neke linkove ako ti nije problem.
Ovo mi je dalo odlicne rezultate..na svim liftovima sam dodao preko 20% za 3 meseca.
Kakav napredak mi obecavas tim tvojim varijantama? :D
Nije mi jasno samo kako bih mogao da pregorim?Dizao bih iste tezine,povecavao bi ih za 2,5% kao i dosad,mada mislim da bi bolje bilo na 3% samo sto bih umesto 5x dizao 3x.Sve mi govori da je to mnogo laganiji rezim.
Odlucio sam da radim deload kada vidim da gubim na eksplozivnosti i formi.Nisam se ogranicio na odredjeni vremenski period.Nadam se da cu moci ponovo u ovom ciklusu da napredujem 8-9 nedelja mada cisto sumnjam.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: 5x5 i 5x3 kombinacija?
« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2013, 08:05:51 posle podne »
Obecavam ti 13.758%
Kad kazes trojka misli se na 90% ako nije drugacije naglaseno. To sto ces da podignes za 2.5% nece ti stimulisati cns za vece tezine. Vas pocetnike stimulacija cnsa ne bi trebalo da brine. Dobro ti se cini da je to laganiji rezim ali imas manju ukupnu podignutu tezinu na treningu (mislim u onim procentima koji su dovoljni za stimulaciju).