Mart 28, 2024, 08:57:17 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Rade Savic-kako do 275kg u bencu,i vise od toga  (Pročitano 206213 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Rade Savic-kako do 275kg u bencu,i vise od toga
« poslato: Oktobar 26, 2006, 03:23:58 pre podne »
Nedavno je 22godisnji Rade Savic oborio dr.rekord u bencu u kat.do 125kg,podigavsi 275kg.Sa Savicom sam radio od samog
pocetka njegovog ulaska u gym.
Poceo je sa atletikom.Na predlog mog velikog drugara Paunovic Slavoljuba Slavdza[visestrukog b.bilding sampiona] Rade je dosao
u teretanu sa visinom od 188cm i tezinom od 70kg.obim ruke mu je bio citavih35cm.Slavdzo je video u njemu ogroman potencijal,sto
se ispostavilo skroz tacnim!
Trazio je da mu napravim program da bi dobio na masi,snazi i posebno je zeleo vece ruke.Krenuli smo,a za samo par
godina Rade izrasta u kolosa od 125kg,a rucica izrasta u balvan od 52cm.Na ovoj t.tezini Rade ima izrazene trbusne misice.
U teretani podize zaista neverovatne tezine,npr.benc 285kg,cucnjeve serije sa 280,potisak za rame 2puta 200,biceps sa110,
uski benc seriju od3,4pon.sa250kg,ma ludilo.
Svaku misicnu partiju Rade radi jednom u 7dana,subotom i nedeljom odmara radeci obezbedjenja po klubovima.
Osnovne vezbe radi u 8--10 serija,a dodatne radi na osecaj bez napora.Zver jede kao beast,jede vece kolicine hrane,ne
pridajuci veliki znacaj cistoci hrane,ali uvek pazi da unese dovoljne kolicine proteina iz hrane.Dodatke poput wheya i creatina
uzima samo nakon treninga zbog sto brze asimilacije hranljivih materija.On kaze da je meso cudo.Jednom sam gledao kako je
pojeo 5-6celih pljeskavica,brrrrrr.ima neverovatan potencijal na njemu je da ga iskoristi.  :o
« Poslednja izmena: Mart 31, 2011, 02:15:08 posle podne Polomac »

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2006, 05:20:35 pre podne »
Sve cestitke Radetu na postignutom uspehu, i puno srece, zdravlja i rekorda u buducnosti.

Zoka

  • Gost
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2006, 07:44:44 pre podne »
jedno pitanje sto se tice tog rekorda...
da li postoji neka posebna pravila kod dizanja na tim takmicenjima?
Ja znam u Sarajevu 2 momka koji guraju preko 270 kg ali posto nisam cuo da su se negdje takmicili pretpostavljam,
da to ne rade po pravila tog takmicenja...ili..?

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 26, 2006, 10:41:06 pre podne »
evo nekih pravila sto sam ja nasao u jednoj knjizi za Powerlifting
pravila za potisak sa klupe...

1.prednji deo klupe na podijumu mora da bude okrenut prema glavnom sudiji.

2.dizac mora da lezi na ledjima tako da mu glava,ramena i zadnjica budu u dodiru sa ravnom povrsinom klupe.cela stopala moraju da budu na podu.ovaj polozaj mora se zadrzati tokom celog pokusaja.

3.ako dres dizaca i povrsina klupe nisu u odgovarajucoj kontrasnoj boji tako da sudije mogu da primete eventualne pokrete u tackama dodira,povrsina klupe se mora prekriti odgovarajuci nacin.

4.da bi imao cvrsto uporiste za stopala,sizac moze da upotrebi,ravne ploce ili blokove s tim da im ukupna povrsina ne prelazi 30cm,kao dodatak na porvsini podijuma.koj god nacin da dizac izabere stopala moraju biti priljubljena celom povrsinom.ako se koriste blokovi ne bi trebalo da budu veci od 45x45cm.

5.ne sme biti vise od 4 ni manje od 2 pomocnika prisutnih na podijumu.dizac moze da zatrazinjihovu pomoc pri skidanju tega sa drzaca.podizanje,ukoliko se odvija uz asistenciju pomocnika,mora biti na duzinu ruku.

6.razmak izmedju ruku ne sme da prelazi 81cm,mereno od jednog do drugod kaziprsta.

7.posto primi sipku na duzinu ruku,dizac mora sa ispravljenim i nepomicnim laktovima da saceka signal glavnog sudije.signal se daje onog trenutka kada je dizac nepomisan a sipka u ispravnom polozaju.

8.signal se sastoji od pokreta rukom nadole uz istovramenu komandu "start"

9.posto dobije signal,dizac treba da spusti sipku od grudi,zadrzi je na njima bez pomeranja a zatim potisne na gore uz ravnomerno istezanje-pruzanju obe ruke na punu njihovu duzinu.posto se dizac zadrzi nepomicno u toj
al se nekad dobro jelo

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 26, 2006, 11:05:40 posle podne »
i jos jedna stvar.nije isto dizati sa dvoslojnom,troslojnom i jednoslojnom majcom.rade je sa dvoslojnom intzer majcom podigao u teretani 300kg.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2006, 02:27:44 pre podne »
Da li majce koje koriste imaju svrhu zastite dizaca? Znam da oni kombinezoni ala Ronnie i njegovog dizanja +800lbs iz cucnja ima tu namjenu, kao i sa slicnim takmicenjima u dizanju, ali da li su one neophodne i kod BP?! Prepostavljam da je to, ali eto volio bih da potvrdi neko....

Znaci da li se koriste kako bi se sprijecile povrede, ili pak su samo instrument da bi se dizalo vise i da to bude spektakularnije za gledaoce?

Ako nemaju strogo ulogu zastite od povreda nevidim razlog zbog cega se koriste...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 27, 2006, 03:06:54 pre podne »
rade bez te majce podize 265kg.znas kako body building je moj sport,tako da nemam pouzdan odgovor u vezi majce.rade radi bilderski progam koji je najslicniji programu m.ruhla,ali njemu jednostavno snaga neverovatno raste te se resio okusati u dizanju gde je trenutno najaci.ali opet posmatrajuci njegove treninge mogu da zakljucim da ta majca indirektno moze da zastiti od povreda,no pravi razlog zasto je oni koriste je podizanje veceg tereta.

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 27, 2006, 11:31:57 pre podne »
Ima li taj mladi Rade problema sa zglobovima?

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 27, 2006, 10:47:21 posle podne »
neznam zbog cega pitas ali decko nema bas nikakvih povreda .

Zoka

  • Gost
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 28, 2006, 09:16:50 pre podne »
pa pita vjerovatno zato sto su takve tezine strahovit pritisak na zglobove..... logicno jebi ga..
mene muce zglobovi a nisam ni pola tih tezina dizao... mada jos je mlad... doci ce to kasnije

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 28, 2006, 08:48:14 posle podne »
 :Dma ok predpostavio sam zasto pita ali decak zaista zasada nema problema sa povredama,mada su tezine stvarno :o :o :o :shock:.ma kao da je od celika.

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 28, 2006, 08:52:10 posle podne »
Zadivljujuce, jer 22 godine, pa on je jos dijete takoreci  :shock:

aleksandar_polomac

  • Gost
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 28, 2006, 10:46:51 posle podne »
Ljudi treniram u istoj teretani ko on kad sam u srbiji samo mogu da kazem CUDO ludak za tezinu i cestitam na uspehu samo neka trenira nemam reci za rada covek je rodjen za sport sta god je treniro bio je extra u tome dok je atletiku treniro bio je extra atleticar.

Van mreže Mladen Jovanovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #13 poslato: Novembar 06, 2006, 06:37:17 posle podne »
Pozdrav svima!

Kume,
Reci mi molim te kojim sportom tj. disciplinom se bavio Rade dok je bio u atletici?
Sa druge stane, voleo bi to "cudo" da vidim jer me interesuju treninzi poweriftera! Ukoliko jos radis sa njime, voleo bi da se nadjem sa tobom da popricamo oko tvojih metoda i filozofije treninga... i moguće razmenimo iskustva!

BTW, koliko dugo radis sa njime? I kakve je rezultate pokazivao u cucnju i bencu kad je tek krenuo u teretanu (sa tobom)? Vecina ljudi misli da je neko eksplozivan zato što diže puno, medjutim neko diže puno zato što je eksplozivan (primer: Ben Johnson). Ovo kazem iz razloga što ukoliko se Rade bavio sprintom/skokvima/bacanjima njegovi trenutni rezultati su sasvim "normalni"....

Puno pozdrava!
As complexity rises, precise statements lose meaning and meaningful statements lose precision. --Lotfi Zadeh
Don't lose sight of the forest for the trees. --Folk wisdom

Van mreže Mladen Jovanovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: kako do 275kg u bencu
« Odgovor #14 poslato: Novembar 06, 2006, 08:53:38 posle podne »
Zdravo Marko!

Hvala na dobrodoslici :)

Slike su uzas kvalitete... (skinute su sa filma koji je sniman sa dig. fotoaparatom)

Ti si admin, pa mozes da ih premestis u novi thread... ja sam nov ovde jos neznam kako su stvari organizovane! :)

Ovo su originalni postovi objavljeni na Charlie Francis forumu
------------------------------
Power Clean



It seems like I am extending my head too much.. I wasn't aware of this!!! I should be soon posting a clip (poor quality)
I think that DKB  (double knee bend) is present... But I will wait your analysis guys..


High Bar Squat



LOW Bar Squat


I don't think I have lowered it too much in this set... but look at the arms width.. it is lowered for 1-2inches


Front Squat

 


Bench Press



High Bar



Low Bar

-----------------------------------
Nadam se da pomaze nekome! :)
As complexity rises, precise statements lose meaning and meaningful statements lose precision. --Lotfi Zadeh
Don't lose sight of the forest for the trees. --Folk wisdom