April 29, 2024, 02:17:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Zarade MMA boraca ?  (Pročitano 11133 puta)

Van mreže Vranac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
    • Kopaonik - turistički portal
Zarade MMA boraca ?
« poslato: Novembar 05, 2006, 05:57:33 posle podne »
Jel ima neko listu koliko dobijaju najpoynatiji MMA borci po mecu ili godisnje?

Jedino sam procitao za Fedora Emelianenka da dobije po mecu oko milion USD, sto je sa obzirom na njegov kvalitet jako malo ako se uzme da profi boxerski sampion moze da uzme i 20 miliona po mecu.

Tj. sto MMA fighteri toliko yaostaju po zaradama od boxera.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Zarade MMA boraca ?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2006, 10:20:48 posle podne »
Jel ima neko listu koliko dobijaju najpoynatiji MMA borci po mecu ili godisnje?

Jedino sam procitao za Fedora Emelianenka da dobije po mecu oko milion USD, sto je sa obzirom na njegov kvalitet jako malo ako se uzme da profi boxerski sampion moze da uzme i 20 miliona po mecu.

Tj. sto MMA fighteri toliko yaostaju po zaradama od boxera.
Ma 300 miliona/....

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Zarade MMA boraca ?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 05, 2006, 10:30:08 posle podne »
od 0$ do 1000000$ :)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Zarade MMA boraca ?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2006, 01:18:41 posle podne »
@Vranac

Objavljivali smo ovdije zarade sa Pride 32...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=2752.15

Americki ljubitelji MMA pokojima je UFC "hiljadu godina ispred Pride-a" su digli dzevu na ove cifre, jer su u UFC-u zarade mnogo manje... medjutim treba se napomenuti da ovaj Fedorov milion i kusur je vjerovatno sa parcem od PPW zarade, Mirko je recimo koliko sam zapamtio dobio 300.000 za pobjede nas Sivom i Barnetom u finalu OWGP-a... Prve zvijezde cesto imaju ugovore u kojima je sve precizirano od broja borbi godisnje do drugih prihoda tako da ti najbolji zaradjuju odlicno... Profesionalni boxer izadje redje, mozda jednom godisnje i to ovi sto brane titule i uzmu po nekoliko miliona, Mirku & co treba vise meceva da bi tako nesto uzeli ali nisu toliko daleko koliko se misli... a da nekom svjetskom prvaku u boksu nece dovesti 20. sa rang liste a u mma se to i dogadja... evo bas Fedor vs Mark Coleman...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vranac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
    • Kopaonik - turistički portal
Odg: Zarade MMA boraca ?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2006, 01:32:03 pre podne »
Ma 300 miliona/....

Pa jedan Oscar de la Hoya je zaradio pola milijarde dolara u karijeri pa ti vidi !

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Zarade MMA boraca ?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2006, 03:42:53 posle podne »

Pa jedan Oscar de la Hoya je zaradio pola milijarde dolara u karijeri pa ti vidi !
[/quote]

Po ovoj listi je prosle godine zaradio 38 miiona (predpostavljam da ce morati da plati porez na ovu cifru sto je makar trecina). Vjerujem da je i to najvise sto je uzeo u karijeri za godinu... znaci zadnjih nekoliko godina zvijezde ciji se mecevi emituju PPW-om cesto uzmu procenat i tu leze dobre pare, zato je Oskar i zaradio ovoliko... generalno ne vjerujem da je uspio da uzme 500 miliona, ali da je zaradio zaradio jeste i to debelo...
Evo po Forbsovoj listi...
http://www.forbes.com/lists/2005/53/N4AU.html

Vjerovatno ste culi da je Tyson uspio da potrosi u zivotu 300 miliona i da na kraju bude duzan nekoliko desetina miliona... a HW boxeri mnogo vise zaradjuju od srednjasa... U svakom slucaju boxeri zaradjuju visestruko vise od MMA boraca, to itekako stoji... ;-)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Zoka

  • Gost
Odg: Zarade MMA boraca ?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2006, 08:05:45 pre podne »
Izvini Vladar na ofofanju al ovo moram da ispricam :)
Gledao sam neku skrivenu kameru, nemjestenu za nekog crnca, neki je poznat lik ne sjecam se ko je bio i kao on se bavi boxom...
On krupan momak.. napuhan do bola...
Daju mu u ringu prvog protivnika.. isto neki crnac... teskas.. ali ovaj ga pusti da pobjedi (mislim taj drugi lik)...
I ovaj se jos vise puse... kao jesam zajeban majko moja....
U to mu dovode boxera ali sa onom maskom na licu... onako i ne izgleda opasno... manji dosta od tog crnca...
Pocne se lik zagrijavati kao nema pojma sa boxom.. ovom crncu osmijeh od uha do uha i kao razbit cu ga ko zvecku...
Ulazi taj drugi u ring i skida masku i pocinje pravo zagrijavanje... Naravno to je bio Oscar de la Hoya...
E sve na svijetu treba dati da se vidi lice tog crnca kad ga je prepoznao :)
Takav panicni strah i mucanje.. Oscar.. Oscar :)
To je trebalo vidjeti.. naravno nije ga Oscar tukao ali lice tog frajera je bilo nesto sto se ne zaboravlja :)
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2006, 10:02:38 pre podne Zoka »

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Odg: Zarade MMA boraca ?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 08, 2006, 12:29:18 posle podne »
Gledao sam tu skrivenu kameru i plakao sam . Kako se batica ukakio , pa to je starsno . A ovi oko ringa ga jos loze , kao ma imas ga ,bolji si ,...