April 19, 2024, 11:58:16 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: pomooc  (Pročitano 2875 puta)

Van mreže ajna

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
pomooc
« poslato: Septembar 26, 2013, 03:19:15 posle podne »
imam 17 godina, visoka 159 cm, imam 72/73 kile. imam nestabilne patele koje iskacu, pa mi je veliki problem sto ne smijem raditi dinamicke vjezbe ili neke koje mi puno opterete koljena. imam blagi oblik kifoze koju sam uspjela donekle ispraviti, ali i dalje imam jako puno masnog tkiva na ledjima. ishrana mi je neredovna i nezdrava, obicno jedem jednom dnevno, ali obilno. radila sam par programa, ali sve samo po sedmicu, osim sto sam u februaru  mjsec dana se drzala programa i izgubila 6 kila pa ih opet dobila. kakve ishrane da se pridrzavam i kakve treninge da radim? pomozitee :(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomooc
« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2013, 04:33:25 posle podne »
ajna pozdrav
pre svega treba da shvatis da je ishrana broj 1
dakle
s obzirom na ono sto si rekla "od oka" cini se da je potrebno red,rad i discplina
disciplina pre svega da u ishranu uvedes namirnice kao so su belo meso,poneka vocka,pirinac,krompir,gomile salate,riba
onda da bacis oko na neku od tema gde smo vec o tome pricali tj postalvjali i sastavljali skupa neke jelovnike,pa da vidis kako te stvari od prilike funkconosu
naravno
nemozes da naucis preko noci sve
ali da shvatis npr da bi za tebe bile idealne carb rotacije
e sada se ti pitas sta je to
pa ti ja kazem,da je to igranje sa UGLJENIM HIDRATIMA (u to spadju priinac i krmpir itdd) i da svaki dan unsis razlicitu kolcinu gore spomenutih
pa onda da otprilike shvatis da je tebi potrebno oko 1.5 gr BELANCEVINA po kg tezine sto bi znacilo negde oko 120  dnevno ,pa bi onda trebalo da znas npr da u 250 gr belog mesa ima oko 50ak gr tih proteina sto znaci da ti fali jos 50-60
pa onda npr da jedno jaje ima oko 6-7 gr
pa onda riba.pa sirevi
itd..

Van mreže simas

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: pomooc
« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2013, 02:07:05 posle podne »
da ne otvaram sad novu temu pa sam se "prisabacio" na postojecu... ako je problem obrisite pa cu otvoriti svoju tj njenu temu i ispisati...

naime,zbog nekih svojih sad vec vidni rezultata kuma me pritisla da oce da smrsa i da joj sastavim djetu... ja sam sad tu nesto ispisao ali mi nekako jako malo namernica to ispalo,gotovo da ja to pojedem u jednom obroku... pa me interesuje vase misljenje ako je moguce???

visoka je 155cm,teska 65kg, i ima 30godina... evo ovako to izgleda...

7:30h   3dl zeleni caj + sagorevaca
7:50h   bicikli 40min +1000mg l-carnitin u 0,7l vode (pula drzi na 125)
8:30h   puna merica whey-a (30g) + 2 capsule omega 3 ulja + 100g ovsani pahuljica + 1 tableta multivitamina
11:00h 100g mesa + 200g brokoli
15:00h 3 belanca + 1 celo jaje + zelena salata + 25g lesnika
16:00h 3dl zeleni caj + sagorevaca
16:30h bicikli 40min + 1000mg l-carnitina u 0,7l vode (puls drzi na 125)
17:30h puna merica whey-a (30g) + 5g dekstroze
19:00h 100g mesa + 200g kupusa
22:00h 200g ella sira

s tim sto 2 dana u nedelji nema trening uopste i od onih preostali 5 dana u kojima su treninzi 3 dana ima ujutro i uvece trening,a ostala 2 dana samo vecernji trening... i pored svega toga jos da popije 3l vode na dan...

posto znam da je poprilicno velika psihicka blokada zbog izbacivanja junk hrane,ostavio sam joj nedelju da moze da obavi nedeljni rucak tj 1 do 2 obroka po zelji... da se odma ogradim jer znam vase misljenje i stav o tome generalno,ali prosto znam po sebi pa sam iz tog razloga to tako mislio...

oce da skine nekih 6,7kg... pa sam mislio nakon 4,5 nedelja ako se zapuca da ubacim kao finis ketogenu djetu...

unapred hvala i svako misljenje je dobrodoslo...


dobre odluke dolaze iz iskustva,a iskustvo opet dolazi iz losih odluka...

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: pomooc
« Odgovor #3 poslato: Decembar 15, 2013, 07:00:49 posle podne »
Prijatelju ni ovo nije dalkeo od ketogene ;)

Moje misljenje: Ubacis joj rotaciju i sa tom fizickom aktivnoscu nema potrebe ni za cim vise.

Naravno ukoliko nema neka sky high ocekivanja(ambicije).
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomooc
« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2013, 10:51:16 pre podne »
pa moras da se odlucis da li ces da jojs napises ketogenu dijetu ili nesto drugo
ovo ce joj dati rezulatete defitivno kroz neki duzi vr period,samo sto je pitanje sta ce se desti sa metabolizom jer je pirlicno JEDNLICNO i "jednosmerno" da tako kazem