Mart 28, 2024, 06:59:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Ja :)  (Pročitano 160117 puta)

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: Ja :)
« Odgovor #405 poslato: Jul 03, 2021, 07:40:28 posle podne »
Nemam neki fiksiran cilj, tipa takmičenje (o kome je bilo govora, ali ne mogu time da se bavim pored svih obaveza niti me dovoljno privlači srpska javna fitness scena, čast izuzecima) ili bodyfat koji bi bio suviše nizak za održavanje u mom životnom tempu i nivou stresa, s obzirom da još od početka pandemije imam probleme sa poslom i da nas je osmoro u porodici (6 dece). Da sam trener, da mi je cilj sixpack na plaži 😄 neko takmičenje preko i sl onda ok, svakako. Ovako ne namećem sebi pritisak u smislu strogog rasporeda treninga ili jelovnika. Četvrti trening ide kada može. Ishrana mi je sasvim ok 80-90%, kako koje nedelje, u treniranju sam stabilna i to je to, ukupno jedna održiva i vrlo solidna navika koja se pokazala učinkovitom. Ono "masa-defka-masa-defka" u nedogled ne želim da radim, od mene je ovoliko taman. Na mlađima svet ostaje. 🤘
« Poslednja izmena: Jul 03, 2021, 07:44:37 posle podne ixy »
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže BOGISHA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 902
  • Sve je to od loseg vina
Odg: Ja :)
« Odgovor #406 poslato: Jul 03, 2021, 07:47:50 posle podne »
Svaka cast na svemu a pogotovo na DECI.  :)

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: Ja :)
« Odgovor #407 poslato: Jul 03, 2021, 08:09:00 posle podne »
Hvala  :D
Zapravo, četvoro su od mog supruga iz prvog braka, ali to ne menja činjenicu da su mi kao moji. U svakom slučaju, nikada nam nije dosadno 😄
Naravno, sve to me čini dodatno zadovoljnom rezultatima u treningu, a klincima pružam primer.
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ja :)
« Odgovor #408 poslato: Jul 03, 2021, 08:09:36 posle podne »
Trebalo bi da spustis bodyfat zbog zdravlja i vitalnosti, razumem sve sta pricas, pogotovo to oko stresa i koliko je tesko biti tada u deficitu, ALI kao sto vidis taj prvi korak uspostavljanja redovnosti treningu si postigla i to je jako bitno jer pokazuje da mozes. Takodje, tebi ne treba mnogo veliki deficit! uz malo drugaciji pristup treningu to bi za dva meseca bila skroz drugacija pesma. Videces, pre ili kasnije ces to morati da radis u svakom slucaju... bolje pre, nego kasnije

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: Ja :)
« Odgovor #409 poslato: Jul 05, 2021, 01:01:17 pre podne »
Ja i jesam u deficitu, ali sebi za "sređivanje" nisam dala 2 meseca, koja su skoro već prošla, nego do godinu dana, kako bih očuvala stečeno, adaptirala se na novo stanje u organizmu i zadržala radni nivo (u natural uslovima) na moju visinu kojoj treba jako puno vremena i truda da se popuni. Takođe sam primetila da je kod mene mršaviti sa 29 i sa 39 godina dva potpuno različita pojma. Naravno, na sve to, ne jurim neku posebnu formu, volim oblike sa blagim linijama, što očekujem na oko 86 kg, sada sam na 92.
Dakle, razumemo se, samo što je moj pristup sporiji i strogo individualan, pa sam izbegavala razglabanje o detaljima, nepotrebno je.
« Poslednja izmena: Jul 05, 2021, 01:04:56 pre podne ixy »
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ja :)
« Odgovor #410 poslato: Jul 05, 2021, 07:20:26 pre podne »
zasto razglabanja? pa ovo je forum... tu smo da razmenimo iskustva i znanja! ne mora sve ni da se prihvati, ali tu smo jedni za druge zar ne?

ok kapiram tvoju logiku, i ja licno nisam za neke crush dijete, ALI evo pitanje za tebe, bas me zanima kako razmisljas, kada pricamo u kontekstu adaptacije organizma, sta mislis , sta ce se desiti sa metabolizmom, ako mu drzis konstantan BLAGI deficit na toliko dug period? Da li ce on nastaviti istim tempom da trosi kalorije i razbija trigliceride iz masnih celija, ili ce u nekom trenutku prvo zakucati, i preci u mod prezivljavanja gde ce cuvati energetske rezerve pogotovo sa 39 godina (ne kazem da si matora, daleko bilo pogresno da ne shvatis) ali se u potpunosti slazem da sa 29 nije isto kao sa 39 i na dalje.

ja cu ti reci neko moje iskustvo, nagli gubici, takozvane crush dijete sa jakim deficitima, imaju poznatu manu jo jo efekata, slazem se, hormonski odziv na takve dijete je necu reci losiji, ali manje adaptivan i treba mu dosta vremena da se na dalje pazi, to i jeste sok za organizam, ali i predugi deficiti , koju su kalorijski pa i na 1000 kcal nedeljno rade do odredjene tacke prvo, zatim se telo adaptira i cik pogodi kako... to mozes da radis kada imas bf na nekih reicmo 12-13 % (zove se odrzavanje), ono kada se opustis pa vidis opa, poceo sam da gubim trbusni zid, i onda malo smanjis unos pojacas trening... ali na vecim bf ovima, prvo covek treba da bude svestan da nosi visak vode, ta voda nije zdrava da samo kruzi u sistemu, imas sam po sebi sporiji metabolizam, estrogen sky rocket i bla bla da realno ne zalazimo u te detalje, ali praviti deficit pa cak i neke krace pauze od njega( da li treningom ili isrhanom), da se telo oporavi, menjati brzine je daleko bolje resenje...  ja razumem nama je u prirodi da nalazimo lakse i nama prijatnije resenje, ali videces i sama, kad tada ce morati makar periodicno ( na 3-4 nedelje) da se kasika probusi vise. Kombinacija takodje metabolickog treninga sa treningom snage, znaci isto neke alteracije, mogu da pomognu u procesu... dosta. eto toliko, malo poduzi post, vise neko i zapazanje, da ne shvatis ti i li neko drugi pogresno.

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: Ja :)
« Odgovor #411 poslato: Jul 15, 2021, 10:23:34 posle podne »
Prvo da odgovorim: šta će se desiti - videćemo. Biću u deficitu dok treba. Blagom, uz prilagođavanje, jer su različite kalorijske potrebe kada imaš 95 i 85 kg. Podrazumeva se da postoji zamka preživljavanja, ali ona postoji i kada jedemo premalo. Zato moram da probam da bih znala, a da održim stečenu mišićnu masu. Možda mi neće ni trebati deficit puno vremena, javiću kako ide  :D
Inače, sa brzim dijetama sam imala iskustvo da me pojedu naglo u jednom momentu i poremete mi ciklus. Sada nemam nikakvih zdravstvenih problema. Vozim, pa će biti nešto kako valja 😃
A sada update; moram, jer sam konačno od muža dobila pohvale da se vidi napredak, a on je baš surov (i sam je skinuo 20 kg) 😄
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: Ja :)
« Odgovor #412 poslato: Jul 15, 2021, 10:27:10 posle podne »
E da, umal' da zaboravim ovu 😃
Pozz🤘
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ja :)
« Odgovor #413 poslato: Jul 15, 2021, 10:43:57 posle podne »
nisi me razumela, bolja opcija od dugog deficita, je crush diet, tacno je da zenama i varijacije uh poremete ciklus, ali da bi kilaza isla dalje dole moraju i kalorije, e to je ta zamka o kojoj pricas kada si predugo u blagom deficitu... obime bez anabolika na tako visokom bf kada se ode gore ne mogu ni muskarci da zadrze u deficitu... sad but true...

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: Ja :)
« Odgovor #414 poslato: Jul 15, 2021, 11:03:15 posle podne »
Ne bih se složila s tobom, pa da ne dužimo. Trenutnim tempom možda bude gotovo za 3, 4 meseca, možda za 6, ali da ne licitiramo više, nema potrebe. Imam neku viziju kako sve to treba biti spakovano, pa polako. Videćemo, ne opterećujem se, ne treba mi stres i oko toga. Nemoj da me razumeš pogrešno, ali nisam ovde došla zbog saveta, ima ko je zadužen. Neka svako radi kako smatra da treba. Ja sam zadovoljna, dobro se osećam i to je to, idemo dalje.
« Poslednja izmena: Jul 15, 2021, 11:07:22 posle podne ixy »
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ja :)
« Odgovor #415 poslato: Jul 15, 2021, 11:26:25 posle podne »
Ne shvatam pogresno taman posla... ja sam se ukljucio po konceptu foruma na temu (ipak je ovo tematska zajednica), a ne drustvene mreze gde se slike kace iz nekih drugih razloga. Nije stvar u preferenciji uopste, nego u rezultatima, al dobro ako je pitanje odrzavanja zdravog psihickog stanja kroz fizicku aktivnost - podrska

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: Ja :)
« Odgovor #416 poslato: Avgust 06, 2021, 03:58:56 posle podne »
Mali update sa 90 kg. Zadovoljna. Idemo dalje. Pozdrav svima i opušteno✌
You don't get the ass you want by sitting on it!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Ja :)
« Odgovor #417 poslato: Avgust 06, 2021, 04:12:08 posle podne »
jel ova tus kabina sa ugradnom ili nadrgadnom kadom ? u fazi sam nabavke... deluje mi da su Kolpasan.si odlican izbor, jes da su braca Slovenci mogli onog Prepelica da nauce da zagradi pri dvokoraku, ali zato kupatilski namestaj...

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Ja :)
« Odgovor #418 poslato: Avgust 06, 2021, 08:22:05 posle podne »
Samo napred koleginice,veliki respekt sto imas svoju viziju,sto si joj dosledna i sto zajedno sa nama delis slike svoje forme  8)
Veliki pozdrav i podrska za jednu damu  :)

Van mreže ixy

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 388
  • Act like a lady, lift like a boss!
Odg: Ja :)
« Odgovor #419 poslato: Avgust 09, 2021, 11:38:18 posle podne »
Evo još jedna, radi boljeg uvida u stanje stvari. 🤘
Pozdrav svim kolegama🤩
@pirat Imam iritantan stakleni paravan koji mora da se riba svaka tri dana što mi ne pada na pamet 😁
You don't get the ass you want by sitting on it!