April 26, 2024, 05:12:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: MOLIM POMOC  (Pročitano 19983 puta)

Van mreže sekano

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
MOLIM POMOC
« poslato: Novembar 12, 2006, 02:16:28 pre podne »
dali neko moze NORMALNIM JEZIKOM da mi objasni kako je najbolje za smrsaviti uz sobni bike???
ja pola stvari ne razumijem kada ovde svi govore  u nekim siframa...
napomena NOVA SAM;;;;;
pozdrav svima a posebno onim pacenicima kao ja sto pokusavaju smrsaviti..

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #1 poslato: Novembar 12, 2006, 09:18:34 pre podne »
Hey...pa nemoj da si takav pesimista bwe;)
Sve se moze kad se hoce,ne..??Pa,daaaaaaaaaa.....
Listaj malo po forumu,pogledaj temu Nutrition,probaj da sredis ishranu(bar koliko-toliko iako ne planiras nista ozbiljnije u ovom sportu)-u svakom sl.je zdravo;)Treba ti samo malo dobre volje...
Bez toga nema mrsavljenja...e,sad sto se bajka tice,radi kardio(aerobni trening,npr.tu ti spada i bike,traka za trcanje,cross-trainer,steper...)ali ne znam koliko si pocetnik,koliko hoces da smrsas i za koliko vremena..??Ali zapamti da nista ne ide brzinom svetlosti.Budi strpljiva!Mozes raditi i HIIT trening na bajsu-HI INTENSITY TRAINING to ti dodje skracenica...radis npr 75.sec.u nekom normalnom tempu,pa onda 45sec.u brzom i tako naizmenicno.Ili to podelis na 30-30sec.,60-60sec.kako ti vise odgovara.Za pocetak recimo 7 ciklusa(znaci 7 puta ponovis to) i to ti ispadne 15 min.HIIT-a npr.Ako mozes vise super.
Nadam se da je bar malo jasnije..?

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže Prokupchanin

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #2 poslato: Novembar 12, 2006, 11:09:39 pre podne »
Kao sto reche TTGirl :wink: trening sa intrevalima je najbolji za mrsavljenje shto znaci da ako zelis da smrsas uspeces samo malo teze ce da ti ide sobnim bikeo-m :? ...bez trcanja nishta ...znachi : TRAKA, STEPER, BICIKLA pa se javi za mesec dana  8)
Progressively increased overload.

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #3 poslato: Novembar 12, 2006, 12:21:52 posle podne »
Kao sto reche TTGirl :wink: trening sa intrevalima je najbolji za mrsavljenje shto znaci da ako zelis da smrsas uspeces samo malo teze ce da ti ide sobnim bikeo-m :? ...bez trcanja nishta ...znachi : TRAKA, STEPER, BICIKLA pa se javi za mesec dana  8)
Ajde samo objasni šta si hteo ovim da kažeš?Da je teško smršati sobnim biciklom?Da bez trčanja nema ništa i onda kažeš traka,steper,bicikla?

SEKANO-ajde da ti za početak objasnim najjednostavnije...i sa sobnom biciklom možeš napraviti odličan rezultat jer je potpuno nebitno koja je sprava...bitno je da broj otkucaja srca dovedeš na 60-70% takozvanog maksimalnog broja otkucaja(računa se tako što od 220 oduzmeš broj svojih godina i od dobijenog broja sračunaš 60,70%)...e sad,to je neka opšta formula ali obzirom da nisi navela koliko je to kilograma viška i da ne znam tvoju trenutnu fizičku pripremljenost savetujem ti da nam daš više informacija ili da jednostavno radiš po osećaju...dok voziš biciklu ne smeš da se boriš za vazduh niti bi trebalo da bude tako lako da možeš da pričaš...kreni od 15-20 minuta dnevno pa postepeno povećavaj...
Ne bih ti savetovao za početak HIT trening i hteo bih da skrenem pažnju forumašima koji daju preporuke da takva vrsta treninga može samo da se preporuči zdravim i utreniranim osobama a obzirom da ne znamo trenutno stanje ljudi koji ovde traže savete bolje biti uzdržan jer takav trening uopšte nije naivan...

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2006, 12:25:31 posle podne »
Znam Kolundzija,napisala sam da ne znam u kakvoj je formi,i da je to JEDNA OD MOGUCNOSTI ali ne i da to treba da radi.Devjka nije navela neke osnovne informacije,kao npr.da li i koliko uopste nesto trenira,koliko je visoka,teska...it...itd...itd.Ja sam i skrenula paznju na to da rening sa intervalima ne moze da radipocetnik.
PozZic!!

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2006, 12:46:33 posle podne »
Kombinuj i biciklo i trcanje... to je najbolja varijanta... Naravno ako nemas previse kg viska da bi ti trcanje opterecivalo zglobove! I da ...  samo polako i strpljivo! Nista ne dolazi preko noci!
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #6 poslato: Novembar 12, 2006, 05:04:33 posle podne »
Jedno vazno pravilo trcanja, vozna bicikla itd.
Ne vredi se previse nadati ako nemas kondiciju. Ako ulazis nespremna u ovo prvo racunaj bar nekih mesec dana za nabijanje kondicije. Mnogi/mnoge odustanu jer im se za prvih 2,3 nedelje nije skoro nista odigralo na skidanju masnih naslaga. Ako nemas kondiciju ti ces odustati pre nego sto se dogodi potrosnja glikogena a komoli pocetak potrosnje masnih naslaga. Zato je potrebno imati kondiciju da mi mogao tempo da se kombinuje sa sprinetevima, duze staze itd.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #7 poslato: Novembar 12, 2006, 05:15:53 posle podne »
joj sobni bajk + tv. pa dje ces bolja kombinacija za smrsat. :)
e sad ako te nije volja jbg ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #8 poslato: Novembar 12, 2006, 06:04:50 posle podne »
Jbg,ako vi njoj napisete ona ce slepo to da uradi.Svi smo mi bili novi,pa nisam ni ja odmah  razumela te ,,sifre,,ali sam se potrudila.
Meni ovo vise lici na ono,,dajte  mi carobni recept za mrsavljenje,,
Sta je to sifrovano u ishrani?Ja ne verujem da mozes smrsati samo uz voznju sobne bicikle(mislim na skidanje masti),a da ne regulises ishranu.
disciplina se meri u gramima a kajanje za propustenim prilikama u tonama

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2006, 08:32:21 posle podne »
ma sve zavisi od volje i kolicine lijenosti u krvi.
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže sekano

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #10 poslato: Novembar 12, 2006, 09:37:39 posle podne »
e raja hvala svima....puno ste mi pomogli//puno trikova nisam znala kao npr.ova stvar sa mjenjanjem tempa pri voznji...kritikovali ste me sto nisam vise sta rekla.to je samo iz jednog prostog razloga sto nisam znala da ste svi tako fini i da cete mi uopce odgovoriti..
ovako ja sam uspjela za sest mjeseci, otprilike da smrsam dobrih 8-10kg...da,da ali ti kilogrami su se vratili za tri mjeseca kada sam ja jel pocela da "normalno zivim"i tu je problem...
Inace visoka sam 1,75cm a trenutno imam 74kg.Dakle, uspjela sam smrsati na 65kg a to je bilo u maju a sada???
sto se tice bicikla mogu bez problema da vozim sat vremena i to malo jacim tempom ali ja mislim da mozda vozim nepravilno...onda sam pocela posjecivati sajtove i nasla ovaj gdje se spominje puno stvari koje prije nisam znala...
Dakle moji drugovi ako sam vam sada jasnija mozete i dalje da me savjetujte ja cu vas slusati...
Da jos nesto...pazim na ishranu ali problem je sto tako s vremena na vrijeme puknem i ubijem se pa znate vec cime...
Planiram krenuti i u teretanu iako imam pored bike jos neke sprave za trbusnjake;noge,tegove...jer ustvari ne znam ih izgleda najbolje koristiti...
pozdrav svima i jos jednom hvala....

Van mreže ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #11 poslato: Novembar 12, 2006, 10:40:38 posle podne »
Molim te ,nemoj da se uvredis ali znam devojku koja biciklu moze da vozi koliko god hoces i mnogo je debela.Da li si sigurna da vodis racuna o ishrani(ili samo mislis da vodis racuna)?
Moj ti je savet da promenis nacin zivota ,a ne da se samo kampanjski bavis mrsavljenjem.
ma sve zavisi od volje i kolicine lijenosti u krvi.
i istrajnost.Barem na ovom forumu imas sve.
disciplina se meri u gramima a kajanje za propustenim prilikama u tonama

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #12 poslato: Novembar 13, 2006, 01:07:34 pre podne »
Pretpostavljam da znam u cemu je tvoj problem!!To tvoje "pazim na ishranu" verovatno znaci jedem veoma retko i u malim kolicinama-znaci dijeta izgladnjivanjem.Ovako ces sigurno izgubiti par kilograma.ali verovatno misica i nesto vode a ne masti kako svi misle.I onda se organizam posle odredjenog vremena prilagodi na novi nacin ishrane(citaj gladovanje) i kad pocnes ponovo da jedes,kilogrami naviru kao ludi jer pocinjes da unisis vise kalorija nego sto je telo navikllo u toku dijete i tako ne postizes nista!!!!
Stvar je u tome da se smanji unos ugljenih hidrata(secera) i masti,a da se poveca unos proteina(belancevina).Tako ce telo u toku kardio treninga poceti da trosi rezerve masti(salo),a ne misice kao tokom gladovanja jer ovaj put unosis dovoljno proteina koji sprecavaju misicnu razgradnju!!!

Nadam se da sam bio jasan i objasnio ovo razumljivim recima
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #13 poslato: Novembar 13, 2006, 01:19:26 pre podne »
Da se nadovezem, ako dozvoljavas Sale... Cela prica se sastoji u tome da smanjis procenat masti u tvom telu, a na racun misica...sto je veca misicna masa  telu je potrebno vise energije, znaci da telo  trosi vise kalorija...sto dalje ubrzava metabolizam...i tako u krug, ali u pozitivnom smeru naravno.
Pod misicnom masom ne podrazumevam  da ces izgledati kao neko ko se bavi BB vec jednostavno izgledaces bolje. Sve tvoje obline ce biti jos izrazenijei...jednom recju smrsaces na pravi nacin.
Moja drugarica je izgubila dosta kilograma samo sa sobnim biciklom, naravno uz pravilnu ishranu.

Pozdrav!

Van mreže sekano

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: MOLIM POMOC
« Odgovor #14 poslato: Novembar 13, 2006, 06:02:32 posle podne »
Pretpostavljam da znam u cemu je tvoj problem!!To tvoje "pazim na ishranu" verovatno znaci jedem veoma retko i u malim kolicinama-znaci dijeta izgladnjivanjem.Ovako ces sigurno izgubiti par kilograma.ali verovatno misica i nesto vode a ne masti kako svi misle.I onda se organizam posle odredjenog vremena prilagodi na novi nacin ishrane(citaj gladovanje) i kad pocnes ponovo da jedes,kilogrami naviru kao ludi jer pocinjes da unisis vise kalorija nego sto je telo navikllo u toku dijete i tako ne postizes nista!!!!
Stvar je u tome da se smanji unos ugljenih hidrata(secera) i masti,a da se poveca unos proteina(belancevina).Tako ce telo u toku kardio treninga poceti da trosi rezerve masti(salo),a ne misice kao tokom gladovanja jer ovaj put unosis dovoljno proteina koji sprecavaju misicnu razgradnju!!!

Nadam se da sam bio jasan i objasnio ovo razumljivim recima
joj sto posto si u pravu....upravo je to moj problem...;kada sam na dijeti bukvalno ne jedem nista i uvjek sam gladna...smrsala sam i kada sam pocela da NORMALNO JEDEM kilogrami su dosli sa kamatom..;
hvala na savjetu tebi i ostalima puno ste mi pomogli i sada necu praviti istu gresku,nego cu raditi preporuceno...
raja kada smrsavim sa mojim bajkom i ostalim spravama koje imam javljam se da vam saopcim rezultate...
ustvari ostajem na forumu jer ste svi super pa ako mi bude trebalo drugih savjeta da vas pitam...
pozdrav svima..;