April 19, 2024, 05:22:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Trening za snagu  (Pročitano 5215 puta)

Van mreže MuscleMan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Trening za snagu
« poslato: Oktobar 13, 2013, 03:57:12 posle podne »
Treniram 1god ( sa nekim povremenim pauzama) ama iskreno osecam se kao da mi je premalo snage. Neki savjet sta da radim... Zelim malo da ojacim pa zato i u ovu kategoriju na foruma otvaram ovu temu. Sad cu opet na defke jos neki mjesec (oko 2 mjeseca) pa ako mogu nesto da iskombinujem sa neki Strengt program i kalorijski deficit dietu a da ima rezultata (u snagu). Ili prvo da uzmem neki 3day split u kombinaciju sa kardia da prodju onih 2 mjeseci i nakon toga da idem sa neki Strenght program?? Ne zelim da se bavim sa PL, ipak zelim klasican BB ali u jednu cjelu godinu zelim da posvetim jedno 2-3 mjeseci na takav rezim treninranja da odrzavam snagu da ne budem mekan ono imas misice a snagu 0 ( a ja za sad nemam ni misice ni snagu :D ). Pa molim savjeti. Hvala :)

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Trening za snagu
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2013, 07:05:33 posle podne »
Ne može definicija i snaga.Ako hoćeš snagu moraš i da se hraniš.

Van mreže MuscleMan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Trening za snagu
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2013, 07:37:25 posle podne »
epa ok ... Znaci sad idem sa 3dnevni split i ishranu za defke a reci sta da radim sa ovaj trening za snagu... Neki savjeti i predlozi.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Trening za snagu
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2013, 01:53:12 pre podne »
Ne može definicija i snaga.Ako hoćeš snagu moraš i da se hraniš.

Može, samo bez velikih očekivanja. Ja dođoh do najvećeg čučnja sa dijetom.
suck it up, buttercup

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Trening za snagu
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 14, 2013, 07:55:49 pre podne »
Za relativne pocetnike ok, za nesto ozbiljnije nema sta da se trazi tu sa manjkom uh.
Sto se programa tice, to sto si ti zamislio tesko da moze.e ja bih da se definisem a da budem tvrd i povecavam snagu :)
Moze snaga da se povecava i da se bude tvrd sa regularnim bb programima.Recimo da u glavnim vezbama 3 nedelje radis desetke,3 nedelje osmice,2 nedelje petice pa se opet vratis pocetak kruga i krenes sa desetkama samo sto povecas kilazu za ~2.5kg ili vise ako ti je komotno i tako vrtis nedelje i mesece i snaga ce ici.

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Trening za snagu
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2013, 09:13:42 pre podne »
Ne može definicija i snaga.Ako hoćeš snagu moraš i da se hraniš.

Može, samo bez velikih očekivanja. Ja dođoh do najvećeg čučnja sa dijetom.
Pitanje je kako si ti trenirala prije dijete?Moje mišljenje je da si ti taj čučanj stekla prije dijete a tokom dijete samo ga demonstrirala.
Dečko hoće da povećava snagu a teško da to može na dijeti.Kao što reče Milan neki teški početnik da ali on će šta god da radi povećavati snagu.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Trening za snagu
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2013, 09:33:35 pre podne »
Moguce je, ali... Ako je pocetnik, da, radice ga sta god. Ako dolazi do skoka snage na smanjenom unosu uh, kao sto je bio slucaj kod Milene, tu je verovatno bio veliki prostor za razvoj snage, pa nije ni bilo bitno da li ce biti ili ne na dijeti. Da je isla vecu kolicinu uh, skok snage bi bio veci.

Van mreže MuscleMan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Trening za snagu
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 14, 2013, 12:31:34 posle podne »
Ok sad cu da preskoknem to da pa idem sa moj plan o defke sto sam ga napravio (jos mi dijeta nije sredjena ali polako i to ce uskoro)... A sta je sad sa taj neki Strenght program... Da probam ili ne? Sta upravo da radim a da dobijem malo vise na snagu zasto trenutna snaga koju imam ne zadovoljava me zelim vise.. Sta da radim nakon defke?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Trening za snagu
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 14, 2013, 02:11:07 posle podne »
Da,
 da, slažem se sa svime, a Bukas je isto u pravu, ja sam tada počinjala.
 Zato sam i dodala da je moguće bez velikih očekivanja, ko ne želi samo
bb da radi.
suck it up, buttercup