Mart 28, 2024, 01:20:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Bulk bulk bulk  (Pročitano 334999 puta)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #465 poslato: Decembar 23, 2015, 05:58:36 posle podne »
Ja zam se izleteo.Vidim da postoje kombinacije ova dva secera u sejkovima posle treninga pa cemo sacekati da neko kaze zasto je to dobro.Da ne shvatis pogresno,ne kazem da nisi u pravu nego me zanima zasto je dobra i da li  je dobra njihova kombinacija..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #466 poslato: Decembar 24, 2015, 06:00:54 pre podne »
Ja zam se izleteo.Vidim da postoje kombinacije ova dva secera u sejkovima posle treninga pa cemo sacekati da neko kaze zasto je to dobro.Da ne shvatis pogresno,ne kazem da nisi u pravu nego me zanima zasto je dobra i da li  je dobra njihova kombinacija..

Pisao sam o tome mnogo mnogo u nazad,ali je forum ogroman i onda se desavaju problemi oko preptrage.
Sto se tice kobminacije secera

Da,uvek je potrebno/pozeljno da se koriste vise vrsta razlicitih vrsta prostih secera u pwm shakeu iz razloga sto svaki od njih ima razliciti udar na pankreas,a samim tim i pankreas vrsi razlicit tajming izlicivanja insulina (sto je za nas izuzetno potrebno posle treninga) ,tj i kako bi odredjena vrsta secera uticala na inuslin da dostgne svoj "peak" ,te da bi se posle POSTEPENOG podizanja insa,dostizanja tog peak-a,zadrzao odrejdeni period "gore" i lagano i BEZ OSCILACIJA se spustio na pocetni nivo itd itd itd (ovo je jos jedan od razloga npr,ne uzimanja prostog secera u toku treninga,a AKO ZA TIM NE POSTOJE ODREDJENE POTREBE u ODREDJENI USLOVIMA ;) if you know what I mean

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #467 poslato: Decembar 24, 2015, 08:09:29 pre podne »
Ja zam se izleteo.Vidim da postoje kombinacije ova dva secera u sejkovima posle treninga pa cemo sacekati da neko kaze zasto je to dobro.Da ne shvatis pogresno,ne kazem da nisi u pravu nego me zanima zasto je dobra i da li  je dobra njihova kombinacija..

Pisao sam o tome mnogo mnogo u nazad,ali je forum ogroman i onda se desavaju problemi oko preptrage.
Sto se tice kobminacije secera

Da,uvek je potrebno/pozeljno da se koriste vise vrsta razlicitih vrsta prostih secera u pwm shakeu iz razloga sto svaki od njih ima razliciti udar na pankreas,a samim tim i pankreas vrsi razlicit tajming izlicivanja insulina (sto je za nas izuzetno potrebno posle treninga) ,tj i kako bi odredjena vrsta secera uticala na inuslin da dostgne svoj "peak" ,te da bi se posle POSTEPENOG podizanja insa,dostizanja tog peak-a,zadrzao odrejdeni period "gore" i lagano i BEZ OSCILACIJA se spustio na pocetni nivo itd itd itd (ovo je jos jedan od razloga npr,ne uzimanja prostog secera u toku treninga,a AKO ZA TIM NE POSTOJE ODREDJENE POTREBE u ODREDJENI USLOVIMA ;) if you know what I mean
Verujem Peksone da je pisano dosta puta ali jbg...Naucih nesto novo,iskren da budem nisam bas bio upoznat sa kombinacijom prostih seceras u pwm..:)

Van mreže Mamutic

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #468 poslato: Decembar 26, 2015, 01:47:51 posle podne »
Ja zam se izleteo.Vidim da postoje kombinacije ova dva secera u sejkovima posle treninga pa cemo sacekati da neko kaze zasto je to dobro.Da ne shvatis pogresno,ne kazem da nisi u pravu nego me zanima zasto je dobra i da li  je dobra njihova kombinacija..

Pisao sam o tome mnogo mnogo u nazad,ali je forum ogroman i onda se desavaju problemi oko preptrage.
Sto se tice kobminacije secera

Da,uvek je potrebno/pozeljno da se koriste vise vrsta razlicitih vrsta prostih secera u pwm shakeu iz razloga sto svaki od njih ima razliciti udar na pankreas,a samim tim i pankreas vrsi razlicit tajming izlicivanja insulina (sto je za nas izuzetno potrebno posle treninga) ,tj i kako bi odredjena vrsta secera uticala na inuslin da dostgne svoj "peak" ,te da bi se posle POSTEPENOG podizanja insa,dostizanja tog peak-a,zadrzao odrejdeni period "gore" i lagano i BEZ OSCILACIJA se spustio na pocetni nivo itd itd itd (ovo je jos jedan od razloga npr,ne uzimanja prostog secera u toku treninga,a AKO ZA TIM NE POSTOJE ODREDJENE POTREBE u ODREDJENI USLOVIMA ;) if you know what I mean

To je to, samo jos kad bih znao sam da prepricam ovo nekome bilo bi vrh :D

Pedja, sta vi mislite o ishrani koju sam naveo na prethodnoj strani ?
Hvala, pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #469 poslato: Decembar 26, 2015, 03:22:14 posle podne »
Ja zam se izleteo.Vidim da postoje kombinacije ova dva secera u sejkovima posle treninga pa cemo sacekati da neko kaze zasto je to dobro.Da ne shvatis pogresno,ne kazem da nisi u pravu nego me zanima zasto je dobra i da li  je dobra njihova kombinacija..

Pisao sam o tome mnogo mnogo u nazad,ali je forum ogroman i onda se desavaju problemi oko preptrage.
Sto se tice kobminacije secera

Da,uvek je potrebno/pozeljno da se koriste vise vrsta razlicitih vrsta prostih secera u pwm shakeu iz razloga sto svaki od njih ima razliciti udar na pankreas,a samim tim i pankreas vrsi razlicit tajming izlicivanja insulina (sto je za nas izuzetno potrebno posle treninga) ,tj i kako bi odredjena vrsta secera uticala na inuslin da dostgne svoj "peak" ,te da bi se posle POSTEPENOG podizanja insa,dostizanja tog peak-a,zadrzao odrejdeni period "gore" i lagano i BEZ OSCILACIJA se spustio na pocetni nivo itd itd itd (ovo je jos jedan od razloga npr,ne uzimanja prostog secera u toku treninga,a AKO ZA TIM NE POSTOJE ODREDJENE POTREBE u ODREDJENI USLOVIMA ;) if you know what I mean

To je to, samo jos kad bih znao sam da prepricam ovo nekome bilo bi vrh :D

Pedja, sta vi mislite o ishrani koju sam naveo na prethodnoj strani ?
Hvala, pozdrav

pa dobro
nije tesko ovo da se razume,samo kada se hoce
a ishrana meno ovako na onko izlgeda VISE NEGO KORKETNO i sva podrska
mozda jos tu i tamo neki gr M ( tipa omega,maslinovo,lesnik..)

Van mreže Mamutic

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #470 poslato: Decembar 26, 2015, 06:35:38 posle podne »
Hvala puno Pedja.
pozz.

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #471 poslato: Januar 03, 2016, 05:18:51 posle podne »
4 jaja + 30ml maslinovo + 5 omega3 + 1g vit C
200g belo + brokoli, prokelj + 50g oraha + 5 omega 3
180g konjski ramstek + brokoli, prokelj + 20ml maslinovo + 30g bademovog putera + 5 omega 3
200g belog + 150g pirinac + 10g whey + cimet + selen, hrom
200g belog + 150g pirinac + 10g whey + cimet

Koliko selena i hroma? po 1 tableta?

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #472 poslato: Januar 03, 2016, 05:34:16 posle podne »
Po 4

Van mreže zeljko_srb

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 59
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #473 poslato: Januar 29, 2016, 09:33:13 pre podne »
hteo bih da malo planski koncipiram ishranu. pa mi treba par saveta.

poceo sam u zadnjih 2 nedelje s ovakvom ishranom:
-1 obrok. ujutro(8-10h) tunjevina, integralna kifla, jogurt balans pola litre.
 ili cinija ovsenih pahuljica, laneno seme, grozdjice ili brusnica, suve sljive sa po litre balans jogurta.
stim da mi malo smeta ovo jer ceo dan kenjam onda i prdim ko nenormalan. pa mozda bolje da prebacim za pred spavanje to?
-2 obrok. posle treninga (16,16:30) tunjevina s kiflom integralnom
uzeo sam whey,glutamin, omega3, c vitamin. i njih cu da svrstam u obroke, od 1 februara krecem.
-3 obrok- rucak (otprilike 18h) sta god ima kuci, uglavnom meso,supa, krompir, pirinac, salate...
-4 obrok pred spavanje- tu sam svinja, obicno pojedem sve sta mi se jede, izbacio sam smece, al trebalo bi regulisati veceru.


e sad moje pitanje je da li nesto prebaciti u drugi period dana i sta od suplemenata u koje vreme koliko? znam da nije sjajna takmicarska ishrana, moglo bi i bolje  za nijansu al to je to uglavnom.



Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #474 poslato: Januar 29, 2016, 09:48:11 pre podne »
hteo bih da malo planski koncipiram ishranu. pa mi treba par saveta.

poceo sam u zadnjih 2 nedelje s ovakvom ishranom:
-1 obrok. ujutro(8-10h) tunjevina, integralna kifla, jogurt balans pola litre.
 ili cinija ovsenih pahuljica, laneno seme, grozdjice ili brusnica, suve sljive sa po litre balans jogurta.
stim da mi malo smeta ovo jer ceo dan kenjam onda i prdim ko nenormalan. pa mozda bolje da prebacim za pred spavanje to?
-2 obrok. posle treninga (16,16:30) tunjevina s kiflom integralnom
uzeo sam whey,glutamin, omega3, c vitamin. i njih cu da svrstam u obroke, od 1 februara krecem.
-3 obrok- rucak (otprilike 18h) sta god ima kuci, uglavnom meso,supa, krompir, pirinac, salate...
-4 obrok pred spavanje- tu sam svinja, obicno pojedem sve sta mi se jede, izbacio sam smece, al trebalo bi regulisati veceru.


e sad moje pitanje je da li nesto prebaciti u drugi period dana i sta od suplemenata u koje vreme koliko? znam da nije sjajna takmicarska ishrana, moglo bi i bolje  za nijansu al to je to uglavnom.
Pozdrav druze.Kao sto si i sam rekao, znas da ishrana nije sjajna tako da...Ne bih da te uvredim ili nesto slicno ali ishrana ne valja nista..Mnogo bespotrebnih secera,litar jogurta dnevno itd.itd..Sto se tice suplementacije ok je to, to je neki stack najosnovniji koji ce uz uravnotezenu i pravilno koncipiranu ishranu da da rezultata.E sada nemoj da ocekujes da ce suplementacija da odradi posao bez ishrane jer znamo da ishrana i suplementacija rade u sinergiji odnosno ishrana+suplementacija+ dobar trening= rezultat..Naravno, sve opet zavisi od finansija tako da..Nemoj da se uvredis samo sam izneo neko moje vidjenje stvari pa tu smo ako treba nesto...

Van mreže zeljko_srb

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 59
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #475 poslato: Januar 29, 2016, 09:52:30 pre podne »
nema vredjanja naravno, zato i pitam. pre par meseci pa godinu dve u rikverc je bila jos veca katastrofa tako da s moje tacke gledista je odlicna. ali nisam bas zadovoljan, moze jos bolje. izbacio sam junk, bureke, burgere, grickalice, slatko.... krenuo sam zdravo, imam volju, treniram dobro, 5, nekad i 6 puta nedeljno.

uglavnom ishrana bi mi bila ovakva, popravio bih sta moze, i dodao. tako da hocu da pokupim savete pa da regulisem


da napomenem. bf mi je oko 15% ako sam dobro izracunao po kalkultoru na netu... visina 193. tezina 98kg 26god. treniram u teretani rekreativno od 1 srednje. nije mi cilj da dobijem jos mase.  nekako sam  najlagodniji na 95,6kg. znaci poenta mi je dobiti cvrstocu misica, i skinuti masnocu sa stomaka


zato i hocu da menjam stvari. kao da se trenira u prazno...
« Poslednja izmena: Januar 29, 2016, 10:00:52 pre podne zeljko_srb »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #476 poslato: Januar 29, 2016, 10:06:27 pre podne »
nema vredjanja naravno, zato i pitam. pre par meseci pa godinu dve u rikverc je bila jos veca katastrofa tako da s moje tacke gledista je odlicna. ali nisam bas zadovoljan, moze jos bolje. izbacio sam junk, bureke, burgere, grickalice, slatko.... krenuo sam zdravo, imam volju, treniram dobro, 5, nekad i 6 puta nedeljno.

uglavnom ishrana bi mi bila ovakva, popravio bih sta moze, i dodao. tako da hocu da pokupim savete pa da regulisem
E pa super ako je tako, samo napred...Napisacu neke smernice cisto da imas uvid kako bi trebalo da izgleda jedna ishrana nekoga ko zeli povecanje misicne mase itd. itd..
Tri osnovna makronutrijenta od kojih sve polazi su:
PROTEINI-pilece belo meso,curece meso,konjetina,juneci but..Napisao sam dosta izvora ali najcesce korisceni je pilece belo meso
UGLJENI HIDRATI- postoje PROSTI i SLOZENI, nas zanimaju slozei uh jer u proste spada sve ono cega bi trebalo da se klanjamo dok smo na nekoj dijeti ili slicno. Slozeni-pirinac,krompir,ovsene pahuljice i svaki je izvor je veoma jeftin
MASTI- ovde nas zanimaju zdrave masti a to su npr. omega 3, orasasti plodovi kao sto su badem,orasi,lesnici itd.itd, mnogi se vezuju za kikiriki upravo zbog toga sto malo kosta ali ne bih preporucio vece kolicine zbog linolne kiseline koju sadrzi u sebi a koja potpomaze zadrzavanje masnih naslaga.
U zavisnosti da li je cilj masa ili definicija organizujes ishranu.
Neko pravilo nepisano sto se tice unosa proteina za naturalce jeste od 2 gr po kilogramu telesne tezine do 2.5 gr po kilogramu telesne tezine..Ugljeni hidrati zavise od telesnog tipa ( ovde ne mislim na ektomorrfe,endomorfe,mezomorfe jer se nikada nisam vezivao za to) odnosno kako reagujes na uh, kakva je insulinska osetljivost( iskoriscenost unetih uh).Masti se obicno krecu od 1 gr do 1.2,naravno sve su ovo neki opsti podaci tako da je potrebno da svao napravi kombinaciju za sebe..Sto se tice kombinacije obicno ide protein+ugljeni hidrati ili protein + masti itd.itd..Vlakna su bitna za funkcionisanje digestivnog trakta,redvonu stolicu itd a njih unosis putem salata svih vrsta..Ako ima nekih nejasnoca slobodno pitaj..

Van mreže zeljko_srb

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 59
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #477 poslato: Januar 29, 2016, 11:01:25 pre podne »
to sam sve naucio do sad, proslo je godina i godina. nego kako da koncipiram takvu ishranu, tj unos u ta moja 4 obroka? opisao sam odprilike u koliko sati jedem i kad treniram. takav mi je posao, tako mi i odgovara satnica.... ne bi da robujem sam sebi, ali hocu da bude valjano.

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #478 poslato: Januar 29, 2016, 11:13:45 pre podne »
Dorucak mozes jaja i ovsene moras imati protein, jogurt mozes malo ali nemoj previse kao sto si provalio sluzi za probavu
2. obrok cepaj piletinu/lean crveno meso i pirinac/krompir
3. otpirlike isti moze da bude a mozes da ubacis i neko maslinovo
4. cepaj ellu i orasaste plodove
Vidi prvo koliko ti treba makro nutrijenata i onda racunaj kolicine koliko ces da jedes i sta i kada

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bulk bulk bulk
« Odgovor #479 poslato: Januar 29, 2016, 11:14:27 pre podne »
to sam sve naucio do sad, proslo je godina i godina. nego kako da koncipiram takvu ishranu, tj unos u ta moja 4 obroka? opisao sam odprilike u koliko sati jedem i kad treniram. takav mi je posao, tako mi i odgovara satnica.... ne bi da robujem sam sebi, ali hocu da bude valjano.

po pre svega,moras da reguliss nacin ishrane,pa onda jednostavno podelis pricu na 4 deli
ako pise npr 700 gr mesa onda ih raspodelis na 3 obroka + 4 obrok su onda  juatrnja neki kuvana jaja ili neka tunjevina u togu dana itd itd i
ili
zbrojis ukupan broj B i UH i podelis na 4 i onda prema tome uradis obroke.
veoma veoma je jednostavno