April 20, 2024, 09:13:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Peptidi, za MASU  (Pročitano 60087 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Peptidi, za MASU
« poslato: Novembar 04, 2013, 11:15:37 pre podne »
Visoke doze Peptida za masu

Ja najvise volim da ih zovem Burst kure peptida koji imaju istu namenu kao
Burst ciklusi AAS koji izazivaju veliki misicni priliv za kratko vreme.
Ono sto pokusavamo da ucinimo je to da iskoristimo prednosti peptida
a da prestanemo sa koriscenjnem pre nego sto izazovu neke negativne efekte sto zvuci isto kao ciklus sa AAS.
Razlika u peptidima je ta sto imaju totalno drugaciji uticaj na vas organizam i totalno drugaciju
funciju nego AAs.
Posle ciklusa sa AAs iako je trajao samo 4-6 nedelja vama svakao treba neka vrsta PTC-a.
Kao sto znamo, miscni rast dolazi u talasima, kada je IGF nivo visok, testosteron je visok i misic raste.
Ali sto duze koristite AAS takodje su i nezeljeni efekti prisutniji, povecano vreme gasenja proizvodje vaseg hormona,
tezi oporavak vaseg HPTA (Hypothalamic-Pituitary-Testicular Axis) itd.
Tako da se obicno burst kure rade sa povecanim dozama i kracim vremenom koriscenja AAS,
povecavajuci brzinu kojom plazma serumi postaju zasiceni, i brzinu kojom IGF nivo postane dovoljno visok da
izazove misicni rast.

Peptidi mogu da rade na istom principu

Ako ih koristite u malim dozama kroz period od godinu dana, videcete veoma mali prirast u miscnom rastu,
ali cete videti brdo drugih pozitivnih efekata, od anti-aging do povecanja siteze kolagena, blago povecanje nivoa IGF-a
sto opet dovodi do gubljenja masti, boljeg iskoriscavanja hranjivih materija, i poboljsana funkcija insulina.
Ali u ovom tekstu se koncentrisemo na cist misicni rast ii dobijanje misica i gubljenje mast, u cemu su peptidi bez premca.
Kretanje visokih doza ce prouzrokovati nekolikor rakcija u telu, povecan kortizol nivo, koji ce se negativno odraziti na vas san,
i takodje izazvati katabolizam misica ako je previsok. Ali drugi negativni hormon je takodje tu a to je prolactin koji ce otezavati rad i efekat
vaseg GH-a.  E sada, duzi vremenski period koristite peptide u visokim dozama, veci ce i biti efekat ova dva hormona a to nikako ne zelimo.
 
Kljuc Uspeha

Prvo i osnovno, moramo duzinu ciklusa ograniciti na 4 do 6 nedelja, ja licno volim 4 nedelje ciklus.
Drugo, moramo da prihvatimo 3 x ED metod da bi ih sinhronizovali sa nasim lucenjem GH-a i to sprecava negativne efekte.
trece moramo da znamo doze koje ce nam povecati anabolizam najbrze sto moze.
Cetvrto ali ne i najmanje vazno, treba znati koje peptide koristiti.


Peptidi

Nedelja od 1-4

7am, Ipamorelin + GRF 1-29
2pm, Ghrp-2     + GRF 1-29
9Pm, Ipamorelin + GRF 1-29

Necu o dozama, jel ne znam da li je dozvoljeno ili ne na nasem forumu... Pa glupo da ovako dobar tekst po mom misljenju bude obrisan.

Ideja o koriscenju Ipamorelina je da ima mali uticaj na cortizol i prolactin, ali je i dalje  veoma efektivan GHRP, koristeci ga ujutro i uvece
nam dozvoljava da iskoristimo njegovu mogucnost da aktivira Drugi GH puls, na nekih 7 sati od pocetnog, tako da ga cini idealnim Am-Pm koriscenje.
Ghrp-2 sa druge strane izuzetno poboljsava kvalitet sna i odmora koji ce nam trebati uvece,  zato sto ce popodnevni shot aktivirati pravu vrstu GH
koji ce nam dozvoliti dobar san u toku noci. Takodje se moze zameniti za Ghrp-6 bez ikakvih problema.
GHRH kao sto je GRF 1-29 ima efekat na razlicitu vrstu Somatropa (Oslobadjajuce celije GH-a)
GHRP povecava broj Somatropa koje oslobadja GH, ali ne kolicinu koju oslobodi svaka celija.
Ali GHRH na drugoj strani ima uticaj na oba, i na broj koje oslobode celije,  a ona takodje i na koliko kolicine Gh-a bude oslobodjeno tim celijama.
Tako da opet dolazimo na staru racunicu koristeci GHRP + GHRH u synegiji , 1+1=5.
Snaga ova dva peptida u synergiji je mnogo veca nego kada se koriste jedan po jedan zasebno.


Koje rezlutate mozete ocekivati

Svi smo razliciti i svi reagujemo razlicito na peptide. Ali potenciujal za napredak je odlican.
Ipak zavisi od razlicitih faktora. UKoriscenje Peptida kao Ptc ce pomoci da sacuvate vase dobitke koje
ste stekli uz AAS, dok u isto vreme vas prirodni testosteron se vraca na normalu.

U kombinaciji uz AAS gde bi inace dobili do 4-5 kg u 4 nedelje, sa peptidima sam licno imao rezlutate od oko 7 do 10 kg kroz iste 4 nedelje.
naravno nesto od ove tezine je voda ali ce se vratiti u normalu nakon zavrsetka koricenja peptida.

Kad sam koristio samo petite za ciklus mase, ja sam licno dobijao oko 3 kg ciste misicne mase kroz 4 nedelje i zadrzao svaki gram,
dok sam u isto vreme smanjio moj BF za citav 1%!!
Ovo je takodje korisno za brzi oporavak u slucaju povreda, zbog samog uticaja GHa i Colagena moze pomoci da se oporavite mnogo brze.
Povacavajuci vas IGF nivo dovoljno visoko, je najveci kontributor dobijanja nove miscne mase. a to se ne moze postici malim dozama,
osim ako Cjc-1295 dac nije koriscen posto GH lucenje u tom slucaju uzrokuje da IGF nivo poraste veoma brzo.

To moze biti iskorisceno takodje u ciklusu koristeci prve 3 nedelje CJC Dac koristeci ga 4 x nedeljno u odredjenim dozama, moze imati efekat Kick starta,
prouzrokujuci cak veci i brzi dobitak misicne mase, i poveca gubitak telesne masnoce.
Ako spustite kalorije tokom ovog ciklusa, brz gubitak masnoca i dobijanje na tvrdoci misica je primeceno, uz mnge druge benificije po vaze zdravlje,
tako da zaista ovim ciklusom ne mozete izgubiti.
 

Odlucite da li je ovaj ciklus za vas.

Peptidi su skupi, ali ako mozete da ih priustite, koristeci ovakav ciklus 3 puta godisnje dovescete sebe i vas izgled na neki sasvim novi nivo.
Vas GH nivo ce biti dovoljno visok da sagorite masnoce i da dobijete misicnu masu, i koristeci suplemente kao sto su , Androst-3,5-dien7,17-dione,
bi mogli da eliminisu sav nezeljeni kortizol i prolaktin, tako da bi i zadrzavanje vode bilo svedeno na minimum.

Koristeci nize doze duzi vremenski period, zaista nema isti efekat na duze staze kao koristeci visoke doze za kraci period.
Iz prostog razloga sto IGF nivo nikada nije dovoljno visok, i kolicina GH-a nije dovoljno visoka da vam pokaze pravi potencijal za gubljenjem masnoca
ili mogucnost da uvede satelit celije u sazrevanje, razlutirajuci misicnom hipertrofijom!

Oprez, koristeci GHRP-6 ne preporucujem u vecim dozama, zbog efekta gladi koji ce prouzrokovati i koji ce vas jednostavno
100% naterati da se napunite svakakvog smeca od hrane bez ikakve kontrole.. Ali ako hocete cistu masu a masa je keva, onda cepajte!!

nadam se da cete uzivati u vasem ciklusu...


Izvinite ako ima gresaka u prevodu teksta...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #1 poslato: Novembar 04, 2013, 01:51:56 posle podne »
sjajan tekst
samo si trebao staviti izvor

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #2 poslato: Novembar 04, 2013, 02:40:44 posle podne »
Mislis web stranicu? Nisam znao da smem da postujem tudje web stranice, a ne pise ko je pisao.
Valjda neko iz firme za pepse sa te stranice...
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #3 poslato: Novembar 04, 2013, 02:57:06 posle podne »
pa ne moras da stavljas www
napises

Izvor: T nation
ili

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #4 poslato: Novembar 04, 2013, 03:04:51 posle podne »
Izvor, allaboutpeptides
:D . ima jos mnogo dobrih tekstova prevescu jos koji zanimljiv cim bude vremena.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #5 poslato: Novembar 04, 2013, 07:30:13 posle podne »
Jel moze neko da prenese iskustva sa GHRP-6?

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #6 poslato: Novembar 04, 2013, 08:39:02 posle podne »
Koliko sam ja procitao o pesima a procitao sam podosta u zadnjih par nedelja, ja ne bih uzimao jedna sam. U synergiji rade mnogo mnogo bolje i daju taj efekat 1+1 = 5  ili 1+1+1= 7
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #7 poslato: Novembar 05, 2013, 06:41:39 pre podne »
Jel moze neko da prenese iskustva sa GHRP-6?

kao sto diinkanos rece
ali ono sto ja mogu da potvrdi
mocnaaa stvar batoooo

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #8 poslato: Novembar 22, 2013, 05:22:28 posle podne »
citao sam dosta o ovome , super tema..citao sam i po internetu dosta ali da li moze neko da objasni par bitnih stvari koje su nejasne.

1. Ok, razumem potpuno sta su peptidi ali da li to znaci je GHRP totalno nezavistan od HGH ? Ono sto hocu da kazem da li GHRP moze da izazove neke od side efekata koji su spominju pod HGH ( tipa, ginekomastija, gigantizam (rast vilice, sake,usiju ,nosa..stopala itd ,kancera ,rast unutrasnjih organa , rast generalno itd  )


2. Da li je za GHRP potrebno uraditi market tumora..tj da li on moze izazvati kao HGH pojavu i rast kancera/tumora ?



Van mreže Swalbr

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 258
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2013, 01:15:47 pre podne »
jel ima da se nabavi u srbiji ghrp-6 a da je kvalitet dobar?koj proizvodjac i koja mu je otprilike cena.hvala u inbox cenu ako ne sme ovde tnx

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #10 poslato: Novembar 23, 2013, 10:12:09 pre podne »
citao sam dosta o ovome , super tema..citao sam i po internetu dosta ali da li moze neko da objasni par bitnih stvari koje su nejasne.

1. Ok, razumem potpuno sta su peptidi ali da li to znaci je GHRP totalno nezavistan od HGH ? Ono sto hocu da kazem da li GHRP moze da izazove neke od side efekata koji su spominju pod HGH ( tipa, ginekomastija, gigantizam (rast vilice, sake,usiju ,nosa..stopala itd ,kancera ,rast unutrasnjih organa , rast generalno itd  )


2. Da li je za GHRP potrebno uraditi market tumora..tj da li on moze izazvati kao HGH pojavu i rast kancera/tumora ?



U oba slucaja odgovor je DA

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #11 poslato: Novembar 23, 2013, 02:24:14 posle podne »
Hvala pedja, to je bitno.
O kojim dozama se radi, koje bi mogle izazvati pomenute efekte i sta se podrazumeva pod dug ciklus sobzirom da je ovo drugacije od test kure?
Da li je tacno kao sto kazu da su generalno peptidi sigurniji od klasicnih kura ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #12 poslato: Novembar 23, 2013, 02:27:46 posle podne »
Peptidi su sigurno bolja opcija od klasicne upotrebe sterosa

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #13 poslato: Novembar 25, 2013, 06:56:27 pre podne »
Zanimljivo videti, tj nauciti.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže boss11011

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Peptidi, za MASU
« Odgovor #14 poslato: Decembar 09, 2013, 09:58:52 pre podne »
Pozdrav

Nov sam na ovom forumu ali več više od 10 godina bavim se fitnessom. Ovaj me topic mnogo zainteresovao zato što i sam planiram da napravim jednu kuru od 4-5 tjedana u Januaru.
Zanima jel bi dole navedene doze bilo ok pogotovo što sam običan GRF1 promenio sa GRF1 R3?
I dali se može GHRP i GHRH injektirati u jednoj šprici ili su potrebne dvije?

7 am 200mcg ipamorelin, 11mcg GRF 1-29 R3
2pm 200mcg ghrp-2, 11mcg GRF 1-29 R3
9pm 200mcg Ipamorelin, 11mcg GRF 1-29 R3

Hvala u naprijed na odgovorima