April 18, 2024, 04:04:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase  (Pročitano 13665 puta)

Van mreže napoleonbonaparta

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« poslato: Novembar 07, 2013, 11:26:01 posle podne »
Pozdrav!
Pre godinu dana sam imao razgovor sa neuropsihijatrom oko anksioznosti i paničnih napada. Psihijatar mi je rekao da su simptomi, koje sam naveo, karakteristični za žene u tom periodu i da je moguć hormonski disbalans.
Pre tog sastanka, već sam primetio da se ne razvijam kao ostali mojih godina.
Ideja o upotrebi anaboličkih steroida se javila 2 meseca nakon seanse.
Hteo sam prvo da izmerim nivoe estrogena i testa u krvi, ali nase ustanove deru, pa sam na kraju odustao. Moja pretpostavka ( što naravno ne znači da je istina ) je da imam manjak testa ( Puno sam visok, imam jako uska ramena i struk, a siroke kukove ( svo salo mi se gomila na kukovima ), jako sam malo maljav (puno manje od prijatelja), i idem tačno 5 i po godina u teretani, s tim što sam imao pauzu od 8 meseci pre tri godine- za svo vreme treninga izgradio sam vidljivo manje mase, za razliku od ortaka sa kojima sam počeo trening( ishrana mi nije savršena, ali se trudim jako )-u svakom slučaju jako teško izgrađujem masu, uprkos pravilnom treningu i postovanju osnovnih načela bodybuildinga ).
Posle nekog istraživanja doneo sam odluku da probam anabolike( odluka je konačna ), pa bih vas zamolio da mi pogonete oko sastavljanja plana i nekih nedoumica.

Nisam hipohondar, ali pošto imam samo 19 godina imam opravdane razloge za zdravstvenu zaštitu.
Planiram da koristim jako male doze u prvom ciklusu, da bih video kako moje telo i um reaguju na poviseni nivo testa.

U planu mi je da koristim "Dianabol" ili "Naposim",  odnosno methandrostenolon ( koliko shvatam oba leka imaju isti sastav? ).
Najveću paznju posvećujem zaštiti unutrašnjih organa i kože ( itekako sam svestan da moj organizam nije razvijen i da ulazim u rizik ).
Prvi ciklus bih koristio samo metan ( pokušavam da nadjem neki način na koji mogu zadrzati masu nakon ciklusa, a da pri tome izbegnem iglu - da li postoji neka oralna varijanta koja bi zamenila IV testosteron nakon prestanka dianabola?).
Zaštita:
- Ihnibitor aromataže ( nolvadex )- planiram da ga koristim i u toku ciklusa "za svaki slučaj",
- Za jetru ili "MIlk thistle" ili neki drugi domaći proizvod.
- Magnezijum
-Po potrebi krema za akne ( ne znam da li postoji neka preventiva? )
-Što se tiče srca i pritiska još nisam doneo odluku, ali naći ću neki prirodan način.

Po potrebi bih koristio propranolol i xanax ( zbog anksioznosti ).


 Gledam da mi cuklus bude 4-5 nedelja i da doze variraju od 10 -20 mg d-bola. Prvih nekoliko dana bih koristio male doze od 5-10 mg ( usput, čuo sam da je dianabol bolji na duži rok, ali sa manjim dozama ? ), pa bih povećao na 15 ili 20 mg.

Glavna pitanja koja me muče su:
- Da li je istina da povišen nivo testosterona, može da dovede do još većeg rasta ( zasta ne bih da vise idem na gore, imam i vise nego sto treba)?
- Metan je klasika medju anabolicima, ali koliko sam shvatio, prepun je sporednih efekata.  Tražim način da  masu koju dobijem za vreme ciklusa , zadrzim i po zavrsetku. Molim vas da mi predlozite sta bih još pored inhibitora aromataže trebao korsitio kao PCT, da bih maksimalno zadrzao masu ( na stranim forumimam kazu da do 20-25 mg, ne bi trebalo da povuče previse vode ?) ili pak neki drugi vid oralnog anabolika koji će imati manje sporednih efekata i koji ne povlači toliko vodu kao metan .
-Pošto imam 19. godina da li je moguće da čak i ove male doze anabolika, dovedu do problema u budućnosti?


Najviše me interesuje kako da sačuvam svoje zdravlje prilikom korišćenja, pa bih vas zamolio da mi pomognete u zaštiti zdravlja ( način da se izbegnu svi sporedni efekti, pogotovo akne i osštećenje jetre ) i pravljenju plana ( posebno za doze noolvadexa).

Hvala unapred.

ps. Izvinjavam se što je tekst preobiman i što sadrći previše pitanja.
« Poslednja izmena: Novembar 07, 2013, 11:28:25 posle podne napoleonbonaparta »

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2013, 11:31:19 posle podne »
Ma bre unistices se covece. Mesas brdo lekova. Kakav xanax tebi treba sa 19 godina. Jel radis nesto? Studiras?

Metan, nidje veze. Napravices jos veci problem sebi, veruj mi.

Otidji na pregled. Jeftinije ce te izaci da puknes i 3000 dinara, nego da se unistis za naredni period. Ako i budes imao manju kolicinu testa, to opet ne povlaci upotrebu lekova.

Pamet u glavu.
« Poslednja izmena: Novembar 07, 2013, 11:32:50 posle podne BUKAS »

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2013, 11:33:44 posle podne »
pa dečko se uplašio akni, a ne toga što hormonski disbalans "rešava" praveći još veći disbalans sa najglupljom kurom ikad... strašno...

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #3 poslato: Novembar 08, 2013, 01:16:02 pre podne »

- Da li je istina da povišen nivo testosterona, može da dovede do još većeg rasta ( zasta ne bih da vise idem na gore, imam i vise nego sto treba)?

da je ovo istina mnogi  bi se bockali

Van mreže PerunTheGreat

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #4 poslato: Novembar 08, 2013, 01:33:47 pre podne »
pozdrav prijatelju
prvo bi trebao postaviti svoje slike, kako se hranis, kako treniras, koliko spavas itd. Dalje svakako da bi trebao izvaditi nalaze koji te zanimaju, a ne ici na svoju ruku. "Metan" ti nije nikakvo rjesenje, pogotovo ne na tvoju gradju kak si je opisao. Probaj se vise fokusirat na trening, spavanje, manje stresa (anksioznost u tvojim godinama je cesta, i proci ce kad ti budes zelio da prodje, zato opusti se, mladi si, uzivaj u zivotu). Moj ti je savjet, nadji nekog u svojoj okolini, ili ovdje na forumu Pedju il nekog iskusnog, plati nek ti naprave plan ishrane, puno ce ti bolje pomoci u svakom smislu, neg oralni steroid. Prvo zdravlje pa tek onda ostalo ;)

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2013, 01:37:31 pre podne »
ne treba nikome ništa da plaća, sve mu piše samo neka čita

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2013, 06:03:43 pre podne »
xanax u kombinaciji sa steroidima
zaboga covece

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #7 poslato: Novembar 08, 2013, 12:07:27 posle podne »
Pozdrav!

Nisam hipohondar, ali pošto imam samo 19 godina imam opravdane razloge za zdravstvenu zaštitu.
Planiram da koristim jako male doze u prvom ciklusu, da bih video kako moje telo i um reaguju na poviseni nivo testa.


Pazi drugarima je pubertet poceo sa 13 godina tebi mozda sa 16-17.  :P Drugo mozda si jednostavno cosav, ako nemas nimalo dlaka po rukama i nogama.
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2013, 12:13:05 posle podne sky »

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #8 poslato: Novembar 08, 2013, 01:15:55 posle podne »
Citat
Prvi ciklus bih koristio samo metan ( pokušavam da nadjem neki način na koji mogu zadrzati masu nakon ciklusa, a da pri tome izbegnem iglu - da li postoji neka oralna varijanta koja bi zamenila IV testosteron nakon prestanka dianabola?).

IV testosteron?

Van mreže napoleonbonaparta

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #9 poslato: Novembar 09, 2013, 12:53:24 pre podne »
Zz
Verovatno ste  me pogresno shvatili. Ne koristim ni jedan lek svakodnevno ( osim vitamina i menerala), vec samo po potrebi ( 1-2 nedeljno i to manje doze, tako da sumnjam da moze doci do negativne interakcije ).  Ne znam da li neko ovde pati od hronične anksiznosti i paničnih napada? Retko ko može da razume taj poremećaj dok ga sam ne iskusi ( pričam iz iskustva, jer pre pojave tih problema, nisam imao predstavu da to može da bude ozbiljan stvar ).

Hrana mi nije savrsena, i to ne mogu promeniti ni na jedan način ( nemam prihode, porodica je već opterećena drugim troškovima, a troškovi ishrane u BB-u su nerealni ). Spavam 8-10 sati. Kada imam ranije predavanja, spavam manje, ali nadoknadim preko dana.
Milane, IV-intravensko.

Shvatam da mozda esam požurio, zato sam i došao da pitam vas iskusnije.
Velika mišićna masa me ne interesuje. Koliko god da punim masu teško je da na bilo koj način dobijem izgled mezomorfa. Ja sam klasični ektomorf( slikovito rečeno, izgledam kao motka na koju su nakačeni punija ramena i grudi- sve kosti na telu su mi jako uske i dugačke, zato sam i izrasao kao konj, a u sirinu ostao isti od svoje 15. godine! ), i nadao sam se da će aas da mi promeni generalnu sliku tela. Već sam pričao na stranim forumima i rečeno mi je da zbog tipa gradje ( ektomorf ), nikad neću moći da imam širok torzo, sa dubokim grudnim košom (zaboravio sam da napomenem da mi je i grudni koš jako jako uzak, a ruke i noge jako dugačke). Pakujem grudi i izgradio sam osrednju ( subjektivno ) masu, ali za dzabe kad nema sirine, koliko god da ih radim i sirim, torzo je i dalje uzak.
Zato mislim da dok još nisam završio sazrevanje, da pokusam da povećam testosteron, makar i u malim količinama i promenim te nasledne " genetske" nedostatke.

ps. ovo nije samo moj sud. U teretani sam već dugo predmet ismejavanja. Čude se stariji članovi odakle mi volja da treniram, a izgledam kao pritka (da se ograničim, nisam iskopleksiran svojim izgledom, volim često i sam da napravim šalu ).
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2013, 01:02:11 pre podne napoleonbonaparta »

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #10 poslato: Novembar 09, 2013, 01:17:09 pre podne »
Lupetas ko Maksim po diviziji. Testosteron intravenozno? To je recept za pogrebno mladicu.

Prvo i najvaznije, ti ne znas da li imas nizak testosteron dok ne uradis kompletan nalaz hormona, i ne utvrdis zasto je to tako. Slaba maljavost, gojazni bokovi to ne znaci nista. Plati i ispitaj se pre nego sto napravis neku glupost pa sa nekim doktorom razmotri da li (u sta uopste sumnjam) ima potrebe za bilo kakvom terapijom.

Psihicki problemi koji proizilaze iz toga su produkt malo godina, malo malodusnosti u koju si dozvolio da upadnes. Umesto sto po stranim forumima trazis leka bolje ti je da se upises na neki sport (pozeljno borilacke vestine) na kom ces imati priliku da razvijes samopouzdanje i ostvaris socijalni kontakt sa ljudima koji je najbitniji za te tinejdzerske boljke. Pricam ti iz iskustva, novo vreme ljudske otudjenosti radja promasenu generaciju koja sedi za kompjuterima, boji se kontakta sa ljudima i otudjuje se od sveta. Verovatno da si pitao sisatu komsinicu za lek, bolje bi prosao.
Pocni da pijes rakiju, slusas krajisnike i juris konobarice, i to moze da pomogne.

I nemoj da pravis neke gluposti, jer je ceo zivot pored tobom. Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2013, 01:21:15 pre podne Stevcho »
No curling in the squat rack!

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #11 poslato: Novembar 09, 2013, 01:23:32 pre podne »
Znam ja sta znaci intravenski, ali gde si to nasao? Daje se intramuskularno,NIKAKO u venu.Bas je poenta da se izbegne krvni sud. jer ako gurnes ulje u njega ode ti.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #12 poslato: Novembar 09, 2013, 10:30:58 pre podne »
Pocni da pijes rakiju, slusas krajisnike i juris konobarice, i to moze da pomogne.



ahahaahhaha car :D

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #13 poslato: Novembar 09, 2013, 10:42:05 pre podne »
Potpuno se slazem sa Stevchom. Te anksioznosti i gluposti dolaze jer nemas dovoljnio aktivnosti, socijalnog zivota itd itd. Najlakse je zgutati tabletu i smejati se ili otici spavati. A posle sta ti Bog da. Uzmi nadji neki poslic, faks nije dovoljan. Neki sport i udri.

IV... strasno. Mani te americke forume, sve se tamo resava lekovima.

Otidji kod doktora i na pregelde i vidi sta se desava. Upsut, doktoru ako kazes da si anksiozan, lek dobijas 100%... nazalost.

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Dianabol - prevencija sporednih pojava i zadrzavanje mase
« Odgovor #14 poslato: Novembar 09, 2013, 10:52:26 pre podne »
Previse stresa, sto fizickog - teretana sto umnog naprezanja - faks ako udaris muski da ucis haha. Moze to da se desi, usled slabe ishrane. Ja sam imao malo problema sa nesanicom pa sam citao o tome i kazu da je posledica anksioznosti blabla, ali sam resio to. Sto kaze Bukas neki sport i priroda svez vazduh i to je to.  :D Sad ste me zajebavali za onaj kajmak i ustipke, al kad si cuo da neki seljak pati od pomenutih problema. Sem ako nisu uzrokovani alkoholom hahaha.  :D
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2013, 10:53:58 pre podne sky »