April 24, 2024, 11:21:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: MMA ishrana  (Pročitano 16446 puta)

Van mreže YUGO BOSS

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
MMA ishrana
« poslato: Novembar 11, 2013, 12:36:03 posle podne »
Nov sam na forumu,ne znam da li je bilo reci o ovome ili tema
Al da pokusam da se predstavim ovde i da probamo da vidimo da li mozete da mi preporucite neku ishranu:

Imam 22 godine,bavio sam se svakakvim sportovima po malo pa i box-om neke 2 godine bez pauze :) Sada hocu da treniram mma cisto rekreativno,onako da mogu da se fajtam na ulici nekad kad bude trebalo :D :D :D Ovako znaci visok sam 186 imam ~ 80 kila

Ono za ovu visinu kontam da misici mogu da rastu jos ono nisam mrsav al devojka nekad komentarise da jesam :D
Pa sam kontao da konacno krenem da jedem nesto kao bb i da radim ove treninge pa da vidimo sta bi bilo optimalno.Znaci kontao sam neke hidrate i mesinu,al ako moze neko strucniji da mi kaze koliko ovsenih,koliko pirinca,koliko piletine itd?


Van mreže YUGO BOSS

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #1 poslato: Novembar 12, 2013, 04:21:11 posle podne »
Ajde ja cu probati nesto odokativno da sastavim,a ako ima neko iskusniji da promeni nesto naravno neka napise u ovoj temi :)

Znaci ovako:

* Ujutru 50 grama ovsenih sa mlekom,dva kuvana jaja cim se probudim + nekad tunjevina

* Neko voce,jabuke i slicno

11-12 trening

*Neki hidrat dok se vracam kuci npr. banana

*Oko pola jedan sam kuci i tad pilece(il riba)  + krompir,pirinac ili neki drugi hidrati naravno nekad i svinjetina :D

*Zeleni caj jes gadan sa malom kasikom secera + vitamin c u toku dana nekad

Dolazimo do pitanja sta za veceru(low budget) :D Kontao sam neko meso i neko povrce al nikako da skontam sta

Znaci jos jednom svaki savet dobrodosao :D


Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2013, 07:57:57 pre podne »
Sada hocu da treniram mma cisto rekreativno,onako da mogu da se fajtam na ulici nekad kad bude trebalo

Bolje treniraj nešto drugo, krećeš na taj sport iz pogrešnih razloga

Ishrana kao ishrana, podforum http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.html

Od ciljeva zavisi. Trebao si tamo otvoriti temu. Zavisi koliko imaš treninga nedeljno i kakvih...Ovo što si napisao nije ništa

Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže YUGO BOSS

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2013, 12:20:42 posle podne »
Mogu da lazem al to je prava istina  ;D

Trenirao sam boks aktivno 2 godine i ono moze se reci da se nesto naucilo ali sam uvideo prednosti jednog mma borca nad bokserom :) Prvo sam hteo sa box-a na kick box ali nema onda ovo ispada neko jos bolje resenje :)

Van mreže pekipro

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2013, 12:32:41 posle podne »
MMA se mnogo razlikuje od ulicne tuce.u mma niko nece da izvadi noz ,palicu ili flasu.U mma si uvek 1 na 1 ,nikad nece dok se fajtas sa jednim 5 likova da uleti sa strane.itd itd..Drugim recima ako zbog toga treniras samo-batali

Van mreže YUGO BOSS

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2013, 12:33:02 posle podne »
Hvala jos jednom na pomoci :)

Nista specijalno trening traje sat vremena,na pocetku trener objasnjava sta i kako treba i onda posle toga naravno sparing :) Uglavnom bitna stvar je da bih ubacio pored toga trcanje naravno 4 puta nedeljno i zgibove,propradanja i sklekove u preostala 3 dana rasporedjeno.

Otprilike to bi trebalo da obuhvati sve znaci trcim 4-6 km kako sam kad raspolozen,radim 10 serija po 10 zgibova sa tendencijom da povecam,sklekove uske kolko oces :D

Van mreže YUGO BOSS

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2013, 12:35:03 posle podne »
Odgovor za kolegu pekipro :D

Ne treniram sam imam jos dva drugara koji izlaze samnom stalno tako da bi to trebalo da pokrije vecinu situacija :) A i ne mozes reci da jedan solidan(daleko sam od toga) mma borac ne moze da se posiba profitabilno sa dvojicom,trojicom :) Cak znam dosta boksera koji mogu to

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2013, 03:28:06 posle podne »
Kakav si ti MMA borac, a sad poceo da treniras?
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Thaibox

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2013, 05:16:46 posle podne »
Druze moj dok ne ostavis mu*a jos 500 puta na sparinzima i treninzima i ne pocnes da razlikujes ulicnu borbu,od borbe u ringu ne mozes se nazivati BORCEM nikako :)

Van mreže YUGO BOSS

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #9 poslato: Novembar 14, 2013, 11:52:22 pre podne »
Pa noob sam,naravno :) Jebi ga malo sam se lose izrazio al necemo da trazimo dlaku u jajetu :D

@Thai - ono na boxu sam imao solidnu kolicinu sparinga a bilo je ulicne tuce . . . :) Povremeno
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2013, 11:53:56 pre podne YUGO BOSS »

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #10 poslato: Novembar 14, 2013, 12:03:22 posle podne »
Problem je što je MMA na tako lošem glasu jer je imao takav stari u svetu i kod nas. Zbog toga sam ti odmah napisao da treniraš iz pogrešnih razloga. Ukoliko čovek traži sport koji "radi na ulici" treba tome i da se posveti da se tuče na ulici ili da se bavi Krav Magom i sličnim -sportovima- , ruskim sistemom ili slično koji uključuju preživljavanje, kopanje očiju itd.

MMA borac mora da bude jednostavno atleta koja ispunjava osnovne gimnastičarske norme, razgibanosti, atletike, pa tek onda stand up borbu, rad u klinču, take down defense, rvanja slobodnim stilom, ground game-a, parterne gimnastike i na kraju završnice. Kada prođe kao takav školu svih sportova koji čine jedan ultimativni generisani sport onda se smatra borcem.

Takvom čoveku koji je ovladao filozofijom sporta i razumeo sve potrebne aspekte nikada neće pasti na pamet da se tuče na ulici, osim ako je ugrožena njegova porodica ili slične vanredne situacije.

Kod nas se takva generacija sportiste tek stvara i svako ko kreće da trenira treba da uhvati talas i postane takav borac ili bar da pokuša, a ne da gleda likove koji se navodno bave ovim sportom, a u zatvorskoj ćeliji snimaju dokumentarce o hiljadama i hiljadama sklekova, jer ti ljudi to nisu. Nisu sportisti zatrovani do srži zdravim životom, nutricionizmom, pravilnim treningom snage, tehnike, pliometrije i ostalih sasatvnim delova koji čine pravog atletu.
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #11 poslato: Novembar 14, 2013, 12:36:41 posle podne »
@velja

kapa dole..  ;)


Van mreže YUGO BOSS

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #12 poslato: Novembar 14, 2013, 06:44:29 posle podne »
Naravno misli se na onu budalu Kristijana :)

Jbg. sve to stoji sto si napisao :) Vrlo je izvesno da samim tim necu biti nikad borac (22 godine) ali ono bar nesto moze da se nauci  . . . Bolje to nego da pijem i pusim u svakom slucaju :)

Jbg. da se ponovo rodim i da imam ovo znanje fokusirao bih se na tako nesto ali sta ces :)

Uglavnom jos jednom hvala care

Van mreže Scarecrow

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 524
  • FUCK YEAH
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #13 poslato: Novembar 19, 2013, 03:12:49 posle podne »
tako je tebra! i ja zivim za fajt! hahahahaha
The training is nothing, will is everything.

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: MMA ishrana
« Odgovor #14 poslato: Novembar 19, 2013, 11:03:57 posle podne »
ne znam dal da se smejem ili da placem :/

i onda se pitam odakle toliko predrasuda o sportovima koji ukljucuju treninge sa tegovima...
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym