April 29, 2024, 12:24:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Dobra ishrana ?  (Pročitano 1248 puta)

Van mreže kapL0

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Dobra ishrana ?
« poslato: Decembar 09, 2013, 02:39:56 pre podne »
Pozdrav ljudi
Evo ovako : Duze vec vreme treniram , malo kuci pa street workout , pa sam sad presao u teretanu .  U dobroj sam formi i sto se tice izgleda moze se reci da sam zadovoljan . Visina 180cm tezina : 75 kg , otrpilike bf oko 10-12 % . Krenuo sam malo da gruvam u masu smanjio kardio na jednom sedmicno i krenuo po nekom programu koji je za masu iako tu glavnu rec vodi ishrana  ..Pa zeleo sam da podeilim moju ishranu sa vama pa da vidim jel valja sta tu  ....
Ujutru sve zavisi od predavanja ali recimo dorucak mi je uvek oko 9 . Kasika meda +  30gr belanceta u prahu sa 2dl mleka . Potom oko 12 h jedem u menzi , uvek gledam da uzmem piletinu  + pire , ili neki grasak sa mesom , naravno 1-2 parceta hleba , neka salatica nista vise ...Oko 3 : 150gr belog mesa ... Kada treniram u 4h recimo traje mi trening do 5 pa potom u pola 6 veceram u menzi , opet gledajuci neku piletinu ili ribu da uzmem . Nekad kada ne mogu u 4 treniram oko pola 7 sat vremena posle vecere i onda u 8h poslednji obrok ponovo 30gr belanceta u prahu +  2 dl mleka i uz 150gr piletine...Naravno ovaj poslednji obrok vazi u oba slucaja sto se tice treninga  .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dobra ishrana ?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 09, 2013, 06:26:25 pre podne »
trebalo bi da idem stavku po stavku,ali zaista je mnogo toga napisano o ovakvim stvarima da je dovljno samo da se kaze blagi uzas.
samo kratko

med+belance u prahu +mleko=jako lose
hrana u menzi=jako lose,jer svaka piletina nije ok meso kao i opcija neko meso sa graskom je sigurno ono sto se sprema u vecini kolektivnih menzi a to znaci jako slab kvalitet naspram velikog kvaniteta koji je potreban
-riba spremljena u menzi se zna kako se sprema i koja je to vrsta ribe-na zalost,opet jako niskog kvalitata i jako loseg nacina spremanja
-zadni obrok kao i prvi..jako jako lose..

Van mreže kapL0

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Odg: Dobra ishrana ?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 09, 2013, 11:02:02 pre podne »
Zahvalan sam ti na odgovoru jer jako cenim tvoje misljenje . Pa sto se tice menze nazalost tu ne mogu nista da promenim jer sam student i jednostavno mnogo mi skuplje izlazilo da se hranim bez menze a nisam bas u mogucnostima . Prvi i poslednji obrok mogu da menjam . Sta bih trebao da ubacim ? Ovsene , ella sir ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dobra ishrana ?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 09, 2013, 11:58:47 pre podne »
Zahvalan sam ti na odgovoru jer jako cenim tvoje misljenje . Pa sto se tice menze nazalost tu ne mogu nista da promenim jer sam student i jednostavno mnogo mi skuplje izlazilo da se hranim bez menze a nisam bas u mogucnostima . Prvi i poslednji obrok mogu da menjam . Sta bih trebao da ubacim ? Ovsene , ella sir ?

pa znas kako
nije resenje ni tako opcija..ovsene,ella itd.
to je samo NADOPUNA na neku celu pricu
ono sto ti zelis je MASA
sto znaci da bi trebalo da unosis:
75 kg x 2-2.2 gr B po kg
75 kg x 4.5-5 gr Uh po kg
75 kg x 1 gr M po kg

Ovde sto ti imas tj po ovom tvom jelovniku je to jako mnogo ispod,ali problem je u tome sto si i sam rekao da si student i to u startu i u najvecoj meri otezava ceo posao i davanje savete jer sa ovog stanvoista je to jako jako nezgodno uz takav nacin ishrane koji je tebi omogucen
da ne duzim
prevedeno
ovsene i ella sir nece u tvom slucaju znaciti MASA