April 28, 2024, 02:01:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ekscentrični trening - Nedeljni plan za više snage i mase!  (Pročitano 1787 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Ekscentrični trening - Nedeljni plan za više snage i mase!
« poslato: Decembar 30, 2013, 05:56:22 posle podne »


    Jedan mali poklon u vidu ovog fantasticnog teksta za sretnu i uspesnu 2014 god.

    Neka je sa srecom!

Čudna neka nauka

Kada pomislite na nauku, prva stvar koja vam verovatno padne na um su slike atrofiranih čovečuljak sa naočarima u belim mantilima. Ogromni mišići i nadljudska snaga sigurno nije deo te iste mentalne slike! Ovo je, moji prijatelji, velika zabluda. Vidite, nauku - posebno nauka vezana uz vežbanje - je prepuna mrcina poput vas. I ako ste spremni da slušaju one koji znaju šta pričaju, možda i naučite pokoju stvar o rastu mišića koji bi mogao drastično povećati vaš napredak. U ovom članku, primeniću _ neka naučna otkrića namenjena vrlo moćnom načinu treninga: istaknutom ekscentričnom treningu. Da, znam da je bilo mnogo govora o ovoj temi u prošlosti, ali najnovija kopanja po literaturi su mi omogućila nove ideje koje mogu integrisati na mnoštvo načina u nedeljni program. I to je ono što bi moglo promeniti način na koji upravo i vi sami trenirate i rastete! Zainteresovani? I mislio sam!

 

Tri otkrića

Razgovaraćemo o 3 otkrića vezana za ekscentrični trening, a zatim  vam pokazati kako ih integrisati u sopstveni program treninga. Ali najpre, brza lekcija za guštere. Ekscentrični deo pokreta je spuštanje, "popuštanje" ili negativa. Koncentrični deo je podizanje ili "savladavanje" pokreta. Spuštanje šipke na svoja prsa kod bench presa je ekscentrični deo pokreta; podizanje je koncentrični deo vežbe. Upravo ste diplomirali u vrtićkom bodibildingu. Idemo dalje.

 

Prethodna tri spomenuta otkrića su :

-Ekscentrični trening je najsnažniji stimulans rasta , ali može redukovati maksimalnu silu , smanjiti angažman vlakana za vreme intenzivne mišićne kontrakcije , i redukovati koordinaciju do sedam dana nakon treninga .

-Koncentrični trening niskog intenziteta za razliku od ekscentričnog treninga ne povećava dalje mišićno oštećenje ili vreme oporavka . U stvari , može čak i da popravi oporavak nakon ekscentričnog treninga .

-Nedostatak ekscentričnog treninga je što smanjuje sposobnost proizvodnje velike sile i snage negde oko šest dana , ali za vreme tog perioda , zapravo povećava sposobnost održavanja umerene izlazne sile kroz duže vreme ; drugim rečima , povećava repetitivne snage i izdržljivost.

 

Prvo otkriće

Već smo ustanovili kako je ekscentrični stres sjajan način stimulacije snage i mase, tako da vam ne bih želeo dosađivati s još monologa o tome. Dosta toga ste načuli ili znate, ali ovde su neke od ključnih tačaka:.............................................

NASTAVAK TEKSTA PROCITAJTE NA NASEM BLOGU klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2013/12/ekscentricni-trening-nedeljni-plan-za.html


Van mreže mrblack634

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Ekscentrični trening - Nedeljni plan za više snage i mase!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 30, 2013, 07:16:46 posle podne »
A moze li na primer posto radim trening koji se radi 4 puta nedeljno, Ponedeljak,Utorak,Cetvrtak i Petak, 1. dan: Potisci 2. dan: Vucenje 3. dan: Potisci 4. dan: Vucenje (Sve osnovne-visezglobne vezbe) , da ubacim i ovu tehniku koncentricnog i ekscentricnog treninga, da bude 1 dan koncentricno 2. dan ekscentricno. Mislim da li ce to doprineti da bolje "ostetim" misicna vlakna i stvorim vecu tenziju na misice?