April 29, 2024, 12:24:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron  (Pročitano 7148 puta)

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« poslato: Januar 06, 2014, 05:34:52 posle podne »
Ako bi neko mogao da mi da vise informacija o ovom problemu.

Serum Estradiol 18 pmol/L muškarci: 28.00-156.00 ECLIA
Serum Progesteron 1.4 nmol/L muškarci: 0.7-4.3 ECLIA
Serum Testosteron 11.28 nmol/L muškarci do 50 godina: 11.40-27.90 ECLIA
Serum Free T3 4.97 pmol/L 3.10-6.80 ECLIA
Serum Free T4 15.22 pmol/L 12.00-22.00 ECLIA

Inace ako nesto znaci recimo nakon 2 nedelje neke dijete za sa kontrolisanim nivoom insulina ako pojedem samo jednu jedinu cokoladicu dobijem 4 kg vode. Ta 4 kg nestanu cim nastavim sa dijetom za 24 h ko rukom odnesena. Ocu reci na slatko ne smem ni da pomislim jer se naduvam kao bumbar. Jako brzo navlacim masne naslage, jako sporo skidam masne naslage. Koza mi je nekako glatka bez muskosti. Postoji i seksualna disfunkcija u smislu manjka libida.

Pretezno se hranim mesom i povrcem. Po nekad recimo jednom nedeljno zgresim sa 1 parcetom pice ili necim slicnim. Hleb ne konzumiram.

Hvala unapred na informacijama.
« Poslednja izmena: Januar 06, 2014, 05:37:22 posle podne AlanFord »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2014, 06:24:03 posle podne »
kako mislis dijeta sa kontrolisanim nivoom insulina ? jesi bio na nekoj posebnoj dijeti ? Keto ?  ovo nisu  bas neki zabrinjavajuci rezultati , ali moglo bi biti bolje ... da nisi malo preterao sa nekom dijetom  ? daj malo vise informacija : kilaza , visina , nacin ishrane pre svega , staz u teretani ... da li unosis dovoljno proteina , uh ,masti ?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2014, 06:30:04 posle podne »
Daj jelovnik.

I sta si radio u prethodnih 2-3 meseca. Nista ovo nije strasno, sem taj test sto bi mogao biti bolji.

Van mreže Dzon90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 92
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2014, 06:43:11 posle podne »
I kortizol si trebao da napises

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2014, 07:02:15 posle podne »
nije ga vadio , ocigledno da bi napisao ... generalno svakome od nas moze da se desi ovakva hormonalna slika jer ovo nisu neka velika odstupanja, mada ja mislim da je u pitanju losa primena dijete

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #5 poslato: Januar 06, 2014, 07:53:15 posle podne »
@AlanFord

koliko zdravih masti unosis u toku dana?

Van mreže Therion

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #6 poslato: Januar 06, 2014, 08:56:18 posle podne »
Sto rece pirat, svakom skoro moze da se desi ovakva slika, ali treba otkriti uzrok. Ne znam sta mislis pod tim kad kazes glatka koza... mislis li na odsustvo maljavosti ili? Ne shvati pogresno, ali moguce je i da si malo feminiziran, tj da vise naginjes onome sto biologija zove "zenstvenim muskarcima"... s obzirom da je svaka jedinka dvopolnik, kod njih preteze zenska supstanca nad muskom. Ovo za smanjeni libido je ocigledno u vezi sa nizim nivoom testosterona, ali od kada imas taj problem... ako je dugotrajan, onda mislim da sve ovo nema veze sa ishranom, vec sa necim trecim. A sve moze da bude i u vezi sa nekim stresnim situacijama... to se moze prevazici odredjenim vezbama disanja, kao npr. umerenim pranajama tehnikama ali i uvezbavanjem praznine uma (meditacije), koji izmedju ostalog i umanjuju hormon stresa.

Kakva je uloga masti u tvojoj ishrani, to je najbitnije pitanje?
VIVERE EST MILITARE!

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2014, 11:41:39 posle podne »
Prvo hvala svima na odgovorima.

Ovako visko sam 188 i imam 102 kg. 

Nemam neku organizovanu ishranu uglavnom jedem meso , jaja , sir. Obicno pojedem oko 70 grama indijskih oraha ili badema uz sve to na dan. Po nekad na par nedelja sgresim sa nekim parcetom pice.

Sto se fizickih aktivnosti tice trenutno vozim bicikla i idem na trcanje. Od osmog krecem i u teretanu.

Sto se tice zdravih masti to stvarno ne znam to je valjda iz badema i indijskih oraha ako dobro znam ako ne znam ispravite me. E sada koliko je to zdravih masti i da li je to dovoljno to ne znam.

Mene vise brine nizak estrogen.

Maljavost mi je ni tamo ni ovako, da kazem da sam osrednje maljav. Problem sa libidom imam vec neke 2 godine ali mi do skoro nije padalo napamet da to moze da bude do hormona. Koza mi je nekako naduvana i napuhana sto bi se reklo , imam visak kg ali to nije ono mlohavo visece samo nego kao da je neko naduvao balon.


Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2014, 11:43:27 posle podne »
Ugljeni hidrati?

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #9 poslato: Januar 06, 2014, 11:56:40 posle podne »
Ugljeni hidrati jako kontrolisano posto me strahovito goje i naduvavaju tj. navlace mi vodu kako su mi objasnili.

Ja do pre 10-ak godina nisam imao problema sa gojaznoscu dobijao sam lepu misicnu maso, nisam ima sala i onda se od jednom sve preokrenulo. Ma koliko ja isao u teretanu, vezbao i hranio se po uputstvima misicna masa je odlazila u propast a gomilalo se salo. Na kraju sam prestao da idem u teretanu. Onda sma skoro sracunao i shvatio da ja ne jedem generalno toliko puno da bi se meni hvatalo toliko nepotrebnih tj. losih kilograma (bazalni metabiizam mi je 2500 kalorija) i da tu mora da postoji jos nesto. Inace seksualna zelja mi je uvek bila smanjena ali je to od pre dve godine bas postao problem pa sam sve to nekako povezao sa hormonima.

Masti: 45%
Voda 39.2 %
Misici: 10.6%

Sto su smesne mere.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #10 poslato: Januar 07, 2014, 10:07:01 pre podne »
odradi hormone stitne zlezde , TSH , T3 , T4 , takodje bih te upitao da li si nekad drzao neke dijete tipa Atkinsonove ili Keto ?  ;) i ako jesi  koliko dugo ? ovo za masti , vodu i misice ne znam kaok si uspeo da sracunas , al ajde :) sto se tice libida , tebi nije testosteron toliko u downu ... a i to je vrlo varirajuca vrednost tako da to nije zabrinjavajuce , uzmi neki tribulus i zma i resen problem ... estrogen kod muskaraca nema veze ako je nizi , to nije nista alarmantno ... meni deluje iz ovih oskudnih informacija koje si dao (jer bi bilo pozeljno da napises kakav si jelovnik imao )... deluje mi da si ti iscpreo ogranizam losom ishranom u zleji da smrsas... ali hormone stitne zlezde odradi obavezno ! poz

Van mreže AlanFord

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #11 poslato: Januar 08, 2014, 06:04:40 posle podne »
T3 i T4 sam radio sto sam i naveo gore.

Serum Free T3 4.97 pmol/L 3.10-6.80 ECLIA
Serum Free T4 15.22 pmol/L 12.00-22.00 ECLIA

U poslednje 4 godine sam 5 puta bio Atkinsovoj dijeti najduze oko 2 meseca.

Sto se jelovnika tice ja zaista nemam neki uredjen jelovnik. Ali recimo da dorukcujem jaja sa sirom ili neke virsle , rucam neko meso sa salatom i veceram ili opet jaja ili meso. Izmanju obroka podelim kesicu indijskih oraha ili badema to je oko 70 grama do 100 grama. Ugljene hidrate drzim na minimum posto mi nikako ne prijaju.  Na svake dve nedelje imam dan za "greh" kada sagresim sa parcetom pice ili jednom cokoladicom.

Procenam masti, vode i misica mi je sracunala elektronska vaga :D
« Poslednja izmena: Januar 08, 2014, 06:08:33 posle podne AlanFord »

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2014, 07:31:07 posle podne »
Izgleda da ćeš morati da urediš jelovnik.
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nizak estrogen (estradiol) i nizak testosteron
« Odgovor #13 poslato: Januar 08, 2014, 07:57:01 posle podne »
Izgleda da ćeš morati da urediš jelovnik.

defitivno x 2
ps
to sto ti je izracunala el vaga je nula