April 18, 2024, 10:04:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: SNAZAN COVEK ALKATRAZA-Clark Bartram  (Pročitano 1564 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
SNAZAN COVEK ALKATRAZA-Clark Bartram
« poslato: Januar 09, 2014, 04:55:30 posle podne »
            Clark Bartram, koji je Leavenwort,Sing Sing i ostale zatvore vide i izbutra,poznaje gotovo svaki tip zatvora,od jednostavnog,preko zatvora sa povecanim obezbedjenjem do vojnih zatvora.To je bilo jedino sto sam znao o njemu pre naseg susreta.Zanimala su me sva ona „stravicna dela“ zbog kojih je dospeo u zatvor ali me zanimalo i kako to da ga pustaju na slobodu uprkos tim delima.Nadao sam se da cu preziveti noc koju cu provesti u njegovom drustvu.“

 

Sastali smo se u restoranu Miljenik gospode,sam njegov naziv me je navodio na striptiz bar,bivsi osodjenici vole takva mesta.

 

            Kada bih hteo da pisem kriminalisticki roman o Clarku,verovatno bih ga zapoceo sa gornjim uvodom.Medjutim,Bartram ne ide u zatvore tako cesto zato sto je osudjenik,vec radi za Udruzenje prijatelja zatvora, koja ga je zamolila da posecuje osudjenike i odrzava im promovisanje snage.Clark, savija potkove,cepa telefonske imenike i razbija boce sa vrucom vodom postavljene jedne u drugu.Naravno,kada sve to zavrsi moze slobodno da napusti zatvor.

 

            A nase mesto susreta,Miljenici gospode?E pa u ovom baru gospoda ne uziva u lepotama dama vec vise u ukusnim zalogajima.Goste ne docekuju oskudno odevene dame nego muskarci obuceni u generalske uniforme.Uz klavir je misicavko od svojih 100kg,koji ima izgled filmske zvezde.

 

            32-godisnji muskarac koji je jako licio na Errolu Fiynnu,nasmeseno me je primio i otpratio do Clarka.Upitao sam Clarka,kakvo je ovo drustvo obuceno u stilu Davida Copperfielda,i kako je on postao bodibilder.Clark mi je ispricao da je poreklom iz siromasne porodice da mu se u ono doba svide film Muskarc sa Steveom Martinom.

 

            Kada sam zamolio da se ukratko predstavi rekao je sledece:

„Rodjen sam u Cantonu,u drzavi Ohio,domovini profesionalne lige americkog fudbala,NFL-a.Dok smo bili mladji otac mi je uvek govorio dasam rodjen za americkog fudbalera.Nisam imao srece jer nisam narastao vise od proseka,a u periodu os 14 godina pregledali su me i doktori.Prema njihovom misljenju,kvadricepsi na bedrima su bili preterano razvijeni u odnosu na moju visinu i kolena.Morao sam da napustim fudbal.Kolena su mi ojacala,ali je srce mog oca bilo potpuno slomljeno.“

 

            U Cantou se i nije moglo baviti necim drugim sem fudbalom.Clark,se u to vreme za razliku od drugih bildera nie odusevljavao bodibildingom,nije imao svoje idole i nista ga nije podsticalo na to da izmeni svoj izgled i razvije velike misice.Zapravo se dosadjivao.Mozda mu je jedina zelja bila odlazak iz Cantona.Zbog toga se sa 17 godina odlucio prijaviti u pomorsku pesadiju.Nakon pripremnog kampa dospeo je na Okinawu,gde se specijalizovao za dostavu goriva.Clarkovim recima“ postao sam radnik na benzinskoj pumpi samo sto gorivo nisam tocio u sopstvene automobile,vec u lovacke avione.“

 

            Prema Clarkovim recima,ko prodje Okinawu postaje izrazito pobozan hriscanin,alkoholicar ili sportista.

 

            Clark,tada sa 18 gpdina,nije znao sta bi radio.Nije mu bilo lako daleko od kuce u nepoznatoj okolini,poceo je da se bavi sportom.Naravno,i pio je i postao izrazito pobozan hriscanin.Zapravo,nije znao sta bi sam sa sobom.Voleo je treninge,rado je odlazio u halu i vec je tada osetio da ima potrebne predispozicije za bodibilding.

           

Poslednja stanica njegove vojne karijere bila je Kalifornija i kada je zavrsio sluzbu 1984. ostao je tamo.Poceo je da radi u jednom velikom centru za ocuvanje zdravlja.Cesto je kao gledalac odlazio na takmicenja koja su organizovana u obliznjem San Diegu.

 

            Mislio je da to i on moze da uradi,poceo je ozbiljno da trenira i sest meseci posle pobedio je u srednjoj kategorijin takmicenju NPC Musclemanija u San Diegu.

 

            Problem je bio samo u tome sto je Clark tokom treninga i takmicenja u pomoc pozvao i hemiju.Ako se vratimo u 1980-te upotreba steroida je bila prirodna stvar.Clark je uzimao testosteron i proizvode Deca i  Winstrol V, i svoju telesnu tezinu povecao sa 90 na 115kg.Osecao se kao da se ponovo rodio.Iako se doping u to doba nije toliko zabranjivao kao danas,Clark je osetio da nesto nije u redu.Nikom nije priznao kakve proizvode uzima.Nije bio zadovoljan samim sobom...............

NASTAVAK TEKSTA PROCITAJTE na nasem BLOGU klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/01/snazan-covek-alkatraza-clark-bartram.html