Mart 28, 2024, 06:42:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebni su mi saveti - kako da dovedem telo u top formu?  (Pročitano 3971 puta)

Van mreže Titaniumgirl3103

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Potrebni su mi saveti - kako da dovedem telo u top formu?
« poslato: Avgust 22, 2021, 11:52:48 posle podne »
Zdravo clanice, ja sam nova. Kako ovde, tako i u svemu vezanom za temu mrsavljenja. Ne znam odakle da pocnem, da vam ne oduzim previse a da opet ne dam premalo informacija. Dakle - imam 28 godina, visoka sam 166, 167 cm, i teska sam trenutno 85kg. Imala sam problematicne periode u zivotu gde sam se uvek okretala hrani i tako nabacivala kilograme. U jednom trenutku sam dosla do 100ke i tada sam resila da smrsam po svaku cenu. Od aprila do oktobra sam stigla do 72kg sa ciljem da stignem do zeljenih 65, ali sam prestala s treningom i malo po malo se vratila skoro istoj brojci. Tacnije 90 i nesto. Iako sam tada mrsavila, prakticno sam se izgladnjivala, i samo sam trcala. Promene su bile vidljive, ali ostao je celulit na pozadini i nogama, sismis rukavi, slaufcic, mlitave butine... To je bilo 2017e godine. Pre nekog vremena sam resila da definitivno smrsam, ali ovaj put odluka je drugacija. Ne znam kako da objasnim to, prosto zelim da i nakon skinutih kilograma zaista promenim stil zivota jer ne zelim da se ikada vise borim s ovim. Vezbama i promenom ishrane sam lagano skinula 4 kg od pocetka maja, iako sam na pocetku bila jos 'povuci potegni' pa su se desavali ispadi od po nekoliko dana i zato sam samo 4 kg skinula za 3,5 meseca. Sada, oko 20ak dana vezbam redovno, hranim se kako treba i mislim da je za sada otisla voda pa sam na 85kg. Trenutno stagniram. Jedem kako treba, treniram ali stagniram vec nkih desetak dana. Na preporuku nekoga ko je u treningu prakticno ceo zivot na svakih deset dana napravim cheat day. Sto se ishrane tice - samo se zdravo hranim, ako mogu tako da se izrazim. Dakle, doruckujem ili jaja sa nekim povrcem ili dve kasike ovsenih sa bademovim mlekom bez secera (na drugom forumu mi je neko rekao da tu gresim), za obe uzine jedem neko voce ili krastavac, rucak i vecera isti - meso ili riba (peceni) sa salatama. Sve na tri sata. Unosim puuuno vode, ne merim koliko na dan ali dosta. Inace pijem dosta vode, pa... sto se treninga tice treniram u kuci, uz aplikaciju fiton app. Meni se zaista svidja ali vec pocinje da mi pravi neke probleme. Na primer, zelim da skinem salo sa stomaka i sa stranei znam da se to postize (bar koliko ja znam) kardiom. Postoji sekcija za kardio, ali su tu sve vezbe snage pomesane sa kardiom. Zelim da podignem, oblikujem i zategnem zadnjicu i to se vec polako ali sigurno desava ali to podrazumeva dosta cucnjeva i iskoraka koji mi jacaju butine a one su ve dovoljno masivne. Cilj je da ih stanjim i da oblikujem deo iznad kolena (nekada sam trenirala karate i imam jako jako izratene misice odmah iznad kolena sto ne izgleda nimalo privlacno pogotovo sa ovom kilazom). Ostalo sve nekako dolazi u red, struk se smanjuje, primecuje se ali donji deo stomaka iako metar pokazuje napredak jos zaostaje; listovi takodje nikako da se shrinkuju sto bih jako volela. Program mi se jako dopada i zaista bih volela da nastavim sa njim ali kao npr veceras - za kardio sam birala kikboks, za guzu, noge i predeo stomaka sam birala pilates vezbe gde recimo nisam uradila jedan jedini cucanj ili iskorak. Mozda ako tako nastavim..? Moja neka zamisao je - da nastavim s ovim, da izbacujem cucnjeve i iskorake, da pocnem da se krecem (slabo se krecem, posao mi je statican, a posto nisam ljubitelj trcanja pitam se da li bi bilo okej da svakodnevno ubacim sat brzog hodanja i da se pokrenem po kuci malo), i da nastavim s ishranom ako je okej? Volela bih da rezultate ostvarim do kraja novembra. Ne znam koliko vas ce se nasmejati ovome, ali postoji li sansa za to? Otvorena sam za predloge, kritike, primere, sve. Cenicu svaku ponudjenu pomoc. Imajte u vidu da mi treba objasniti na primerima o uh i proteinima i smenama uh, jer nista ne razumem kad sam pitala isto ovo na Ana rs i kada mi je neko napisao 50-80-100-200 ili tako nesto za uh bez objasnjenja zasto, sta i kako. Stvarno sam neiskusna, nisam duduk, ali bi mi znacilo obrazlozenje kada su u pitanju saveti za ishranu. Hvala unapred svima!  :)
« Poslednja izmena: Avgust 22, 2021, 11:57:36 posle podne Titaniumgirl3103 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Potrebni su mi saveti - kako da dovedem telo u top formu?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 23, 2021, 09:01:34 pre podne »
Citat
za guzu noge i predeo stomaka sam birala pilates vezbe

"sta moja beba radi sad- RADI GUZU" :)

moras da procitas forum nutriton, sastavi neki plani ishrane jer tebi je to od krucijalne vaznosti. Pa ce se naci ovde da komentarisu. Sto se tice kardia, hod i koraci predjeni tokom dana su odlican izbor, samo da se razbije statika sedenja koja UBIJA coveka. sto se tice treninga, neke vezbe s tegovima tebi ce neznatno doneti trenutno tonus u misic, koji je potreban da bi se sagorevalo salo. Tako da nemoj bezati od toga, naravno taj misic prilagodjenom fizickom aktivnoscu ce kasniej dovoljno atrofirati ako zelis, da ti ne daje na obimima. Odlicno bi bilo kada bi nasla nekog trenera pa makar na nedelju dve , dana da te uvede u neke osnove treniranja u teretani, prilagodjene zenama ili recimo neki BODY PUMP program grupni trening. I definitivno nemoj gledati i ciljati na brza resenja, jer sa tom kilazom da stignes do nekog tog izgleda koje si zamislila, govorimo o procesu od godinu dana rada reda i discipline, kako bi se promenile skroz zivotne navike, videla sta TEBI i TVOM TELU odgovara i slicno. Dakle nemoj zuriti ali pocni da izdvajas vreme za neku edukaciju o ishrani.

to na drugom forumu ti je napisao neko varijaciju uh , ja bih je posto si zensko gledao sto maksimalnije da izbegavam, i da izvlacim rezultate na druge nacine... bitno je da postoji kalorijski deficit na dnevnom , nedeljnom nivou...               

Van mreže Titaniumgirl3103

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Potrebni su mi saveti - kako da dovedem telo u top formu?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 23, 2021, 01:07:34 posle podne »
Pa sad, nisam sigurna da te u potpunosti razumem. Vise si mi onako uopsteno odgovorio. Sve u svemu, mene najvise interesuje kako da se ja pomerim s mesta, sta da promenim. Ako ce kretanje i brzi hod pomoci u tome, koliko veceras dodajem to treningu. Ali sam ovde pitala za promene koje treba da unesem da bi na primer to sa butinama bilo drugacije, jer nemam mogucnosti da trenutno nadjem profesionalnog trenera. Sto se ishrane tice, definitivno jedem manje, manje su porcije, kalorijski sam sigurno u deficitu. Decko mi je malopre rekao da sam previse zapetljala ovde sa prvom porukom, pa ako nesto znaci - trenutno me interesuje kako da ja vagu pomerim, da u narednim mesecima spustim recimo 10kg ako je ovo proces koji ce trajati duze? Nije problem, neka traje, ja odustati necu. Pocinje da me obeshrabruje to sto se trudim a vaga stoji pa stoji. Ne u meri da bih odustala, ali mi je tesko kad vidim to.  :(