Mart 28, 2024, 10:09:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!  (Pročitano 53724 puta)

Van mreže Nella_Bd

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« poslato: Januar 23, 2014, 05:05:01 posle podne »
Molim za pomoc u ishrani u cilju gubljenja viska kg u mom slucaju 10kg.
Imam 34 god I bolujem od hipo oboljenja stitne.
Pijem eutirox 100/125, hipo mi je otkrivena prije 5 god sasvim slucajno (nisam mogla ostati trudna).
Hormon tsh mi je bio u pocetnu terapiju letrox-a uredu do poslije prvog porodjaja kad je skocio na 59 ( neadekvatna doza) a ja dobila 10 kg za mjesec dana. Te kg nikada vise nisam uspjela da vrati na prvobinu tezinu od 64kg ( prije trudnoce). I u prvoj I u drugoj trudnoci nisam se puno ugojila oko 12 kg.
Sadasnja moja kilaza je 75kg, vidina 177cm.
Pocela sam I sa treninzima poslije pause od god dana, aerobic tj pilates, mix aerobic I danima kada nisam na fitnesu traka za trcanje 40-45 min(lagano trcanje, brzi hod, 30 sek brzo trcabje), to je ukupno 6 dana sedmicno. Zbog posla moji treninzi su od 18-20h. Prije kardio treninga pijem L-carnitin 1000mg (capsule), a jednom dn svaki dan hrom.
Sto se tice ishrane ona je dosta sarena, od momenta normalne do nenormalne potrebe za slatkisima.
Jucerasnji dan:
D: fitness zitarice od cijelog zrna + vocni jogurt,
U: Nista
R: tunjevina + rokula
U: Nista
V: par fritula (slatke priganice)
Poslije treninga (mixaerobic) banana + solja mlijeka
Oko 22h me uhvatila glad pojela jos par fritula I 4kom kivija.
Trudim se da popijem bar 2l vode dnevno. Kupovne sokove ne pijem pravim ih u sokovniku.
Molim za pomoc u ishrani u cilju gubljenja viska kg u mom slucaju 10kg.
:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2014, 07:59:36 posle podne »
Dobro dosla
pa vidi ovako
s obzirom da i bolest i terapiju koju uzimas,potreban je veoma veoma JAK karakter da izguras pricu-NIJE TESKA ali morati ces da se pomucis
S obzirom da pijes lekove koji sami po sebi jesu to sto jesu i indirektno uticu na promet materija (metabilizam),onda i hranu treba da prigladois
Ishrana treba da ti se zasniva na varijaciji unosa sa niskim GI a voce koje unosis u tim kocina treba da izbacis (fruktozu tvoje telo,odmah prebacuje u glukozu i deponuje kao visak)
Sta su fritule nemam pojma,ali mi defitivno ne zvuci nesto dobro (mozda gresim) ali ces nam objasiti
u svakom slucaju
nemoze biti raspored koji si navela..

dorucak: to to to (to sto jedes je u neku ruku i ok)
uzina: NISTA???

NISTA JE NISTA i nemoze da NISTA bude uzina
dakle ili koncipiras ishranu ili ne
to sa unosom NISTA je greska i ako smatras da si uradila dobru stvari-NISI

Van mreže Nella_Bd

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #2 poslato: Januar 23, 2014, 09:58:46 posle podne »
Hvala na brzom odgovoru :).
Fritule su nesto poput slatakih priganica ustipaka, tijesto, i  znam nezvuci dobro :D.
Voce mogu da izbacim nije nikakav problem. Ishranu takodje mogu da korigujem, ali moj problem je sto ne znam sta i kada jesti :).
Koliko sam shvatila jedino je dorucak, moze se reci, kako treba.
Molila bih Vas ako mozete da mi pomognete oko ishrane, da me uputite sta i kako. Moze i neki plan ishrane...
A isto tako savjet za vjezbe...
Hvala
:)

Van mreže Nella_Bd

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #3 poslato: Januar 23, 2014, 11:14:57 posle podne »
I zaboravila sam da Vas pitam da je dovoljno samo L-carnitin ili treba uzeti jos nesto ili nesto drugo jace? Negje sam na nekom forumu procitala da su Tonalin tablete dobre ali ne mogu nigdje da ih nadjem.Koja je vasa preporuka?
 Ja sam i ranije pila ali tecni L-carnitin i vjezbala naravno, za 6 mjeseci treninga 3xsedmicno jedva sam 3 kg skinula.
Izvinjavam se zbog kolicine pitanja, i opsirnosti.
Hvala jos jednom :)
:)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2014, 11:31:37 posle podne »
Pozdrav Nella i dobro došla  :)

Radiš klasičnu stvar koju radi većina devojaka a to je izgladnjivanje. A izgladnjivanjem preko dana dovodiš sebe u neizdrživu glad uveče. A to ne sme da se dešava. Nije rešenje ni ono klasično - ne večeraj posle 18h, ali bitno je da jedeš dovoljno preko dana da uveče ne bi umirala od gladi već imala neku normalnu prikladnu večeru za to doba dana. A onda svi misle da im se uveče "jede nešto slatko". Ne, to je glad.

Dakle, to ozbiljno shvati što je Peđa rekao - ne može NIŠTA za užinu. Više puta se ovde spominjalo - ženski metabolizam je jaaaako spor, i teško ga je ubrzati, ali neredovnim obrocima ga ti činiš pužom.

Ja bih predložila da prvo iščitaš deo nutrition, čisto da stekneš uvid u neke opšte smernicea i ova tema je jako zgodna za opšti pregled:
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.0.html

Mislim da moraš prvo da pređeš na ishranu koju mi zovemo "čistom", dakle bez prerađevina bilo koje vrste, bez preterano masne i upržene hrane, hrana bez aditiva i dodatih šećera. Onda, kad polako vidiš kako se šta kad jede, onda da ti se traži tačno za tebe jelovnik.

A što se tiče carnitina, prepustiću to Peđi, pošto je on stručnjak za suplemente, ali znaj da su oni pomoć, a ne nešto što će da odradi ceo posao bez da ti promeniš ishranu.
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2014, 06:16:41 pre podne »
Da se ubacim oko L carnitina
on jeste u tvom slucaju ok (bolest i ne bi dozvolila bas uzimanje nekih oblika sagorevca koji mogu da remete funciju problema kojega ti leces,a i ne moraju) ali sto se tice mene-nikada ne bih peporucio neki sagrevac u tom slucaju vec neki oblik L carntina
Put je sporoji i dugotrajniji sa tim (kada su u pitanju te vrste suplementi),ali je za tebe mnogo bezbedniji.

Milena ti je i linkovala stranicu i objasnila
Veruj da nije tesko,samo je stvar organiziacje
ps
a za fritule sam znao da je nesto lose,ali ono lose (ustipak koje sam tamanio kao dete i znam sta je to) toliko lose....

Van mreže Nella_Bd

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2014, 11:43:16 pre podne »
Hvala na dobrodoslici i Pedji i  Milenadiao.
Hvala vam sto zelite da mi pomognete :).
Milendao moje izgladnjivanje nije bilo namjerno jer ja bez hrane ne mogu, vec jednostavno nisam mogla to da uskladim nikako tj da odredim sta i kada jesti.
Procitala sam dio o ishrani, i znam da ja to mogu ispostovati. E sad postoji problem kada sam na poslu sta da pojedem za uzinu ako doruckujem kuci?
Ja sam jutros oko 8:00h doruckovala jaja (2 zumanca + 3 bjelanca), bez hljeba naravno :), kada sam dosla na posao popila sam kafu bez secera (takvu inace pijem).
Kako dalje? Kupila sam bademe, da li bi to moglo da bude uzina? ili za uzinu da uzmem fitnes zitarice + jogurt?
Eh rucak, moze li tunjevina sa salatom - rokula?
ili piletina grilovana sa salatom?
Da li moze i jedan od obroka da budu lignje? Suprug mi je ribar pa se ponekada nadju u nasem frizu? Ja znam cesto od njih napraviti salatu lignje + krompir (sve se kuva i dodaje se luk maslinovo biber i limun? Kada je riba u pitanju da li to mora biti iskljucivo plava riba?
Da li bi voce moglo za popodnevnu uzinu?
A za veceru da ponovim nesto od rucka ili samo neku salatu?
Vjerovatno sam sve pobrkala :D, sorry.
I nikada nisam drzala dijetu, ustvari jesam jenom pokusala prije god dana pa sam poslije 15 dana redukovane ishrane pala u nesvjest :). Drugarica koja je isla da joj naprave plan ishrane je meni proslijedila svoj koji je izgledao ovako:
- ujutru na taste 1/2 limuna sa toplom vodom
- dorucak ovsene pahuljice + kiselo mlijeko (jogurt zabranjen)
- poslije dorucka moze kafa bez secera
- rucak supa ili corba bez tjestenine, 150g sezonske salate, 220g junetine ili pilece bijelo
- uzina saka badema indijski orah, pistaci
- vecera tuna iz vode , maslinovo ulje, salata
- uzina 1 -1,5h prije spavanja 1/2 jabuke ili mala
uz to je bilo preporuceno uzimati L-catnitin 3x dnevno, omega 3 3000mgs dnevno, vitamin C 1000mg dnevno, chrom,
ovo je jedan dan s tim da se nikada ne uzima isti rucak i vecera.
Da li mogu iskoristiti nesto od ovoga?
Juce sam pitala u teretani da li da uzimam neke proteine (koje ste vidjeh sinoc spominjali) poslije treninga kao obrok, odgovor je bi NE pa zar hoces da se prosiris i jos udebljas!!!
Da li mislite da bi mogla njih da koristim dok sam na poslu ili kao zadnji obrok?

Izvinite na opsirnosti jos jednom, mozda je malo pobrkano napisano ali trudim se da sve pitam. Sto se tice hrane jedino sto ne volim da jedem tj imam nagon za povracanje je grasak, boranija, pasulj i lece.

:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2014, 12:32:48 posle podne »
redom od nazad
jel moze da nam kazes gde je ta teretana u kojoj rade toliko strucni ljudi?

Ovo od drugacije je pola/pola-moze da se uzme od ovoga ponesto ali
ono sto si ti GORE navela je odlicno
lignje,riba,grilovano belo,salata,tunjevina,maslinovo,jaja i da ZA UZINU MOZES BADEM,LESNIK,ORAH i sl

to je odlicno
sada jos samo da uradis opciju da SVAKI dan unosis RAZLICITU kolcinu UH
u UH spadaju -krompir,pirinac,integralna testa,hleb od celog zrna
cilj je znaci zarotirati metabolizam da krene da trosi energiju iz i u ovom trenutku kod tebe sekundarnih izvora a to je salce

Van mreže Nella_Bd

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2014, 01:13:08 posle podne »
Naravno da mogu reci, ta teratana je u Budvi i to sam pitala momka koji se bavi prodajom suplemenata ( ako se tako kaze :) ), cak je i radio u jednoj drugoj teretani kao trener.
:)

Van mreže Nella_Bd

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2014, 01:17:30 posle podne »
Hvala, na brzom odgovoru. Mnogo mi znace sugestije i upute za dalje.
I pitanje za treninge da li su ok gore navedeni ( u mom prvom postu)?
Tegove trenutno ne mogu da koristim jer sam povrijedila tetivu na ruci kad sam podizala dijete, tako da su mi pokreti ograniceni.
I da li da kupim nesto od proteina kao dodatak?
:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2014, 02:46:42 posle podne »
Naravno da mogu reci, ta teratana je u Budvi i to sam pitala momka koji se bavi prodajom suplemenata ( ako se tako kaze :) ), cak je i radio u jednoj drugoj teretani kao trener.

woooow...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2014, 02:48:23 posle podne »
Hvala, na brzom odgovoru. Mnogo mi znace sugestije i upute za dalje.
I pitanje za treninge da li su ok gore navedeni ( u mom prvom postu)?
Tegove trenutno ne mogu da koristim jer sam povrijedila tetivu na ruci kad sam podizala dijete, tako da su mi pokreti ograniceni.
I da li da kupim nesto od proteina kao dodatak?

pre svega koncpiraj ishranu i postavi ovde
protein i ako kupujes (nije nuzno sada) ali u kasnijoj nekoj vazi i neki blend da te odvrati od slatkog itd tj i kada ti se probui zelja sa slatkim,a kao uzinu uzmes BLEND i 20ak gr orasastih plodova
trening isto kao i ovo
za sada kreni tako
zapisujes promene,pratis ogleda itd
meris se na svakih 15-21 dan

Van mreže Nella_Bd

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2014, 03:22:56 posle podne »
Od danas pa narednih 15-20 dana necu stati na vagu, uzecu mjere butina struka, ruku.
evo sam sklopila i rucak pilece bijelo, pirinac zacinjem biberom (malo vise bibera jer volim ljuto), bosiokom i mrvica vegete, salata je bila rendana sargarepa :).
Uspjecu da jedem na 3 sata ako doruckujem u periodu od 7-8 ujutru, i da uklopim treninge :), jer treninzi su aerobik od 19-20h, a kada idem na traku 18 - 19h.
Za sada nije mi tesko ali vidjecemo za par dana.
Moze li uzina da bude nesto od voca, kivi, pomorandza? Ili mogu to da prebacim za prvu uzinu u toku dana, a bademe, ljesnike za popodne?
Udavih znam, sorry :)
:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #13 poslato: Januar 24, 2014, 03:38:47 posle podne »
Uzina pre pogdne je bolje GREJP nego pomoraznda
a prebaci orasaste posle podne
ponavljam
NEMOJ SE DRZATI jednilicne ishrane tj tog jelovnika kroz 7 dana-TO OPET NIJE DOBRO

Van mreže Nella_Bd

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 30
Odg: HIPOTIEROZA, ISHRANA I GUBLJENJE KG, POMOC!!!
« Odgovor #14 poslato: Januar 24, 2014, 03:47:27 posle podne »
Ok. Hvala na savjetu. Potrudicu se da ne bude jednolicno. :)
:)