April 26, 2024, 08:37:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Molim za savet  (Pročitano 6678 puta)

Van mreže Kopriva

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Molim za savet
« poslato: Novembar 19, 2006, 10:18:58 posle podne »
Naravno i ja se javljam zbog problema sa tezinom. Evo mog opisa u kratkim crtama.
Imam 28 godina, visina 167 cm. tezina 121 kg!!!!!!!!! Od nedavno sam na dijeti koju mi je prepisao nutricionista.
Za sad sam zadovoljna, -12 kg za 40 dana sto znaci da sada imam 109 kg (svesna sam da u pocetku gubim samo vodu ali nema veze, pustite me da se malo radujem  :) ).
 Ishrana se sastoji od 5 obroka dnevno koji se uglanom podudaraju sa savetima koje sam procitala na ovom forumu.
Fizicka aktivnost mi je na nuli zbog posla kojim se bavim, na istom provedem 8-10 sati.
Razlog zbog kojeg sam pocela sa dijetom je problem sa povisenim krvnim pritiskom, te mi je u prvo vreme zabranjeno da se bavim bilo kakvim aktivnostima kako ne bih opteretila srce. Isto tako mi je zabranjeno da pijem vodu, koju sam unosila u velikim kolicinama (mogu popiti jednu eventualno dve case vode dnevno, cisto da utolim zedj).
Ono sto mene zanima je, kada mogu poceti sa nekim vezbama i koji program bi mi vi preporucili?
Unapred hvala!!!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Molim za savet
« Odgovor #1 poslato: Novembar 19, 2006, 10:30:24 posle podne »
Dobro dosla. To kada ces moci da treniras i sta da radis ce morati da ti kazu lekari koji su ti i zabranili fizicku aktivnost. Kada ti oni kazu da mozes da se bavis sportom kao i svi drugi javi se da ti pomognemo! Do tada izlistaj Nutrition lagano i polako pocni da citas podforum Trening. Pozdrav!

Mislim da bi komotno mogli  da napravimo podforum za pitanja ovog tipa!  :D

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Odg: Molim za savet
« Odgovor #2 poslato: Novembar 20, 2006, 12:02:07 pre podne »
Nisam Dr. ali mi je malo cudno za vodu i sport da su ti zabranili Nevjerujem da bi mala fizicka aktivnost bila mnogo stetna ali opet kazem ne dajem savet ako mozes malo vise da das podataka ili razlog zasto bas ne smes vodu da pijes?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Molim za savet
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2006, 12:16:37 pre podne »
Ja sam ipak za neku blagu fizicku aktivnost za pocetak...znaci lagano bajs 5-10 min da ti puls ne predje 110 otkucaja za pocetak,Ovo za vodu mi nije najjasnije,osim ako imas problema sa bubrezima!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Molim za savet
« Odgovor #4 poslato: Novembar 20, 2006, 12:43:54 pre podne »
Bolje da su joj izbacili slano i ubacili Kalijumovu so...

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Molim za savet
« Odgovor #5 poslato: Novembar 20, 2006, 08:08:06 pre podne »
Meni nema logike to za vodu. . .

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže Kopriva

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Molim za savet
« Odgovor #6 poslato: Novembar 20, 2006, 08:44:57 pre podne »
Prvo, hvala na odgovorima. :)
A sad da malo pojasnim stvari.
Sto se tice vode, koliko sam razumela, voda podize krvni pritisak (tako mi rece doktorka). Navela sam ranije da sam imala problema sa tim.
So - potpuna restrikcija!!! A sto se tice vezbi, jedino sto za sada smem je lagana setnja. Pretpostavljam da ce mi, kada spustim tezinu na ispod 100 kg. biti dozvoljeno da vezbam. Iz tog razloga sam vam se obratila. Dakle, interesuje me vasa preporuka, sa kakvim programom  bih mogla da krenem sto se vezbi tice?

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Molim za savet
« Odgovor #7 poslato: Novembar 20, 2006, 11:48:39 pre podne »
ja kad sam bio u bolnici pio sam oko 5 litara dnevno..... Ove sestra nisu mogle da veruju :D
Meni cale donese 5 galona i oprameljen sam :lol:  8) A ako se sme pitati jel ti imas problema nekih srcanih? Posto je i meni bilo "optereceno" srce ali sam prolazio sportski pregled ladno tamo u dispanzeru kod sajma  :? A pritisak ce da ti se spusti samo od ne jedenja soli 1000000%... poz..

Van mreže Kopriva

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Molim za savet
« Odgovor #8 poslato: Novembar 20, 2006, 12:04:09 posle podne »
Pazi, u startu sam pocela sa dijetom zbog pritiska koji je varirao (promene na svakih 15 min. od visokog do niskog).
Kardiolog kaze da mi je sa srcem sve ok! Problemi sa pritiskom su od tezine!!!  :(
Medjutim doktorka (nutricionista) mi je zabranila da se u prvo vreme bavim bilo kakvim sportom da ne bi opteretila srce (to su njene reci).

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Molim za savet
« Odgovor #9 poslato: Novembar 20, 2006, 12:32:22 posle podne »
Ovo me podecea na mog endokrinologa.. Ja sa njom pricam o ginekomastiji kao ona meni ladno...: Nemoj da radis previse ramena da ne bi dobio sise  :shock: xaxaax... samo sam cutao... nisam hteo nista da kazem.... A sta ti je reako kardiolog? Sto njega nisi pitala. On bi treba da ti zabrani a ne nutricionista... Jesi radila ehokardiogram?

Van mreže Kopriva

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Molim za savet
« Odgovor #10 poslato: Novembar 20, 2006, 12:41:30 posle podne »
 :D
Ma nista mi nije rekao, EKG je ok, mozda sam malo odreagovala na ceste promene vremena ali u sustini, sve je do ishrane - "vise setaj, manje jedi"  :D

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Molim za savet
« Odgovor #11 poslato: Novembar 21, 2006, 01:08:54 pre podne »
mislim da ne bi trebalo da toliko smanjujes unos vode...smanji unos ugljenih hidrata,masti   a povecaj ficicke aktivnosti koliko smes
al se nekad dobro jelo

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Molim za savet
« Odgovor #12 poslato: Novembar 21, 2006, 01:52:30 pre podne »
Za vodu mi je totalno nejasno koji je razlog pa su rekli da se smanji unos.Voda je najbolji diuretik.jedino se ljudima koji imaju probleme sa bubrezima ne preporucuje unos vecih kolicina.Ako je kardiolog rekao da je srce Ok,onda bi mogla da krenes sa sasvim laganim kardiom za pocetak...Naravno redukcija UH i masti se podrazumeva,to ne znaci da ne treba da jedes vec da pazis sta jedes tj. da povecas unos proteina-o ovome je vec bilo dosta price
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Odg: Molim za savet
« Odgovor #13 poslato: Novembar 21, 2006, 04:21:09 pre podne »
Ok sada je malo jasnije znaci nema nikakvih problema sa srcem i bubrezima
Sasa je potpuno u pravu sto se tice vode . Voda je najbolji duretik Kao sto je vec receno srce je ok lagani aerobik je sasvi ok
Samo napred i ne odustaji doci i vreme kada dijeta dosadi a rezultati su manj i manji
Good Luck

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim za savet
« Odgovor #14 poslato: Novembar 21, 2006, 07:40:21 pre podne »
DA SE MALO UKLJUCIM...

ZALOSNO JE TO STO OSTOJE TAKVI STRUCNJACI I STO SE JOS KITE TITULOM NUTRICIONISTA.....ZALOSNO..

DAKLE....SETNJA KAO OBLIK FIZICKE AKTIVNOSTI JE ZA SADA OK IZ PROSTOG RAZLOGA STO EJ TVOJE TELO NAVIKNUTO BUKVALNO NA STANJE MIROVANJA PA CE BILO KAKAV OBLIK AKTIVNOSTI BITI OK....ZA SADA......

ISTO JE I SA GUBLJENJEM TEZINE...TELO JE ANVIKLO NA GOMILE PRAZNIH KALPRIJA I GUBTIK TEZINE KOJI SI POSTOGLA JE DELOM IZ VODE A DELOM JE ODISTA POCELA LIPOZA TJ RAZGRADNJA MASNOCA..

NAJVECA GLUPOST..ALI NAJVECA GLUPOST JE TA STO TI JE RECENO DA NE PIJES VODU....TJ DA JE UZIMAS U MALIM KOLICINIMA ZBOG PRITISKA...

DAKLE..TI LEKARI OCILGEDANO NESTO NATUCAJU...POVISEN PRITISAK JESTE USKO VEZAN SA POJACANIM UOSOM VODE ALI I SA POJACANIM UNOSOM SOLI...

NAJGLUPLJA JE IDEJA..PRESECI SOL I PRESECI VODU.....PA NE MOGU DA VERUJEM DA SU TO RECI JEDNOG LEAKRA..

UMESTO DA TI EJ REKAO DA SMANJUJES NATURIUJM I POVECAVAS TECNOST ONA ILI ON JE BUKVALNO NAPRAVIO SPRDNJU OD SVOG IMENA..

NATURIJM NIKAKOG NE SMES POPTUNO DA REDUKUJUES IZ ISHRANE...

ZASTO...JEDNOSTAVNO IZ RAZLOGA STO JEDNOM..ZA MESEC DVA ILI PET SE MORAS VRAITI NA JEDNSOTAVAN TJ UOBICAJNE SISTEM ILI BAR MALO ZDRAVIJI REZIM ISHRANE..STA CE DA SE DESI...PUKNUTI CES KAO BALON..

JEDINO STO CE TELO TADA DA SE BUNI JESTSE NATRIUJM I VEZIVATI CES TOLIKO VODE DA CES IMATI OSECAJ DA SI EJDANV ELIKI BAZEN..

DAKLE..TO TI NE TREBA...

OVO NIKAKO NE ZNACI DA TREBA DA SE UBIJAS OD SOLI...ALI UMERENA KOLICINA SOLI NARAVNO UZ REDUKOVANU ISRANU JE PREPRUCILJIVA I NARAVNO UZ DOSTA VODE...CITAJ OD 4-5 LITARA DENVNO..

VODE PREMDA JE DIURETIK JE I ANTIOXIDANT TJ IZBACUJES OTROVE PUTEM URINIRNJA IZ SVOG TELA...

O TEMI SE DA JOS MNOGO PRICATI...ALI DA OVO CUJEM DA PREPRUIC JEDAN NUTRICIONISTA..OVO EJ SRAMOTA..