April 19, 2024, 12:47:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Kik boks/MMA  (Pročitano 15798 puta)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Kik boks/MMA
« poslato: Januar 28, 2014, 12:53:52 posle podne »
Duze vreme planiram da pocnem da treniram neku borilacku vestinu (pored jednog olimpijskog sporta :D), ali imam specifican problem.
Lomio sam prednje gornje zube, jedan cak i vise nije moj. Sve jace od samara po licu/vilici mi zadaje nenormalne bolove.
Plus, nosio sam fiksnu protezu 4 godine i ne bi da mi to mucenje propadne zbog nekog jaceg sparinga.
Nosio sam onu gumu koja se formira prema zubima posle stajanja u toploj vodi, ali kapiram da je to cisto da ne progutas zub ako ti ga neko izbije.

Da li uopste razmisljati o ovim sportovima? Sta, kako?
Svaki savet je dobrodosao.

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Kik boks/MMA
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2014, 12:57:12 posle podne »
Ako planiraš da radiš sparinge onda ne razmišljaj ako ne možeš da se nosiš sa udarcem u zube. Mada ponuda guma varira, što je skuplja to je bolja :D imaš na bjjshop-u odlične gume. Ako nisi za udarački sport, bolje nađi dobar bjj/grepling klub
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Kik boks/MMA
« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2014, 01:18:14 posle podne »
Ako planiraš da radiš sparinge onda ne razmišljaj ako ne možeš da se nosiš sa udarcem u zube. Mada ponuda guma varira, što je skuplja to je bolja :D imaš na bjjshop-u odlične gume. Ako nisi za udarački sport, bolje nađi dobar bjj/grepling klub

A ako ne planiram da radim sparinge? Zar to nije osnova oba sporta? :)
Ja sam prevashodno mislio da naucim tehnike ovih sportova, i iskreno su mi zanimljiviji sportova sa vise "udarackog" kontakta. Sto ne znaci da ove druge necu razmotriti. :)

I jos nesto, pretpostavljam da je ovo bitno oko nekih mogucih borbi: trenutno imam 95kg na 175cm visine. Pretpostavljam da bih trebao dosta da spustim kilazu za bilo koji od ovih sportova. Ili gresim?

« Poslednja izmena: Januar 28, 2014, 01:24:07 posle podne Francuz »

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Kik boks/MMA
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2014, 01:27:25 posle podne »
Možeš da radiš samo tehnike i treniraš rekreativno, ne moraš sparingovati. Ima klubova koji ne drže takmičare uopšte. Zavisi kako su te kile raspoređene, nema tu tabele šta je dobro šta je loše. Mada 93+ je teška, uglavnom su svi 185+ u toj kategoriji
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Kik boks/MMA
« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2014, 07:37:52 posle podne »
Znam neke likove koji treniraju duzi niz godina bez sparinga. Upisi ti slobodno kik box ako planiras neki, videces da nije to bas tako strasno kao sto ljudi zamisle. U rekrativnim grupama imas i likove koji su dosli da smrsaju, i klinke neke, mladje, starije momke...Sve u svemu ne radi se preozbiljno.