Mart 29, 2024, 07:48:10 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Kako koristiti protein?  (Pročitano 2515 puta)

Van mreže Dijanaveseli

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 2
Kako koristiti protein?
« poslato: Januar 31, 2014, 10:12:28 posle podne »
Jel mi moze neko pomoci,trebaju mi informacije o proteinima
Za pocetak
visoka sam 168
Imam 17 godina
i ,za sad, 57kg
Noge mi deluju mrsavo,ali imam zadnjicu
Zelim da znam koje vezbe trebam raditi u teretani za masu ,koliku kilazu i ostalo da kombinujem i kako da pijem proteine.
Za sada sam uzimala protein ujutru,kada  ustajem za skolu (oko 7:00), sa mlekom od 1,5 % mlecne masti
i posle treninga sa mlekom koje sadrzi 0,1% mlecne masti jer sa vodom ne mogu da podnesem.
Koristim jako teske tegove,radim cucnjeve sa po 10,20,30 i 40 kg i jos par vezbi sa takodje velikom tezinom,a treniram  2 dana pa 3ci odmaram...
Hranu spremam sama,a u vecini slucajeva jedem 's nogu' jer mi je ceo dan prebukiran...
Na treninge idem oko 12:00-13:00.
Alergicna sam na jaja i ne jedem ribu...
Whey protein koji koristim je svedske proizvodnje ,jer trenutno zivim ovde, marka je FAIRING a suplement je complete protein 3,koristim samo taj suplement...
Nisam sigurna koliko i kako treba da se pije,pa vas molim za pomoc!!!  :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Kako koristiti protein?
« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2014, 12:12:07 pre podne »
Za počekat dobrodošla :)

Sad čekaj da vidimo sve odgovore. Svašta nešto želiš da znaš. ;)

Prvo, ne postoji trening za masu, jedino što u principu možeš je da isključiš kardio potpuno, mada i to može jednom nedeljno. Već imaš neki program, daj reci kako sada radiš (vežbe, broj serija, broj ponavljanja) po danima pa da se vidi gde grešiš (ili možda ne).

A sad što se tiče ishrane - ishrana je najbitnija kada je "masa" u pitanju, ne vežbe. Reci nam i kako se hraniš, po obrocima, a pohvalila bih to što kuvaš sama, tako da će svaka korekcija mnogo lakše da ti padne. Smanjuje ti opcije situcaija sa jajima i ribom, ali tu su mlečni proizvodi i piletina pa ćeš sve da nadoknadiš.

Treće - proteini. Nema potrebe da ga piješ ujutru, već možeš da ga ubaciš u doručak (tipa u ovsene pahuljice),  dakle ne samog na prazan stomak, nema tako efekta.
I moram da te razočaram, ali ne pije se sa mlekom, u principu. Pij ga samo posle treninga sa vodom a onda u njega ubaci 15g dekstroze i biće, veruj mi, mnogo pitkiji. A celo ispijanje u principu traje desetak sekundi, tako da nije valjda toliko strašno. Nemoj puno vode, ja uvek stavljam 100ak mililitara. I da, ide jedna merica (30g).

P.S. Prebaciću ti temu u podforum "Sve žene koje žele dobru formu", jer ti se pitanje ne zasniva samo na suplementima, pa da nastavimo tamo.
« Poslednja izmena: Februar 01, 2014, 12:24:47 pre podne Milenadiao »
suck it up, buttercup

Van mreže Dijanaveseli

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 2
Odg: Kako koristiti protein?
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2014, 12:25:17 pre podne »
Teoretske sanse nema da ga pijem sa vodom,pokusavala sam razne kombinacije i nikako mi ne ide,slosi mi se skroz..
Hranim se u fazonu kad stignem i sta stignem,meso i slicno ,nemam konkretno isplanirano od dorucka do vecere,ali jedem obilno.
Dok ne dodjem iz skole,oko 11-12 ne jedem nista,jer vecito kasnim u istu,pa popijem taj neki protein da me odrzi u zivotu dok se ne vratim kuci,posle toga doruckujem i jurisam do teretane,zavrsim i popijem to sve i onda jurim za drugim obavezama..
Trening mi izgleda ovako:
1. dan  sto se nogu tice
cucnjevi na spravi sa fixiranom sipkom spojene i rasirene noge
startujem sa 5 kg sa strane(10kg u seriji) i kroz 4 serije dodajem po 5 kilograma (4okg na kraju) po 14 ponavljanja
Onda prelazim na spravu koja je namenjena da se sedne i razdvajaju noge,za zadnjicu,ali  ja to koristim suprotno,stanem na nju i razdvajam noge, sve to kroz 2 serije sa po 2otak ponavljanja po 20-25 kg
Potom prelazim na spravu koju inace koriste muskarci za ruke/ledja ,vuce se kilaza obema rukama ,ali ja na onu sajlu zakacim kajs koji namestim oko noge i vucem kilazu od 15 kg savijanjem noge u kolenu,nekih 2o puta po nozi kroz 2 serije..
2. dan je laganiji,u pitanju su trbusnjaci i klasicne vezbice za zatezanje ruku ,ledjnjih misica i slicnog :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Kako koristiti protein?
« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2014, 09:28:59 pre podne »
Samo noge i trbušnjake radiš? Daj treninge za celu nedelju. A moraš celo telo da vežbaš, nema zapostavljanja.

Ajde, molim te, još jednom, mislim da te nisam skontala potpuno da mi opišeš ceo dan, koliko puta jedeš, koja je to obično hrana, kako je raspoređuješ..baci pogled na teme ostalih ljudi, obrati pažnju kako daju po obrocima ishranu a po danima i vežbama trening. 

Za protein ne znam šta više da ti kažem, na kraju krajeva tvoja stvar, ali gubi se smisao, kvariš njegovu osnovnu namenu.
suck it up, buttercup