April 27, 2024, 06:46:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Vodi li moja ishrana do cilja?  (Pročitano 4503 puta)

Van mreže tweety

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Vodi li moja ishrana do cilja?
« poslato: Februar 05, 2014, 11:22:58 posle podne »
Pozdrav svima.Nisam nova na forumu,citam ga redovno ali se do veceras nisam registrovala.
Imam 28 godina,visoka sam 174cm i ne znam koliko trenutno imam kg,otprilike oko 60.Proteklih meseci sam se hranila katastrofalno,jela dosta slatkisa,ishrana mi je bila neredovna...sve kako ne treba.Klasicni sam ektomorf,uvek bila najmrsavija u odeljenju,i verovatno zbog toga se nisam mnogo udebljala i pored ovakve ishrane.
problem je u tome sto sam dobila stomak,i one jastucice na kukovima.Nije to previse ali svakako se vidi i smeta mi.Resila sam da se otarasim toga,i zato odlucila da korigujem svoju ishranu.Odmah sam izbacila slatkise,testo i sokove.Vec 10-ak dana se hranim relativno ok,ali ima tu verovatno dosta gresaka.Moj trenutni jelovnik otprilike izgleda ovako...
1. dva cela jaja isprzena na teflonu sa jednom supenom kasikom nemasnog svezeg sira,saka orasastih plodova
2. konzerva tunjevine u vodi,neka salata (krastavac ili zelena salata najcesce)
3. dve snicle pileceg filea sa nekom salatom,ili kuvana mesavina smrznutog povrca
4. svezi sir + saka orasastih plodova.

drugi dan bude ovako...
1. 30-ak grama ovsenih pahuljica,malo orasastih plodova,pola dozera wheya,jedna supena kasika svezeg sira,1/4 banane,to je bas malo ali stavljam radi ukusa,malo vode i sve u blender.
2. dve snicle pileceg filea,jedan srednji peceni krompir,neka sveza salata
3.dva cela jaja isprzim na teflonu sa lukom i paprikama,ili svezim sampinjonima.
4. svezi sir + saka orasastih plodova

Prethodnih dana sam ovako kombinovala ishranu,kao sto vidite,neki dan bude bez hidrata,pa povezem dva dana sa ovo malo hidrata,pa opet bude dan bez hidrata... Ne verujem da se ovo moze nazvati nekom rotacijom,ali ja stvarno imam neki strah od hidrata.Imam neki utisak da ce ,ako povecam unos UH-a tokom dana,to strasno da mi uspori proces gubljenja masnih naslaga koje zelim da skinem.Sta mi savetujete? Da li da napravim pravu rotaciju i kako bi me vi savetovali,koliko grama uh-a po danima?Ovo sto trenutno radim mi svakako mora doneti neke rezultate,s obzirom da sam izbacila svu losu hranu iz svog jelovnika,a bilo je mnogo.Ali ne izgleda mi ovo ok na neke duze staze.Vase misljenje bi mi bas znacilo.

Minimum 5 puta nedeljno treniram,kombinacije kardio treninga i treninga sa tegovima i na spravama.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Vodi li moja ishrana do cilja?
« Odgovor #1 poslato: Februar 06, 2014, 09:12:57 pre podne »
Pozdrav tweety! :)

Vidi se da si dosta čitala, okej si korigovala jelovnik, a ako si ujutru gladna dodaj još koje jaje. Što se tiče rotacija, možda su ti preporučljivije, ako više voliš da pratiš iz dana u dan a i da se ne zagubiš ovim jedan dan jedem drugi ne. 100-75-50-0-75-50-0 (dve nule jer vidim da ti je lakše sa njima nego bez njih). Napiši ponovo jelovnik da vidimo kako si sračunala hidrate.

Ja mislim da će i sama clean ishrana da te sredi, ali neće ni da te ubiju mesec dana rotacija. Najveći je problem ne vratiti se na staro posle tih mesec dana ;)

Ako hoćeš, podeli i treninge sa nama, jer to deluje dosta "minimum" 5 dana nedeljno.

suck it up, buttercup

Van mreže tweety

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: Vodi li moja ishrana do cilja?
« Odgovor #2 poslato: Februar 06, 2014, 10:43:21 pre podne »
Hvala Milenadiao sto si se javila na moju temu.Drago mi je sto si se bas ti javila jer tvoje misljenje bas cenim. ;)
Prvo cu napisati o treninzima.Ja sam dugo isla na aerobik,tacnije razne kombinacije aerobnih programa kao sto su step,tae-bo,aerobik,zumba itd.Moj muz godinama trenira u teretani,i uvek me je molio da krenem sa njim u teretanu,da su mi vezbe sa tegovima mnogo delotvornije itd,itd.Ja sam se,kao i mnogo zena,bojala tegova.Nekako su mi tegovi uvek bili asocijacija za misicnu masu,a ja to nisam zelela.Onda sam citala forum,i shvatila kako stoje stvari,i polako sam gubila taj strah.Sad sam vec sigurna u jedno,TEGOVI SU ZAKON  ;D
Sad idem 2 puta nedeljno na neki od aerobnih programa,najcesce step,a 3 puta nedeljno idem sa muzem u teretanu.Nekad bude 2 puta nedeljno,sve zavisi od obaveza.Ali minimum 4 treninga nedeljno odradim.Muz mi dodje kao personalni trener.U pocetku sam ucila pravilne tehnike,sad sam ih savladala i treninzi su fenomenalni.Ne radimo klasicne vezbe kao bodibilderi,nego mi se treing sastoji od raznih vrasta cucnjeva,iskoraka,naskoka na kutiju,mrtvo dizanje,nabacaj-izbacaj (on to tako zove),a radim i vezbe za ruke i ramena,i povlacenje na lat masini i veslanje.Takodje radim i vezbe sa medicinkom,npr iz dubokog cucnja idem u skok ,kao da sutiram na kos,i gadnjem sa loptom sto vise gore u zid.Kad ponovo hvatam loptu idem opet u cucanj. Rasterecena sam sa te strane jer mi muz sastavlja treninge,moje je samo da vezbam.
On pije whey protein pa i ja uzmem od njega povremeno kad mi treba za obrok u blenderu.

E sad ono najbitnije,ishrana. S obzirom da sam do skoro funkcionisala tako da ustanem,spremim se i idem na posao,pa mi prvi obrok bude u vreme rucka,sadasnji nacin mi je potpuno stran.Navikla sam se pogresno pa sad nemam apetit kad se probudim.Zato jedem samo 2 jaja sa sirom i orasastim plodovima u prvom obroku odmah nakon ustajanja.I to radim na silu,ali vise od toga trenutno ne mogu,nema sanse.Ako vremenom osetim da mogu,dodacu jos koje belance.
Evo jelovnik po rotacijama koje si mi savetovala (100-75-50-0-75-50-0 )

Dan 1,100g UH
- 50g ovsenih pahuljica,supena kasika sira,2/3 dozera whey-a,1/4 banane koju necu brojati u ukupan unos jer ne znam koliko tu ima hidrata,svakako je zanemarljivo,pola sake orasastih plodova,voda,sve u blender.
- 150g kuvanog krompira,tunjevina,krastavci.
TRENING
- 50g rize,dve snicle pileceg filea,zelena salata+luk,posuto sa malo maslinovog ulja.
- Dve supene kasike svezeg sira,malo orasastih plodova.

Dan2,75g UH
- 60g ovsenih pahuljica,supena kasika sira,2/3 dozera whey-a,1/4 banane,pola sake orasastih plodova,voda,sve u blender.
- 3 jaja sa lukom i povrcem (paprika ili svezi sampinjoni)
TRENING
- 50g rize,tunjevina ili pileci file,zelena salata ili krastavci.
- svezi sir + pola sake orasastih plodova

Dan3, 50g UH
- 50g ovsenih pahuljica,supena kasika sira,2/3 dozera whey-a,1/4 banane,pola sake orasastih plodova,voda,sve u blender.
- 3 jaja+povrce,ili neka sveza salata
TRENING
- 100g krompira,pilece grudi,salata
- dve supene kasike svezeg sira,malo orasastih plodova

Dan4, BEZ UH
- 2 jaja,svezi sir,krastavci
- pilece belo,kuvano na vodi sa miksom smrznutog povrca.
- tunjevina u vodi + salata+ maslinovo ulje
-  svezi sir + orasasti plodovi

Ostaju mi dani sa 75,50 i 0,koje bih kopirala kao ove gore.Nekad bih umesto piletina jela oslic ili tunjevinu.Uglavnom bih unela proteine,samo bih zamenila izvor proteina.UH bi se trudila da budu tako kao sto sam napisala.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Vodi li moja ishrana do cilja?
« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2014, 01:51:51 posle podne »
Što se mene tiče, treninzi ti zvuče jako dinamično i zahtevno, tako da si tu vidim podmirena :) i ja volim tako da treniram!

Da li si do sada računala svoj BMI? Mislim da sa tolikim treninzima bi bilo dobro izačunati da ne bude ovo malo hrane.

E, da, izmeri (tj. predloži) i količine oraha i mesa, da vidimo da li ti je to dovoljno masti i proteina.
suck it up, buttercup

Van mreže tweety

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: Vodi li moja ishrana do cilja?
« Odgovor #4 poslato: Februar 06, 2014, 02:21:22 posle podne »
Posto sam na poslu,nema muza pored mene da ga pitam da li on zna sta je BMI,i kako se to izracunava,jer ja ne znam ni sta to znaci,a ne jos i da izracunam.  :P

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Vodi li moja ishrana do cilja?
« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2014, 07:22:55 posle podne »
suck it up, buttercup

Van mreže tweety

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: Vodi li moja ishrana do cilja?
« Odgovor #6 poslato: Februar 06, 2014, 09:08:27 posle podne »
Your BMI is 19.82.  ;D

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Vodi li moja ishrana do cilja?
« Odgovor #7 poslato: Februar 06, 2014, 10:04:59 posle podne »
Hhhmmm.. jesi li sve unela kako treba sigurno?  ;D
suck it up, buttercup

Van mreže tweety

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: Vodi li moja ishrana do cilja?
« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2014, 10:21:23 posle podne »
Your daily calorie needs: 2357 kcal/day
Your BMI is 19.82
S tim sto mi za BMI trazi samo visinu i tezinu,nista vise.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Vodi li moja ishrana do cilja?
« Odgovor #9 poslato: Februar 06, 2014, 10:24:44 posle podne »
A da, ja sam pomesala skracenice - BMR umesto BMI. Daily calories nam je trebalo.

E, sad, znaci za mrsavljenje je -500 kcal od toga bitan. Uzmi svoj jelovnik, gramazu, izracunaj kalorije i vidi gde si. Ako si ispod 1500kcal, ne valja, premalo, a oko 1600-1700 ce da ti bude super, mada pitanje je da li i toliko da rezes jer ti ne skidas kilazu, nego vise eto prelazis na cisto i nemas sta da skidas toliko.

Hajde da krenemo sa racunanjem pa da vidimo. Uzivaj!  ;D

« Poslednja izmena: Februar 06, 2014, 10:27:49 posle podne Milenadiao »
suck it up, buttercup

Van mreže tweety

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: Vodi li moja ishrana do cilja?
« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2014, 10:35:11 posle podne »
Sutra cu da izmerim koliko unosim proteina i koliko masti na dnevnom nivou,do sad to nisam radila,merila sam samo hidrate.Hvala ti jos jednom sto mi pomazes oko ovoga,mnogo mi znaci  ;)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Vodi li moja ishrana do cilja?
« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2014, 10:39:15 posle podne »
TEGOVI SU ZAKON  ;D

Ovime si me kupila  ;D
suck it up, buttercup