Mart 28, 2024, 03:44:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko pravilne ishrane  (Pročitano 39328 puta)

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #15 poslato: Mart 05, 2014, 06:42:02 posle podne »
hehe,mislim da pedja u zurbi nije video ovu tvoju drugu poruku,da su brojevi ustvari kombinacije...da se ne zbunis sta me vozaju cas malo cas puno hrane...
nije ovo puno hrane,zapravo je 3 obroka
150 grama pirinca je malo na papiru,ali skuvano,pa jos nabubri ...to ne moze da stane u 1 tanjir koliko je..no nebitno
a i vidi da napises od prilike gramaze mesa..I DA ...SVE SE RACUNA SIROVO,PRE SPREMANJA
gledaj da imas sto vise obroka..kompletan obrok prot+uh ili masti...sok,vocka,3 i po kikirikija nisu obroci...a i ne moras bas da silujes sa vocem...fruktoza=secer
izbegavaj da jedes uh u zadnjem obroku...
pazi se pretreniranja,preforsiranja...one roki fazone iz filmova sa 2312312 sati treninga i bez odmora i sna,batali..to je samo film.....to ako se ne osecas dobro,nemoj da zanemarujes nikako...(a i valjalo bi da se konsultujes sa nekim lekarom)

ne mogu da ti pisem sada svasta,samo sam hteo da ti ukazem da nisi bas pogodila bit...ali nema bas ni smisla da ti pisem,zato sto mislim da nisi bas iscitala sa paznjom ove linkove sto su ti gore ljudi poslali...

« Poslednja izmena: Mart 05, 2014, 06:45:13 posle podne Black&Decker »

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #16 poslato: Mart 05, 2014, 07:32:59 posle podne »
Hvala na ovom odgovoru! Jedino sto mene licno buni je sta od namirnica smem jesti , pa da na osnovu toga mogu sebi sklopiti jelovnik .

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #17 poslato: Mart 05, 2014, 07:40:26 posle podne »
Prpocitala sam jedno desetak tema koje ukljucuju i treniranje pa i samu ishranu... naisla sam na to da treba jesti iskljucivo kuvano meso , jesti 5-6 obroka na dan... Smanjiti na minimum unos mlecnih proizvoda kao i secera.. Koristiti maslinovo ulje jedino u pripremi salata .. i da ne duzim to je neka bit koju sam izvukla citajuci... Gore napomenuti rezim ishrane je preporuka lekara, kad vec govorimo o nutricionistima tu oni daju prospekt Herbalife... kako da ne da cu to konzumirati... Jedini problem su ti moji hormoni a time i usporen metabolizam... pa ta 5-6 manjh obroka bi mi sigruno pomoglo kao moj zakljucak tog dela price.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #18 poslato: Mart 05, 2014, 07:50:23 posle podne »
Prpocitala sam jedno desetak tema koje ukljucuju i treniranje pa i samu ishranu... naisla sam na to da treba jesti iskljucivo kuvano meso , jesti 5-6 obroka na dan... Smanjiti na minimum unos mlecnih proizvoda kao i secera.. Koristiti maslinovo ulje jedino u pripremi salata .. i da ne duzim to je neka bit koju sam izvukla citajuci... Gore napomenuti rezim ishrane je preporuka lekara, kad vec govorimo o nutricionistima tu oni daju prospekt Herbalife... kako da ne da cu to konzumirati... Jedini problem su ti moji hormoni a time i usporen metabolizam... pa ta 5-6 manjh obroka bi mi sigruno pomoglo kao moj zakljucak tog dela price.

nutricionisti i herbalife..uffffff

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #19 poslato: Mart 05, 2014, 10:16:15 posle podne »
 @sky, ima kalkulator, ja joj dala link još gore.

Sindi, ja znam da te "dom zdravlja dijete od nutricionista" sa tankim namazom na parče hleba i hiljadu varijanti zvuče praktično, ali nisu. Nećeš naučiti koje su namirnice dobre, koje loše, koje se kad jedu, koliko puta dnevno treba da jedeš nego ćeš napamet po nekom programu, pa ćeš još usput prilagoditi kad ne nađeš crni tost hleb (koji nikad nije pravi integralni u Srbiji) kupiti beli jer stoji "tost hleb". Oni pokušavaju da ti olakšaju a ustvari te stave na tri obroka i 1000kcal sa sve hlebom i glupostima koje ti ne trebaju uopšte. Evo da ne pričam u tuđe ime, ali pitaj bilo koga ovde da li se ikad zasiti od hleba i većina će ti reći da ne (sem ako ga ne prave sami od žitarica). Znači okači mačku o rep to. Zvuči kao da se mi sad proseravamo da smo pametniji od lekara, ali nažalost ovde se mi samo bavimo time, proučavamo ishranu za mršavljenje i gojenje (pravilno i bez negativnih efekata) a ti doktori nažalost imaju već ištampane jelovnike koje daju ... pa ja sam jedan dobila takav isti još u osnovnoj, znači - nikad ih nisu promenili. A to je žalosno, ti si sasvim opravdano otišla jer imaš zdravstvene probleme, ali to nije način.

Molim te još jednom, pročitaj teme koje smo ti i mica86 i ja dali, onda ćeš da vidiš o čemu pričamo, zašto je bolje jesti ćešće (ne moraš da vežbaš na prazan stomak), koje su namirnice kojima treba da obiluje tvoja ishrana, a daljim tumaranjem po forumu ćeš čak naći i recepte pa ćeš imati i više opcija od tih pet koje si navela.

Kao što si i sama rekla, više obroka će te već donekle dovesti, sad daj sastavi nešto sama tako što si iščitala šta smo ti dali pa ćemo dalje da idemo.
« Poslednja izmena: Mart 05, 2014, 10:22:13 posle podne Milenadiao »
suck it up, buttercup

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #20 poslato: Mart 06, 2014, 10:47:47 pre podne »
Hvala na ovom odgovoru!

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #21 poslato: Mart 07, 2014, 10:23:33 pre podne »
Posle duzeg cackanja po formu  i pokusavanja naci neko realno resenje, a imala sam iskustva sa time samo nisam bila sigurna da li je to i najbolje resenje... Tice se proteinske dijete, gde se zabranjuje unos UH, odnosno jede se govedje,telece,pilece,sunka od mesa, tunjevina, losos i skusa od riba i sme se pripremiti na bilo koji nacin uz koriscenje Maslinovog ili Lanenog ulja... Takodje tako unos povrca se svodi na minimum odnosno ogranici se unos... Pa bi me zanimao iskren savet, dosta njih nazivao to Keto dijetom ili pak Atkinsovom, ja je zovem proteinska, jer glavni unos imaju proteini...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #22 poslato: Mart 07, 2014, 10:40:52 pre podne »
Keto dijeta i atkinsonova nemaju nista zajednicko sem restrikcije hidrata...

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #23 poslato: Mart 07, 2014, 10:55:08 pre podne »
Onda sam lose procitala... Zanimalo bi me koliko je u mom slucaju to pametno da predjem na proteinsku ishranu ?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #24 poslato: Mart 07, 2014, 03:40:23 posle podne »
Prerano.

Hajde nam prvo kaži kako se ti sad ovako normalno hraniš i da li si izračunala svoj TDEE? Ideš preko reda, ajmo prvo da vidimo kako ti stojiš trenutno sad sa ishranom, nisi nam rekla težinu, visinu, godine, itd.
suck it up, buttercup

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #25 poslato: Mart 08, 2014, 04:19:32 posle podne »
Na proj stranici sam sve navela od ishrane, tezine, visine... i dosli smo do zakljucka da malo unosim kalorija naspram aktivnosti ... Jedinosto ja ovako ne znam sta je najbolje koristiti od namirnica za ishranu a lakse cu ja sebi organizovati 6 obroka po broju dozvoljenih kalorija za unos za svoju tezInu.i visinu... Nemam ni jedan primer dobrog plana za ishranu s tim da trcim dva puta na dan po pola sata uz naknadne vezbe tela... Sporo trcanje j u pitanju ili tako reci dzoging koristim sagorevac i hranim se kuvanom hranom a Omegu 3 uzimam svakako zbog krvi najvise... imam od malih nogu holesterol i trigliceride pa to mi je onako normalno d koristim svaki dan... jedino sto sam imala los tajming ishrane ali sam to sada poboljsala pa jedem 6 malih obroka na dan u rasponu izmedju od 3h .

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #26 poslato: Mart 08, 2014, 04:27:03 posle podne »
Sindi, daj primer te ishrane. Moja greška, jesi navela težinu, ali nisi rekla ovaj TDEE.

Evo ovde bukvalno piše što se tiče namirnica: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.0.html

A evo tema kako smo sa Ivom došli do njenog jelovnika: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,29248.15.html

suck it up, buttercup

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #27 poslato: Mart 08, 2014, 04:35:51 posle podne »
 :o bogami nije lako naci neke teme,ko prvi put udje na forum
evo ti nesto za pocetak :P ... ni ja bas nisam u ljubavi sa ovom opcijom pretrage na forumu,drazi mi je google

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=26475.0
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=28826.0
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=25311.0

i ukucaj u gugl nutriciona tabela namernica, nadji neku,ne mogu linkujem svoju...evo ti u exelu imas u prilogu,uneses gramazu pa ti izracuna (no nebitno,to ti je od prilike samo da sracunas,neces u gram svaki dan da se davis sa racunicom)

a onda kreni na ovo :) http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/p/jun.html

dosta je nepregledno sve,tako da neces procitati za 2-3 dana bas sve osnove...ali jbg potrudi se..


e za sagorevac,pitaj iskusnije...koliko znam nije bas bezbedan za zene /doze  ...

i da se ogradim, ne znam sa kim da se posavetujes....zbog tvoje zdravstvene situacije budi opreznija