April 27, 2024, 07:03:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje u vezi secera  (Pročitano 2036 puta)

Van mreže xyx

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Pitanje u vezi secera
« poslato: Maj 20, 2014, 12:23:57 posle podne »
 Trudim se  da izbegnem secer u ishrani (ali je  nekada   to nemoguce )  i zato imam pitanje  koja bi bila adekvatna zamena za beli secer? Padaju mi na pamet zuti secer, stevija...? Neki cak preporucuju dekstrozu kao zamenu ( sto sam otkrila na ovom forumu da je totalna glupost) , i zato sam u dilemi sta kada je secer neophodan ( neophodan u smislu turska kafa koju ne mogu da popijem gorku) . Hvala  vam unapred na odgovoru.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje u vezi secera
« Odgovor #1 poslato: Maj 20, 2014, 12:30:20 posle podne »
Trudim se  da izbegnem secer u ishrani (ali je  nekada   to nemoguce )  i zato imam pitanje  koja bi bila adekvatna zamena za beli secer? Padaju mi na pamet zuti secer, stevija...? Neki cak preporucuju dekstrozu kao zamenu ( sto sam otkrila na ovom forumu da je totalna glupost) , i zato sam u dilemi sta kada je secer neophodan ( neophodan u smislu turska kafa koju ne mogu da popijem gorku) . Hvala  vam unapred na odgovoru.

sve je MOGUCE osim drvenog sporeta-ai to je moguce-ALI JEDNOM :D
MALA sala,ali prica o tome sta nije moguce je ono...
a pogtovo oko izbeghavanja secera
sto se tice zasladjivanja kafe..
da
stevia je korektan izbog
tecna,tbl,prah
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?subcats=Y&type=extended&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&cid=0&q=stevia&x=0&y=0&dispatch=products.search

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pitanje u vezi secera
« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2014, 12:31:57 posle podne »
Zaslađivači su rešenje, žuti šećer i dekstroza nikako.

Najkvalitetnija je Stevia, jer je prirodnog porekla, od istoimene biljke valjda. Imaš kod Peđe u shopu.

Zatim, imaš po zdravim hranama tečne zaslađivače i u tabletama, pravljene obično za dijabetičare. Ako je za kafu i kuvanje, ova dva će sve da ti pokriju.  I to je Stevia u prahu bolja za kolače, provereno ;D
Ako te pak zanima kako da izbegneš u ishrani generalno, onda izbegavaj prerađenu hranu, kuvaj sama i tako ćeš najbolje kontrolisati unos.

Edit - za malo da preteknem formulu 1 Peđu ;)
suck it up, buttercup

Van mreže xyx

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pitanje u vezi secera
« Odgovor #3 poslato: Maj 20, 2014, 12:40:45 posle podne »
 Hvala vam na ovako brzim odgovorima, prosvetlili ste me u dva minuta   :) U mojoj ishrani nema secera, zato je ta turska kafa svetla tacka mog dana  ;D.. tj. od sad turska kafa + stevija :)))

Van mreže xyx

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pitanje u vezi secera
« Odgovor #4 poslato: Maj 24, 2014, 06:27:13 posle podne »
  Kupila sam steviju u prahu, i moje pitanje je : koliki je dnevni unos stevije dozvoljen? Uzela sam od 20 g, i na vrh noza zasladjujem kafu...kazu da je 4mg dozvoljeno po 1 kg telesne tezine...?

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Pitanje u vezi secera
« Odgovor #5 poslato: Maj 24, 2014, 06:36:46 posle podne »
  Kupila sam steviju u prahu, i moje pitanje je : koliki je dnevni unos stevije dozvoljen? Uzela sam od 20 g, i na vrh noza zasladjujem kafu...kazu da je 4mg dozvoljeno po 1 kg telesne tezine...?
A pazi nema bas nekih striktnih ogranicenja a ni ti nece da stavis svih 20 gr.Tako da slobodno stavljaj.Ja to ni nemerim nego po ukusu.
Be patient,results will come !!!