Mart 28, 2024, 08:35:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Definicija - prvi put.  (Pročitano 8555 puta)

Van mreže Smoke

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Definicija - prvi put.
« poslato: Februar 21, 2014, 02:02:31 posle podne »
E ovako.. U teretanu idem godinu dana aktivno, poceo sam u 9 osnovne ali to je bilo smjesno, tako da necu o tome n ida pricam.. Imam 20 godina, 90 kila trenutno i visok sam 186cm..
Do prije godinu dana sam imao 63 kila ! Iskreno da vam kazem, ljudi ne mogu da vjeruju kako sam to uspio ali eto.. Od suplemenata sam probao sve osim sagorijevaca, ali sam ostao samo pri proteinima i kreatinom jer za drugim stvarima stvarno nisam ni imao potrebe.. E, poslo tih nabacenih 30 kila zadesili su me problemi.. Kosti i nervi, ne mogu da se prilagode na moju naglo dobijenu kilazu.. Ocigledno je to, ali nsiam zbog toga odje.. Ocu da radim malo defku.. Nabacio sam dosta misica, ali ima tu i sala. Rekao bih oko 15-20% po onim slikama na netu..
Odlucio sam se za rotaciju UH, pa evo primjera..

Ponedeljak – nizak unos
Utorak – bez hidrata
Srijeda – visok unos
Četvrtak – nizak unos
Petak – bez hidrata
Subota – nizak unos
Nedjelja – visok unos

PONEDELJAK – ČETVRTAK – SUBOTA
1.OBROK (9h) – 6 jbelanaca,1 žumance,šoljica ovsenih pahuljica
2.OBROK (12h) – 200g mesa(bijelo meso,riba),100g pirinča ili 250-300g krompira,salata sa maslinovim uljem
3.OBROK (15h) – 200g mesa(bijelo meso,riba),salata,šaka badema,lješnika
4.OBROK (18h) – 200g mesa(biftek,belo meso,riba),salata sa maslinovim uljem
5.OBROK (21h) – 150g mesa(bijelo meso,riba) ili 10 belanaca,salata,šaka badema ili lejšnika

UTORAK – PETAK
1.OBROK (9h) – 6 bjelanaca,2 cijela jaja
2.OBROK (12h) – 200g mesa(bijelo meso,riba),salata sa maslinovim uljem
3.OBROK (15h) – 200g mesa(belo meso,riba),salata,šaka badema,lješnika
4.OBROK (18h) – 200g mesa(biftek,belo meso,riba),salata sa maslinovim uljem
5.OBROK (21h) – 200g mesa(bijelo meso,riba),salata,šaka badema ili lješnika

SREDA – NEDELJA
1.OBROK (9h) – 6 bjelanaca,1 žumance,šoljica ovsenih pahuljica,neko voće
2.OBROK (12h) – 150g mesa(bijelo meso,riba),100g pirinča (KUVANOG) ili tijesta ili 250-300g krompira,salata sa maslinovim uljem,voće
3.OBROK (15h) – 150g mesa(bijelo meso,riba),100g pirinča (KUVANOG) ili tijesta,ili krompir,salata sa maslinovim uljem,voće
4.OBROK (18h) – 200g mesa(biftek,belo meso,riba),salata
5.OBROK (21h) – 150g mesa(bijelo meso,riba),salata,šaka badema ili lješnika

Uz ovo sam mislio da radim kardio 3 puta nedeljno po 30 minuta, vreca, voznja bicikla, traka.. I da uzmem neki protein i sagorijevac.. Da dodam da imam jako brz metabolizam..

Pa neko da mi kaze da li ovo ista valja.. Prvi put u zivotu radim def :D

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2014, 02:09:36 posle podne »
Ishrana je korektno osmisljena, samo ima par stvari na koje treba da obratis paznju.
Zasto od starta kreces sa dva dana bez UH i sa tri kardio treninga?
Sto sporije budes ulazio u dijetu bice bolje, za pocetak ako ti ishrana nije bila cista imaces dobre rezultate samo ako izbacis junk. Posle nekog vremena mozes da ubacis jednu nulu, a posle i drugu. Tako isto i sa kardio treningom, ne moras odmah od starta da se ubijas sa njim, postepeno ga uvodi kako vreme bude odmicalo.
Ako bi uradio kao sto si napisao imao bi rezultate ali bi posle par nedelja tvoj napredak stao i morao bi nesto da menjas a ti si sve ispucao odmah na pocetku. Dakle, sto postupnije ulazi u dijetu i posle isto tako i izlazi iz nje.
Bilo bi dobro da stavis i neku svoju sliku gde se vidi trenutno stanje.
Nije mi jasno kako si uspeo da naguras bf do 20 a imas brz metabolizam? Kako si se hranio ranije?

Van mreže Smoke

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2014, 02:14:49 posle podne »
Samo kad bi ja znao kako da postavim sliku super bi bilo, sramota me je stvarno :D
Imam sliku promjene kao dokaz i par drugih..
A sto se tice ovoga kako sam se hranio.. MECAVA.. Sve zivo, ali sam postovao uvijek ono 2g proteina po kg tezine

Van mreže Smoke

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2014, 02:26:08 posle podne »
Pokusavam da postavim slike ali nece.. Ista stvar je bila sa profilnom.. Ucitava beskrajno.. Jedino da ti dam fejsbuk profil pa da vidis sam, ne znam..
A da idem, visok unos, nizak unos, bez uh? Mislim to su samo 2 dana, ne bi valjda bilo strasno..

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2014, 02:31:00 posle podne »
Rotiraj UH, napravi neku svoju semu koju ces da postujes odredjeni period, pa kada prestane da deluje onda malo promenis i tako dok ima rezultata, posle predjes na drugu dijetu itd itd.
I sada vidim da imas i testeninu u ishrani, izbaci je.

Van mreže Smoke

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2014, 02:34:07 posle podne »
Sto se tice mrsanja tu sam potpuno pogubljen jer ni ne znam koliko vremena treba za to, ni kako, ni sta ce se desit ako zajebem dijetu malo, bas mi je jebada.. A i ovoliko mesa jesti svaki dan.. Protein mora tu.. E sad, da li sagorijevac ili ne?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2014, 04:01:37 posle podne »
Samo kad bi ja znao kako da postavim sliku super bi bilo, sramota me je stvarno :D
Imam sliku promjene kao dokaz i par drugih..
A sto se tice ovoga kako sam se hranio.. MECAVA.. Sve zivo, ali sam postovao uvijek ono 2g proteina po kg tezine

a kako s to jeo kao MECAVA ali uvek 2 gr B?

Van mreže Smoke

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2014, 04:10:19 posle podne »
Pa to sam postovao da bude minimum.. Znaci ispod toga nisam isao, sto je neka osnova je li.. Racunao sam dok ne dodjem do minimuma, posle me nije bilo briga. Jebi ga, svako je nekad bio pocetnik..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2014, 07:22:19 posle podne »
Pa to sam postovao da bude minimum.. Znaci ispod toga nisam isao, sto je neka osnova je li.. Racunao sam dok ne dodjem do minimuma, posle me nije bilo briga. Jebi ga, svako je nekad bio pocetnik..

pa jel mozes malo to da pojasnis

Van mreže Smoke

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2014, 07:31:39 posle podne »
Pa kad sam tek poceo, ajde sto su ljudi u teretani svi pricali drugacije, nego sto sam i na netu nalazio milion nacina, i svi su bili ''jedini ispravni''..  I ja brate stanem, gledam, i ne skontam nista... I onda se otvorila nova teretana u mom kraju, ciji je vlasnik profesionalac Kosta Lalic. Stavio bi ti sliku ali baguje mi nesto, pa guglaj ako ne znas ko je.. I posto sam bio JAKO mrsav on mi rece samo da jedem, sta stignem, ali da moram da unesem minimum 2g proteina po kilogramu tezine.. To je tad bilo oko 120g proteina.. I super sam napredovao, za godinu dana 30 kila.. Dosta toga misici.. Koliko? Ne mogu da kazem osim da lazem, ali imam ''figuru''.. Sad bi smao da skinem ovo malo sala sto imam i to je to.. 

Evo ti : http://www.ibff.info/forum/7/228-kosta-lalic-montenegro
« Poslednja izmena: Februar 21, 2014, 07:38:05 posle podne Smoke »

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #10 poslato: Februar 21, 2014, 08:17:02 posle podne »
Pa kad sam tek poceo, ajde sto su ljudi u teretani svi pricali drugacije, nego sto sam i na netu nalazio milion nacina, i svi su bili ''jedini ispravni''..  I ja brate stanem, gledam, i ne skontam nista... I onda se otvorila nova teretana u mom kraju, ciji je vlasnik profesionalac Kosta Lalic. Stavio bi ti sliku ali baguje mi nesto, pa guglaj ako ne znas ko je.. I posto sam bio JAKO mrsav on mi rece samo da jedem, sta stignem, ali da moram da unesem minimum 2g proteina po kilogramu tezine.. To je tad bilo oko 120g proteina.. I super sam napredovao, za godinu dana 30 kila.. Dosta toga misici.. Koliko? Ne mogu da kazem osim da lazem, ali imam ''figuru''.. Sad bi smao da skinem ovo malo sala sto imam i to je to.. 

Evo ti : http://www.ibff.info/forum/7/228-kosta-lalic-montenegro

Iz licnog iskustva, sledecih 30 nece izgledati kao misici. Lepo je imati 15 godina ili 60 kila i pocinjati sa bilo kakvim treningom. Ja da mogu sad, promenio bih pristup. I verovatno sad nebih imao 94 vec 84 kg, sa boljom formom. Al jbg.  :P

Van mreže Smoke

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #11 poslato: Februar 21, 2014, 08:19:43 posle podne »
Ni ne planiram neku veliku kilazu.. Nisam profeisonalac, a i kad krenem na brod necu moci to da odrzavam tako dobro. A sto? Mislis da sam zajebo nesto u metabolizmu sa ovih 30 kila?  :-\

Van mreže Smoke

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #12 poslato: Maj 21, 2014, 01:18:38 posle podne »
08:30 - 10 jaja (5 cijelih) + 100g ovsenih
11:30 - 250g junetine + 200g pirinac + bademi
14:30 - 250g junetine + 150g pirinac + bademi
16:30 - TRENING
17:30 - PWM (whey + dex)
18:30 - 150g pirinac + 185g tunjevine ( konzerva) + bademi
21:30 - 185 tunjevine + 2 bjelanca
23:30 - nemasni sir + bademi

82 kila, 20 godina, trening 5 puta nedeljno..

Ono sto mi nije jasno, da sam racunao kalorije ovakve ishrane i ispalo je 5208 +/- 100 kalorija..
A meni treba dnevno oko 3000 kalorija..  Na koju foru ja i dalje gubim kilazu?
Cilj mi je da dobijam masu, ali sto manje sala.. Znaci ne zelim full bulk sad, makar dok ne prodje ljeto.
Pao sam sa 90 na 85, i tad sam bio zadovoljan izgledom i krenuo neki kao clean bulk.. Al evo sta se desava..
Samo ako neko moze da mi objasni sta se desava, i ako grijesim gdje grijesim, nista vise..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #13 poslato: Maj 21, 2014, 01:38:32 posle podne »
08:30 - 10 jaja (5 cijelih) + 100g ovsenih
11:30 - 250g junetine + 200g pirinac + bademi
14:30 - 250g junetine + 150g pirinac + bademi
16:30 - TRENING
17:30 - PWM (whey + dex)
18:30 - 150g pirinac + 185g tunjevine ( konzerva) + bademi
21:30 - 185 tunjevine + 2 bjelanca
23:30 - nemasni sir + bademi

82 kila, 20 godina, trening 5 puta nedeljno..

Ono sto mi nije jasno, da sam racunao kalorije ovakve ishrane i ispalo je 5208 +/- 100 kalorija..
A meni treba dnevno oko 3000 kalorija..  Na koju foru ja i dalje gubim kilazu?
Cilj mi je da dobijam masu, ali sto manje sala.. Znaci ne zelim full bulk sad, makar dok ne prodje ljeto.
Pao sam sa 90 na 85, i tad sam bio zadovoljan izgledom i krenuo neki kao clean bulk.. Al evo sta se desava..
Samo ako neko moze da mi objasni sta se desava, i ako grijesim gdje grijesim, nista vise..

pato je ono kada ja kazem da matematika nema mesta u ovom sportu
kao polazna osnova DA,ali da se vodis sa njom-dobijes ovo
iocigledno je da su u deficitu-AKO GUBIS KG
mada meni iskreno nije bas najjansije pomocu kojih fora ti na oviliko hrane (nisam racunao da li ima 5000 cal) to mi je nesto mnogo,ali ajde ,ali na voliko hrane is sa 80 kg + da gubis kilazu??

Van mreže Smoke

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Definicija - prvi put.
« Odgovor #14 poslato: Maj 21, 2014, 01:50:39 posle podne »
Pa to je ono sto mene zanima.
Misic ostaju, salo pada.. Al ne kapiram na koju foru pored toliko kalorija/hrane..
Nejasno..