April 28, 2024, 05:48:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.104 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Diskus hernia ,savet ?  (Pročitano 6198 puta)

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Diskus hernia ,savet ?
« poslato: Mart 01, 2014, 08:32:02 posle podne »
dakle bio sam jos davno na magnetnoj rezonansi,jer me secnulo pre 4-5 godina kad sam radio iskorak sa tegom,i odem pre mozda god dana na magnetnu,evo sta pise...i od tad me onako u nekim polozajevima boli,al to je sve neprimetno...nisam radio mrtvo dizanje,radio sam mozda 7-8 meseci samo sa svojom tezinom vezbe,evo vec 3 meseca idem u teretanu radim sa kilazam sve sem mrtvog,nisam imao bolove neke,krenem pre par dana da radim mrtvo sa 60tak kila i sve ok,kad sam zavrsio pocelo da me boli,da li sam sam izritirao ili da nije iscureo disk ja ne znam...jel ima neko iskustva sa diskusom kako vezbate sa ovim,da li operisati,kako ukloniti totalno bol?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2014, 07:04:13 pre podne »
dakle bio sam jos davno na magnetnoj rezonansi,jer me secnulo pre 4-5 godina kad sam radio iskorak sa tegom,i odem pre mozda god dana na magnetnu,evo sta pise...i od tad me onako u nekim polozajevima boli,al to je sve neprimetno...nisam radio mrtvo dizanje,radio sam mozda 7-8 meseci samo sa svojom tezinom vezbe,evo vec 3 meseca idem u teretanu radim sa kilazam sve sem mrtvog,nisam imao bolove neke,krenem pre par dana da radim mrtvo sa 60tak kila i sve ok,kad sam zavrsio pocelo da me boli,da li sam sam izritirao ili da nije iscureo disk ja ne znam...jel ima neko iskustva sa diskusom kako vezbate sa ovim,da li operisati,kako ukloniti totalno bol?



jbem mu misa jel toliko tesko serach koristiti?
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/08/maxx-interview-gvozdeni-ratnik-pea.html

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2014, 08:46:49 pre podne »
hvala! u sustini muscle mind,manje kilaze vise ponavljanja,vise serija ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2014, 04:57:58 pre podne »
hvala! u sustini muscle mind,manje kilaze vise ponavljanja,vise serija ?

aposlutno NEMA VEZE
niko na ovome svetu ti nemoze da kaze STA DA RADIS sa DH i koje vezbe
sigunro da ces cucnjeve ,mrtvake i ostale stvari morati da izbacis,ali isto tako ti niko nece garantovati da udjes u tereatni i mozes da radis sta hoces samo sa vecim brojem pon

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2014, 09:10:12 posle podne »
hvala! u sustini muscle mind,manje kilaze vise ponavljanja,vise serija ?

aposlutno NEMA VEZE
niko na ovome svetu ti nemoze da kaze STA DA RADIS sa DH i koje vezbe
sigunro da ces cucnjeve ,mrtvake i ostale stvari morati da izbacis,ali isto tako ti niko nece garantovati da udjes u tereatni i mozes da radis sta hoces samo sa vecim brojem pon
naravno,moram po sbi da vidim sta mi prija a sta ne ? npr leg press mi bas ne prija,osecam tad donja ledja da me bole,cucanj kad radim me ne boli a sad da li je sigurno ne znam...naravno necu sad da radim sa 200 kg cucanj ,al npr sa 80tak kg dal bi bio problem ako me ne boli dok radim ?
sta da radim za noge ako ne mogu cucnjeve ? sta mi ti preporucujes?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2014, 09:44:38 pre podne »
ja NE PREOORUCUJEM nista jer nisam LEKAR
ali i to sto ti radis sigurno da nije dobro.
Treba da nadjes nekoga sa iskustvom da te uvede u pricu oko DH jer je ocigledno da tine zelis da se intrsujes aposlutno oko toga i na koji nacin cela prica funkconise  i tu su defitivno u problemu
znam da si mlad i da ti sada to sigurno nije prioritet,ali moras da budes svestastan da ces sa tim da zivis i da se naucis prilagodjavati jer se DH tebi prilagoditi nece sigurno

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2014, 11:19:04 pre podne »
Razumem sta oces da kazes, ali fazon je u tome sto kad sam bio kod lekara on je rekao kao i svaki drugi NIKAKO nikad vise teretana,samo trbusnjaci,plivanje bla bla...Mene zanima da li je ok ako radim nesto i vidim da mi ne smeta(ne boli me dok radim) a ovo sto mi smeta izbacim nacisto

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2014, 11:43:25 pre podne »
Trbusnjaci?

hah...

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #8 poslato: Mart 04, 2014, 11:58:19 pre podne »
Razumem sta oces da kazes, ali fazon je u tome sto kad sam bio kod lekara on je rekao kao i svaki drugi NIKAKO nikad vise teretana,samo trbusnjaci,plivanje bla bla...Mene zanima da li je ok ako radim nesto i vidim da mi ne smeta(ne boli me dok radim) a ovo sto mi smeta izbacim nacisto
pa normalno je da doktor tako kaze bilo bi neozbiljno od njega da ti kaze suprotno...na tebi je da odlucis za ubuduce...ozbiljnije prirode je povreda koja moze da ti napravi ozbiljne probleme.....zato pametno i lagano..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #9 poslato: Mart 04, 2014, 12:16:14 posle podne »
Razumem sta oces da kazes, ali fazon je u tome sto kad sam bio kod lekara on je rekao kao i svaki drugi NIKAKO nikad vise teretana,samo trbusnjaci,plivanje bla bla...Mene zanima da li je ok ako radim nesto i vidim da mi ne smeta(ne boli me dok radim) a ovo sto mi smeta izbacim nacisto

pa i meni su rekli da cu mocu da igram sah,evenutalno vikednom bilijar..

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #10 poslato: Mart 04, 2014, 01:00:53 posle podne »
Mojih 5 centi. Imam problema sa DH odkad znam za sebe, cak mi je i ravna kicma tj nemam krivinu kao svi normalni ljudi. Meni su pomogle male kilaze, cucanj, mrtvo, bugarso mrtvo itd.. Ali sa bas bas malim kilazama "zenskim" sam pocinjao. I naravno trbusnjaci i zadnja loza radio sam ih podosta, potreban je jak taj ceo srednji deo tela da bi bio u stanju da prihvati svoj deo posla a ne samo da svali sve na doljnja ledja kad radis cucanj...
Problem je sto cucanj jos nisam savladao tj nemam perfektnu formu ali me nikada ne boli nista od cucnja. Najvise stete kicmi pravio sam kada sam radio GRUDI, pravio most kad guram, odlepljivao kicmu od klupe, noge zakovao za pod i gurao njima i kukovima itd... Sad sam konacno poceo da dizem noge i pravim telo - butine ugao od 90 stepeni i vise nemam tih problema. Pa cak konacno vidim da mi se grudi menjaju tj rastu posto ih radim mnogo koncetrisanije.
Isto kao i tebi Dr mi rekao da zaboravim teretanu ne zbog DH vec zbog ravne kicme, ali jbg... Life is to short to stay small :D
Sta god resio radi polako i slusaj svoje telo nikako pocetak sa 60-tak kila mrtvo!!!
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #11 poslato: Mart 04, 2014, 08:37:16 posle podne »
I naravno trbusnjaci i zadnja loza radio sam ih podosta, potreban je jak taj ceo srednji deo tela da bi bio u stanju da prihvati svoj deo posla a ne samo da svali sve na doljnja ledja kad radis cucanj...

Ne dajem savete, samo da se osvrnem na trbušnjake - ovde se ne podrazumeva na klasične crunches, koji jačaju spoljašnji trbušni zid, već mislim da se radi o vežbama koje jačaju core (unutrašnje trbušne koji su baš oko kičme), a takve pokrete možeš da naučiš iz pilatesa na primer. Njih će takođe ojačati i vežbe sa slobodnim tegovima (čučanj najviše), ali oprezno. Ja ne znam da li imaš u okolini pravog licenciranog pilates instruktora, ali ako čuješ za dobrog, poseti njegove/njene časove, uputiće te na neke stvari jer oni pravi su već navikli da rade sa osobama sa takvim ili sličnim slučajevima. Pazi na priučene, oni će te preuzeti iz sujete.
« Poslednja izmena: Mart 04, 2014, 10:37:58 posle podne Milenadiao »
suck it up, buttercup

Van mreže AcMilan91

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
  • Everything is beastmode
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #12 poslato: Mart 05, 2014, 01:51:47 pre podne »
Hvala puno,znao sam vec za core,da je najbitniji sto se tice ljudi koji imaju DH

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #13 poslato: Mart 05, 2014, 08:53:48 pre podne »
Naravno da, ne pricamo o estetici tj o six packu :)
Kao sto sam rekao, moja ledja su se popravila kad sam poceo da radim cucanj. A vec sam negde napisao na nekoj temi, citao sam da je napravljeno istrazivanje 3 grupe ljudi koji imaju problema sa kicmom. Prva grupa je samo brzo hodala, deuga grupa radila fitnes vezbe, treca gruba heavy lift... Treca grupa je ubedljivo imala najbolje rezlutate tj poboljsanja.
E sad koje su vezbe radili, i kako, ko ih je trenirao nemam pojma nije pisalo, to je bilo sve sto sam uspeo da nadjem...

Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Milic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Odg: Diskus hernia ,savet ?
« Odgovor #14 poslato: Mart 05, 2014, 09:31:27 posle podne »
Ja sam sedmog januara zapoceo slicnu temu, mozes pogledati drugu stranu. Par dana posle toga sam krenuo redovno na plivanje, 4-5 puta nedeljno. Skoro dve nedelje, bol koju sam imao u nozi je 90% nestala, ne krivim se kad hodam, mogu da setam, mogu da odem do grada autobusom ne moram uvek kolima, itd. Kada je to prestalo da me boli, pocela su donja ledja vrlo malo u toku dana da me zatezu, da ne kazem da bolela, sto je ironicno, jer me dosad nikad nisu bolela, verujem da ce kroz mesec dana, mozda i dva, bol nestati skroz. Jos uvek nisam krenuo u teretanu, iz razloga sto se plasim, i nisam nasao ljude koji su dovoljno iskusni u ovome da mi pomognu sa vezbama.
Kada si pomenuo kako da se TOTALNO I ZAUVEK ukloni bol, bojim se da je jedino resenje operacija, ali i to ima svoje posledice, uklonis bol a ne smes da radis vecinu stvari. Pokusaj malo sa bazenom, voda ce uticati odlicno na to, i puno ce ti pomoci.