April 27, 2024, 05:07:42 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Cardio ili HiIIT?  (Pročitano 2782 puta)

Van mreže Zana.xy

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 3
Cardio ili HiIIT?
« poslato: Mart 02, 2014, 10:17:38 pre podne »
Zbunjena sam svim info, molim iskusne za pomoc.
Jos uvijek sam u procesu skidanja viska masti. Ishrana prilagodjena, na pola sam puta.
Treniram 5x sedmicno uglavnom cardio u grupi i jedan HIIT sedmicno sto mi je dosta pomoglo. Ubrzo se selim i imat cu teretanu na raspolaganju. Moje pitanje je da li da nastavim vjezbati na spravama ili sama da skakucem ispred ogledala?
Imam izrazene misice na nogama pogotovo listovima(rolanje), gornji dio mi je ok stomak skoro ima vidljive misice; tako da izbjegavam trcanje. Pretpostavljam da cete mi preporuciti jacanje gornjeg dijela sa tegovima i na svim savjetima cu vam biti JAKO zahvalna :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Cardio ili HiIIT?
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2014, 11:08:24 pre podne »
Zdravo Zana,

dakle do sada si išla na aerobik i plus jednom nedeljno sama radila HIIT? A tegove nisi radila uopšte?

Daj još generalije (visina, težina, godine) plus hrana pa da vidimo. Ali u svakom slučaju sama da radiš cardio 6xnedeljno je jako puno, skoro pa potpuno nepotrebno.
suck it up, buttercup

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Cardio ili HiIIT?
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2014, 12:24:49 posle podne »
Pa i hiit je kardio.

Van mreže Zana.xy

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 3
Odg: Cardio ili HiIIT?
« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2014, 03:29:29 posle podne »
To su bile grupne vjezbe tipa aerobika u kombinaciji sa sklekovima, trbysnjacima, mountain climbersima i tako slicnim vjezbama, tegovi rijetko. Ali bilo sta je bilo, zato pitam vas za savjet, ako je bilo pogresno da ne grijesim dalje.
30g 167cm tezina 64, htjela bih 57 ili 58 jer sam se tada najbolje osjecala.
Jako pazim sta jedem uglavnom proteine, crna cokolada, whey i Lipo6.
Masnoce je ostalo oko struka (donji dio i sa strana) i butina pa zato furam orbitrek, tako su mi rekli...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Cardio ili HiIIT?
« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2014, 03:33:44 posle podne »
Citat
Jako pazim sta jedem uglavnom proteine, crna cokolada, whey i Lipo6.

sta bi ovo trebalo da znaci?
proteini sta?
kakva cokolada? kao crna cokolada je ok,a milka je fuj?

Citat
Masnoce je ostalo oko struka (donji dio i sa strana) i butina pa zato furam orbitrek

kao kardio sprava,vise nego ok
ali za to sto su tebi rekli..ono...ispada da za svaki deo tela postoji neka kardio sprava

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Cardio ili HiIIT?
« Odgovor #5 poslato: Mart 05, 2014, 03:36:18 posle podne »
Hajde daj ishranu po obrocima, po mogućstvu sa količinama, da znamo čisto koje namirnice najviše jedeš pa da ispravljamo.

U principu je najbolje tegovi + kardio, ali ne možemo da te nateramo ako ne voliš  :-\
suck it up, buttercup

Van mreže Zana.xy

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 3
Odg: Cardio ili HiIIT?
« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2014, 06:38:10 posle podne »
Uuuu j3ste strogiiii
Crna cokolada je sa max 16 grama ch na 100 grama. Milka je yummy ali ne jedem je.
Objasnila sam gdje me najvise ima, cisto informativno:)
Dorucak - jaja max 2, zuti sir, pavlaka, eventualno malo kiki riki putera, neke sjemenke i kamilica sa medom
Rucak uglavnom piletina sa povrcem salata od kupusa senf kafa sa skim milk
Vecera shake proteinski ili ako ne, nesto lagano onako tipa salate sa eventualno jogurtom...
Sta mi nedostaje/ima viska?
Vjezbam sa tegovima neke amaterske vjezbe vjerovatno :) Osim toga, kao sto rekoh orbitrek, sklekovi, plank, squats lounges, raznorazni trbusnjaci...
Nadam se da me razumijete. Mislim trudim se ali vi ste mi super strucni pa da vidim gdje grijesim

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Cardio ili HiIIT?
« Odgovor #7 poslato: Mart 13, 2014, 06:51:38 posle podne »
Pa strogi jesmo, ali ajde, ti poslušaj makar pola naših saveta i biće ti bolje. :)

1. Ne znamo ti generalije te ti ne možemo ni pomoći da li je takva ishrana okej. Mada je okej sigurno za patuljka, jer ovo zvuči kao jako malo hrane.

2. Trening detaljnije objasni :)
suck it up, buttercup