Mart 28, 2024, 11:59:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko pravilne ishrane  (Pročitano 39332 puta)

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Pomoc oko pravilne ishrane
« poslato: Mart 05, 2014, 12:40:32 posle podne »
Zdravo svima! Imam 21 godinu i imam problem sa viskom kilograma koji se uglavnom nalazi oko predela stomaka, sto predstavlja veliku opasnost. Imam iskustva sa mrsavljenjem, posto se borim sa nepravilnim radom nivoa hormona, time imam i usporen metabolizam. Volela bih da resim svoju muku vezanu za masne naslage... Vec odredjeni period ne jedem nista belo tako reci.. ( hleb,testo,brasno,secer...) takodje tako treniram dva puta na dan po pola sata trcanja odnosno sporog trcanja i koristim sagorevac masti od Biotecha pola sata pred trening... radim cardio , pa vezbe nakon... ( ne znam da li je to pravilo..). Sto se tice ishrane jedem tunjevinu, salate,bareno povrce ( kelj, sargarepu, celer...), jedem belo meso i zecetinu, nekada pojedem kuvan krompir samo, ovsene pahuljice sa suvim grozdjem, laneno seme, susam i cimet sa vodom jedem i to mozda dve male kasike na dan cisto da stavim nesto slatko u usta.. Korstim vec mesecdana Omegu 3 kapsule od 1000mg, jer imam problematicnu krv od malih nogu.. a tezina me pocela muciti pre par godina zbog hormona... U proseku popijem 3 litre vode na dan... nekad i malo vise.. Na gladan stomak odradim prvi trening koji je uglavnom oko 11-12h sto znaci da doruckujem tek oko 14h.. pojedem uglavnom neodredjenu saku necega od navedenog gore.. ne racunam kalorije niti kolicinu koju unosim... vec naspram svoje sake stavljam u tanjir... stignem pojesti tri obroka na dan posto ne jedem nakon 18h,a tad radim drugi trening... Iskreno mislim da ne radim nesto pravilno posto se ne osecam bolje, a vec duzi period radim na ovom principu gore navedenom. Hvala unapred na pomoci! Sigurna sam da cu uspeti dobiti prave smernice.
« Poslednja izmena: Mart 05, 2014, 12:43:37 posle podne sindi.su »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2014, 02:05:44 posle podne »
dobro dosla
pa vidi
ISHRANA ne da je losa (jer nista o njoj nisi rekla),ali cinjenica da sama kazes da ti je prvi obrok u 14 a zadnji u 18 h i da u to sve naguras tri obroka i to MERENO SAKOM :) je ono..
ali ajde ovako
napisi sta je u da tri obroka tacno od namirnica tu
a onda ce mo lagano i postpeno da dodjemo do cinjice gde ces sama da uvidis da to ne funkconise tako kako si zamislila itd.

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2014, 02:13:32 posle podne »
U tri obrika spada, jedan dan, baren kelj, sargarepa, celer sa pola kuvanog krompira. Drugi obrok salata, a treci obrok meso,tunjevina, ili pak jaje... ( uglavnom kuvano, ali takodje znam da stavim u tanjir izmuckano i u mikro bez masti.. )... Svaki dan drugaciji mi raspored ishrane sem sto uvece uvek jedem proteine tj za treci zadnji obrok.. Ali ovo je neka sustina ishrane, koja me danas npr prati...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2014, 02:20:44 posle podne »
Moras navesti gramazu, tacno u gram...

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2014, 02:31:48 posle podne »
Ne racunam tako na grame, vec po svojoj saki znaci saka mi je obrok... otprilike tako... navela sam da tako radim.. posto ne znam ni pravilne gramace unosa proteina i to...

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #5 poslato: Mart 05, 2014, 02:47:16 posle podne »
Procitaj ovo, bice ti dosta toga jasnije. Videces kako bi treblo da bude osmisljena ishrana.
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #6 poslato: Mart 05, 2014, 02:54:02 posle podne »
U tri obrika spada, jedan dan, baren kelj, sargarepa, celer sa pola kuvanog krompira. Drugi obrok salata, a treci obrok meso,tunjevina, ili pak jaje... ( uglavnom kuvano, ali takodje znam da stavim u tanjir izmuckano i u mikro bez masti.. )... Svaki dan drugaciji mi raspored ishrane sem sto uvece uvek jedem proteine tj za treci zadnji obrok.. Ali ovo je neka sustina ishrane, koja me danas npr prati...

jako jako jako LOSE
pre svega
dva obroka sacinjena od UH (vlaknasti i skrobasti) i to jedan za drugim
pa onda treci solo proteinski
i plus kao slag na trotu,jos si navela da imas problema i sa stitnom zlezdom ili nepravilni rad hormona itd
ono sto mogu da ti kazem je to da sa ovim samo jos vise pogrosavas situaciju oko rada hormona
ono sto moras da definises je

visina
tezina
godine
izracunati ce mo ti BMR i neko ce da postavi neki PRIMER jelovnika,posto pisati jelovnik bilo kome nema smisla,tj ne na ovaj nacin jer onda uvek dodje do siutacije,jao ovo volim,ovo ne volim i sl

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #7 poslato: Mart 05, 2014, 03:28:55 posle podne »
Visoka sam 160 a teska 78kg i imam 21 godinu... Znala sam da gresim isranom zato sam i trazla savet , jer nisam mnogo upucena u tacnost gramaze i kada sta treba uneti.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2014, 03:41:19 posle podne »
Mnoooooogo malo jedeš  :(  ja sam manja od tebe a jedem više! A količinu određuješ po težini i količini fizičke aktivnosti + godine (ovde izračunaj: http://www.fitnessfrog.com/calculators/tdee-calculator.html) pa ćeš da vidiš koliko ti u stvari treba da jedeš! Ti ovde jedva imaš 500kcal  :o

Hajde idi u podforum Sve za žene koje žele dobru formu i počni da listaš teme, prvo ovu:
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.0.html
suck it up, buttercup

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2014, 04:12:17 posle podne »
Hvala na pomoci i uputama! Da li mozda gresim sto treniram dva puta na dan ima izuzetaka kad ne mogu. Zbog faxa 30 min trcanje sporo na traci koja je inace klasicna znaci prva traka koja je izasla... Sama je moram pokrecati sto izuskuje dodatan napor... Nakon toga vezbam sa pilates loptom trbusnjake i cucnjeve ... kao i vezbe za nogu... uspevam i 10 skleka uraditi to mi onako max... Da li tu gresim i da li trebam nesto dodati?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #10 poslato: Mart 05, 2014, 05:08:42 posle podne »
fizicka aktivnost NIJE GRESKA
greska je u HRANI
mozes da vezbas i 9 x na dan-imati ces isti reuzlatat koji imas i sada-tj nikakav

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #11 poslato: Mart 05, 2014, 05:41:46 posle podne »
Da li biste mi mogli reci da li je onda ovo ispravna ishrana koja bi mi pomogla u ovom slucaju skidanja masnih naslaga ? Doruchak  - 9 i 30 do 10 i 15 h :

         1   - dva barena jajeta , mala tunjevina , casa jogurta ;
         2   -  tost namazan nemasnim margarinon , jedno jaje , 150g pirinca,cedjena narandza  ;
         3   -  velika tunjevina , cinija salate ;
         4   -  150g mladog sira , dva barena jajeta , jedan tost, casa jogorta
         5  -  Bareni krompir, 150g mladog sira i 150g pirinca

   Rucak  12 i 30 h do 13 i 30 h :

         1  -  Parce belog mesa , 150 grama pirinca, salata ;
         2  -  2 parceta barene ribe , bareni krompir, salata ;
         3  -  biftek
         4  -  kuvano povrce , 150 grama pirinca , 150g mladog sira
         5  -  belo meso  ili riba  + salata


                  Uzina od  16 do 16 i 30h : 
                            150g kikirikija + limunada ;
                              tost + cedjena narandza ;
                              narandza ;
                             dve mandarine ;
                             jabuka ;
                             100 g pirinca + cedjena narandza


     Vecera od 18 i 30 do 19 i 30 -najkasnije 20 h  :

                   1 –  100 grama  pirinaca  , bareno povrce ;
                   2 -  mala tunjevina , salata ;
                   3 -  sveze povrce , 3 belanceta barena , 150g mladog sira ;
                   4 – jedno parce belog mesa , salata ;
                   5-   velika tunjevina

Van mreže sindi.su

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 13
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #12 poslato: Mart 05, 2014, 05:42:53 posle podne »
Nisam napomenula da to pod rednim brojem podrazumeva ponudjene kombinacije za to doba...  Hvala unapred!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #13 poslato: Mart 05, 2014, 06:14:34 posle podne »
ja sada nemam vremena,posto zurim
ali ovako od oka gledano
ovo je mnogo hrane za tebe ,a pogtovo nakon ovoga sto si ti radila tj bukvalno sebe izlggladnjvala

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Pomoc oko pravilne ishrane
« Odgovor #14 poslato: Mart 05, 2014, 06:27:00 posle podne »
Meni prema ovoj formuli, visina 185 za staru tezinu 96, kcal iznosi 2400. Ovako izracunaj bazalni metabolizam, i prema toj brojki sastavi ishranu. Prvo pocni da unosis kalorija koliko treba da unosis, naravno iz zdravehrane. Posle pomalo smanjuj, uz laganu fizicku aktivnost. I veruj mi bice rezultata. U tvojoj ishrani iz prve poruke nema 500 kcal, a treba da uneses bar dva do tri puta vise. Mislim da ti je oko 1200 kcal BMI.

Bazalni metabolizam za muškarce BMI:
10 x težina (kg) + 6.25 x visina (cm) – 5 x godine starosti + 5
Bazalni metabolizam za žene BMI:
10 x težina (kg) + 6.25 x visina (cm) – 5 x godine starosti – 161
Sada pomnožite ovako dobijen iznos bazalnog metabolizma sa jednim od faktora koji odgovaraju vašem nivou aktivnosti. Rezultat koji ćete dobiti predstavlja vaše dnevne potrebe u kalorijama.
1.2 = neaktivan životni stil (izuzetno malo ili nimalo vežbanja)
1.375 = umereno aktivan život (lake vežbe/sportovi 1-3 dana nedeljno)
1.55 = umereno aktivan život (umeren nivo vežbanja/sportova 3-5 dana nedeljno)
1.725 = veoma aktivan život (teški treninzi/sportovi 6-7 dana nedeljno)
1.9 = ekstremno aktivan život (veoma teške vežbe/sportovi i fizički poslovi)
Za najveći broj ljudi koji se bave treningom na način koji ja preporučujem, faktor za množenje je 1.55.
« Poslednja izmena: Mart 05, 2014, 06:33:17 posle podne sky »