April 18, 2024, 08:58:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: A sada ja  (Pročitano 8623 puta)

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
A sada ja
« poslato: Mart 12, 2014, 12:59:42 posle podne »
Nakon dugog čitanja, odlučih i ja da vam se pridružim. Prije svega - veliki pozdrav i veliki respect svima, lijepo je vidjeti ovakvu zajednicu ljudi koja se brine o svom tijelu i svojoj kvaliteti života. Takođe sve pohvale za forum, pun je raznih informacija i dosta toga se može naučiti kroz postove i iskustva drugih ljudi.

Odlučila sam da otvorim svoju temu kroz koju ću da pratim neki svoj (nadamo se) napredak, a vama da omogućim još jedno mjesto za ostavljanje kritika, savjeta i za pisanje stvari koje ste do sad milion puta napisali :D

Šala, potrudiću se da ne postavljam pitanja do sad postavljena milion puta.

Prije nego što krenem, volim opširnije da pišem pa se nadam da mi nećete zamjeriti na dugačkoj poruci.

Nego, da se upoznamo sa situacijom.

Žensko čeljade od 20 godina, visine 170 cm, težine 62 kilograma. Po nekim računicama potrošnje kalorija, moj bazalni metabolizam troši oko 1.500 kcal dnevno, a ukupne potrebe za kalorijama bi mi bile oko 2.100 - 2.200 dnevno. Ako treba još nešto od brojki, tipa obima ili slično, recite da postavim.

Moj cilj nije "želim da imam 55 kilograma", moj cilj je da se otarasim masnih naslaga i definišem mišićnu masu koja će lijepo da se vidi. Ili laički rečeno, želim da imam pločice :D
Što se vježbanja tiče, staž u teretani je nekih godinu - godinu i po dana, s tim što sam svu fizičku aktivnost prekinula prije dvije godine kad sam krenula na fakultet. Ta teretana nije dala rezultate kakve sam htjela prvenstveno zbog neprilagođene ishrane.
Međutim, sa fakultetom sam pauzirala, upala u neke životne probleme, i ono malo što sam pazila na ishranu sam zanemarila, i bum... Došli smo do nekih 67 kilograma, što je za moje tijelo granica između "pa ima malo viška" i "debela je". Pa je blacky odlučila da se trgne i poduzme nešto po tom pitanju.
Izbačen sav junk food, "bijele smrti", prženo, masno, sokove nikad nisam ni pila (osim cijeđene narandže i limuna), smanjila unos voća, povećala broj obroka dnevno na 4-5 (sa jednog ili dva), sa pijenja jedne čaše vode u dva dana sam se postepeno prebacila na pijenje 2 - 3 l vode dnevno, uvela kardio od 45 - 60 minuta ujutro na prazan stomak, sastavila program vježbi sa sopstvenom težinom za kod kuće, itd itd.
Znate već i sami kako te promjene kreću.
Dalo je rezultata, nije da nije, za neke tri sedmice sam spala na 62 kilograma, znam da je većina toga voda ali je motivirajuće.

I sad sam tu, pregrmila sam taj početak i odlučila da malo uozbiljim sve to.

Tegova se ne bojim, radije bih bila ono za šta većina žena misli da je "prebildano", nego mekana i jiggle jiggle. Stvar je samo u tome što me trenutno više privlači koncept bodyweight vježbi, ne znam koliko me razumijete, nešto tipa street workout-a.
U varijanti za početnike.
Kilavce.
Vama iskusnim dizačima to možda izgleda lagano i naivno ali moje kilavo dupence se poprilično namuči i sutradan su tu poprilične upale, tako da mislim da to za mene (za početak) i nije tako loš izbor :D

Ukoliko je potrebno, napisaću ovdje taj neki svoj programčić, pa da vidimo šta vi mislite o tome.

Napisala bih vam plan ishrane kojeg bih se od sad pridržavala, međutim ovo svo izlaganje je prethodilo slijedećem pitanju: koji plan da izaberem?
Nemam vagu za hranu i ne znam odokativno da ocijenim količine, tako da ne znam kako bih ispravno izvela rotacije, a neću da ih radim polovično. Keto dijeta je, koliko sam skontala, onaj "zadnji stadijum", pa bih to ostavila za kraj, ako bude potrebe za tim. Low carb? Na šta da se baziram?

Ako bi neko bio dovoljno ljubazan da mi predloži na kakav sistem da se baziram, pa bih ja sastavila neki plan, pa dalje da vidimo. I ako bi to bila rotacija, koji odnos UH bi bio prihvatljiv u mom slučaju?

Eto, mislim da je to to za sad... Još jednom se izvinjavam na dugačkoj poruci i nadam se odgovoru neke dobre duše.

Do čitanja. Veliki pozdrav!

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: A sada ja
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2014, 01:09:49 posle podne »
Pozdrav blacky!

Ovo je bio izdašan post :) Dakle, počni sa rotacijama, što da ne, ili low carb, ne znam šta bi ti radije, jer očigledno nemaš mnogo da mršaviš. Možeš otprilike ovako 100-75-50-75-100-50-0, otprilike tako kreću cure tvog kalibra.

Trening obavezno postavi.

Bravo za vodu, bravo za povećani broj obroka, bravo za inspirisanost, ali jedan thumbs down za manjak vagice (kod kineza kupi onu za 150 dinara, onu malu sa činijicom jer drugačije nećeš moći; eventualno na šoljicu, makar što se tiče pirinča, ali opet za meso, elu i koštunjičavo to nije najbolje rešenje).

Nastavi da pišeš, pitaš i čitaš, vidi se da nisi lenja, pa ćeš brzo usvajati.  ;)

suck it up, buttercup

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: A sada ja
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2014, 01:30:39 posle podne »
Jupi, dobila sam brzi odgovor! :D

Izdašan, jašta, upozorih ja da volim opširnije da kuckam :)

Trening dakle? Pa okej, koncept je ovakav:

I serija:
- iskoraci sa jednom nogom na klupici
- sklekovi (širina ramena)
- dizanje nogu u ležećem položaju
- propadanje na stolici
- izdržaj

II serija
- čučnjevi
- sklekovi (uski)
- knees to chest
- propadanje na stolici
- wall sit

III serija
- iskoraci sa opterećenjem
- sklekovi (široki)
- cycling cross trbušnjaci
- propadanje na stolici
- bočni izdržaj


Nazivi nekih vježbi su na engleskom jer ne znam kako bih ih prevela.
Pauze između serija su oko 1 minut, prošetam, popijem vodu, istegnem se malo. Vježbe radim do onog pred otkaznog ponavljanja, izdržaje oko 2 minuta, osim bočnih, oni budu po minut za svaku stranu. Planiram uskoro sebi namontirati vratilo da krenem i sa zgibovima (ili prije rečeno pripremom za zgibove).
Prije svake serije ide 40 onih "jumping jacks", prije komplet vježbanja ide 10ak minuta na sobnom biciklu da malo dignem puls i zagrijavanje, nakon komplet vježbanja ide 15 - 20 minuta na istom tom biciklu i istezanje.
Pošto je trening za cijelo tijelo, radim ga svaki drugi dan, a one dane pauze se fokusiram na malo jači kardio i bolove od upale :D

Eto, to je to, a sad ću da umrem od sramote ako ovo bude neka smijurija :-[

P.S. Propadanje na stolici je u svakoj seriji zato što mi baš pogađa tricepse, a ne znam ni jednu drugu takvu vježbu koju bih mogla da izvedem  :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: A sada ja
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2014, 01:44:59 posle podne »
Sa kog sajta ti je ovo? :) tačno ih prepoznajem, ovo je WH ili Oxygen.

Ja jesam za ovakve treninge, ali sa opterećenjima. Koliko sam videla ovo je sve bodyweight? Nema mišića od njih. Zato ti nama se dohvati željeza ;D a trbušnjake pusti. Nešto malo više za leđa i ruke ti definitivno fali, naročito ramena.

Koliko dugo radiš već ovako?

E da - i gde treniraš? Kod kuće ili teretana?
« Poslednja izmena: Mart 12, 2014, 01:49:23 posle podne Milenadiao »
suck it up, buttercup

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: A sada ja
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2014, 01:53:09 posle podne »
Nije ni sa kojeg sajta, eksperimentisala sam sa raznim vježbama i vježbicama pa sam otprilike sastavila neku svoju šemu. Otvarala razne forume, gledala razne video snimke o pravilnom izvođenju vježbi i tako svašta nešto. Imam naviku da pročitam sve čega mogu da se dočepam o nekoj temi koja me zanima, veliki sam knjiški moljac :D
Leđa mi jesu zapostavljena, to znam, zato sam i planirala da nabavim vratilo.
Opterećenja sam planirala da dodajem kad mi sopstvena težina postane previše lagana, mada mi neke vježbe već prelaze 15 ponavljanja pa mislim da bih nešto trebala poduzeti po tom pitanju :D

Ovaj sajt mi je dosta pomogao da se odlučim koje bih uvrstila http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia

Radim tako već neke... Pa, nepune tri sedmice.

I da, spomenula si elu u postu tamo gore, ja sam iz BiH i mi ovdje toga nemamo, nikad ga nisam probala a svi toliko pričate o njemu da lijepo patim za tim :)

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: A sada ja
« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2014, 01:54:46 posle podne »
Doro nam dosla ;)

Bez vage nema dijete, a one nisu uopste skupe tako da to nabavis sto prije.

Sto se treninga tice jel kucna varijanta jer na to mi lice vjezbe ili ides u gym?
Mozda si negdje i napisala ali sam brzo citao  ;D
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: A sada ja
« Odgovor #6 poslato: Mart 12, 2014, 01:56:50 posle podne »
Nisam vidjela pitanje  :)

Treniram kod kuće za sad. Teretane ovdje su uglavnom loše, malen prostor pretrpan spravama, instruktori koji ti uvale neki unaprijed smišljen program, ne porazgovaraju sa tobom o tome šta bi ti želio i kako da dođeš do toga, hrpa ljudi koji pogrešno izvode vježbe i razbacuju bučice svuda okolo... Itd.

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: A sada ja
« Odgovor #7 poslato: Mart 12, 2014, 01:58:42 posle podne »
Pa sto se ele tice nije to toliki problem i kod nas u BiH se moze naci sireva koji su po kvaliteti isti, a po ukusu ne znam jer elu ni ja probo nisam :)

Ja koristim do Zenicke mlijekare, trenutno ga nemam kod sebe kad kupim uslika cu ti. Solidan je ukus kada je frisak.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: A sada ja
« Odgovor #8 poslato: Mart 12, 2014, 01:59:33 posle podne »
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: A sada ja
« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2014, 02:11:44 posle podne »
Ja sam našla onaj Moja Kravica svježi sir, kad dođem kući napisaću brojke sa njega ali mislim da nije loša alternativa.
I onaj Presidentov nešto spominju ali nisam probala.

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: A sada ja
« Odgovor #10 poslato: Mart 12, 2014, 02:12:09 posle podne »
Svi niskomasni sirevi su slicni po ukusu. Jedino Megle svezi sir najvise podseca na pavlaku ili Mileram. Uz neki dodatak, npr kajganu se ne oseca uopste da je taj sir u pitanju.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: A sada ja
« Odgovor #11 poslato: Mart 12, 2014, 02:12:58 posle podne »
Ja sam našla onaj Moja Kravica svježi sir, kad dođem kući napisaću brojke sa njega ali mislim da nije loša alternativa.
I onaj Presidentov nešto spominju ali nisam probala.
Ok je kravica, ja jedem taj sir...

Iz kojeg si grada?

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: A sada ja
« Odgovor #12 poslato: Mart 12, 2014, 04:33:51 posle podne »
Ja sam našla onaj Moja Kravica svježi sir, kad dođem kući napisaću brojke sa njega ali mislim da nije loša alternativa.
I onaj Presidentov nešto spominju ali nisam probala.
Ok je kravica, ja jedem taj sir...

Iz kojeg si grada?

Iz Kozarske Dubice.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: A sada ja
« Odgovor #13 poslato: Mart 12, 2014, 09:36:37 posle podne »
Ok, vjerujem da imas kravicu tamo. :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: A sada ja
« Odgovor #14 poslato: Mart 12, 2014, 09:37:35 posle podne »
Vratilo je curama često jako teško, pa i nećeš mnogo postići onda.

Pazi, što se tiče teretane, takve uslove kakve si navela svi imamo/smo imali nekad. Ljude ne gledaš, trenere ako skontaš da lupaju gluposti ignorišeš, radiš svoje i neće te dirati, niti ti smetati, niti bože daj. Meni se samo ljute kad zauzimam kavez ili kao danas benč (  ;D ) ali plaćaš, sve možeš da koristiš.

Rekla si da hoćeš da budeš izripana, six pack i ostalo - na tvoju žalost: teretana, teretana, teretana.
suck it up, buttercup