April 23, 2024, 03:29:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 30 days fitness challenge  (Pročitano 5154 puta)

Van mreže Nadja123

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
30 days fitness challenge
« poslato: Mart 13, 2014, 05:23:00 posle podne »
Zdravo :) razmisljam da pokusam neki od onih 30day fitness challenge..sta mislite o tome? Npr  ovaj :) da radim ovo u okviru treninga sa ostalim vezbama?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: 30 days fitness challenge
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2014, 05:28:17 posle podne »
Jel hoćeš izazov radi izazova, čisto da dokažeš sebi da možeš ili misliš da ćeš nešto značajno postići u pogledu izgleda? To je jako bitno, i da nam još i daš svoj trenutni plan treninga, pa da vidimo gde se najbolje uklapa. :)
suck it up, buttercup

Van mreže Nadja123

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: 30 days fitness challenge
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2014, 05:47:41 posle podne »
Ja nisam trenirala godinu dana, sad planiram da pocnem opet kao do tad, sa jednim trenerom malo kikboks malo vezbe bez sprava(cucnjevi, trbusnjaci, sa tegovima itd) pa ne znam da li da probam i ovo. Inace, ja dam prirodno mrsava ali bih volela da budem zategnutija i da mi misici budu jaci, bez gubitka mase..narocito sad pred leto :) volela bih da imam tacan plan ishrane i treninga, ali ne znam ko bi to mogao da mi napravi..

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: 30 days fitness challenge
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2014, 06:42:52 posle podne »
Onda je ovo možda radikalnije nešto, i neće te dovesti do tog cilja koji ti hoćeš.

Daj ishranu kako se sada hraniš, možda možemo da iskorigujemo. Daj generalije (visina, težina, godine).

U principu možda će ti i ti treninzi koje za sada radiš pomoći, ali ako ne vidiš uskoro rezultate, prebaci se na teretanu, ako si stvarno zagrejana za takav izgled. Mada nešto osećam da si od cura koje bi da budu zategnutije, ali bez mnogo mišića, jel tako?

I pročitaj ovo, ne mora niko da ti "pravi ishranu", počni da čitaš o tome: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.0.html
suck it up, buttercup

Van mreže Nadja123

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: 30 days fitness challenge
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2014, 08:19:39 posle podne »
18 god, 180 visoka, 63kg teska :) jedno vreme sam imala kandidu pa sam se dosta zdravo hranila, sad sam jedno mesec dana jela sve i evo sad opet pocinjem zdravije :) znam otprilike sve ovo sa sajta i pokusavam da se pridrzavam,  samo bih volela da znam kako i kad da jedem sta da bih ojacala misice, odnosno kad i koliko da jedem hranu bogatu proteinima :) citala sam da bi trebalo ujutru najvise ugljenih hidrata i masti pa tokom dana smanjivati, a proteine narocito posle treninga pa pokusavam tako..je l to dobro? dobro si pogodila, necu mnogo misica, alibih volela trbusnjake, guzu, zategnute noge :))

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: 30 days fitness challenge
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2014, 10:19:19 posle podne »
necu mnogo misica, ali bih volela trbusnjake, guzu, zategnute noge :))

Do you want some fries with that  ;D

Ko sto ti je Milena rekla, prvo ishranu, pa trening da navedes..., ili da budem direktan da koncipiras, pa onda mozes dalje.
Racunaj da ce ti trebati dosta vremena, odricanja i truda da bi dosla i blizu ovog sto si navela ;)
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Nadja123

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: 30 days fitness challenge
« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2014, 10:26:10 posle podne »
 :'( kakav podstrek :D ali spremna sam na sve :D mislim da bi mi bilo mnogo lakse da mi neko kaze tacno koliko ponavljanja, sa kojim tegom, koje vezbe, kog dana, razumes? :) samo ne znam kome da se obratim :))

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: 30 days fitness challenge
« Odgovor #7 poslato: Mart 13, 2014, 10:37:54 posle podne »
Podstrek...., pa recimo da si na pravom mestu i da je sve sto te intereuje(moze ti zatrebati) vec napisano.

Sto se svega ostalog tice, menjanje tvog tela uzrokovano pametnim pristupom u (broj 1) ishrani, a onda i treningu, bice ti jedini pravi podstrek, da istrajes i guras dalje.

Generalno ti nemas problem sa tezinom i bilo bi dobro da se prvo pozabavimo ishranom, tj, da nam ti kazes kako ona izgleda, a da se to posle koriguje i uminca.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Nadja123

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: 30 days fitness challenge
« Odgovor #8 poslato: Mart 13, 2014, 10:55:37 posle podne »
Do sad je bilo 'jedi sve sto ti padne pod ruku da nadoknadis ono sto je kandida oduzela' :D od pre nedelju dana:
dorucak- jedem ovsenu kasu, ili onaj hleb crni skroz bez belog brasna i kvasca i sa njim malo sirka ili margarina, neko povrce, ponekad jaje..ili ako idem ujutru u skolu integralno pecivo i jogurt.
Uzina-badem, lesnik, neko voce..
 Posle jedem vise puta, uglavnom meso, povrce, supu za rucak, to mi je tesko da korigujem jer majka sprema za celu porodicu pa ne mogu bas da ispravljam ishranu svima :) tad ne jedem hleb, jedem krompir ili pirinac. Kad sam u skoli bukvalno nemam sta lepo da pojedem za odmor :( uglavnom belo meso pa jednu lepinju sklonim, pljeskavicu, pohovano belo meso..
I uvece se trudim da jedem neko meso ili tunjevinu ali nemam bas uvek pa pojedem crni hleb s necim..
Uglavnom, jedem bas cesto, ali ne mnogo, sad se trudim da umesto grickalica jedem voce ili orahe, badem itd :)

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: 30 days fitness challenge
« Odgovor #9 poslato: Mart 13, 2014, 11:12:29 posle podne »
Standard :-\

No i nisi ti kriva, mlada si, plus ovi lemuri od nutricionista 'truju' narod na normu! >:(

Elem, vidim da nema svrhe da ti predocavam neki iole redovniji jelovnik, jer bi zahtevalo pare i vreme, sto tebi evidentno nije bas trenutno na raspolaganju.

Pa da skratim:

1. Nema obroka bez proteina
2. Neko voce nije obrok, nego mega zaheb, koji je kod vecine znacajn faktor u problemu sa kilama.
3. Sa pocetka dana ti treba brze razgradiv protein i UH, mast nije preporucljiva u prvom obroku(naravno u tragovima ne smeta)
4. Sto vise tecnosti(vode), za ovo vreme gledaj da nisi ispod 2-3l na dan.
5. Ako imas potrebu za vocem, slatkisima i ostalim 'smecem', to gledaj da spakujes u prvoj polovini dana i naravno da ni posto ne preterujes sa kolicinom.
6. Nema UH barem 3 sata pre spavanja, vlakna mogu u predzadnjem, ali u zadnjem obroku gledaj da imas proteine(riba, mladi sir..) i mast(kikiriki, bademi, orasi..).

Dobar ti je sistem da jedes cesto, ali moras jesti pravilne obroke, bar koliko ti to situacija dozvoljava.
San je takodje bitan i bilo bi super kada bi mogla da sklopis 7-8h u kontinuitetu.

Sto se treninga tice, mogla bi da ides full body(imas detalje na forumu) 3 dana i da recimo ubacis light kardio u danim izmedju, vikend je OFF
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže Nadja123

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 6
Odg: 30 days fitness challenge
« Odgovor #10 poslato: Mart 14, 2014, 03:33:38 posle podne »
Ma ja sve to razumem i znam vec napamet :D ali sta da jedem npr za dorucak? To mi je najveci problem, sto atvarno ne znam sta da jedem, sta god mi kazete jescu, niaam probirljiva :)) Za voce znam, i pojedem npr jednu jabuku posle dorucka da zadovoljim potrebu za slatkim :) procicu na sajtu trening danas, hvala na predlozima :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: 30 days fitness challenge
« Odgovor #11 poslato: Mart 14, 2014, 04:34:18 posle podne »
A Nadja, jel ti je toliko teško da pogledaš ostale teme devojaka koje su skoro pa preslikane kao tvoje? Mislim redovno svi ovde pišu svoje ishrane, pa nije teško naći. Evo primer blacky, koja se učlanila u isto vreme kad i ti i evo šta je sastavila:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,29438.msg372684/topicseen.html#new
suck it up, buttercup