April 23, 2024, 12:11:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kućna teretana - potrebni savjeti  (Pročitano 7768 puta)

Van mreže AgentSteel

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Kućna teretana - potrebni savjeti
« poslato: Mart 18, 2014, 11:32:52 posle podne »
Pozdrav svima na forumu, vidim da ima nekolicina ljudi sa zaista respektabilnim znanjem - pa time mislim da bi mi loše bilo da nemam nešto bolji uvid u sve to ako već treniram.
Mjesto da samo razgledam naokolo teme, tek sam se prijavio na forum pa odlučio sam da napravim post vezan za svoju trenutnu situaciju. Pošto mi je svaki sat tokom dana dragocjen, odlučio sam da počnem opremati svoju privatnu teretanu, nebi li skratio vrijeme odlaska i vraćanja do i od teretane. Konfiguracija za početak jeste sljedeća:

-smith mašina
-lat mašina
-razboj/vratilo
-ravna (flet) klupa
-podesiva klupa
-bučice:
2x10
2x15
2x20
2x25
2x30
-150kg tegova 
-z šipka
-olimpijska šipka
-benč klupa

u potrazi sam još za garažom za čučnjeve (squat rack ili kako već).

svi savjeti i komentari dobrodošli  :)
« Poslednja izmena: Mart 18, 2014, 11:35:33 posle podne AgentSteel »

Van mreže Joca83

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Odg: Kućna teretana - potrebni savjeti
« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2014, 11:08:55 posle podne »
Lepo si opremljen.

Ja inace kad sam pocinjao sa treningom pre dosta godina, prvu godinu sam trenirao u kucnim uslovima ali nisam imao nikakve tegove nista nego sam sam iskombinovao nesto sa ciglama i tome slicno. Gotovo celu godinu sam izuzetno napredovao ali mi je u medjuvremenu ponestalo tereta i morao sam da krenem u teretanu.
Secam se ko sada da sam cucanj,iskorak i izdizanje na prstima za list radio sa rancem punim nekih betonskih ploca.

Kod tebe je situacija drugacija, solidno si opremljen a kazes da ces biti i bolje i tako se vec moze nesto ozbiljnije.
Mada ja nisam skontao kakav ti konkretno trazis savet ovde od iskusnih forumasa?

Van mreže AgentSteel

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kućna teretana - potrebni savjeti
« Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2014, 11:19:26 pre podne »
Treniram već oko 2 godine, a trebalo mi je poprilično vremena da uštedim da sebi ovo priuštim - najbolje je kad je čovjek sam na svome, ako se već može tako.
Pa jednostavno, prvenstveno sam želio da podjelim ovu konfiguraciju nebi li čisto uvidio dali sam trebao na nešto drugo uložiti po pitanju opreme, a onda da mi neko iskusniji potvrdi dali se tu može zaista ozbiljan trening raditi koji može biti jaka alternativa pravoj teretani. Ovako sam izabrao, jer lično mogu reći da gotovo "mrzim" moderne sprave - više vidim kvalitetan trening u živim tegovima nego u raznoraznim spravama. A to jesam li upravu - te imali smisla tako razmišljati  je zapravo moje glavno pitanje.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Kućna teretana - potrebni savjeti
« Odgovor #3 poslato: Mart 21, 2014, 01:27:00 posle podne »
Uzmes cvrstu, slobodnu, ravnu klupu i kavez za cucanj i tako mozes da radis benc.Ne treba ti posebna klupa za benc.
Smit masinu bih izbacio i od viska para od smita i benca bih uzeo jos jednu sipku i jos tegova.

Van mreže AgentSteel

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kućna teretana - potrebni savjeti
« Odgovor #4 poslato: Mart 21, 2014, 02:38:35 posle podne »
Hvala neizmjerno, odličan savjet! :D
Smith mašina mi je mnogo draga, jer mogu da je koristim za mnogo mnogo namjena, a imam znatno mlađeg brata koji je tek počeo trenirati te mu je potrebna dobra tranzicija za benč (ne zna na benču šipku da podigne ravno).
To za kavez i ravnu klupu mi nije palo napamet, a kad je već odlična ideja moći ću to itekako dobro iskombinovati jer sam benč klupu dobio na poklon od prijatelja, savršeno očuvana technogym-ova (gotovo nova) - lako će se moći prodati. ravnu i podesivu klupu već imam, sada da gledam da tražim prodaju/zamjenu benča za kavez.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Kućna teretana - potrebni savjeti
« Odgovor #5 poslato: Mart 21, 2014, 03:02:35 posle podne »
Nadji dobrog bravara i moze da ti napravi kavez za razumne pare. Dimenzije i uputstva imas na internetu.

Van mreže AgentSteel

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kućna teretana - potrebni savjeti
« Odgovor #6 poslato: Mart 21, 2014, 04:10:08 posle podne »
Vidim neki ljudi prave to ovako, od drveta, što bi ja sam mogao napraviti i bolje jer imam stolarski zanat i nekoliko godina iskustva u istom, ali opet ništa ne može zamjeniti čelične ili željezne grede. na ovom od drveta nebi se usudio stati da radim sa ikakvom većom težinom. A drvo ima svojstvo oštećivanja, ovo bez dodatnog metalnog ojačanja i metalnih šina na površinama gdje se šipka spušta meni izgleda poprlično nepouzdano





« Poslednja izmena: Mart 21, 2014, 04:12:36 posle podne AgentSteel »

Van mreže AgentSteel

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kućna teretana - potrebni savjeti
« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2014, 04:20:30 posle podne »
dok npr. ovako nešto bi itekako moglo proći i izgleda pouzdano.


Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Kućna teretana - potrebni savjeti
« Odgovor #8 poslato: Jun 22, 2014, 06:00:18 posle podne »
Evo vidis, i kod mene je ponovo aktivno treniranje kod kuce. Selim se nas elo, dosadio mi grad pa bih da nadjem neko resenje. Da li postoji neka zaista dobra fabricka masina visestruku namenu?
Ili da jurim po oglasima nesto polovno iz teretane? Ili mozda da trazim po oglasima nekoga ko pravi?
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti