April 28, 2024, 08:19:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.105 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Тренинг за почетника  (Pročitano 2814 puta)

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Тренинг за почетника
« poslato: April 26, 2015, 11:06:06 posle podne »
Оваком хтио бих другу да помогнем да смрша, оће да крене са мном у теретану, па не знам баш што би њему одговарало...
Активан је био отприлике колико и један бубуљ од 100 кила што имам ту поред куће.

Висок је можда мало мање од мене, неких 180-182 килажа је охохо, мислим да има преко 115 кила...

Дакле, мислио сам првих пар неђеља да ради неки кружни тренинг мало нижег интезитета да му се активирају ти мишићи мало јер му је највећи физички напор био да једе и можда ако се кад зачепио па на веце шољу ако се напрезао...

Колико је ок да то буде нпр по једна вјежба за мишић ЗА ПРВИ ТРЕНИНГ, а онда након тога по двије.

Ноге - Груди - Леђа - Рамена - Трицепс - Бицепс

Тако да пичи круг, а да буде нпр:

Лег прес - Бенч прес - Повлачење на лат машини - Потисак бучицама - можда нешто на сајлама или са чела потисак - Прегиб бучицама

То да се одради у типа 4 круга као први тренинг....?

Не бих га бачио у ватру са слободним чучњем или веслањем итд јер далеко је он од тога да може да савлада технику тако лако, па се не бих играо са тим....



Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Тренинг за почетника
« Odgovor #1 poslato: April 27, 2015, 06:34:49 posle podne »
Baci ga na rotaciju UH, ali da ne djida i doci ce do rezultata.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Тренинг за почетника
« Odgovor #2 poslato: April 27, 2015, 08:02:03 posle podne »
ja ga ne bih bacao na krugove, nego bih radio sa njim odmah od pocetka : grudi-ledja, noge-ramena, biceps-triceps... znaci mora da bude neki split ... sada ti vidi prema njegovim mogucnostima koliko kilaza, koje vezbe.... ovako da radi tri pita nedeljno lagano i ubaci na kraju treninga lagani neki kardio , to bi bilo sasvim dovoljno za pocetak... pa posle ... dijeta obavezna rotacija uh , posle keto ...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Тренинг за почетника
« Odgovor #3 poslato: April 27, 2015, 08:40:54 posle podne »
Uvek pocetnicima dajem sto vise da rade, na pocetnku, kako bi sto pre savladali vezbe. Pa i 4x full body, prve dve nedelje, jer nema ponete da on jednu vezbu sa kojom se prvi put susrece vidi tek za nedelju dana, a nece zapamtiti ni za sta je, a kamoli ime.

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: Тренинг за почетника
« Odgovor #4 poslato: April 27, 2015, 09:31:22 posle podne »
Uvek pocetnicima dajem sto vise da rade, na pocetnku, kako bi sto pre savladali vezbe. Pa i 4x full body, prve dve nedelje, jer nema ponete da on jednu vezbu sa kojom se prvi put susrece vidi tek za nedelju dana, a nece zapamtiti ni za sta je, a kamoli ime.
Potpuno se slazem sa Bukasom da krene Full Body
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Тренинг за почетника
« Odgovor #5 poslato: April 27, 2015, 10:19:01 posle podne »
Хвала на одговорима...

Мислио сам да би му било мало глупо да ради одма' сплит, ипак је дибидус почетник, онај нааааајвећи почетник...

Данас смо одрадили ноге, леђа, груди... Замор је одма' наступио, огроман је човјек, па не хтједох да га ћерам да наставља, па ћемо прекосјутра опет фул боди неки и то што рече кардио на крај тренинга лаганији.

Није лако човјеку од 120 кила наћи прави тренинг, мислим да није баш лако да одмах крене нападно, мало да активира мишиће прво итд.

Што се хране тиче, лоу карб је тренутно он почео, тако му одговара, па нека га...