Jun 07, 2024, 10:23:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: BrandonSuede
X3MShop banner

Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 142419 puta)

Van mreže fanatik

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #150 poslato: Novembar 29, 2007, 07:24:27 posle podne »
pa i svaki dan peres zube pa ti se nekad neki pokvari...
niko te to nije pitao, nego ti je zatrazio savet ,a za tvoju informaciju zubi su mi cista desetka sa 24 godina

Van mreže Vincent

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
  • "I live for this shit"
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #151 poslato: April 10, 2008, 02:00:10 posle podne »
Znam da se vracam jedno 10000 godina unazad, ali ako neko moze da me uputi gde da nadjem tog Hiroprakticara (str 2), bio bi mu veoma zahvalan, jer mislim da moze da mi pomogne?!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #152 poslato: April 10, 2008, 02:14:43 posle podne »
Zna Remetik,ali njega nesto nema na forumu...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #153 poslato: April 21, 2008, 01:13:14 posle podne »
ja imam povredu ramena jos od letos....svasta sam radio i otishao sam par puta na neku kinesku ili japansku masazu (dosta je bolna) i bolje mi je. Planiram jos nekoliko puta da odem, a kasnije jednom mesechno.
Koristim diklofenacDuo sprej 3x na dan i pijem elasti joint od labrade.
eto toliko kome pomogne. :)

Van mreže TheChe

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #154 poslato: Maj 18, 2008, 05:21:46 posle podne »
nije los ni animal flex... vredi probati

Van mreže olad

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #155 poslato: Maj 25, 2008, 01:28:14 pre podne »

Zamolio bih da mi neko pojasni  sledeci problem sa ramenom...ako ima iskustva ili poznajete ovu stvar.

Pre nekih pola godine primetio sam da mi je kost  na samom vrhu ramena (kapici - neznam kako se zove) malo iskocila, mada me nista nije bolelo.

Pre nekih 3-4 meseca osetio sam bol posle treninga. Prestao sam sa treninzima zbog obaveza, nadajuci da ce u medjuvremenu bol prestati, medjutim on je prisutan pri naprezanjima i danas.

Zanimljivo je da sam kada se bol javio mogao komotno da radim potisak za rame, ali zato su problem bili bench press i razvlacenje na ravnoj klupi.
Bol posle ovih vezbi osecam u predelu kljucne kosti, kao i u misicu (ili nekom tkivu) na spoju kjucne kosti sa zavrsetkom trapeziusa (dakle sam vrh ramena). Takodje me vratne zile malo "zatezu" na strani tog ramena pa moram cesto da instiktivno istezem vrat ka suprotnom ramenu.

Ima li resenja? 

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #156 poslato: Maj 25, 2008, 03:25:43 pre podne »

Zamolio bih da mi neko pojasni  sledeci problem sa ramenom...ako ima iskustva ili poznajete ovu stvar.

Pre nekih pola godine primetio sam da mi je kost  na samom vrhu ramena (kapici - neznam kako se zove) malo iskocila, mada me nista nije bolelo.

Pre nekih 3-4 meseca osetio sam bol posle treninga. Prestao sam sa treninzima zbog obaveza, nadajuci da ce u medjuvremenu bol prestati, medjutim on je prisutan pri naprezanjima i danas.

Zanimljivo je da sam kada se bol javio mogao komotno da radim potisak za rame, ali zato su problem bili bench press i razvlacenje na ravnoj klupi.
Bol posle ovih vezbi osecam u predelu kljucne kosti, kao i u misicu (ili nekom tkivu) na spoju kjucne kosti sa zavrsetkom trapeziusa (dakle sam vrh ramena). Takodje me vratne zile malo "zatezu" na strani tog ramena pa moram cesto da instiktivno istezem vrat ka suprotnom ramenu.

Ima li resenja? 

mozda ti u predelu spoja prikljeshti neki od zivaca.... mnogo verovatno ukoliko ti se bol sheta s mesta na mesto...znachi da nisu same tetive.

ja idem na neku kinesku masazu !!! pomaze

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #157 poslato: Jun 21, 2008, 08:16:23 posle podne »
Video sam temu vezanu za bol u kolenu prilikom chuchnja, nisam hteo da offujem pa sam mislio da ovde postujem.

Da li postoje neke finte vezane za trening grudi npr , kao shto ima i za treninge nogu... naravno s ciljem da trening bude efektivan.

Hvala unapred.

Spartak

  • Gost
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #158 poslato: Jun 21, 2008, 08:18:26 posle podne »
Video sam temu vezanu za bol u kolenu prilikom chuchnja, nisam hteo da offujem pa sam mislio da ovde postujem.

Da li postoje neke finte vezane za trening grudi npr , kao shto ima i za treninge nogu... naravno s ciljem da trening bude efektivan.

Hvala unapred.
gigantske serije...opet :-)

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #159 poslato: Jun 21, 2008, 08:35:49 posle podne »
uradio sam za noge jednu poshto si mi savetovao da probam... i razbio sam se... jes da je bilo 3 vezbe 4 kruga po 10x... osecam se fenomenalno unishteno....

evo bash listam podforum trening sa tegovima i nemogu da nadjem neshto za grudi...
Spartak, da li je bitno da se pri izvodjenju obrati paznja da ne budu osnovne vezbe jedna do druge ili je to nebitno... predpostavljam da bi mi se stabilizatori i sinergisti upalili, zato pitam

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #160 poslato: Jun 22, 2008, 03:47:17 posle podne »
Jednostavno nemoj dizati velike tezine pri kojima imas osecaj da dizes ramenima ili trapezima.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #161 poslato: Jun 22, 2008, 03:53:06 posle podne »
Jel mislite na deo izm rombastih misica i trapeza, posto sam ja taj bol resio jednostavnim kruzenjem ramena, i malo sam vise koncetrisan pri bendzu.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #162 poslato: Jun 22, 2008, 04:19:07 posle podne »
nemogu da objasnim, kod  mene je sluchaj da se bol sheta s mesta na mesto, a verovatno je uzrokovano ukleshtenjem zivca o spoj zgloba ....


Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #163 poslato: Jun 22, 2008, 04:36:44 posle podne »
Jel ispod ove crvene linije na slici.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Povreda ramena
« Odgovor #164 poslato: Jun 22, 2008, 04:48:32 posle podne »
Ne, kod mene je u pitanju prednje rame i tachka gde se spajaju sva 3 ramena u kosti... to ti je na slici iznad crvene linije na desnoj ruci... negde u korenu srednjeg ramena