April 18, 2024, 08:58:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc devojci oko ishrane i treninga  (Pročitano 9243 puta)

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #15 poslato: April 05, 2014, 07:59:53 posle podne »
Meni nije jasno zašto joj je mineralna voda stavljena pod "ne smiješ"? Ja je dosta pijem, pa zato pitam.

Hahaha, ja sam čula da razgrađuje mišiće ;D

Znači problem žena koje se boje tegova možemo da riješimo tako što ćemo im reći da piju mineralnu i neće se "nabildati"  :D

Van mreže maja1984

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #16 poslato: April 06, 2014, 10:51:13 posle podne »
kuckao sam sa tel 15 min i nestao mi internet i sve otislo dodjavla
u kratko
BMR je oko 1500
TDEE sa srednjom fiz aktivnosti 2200
dakle
ne kapiram iz kog razloga ti nutriionista sada ne daje smernice za dalje ?
A mislim da je tom "strunjcaku" veoma dobro jasno sta je uradjeno
dugi vr period sa kalorijskim masakrom u deficitu kroz dugi vr period je reuzlitirao zaustavljenjem stope baz metabolzima
i sta se desava
prepotsaljam da si sama pocela da pojacavas fiz aktivnost i :"stezes kais" sa hranom malo vise?
ali rezulatata i nema bas nesto,zar ne?

Nisam bila kod nutricioniste bar 2 godine jer sam dosla bila do 62kg, a na tae bo idem godinu dana tako da sam, iz zelje da se sto pre zategnem, nastavila da se pridrzavam istog rezima koji mi je doktorka prepisala. Vratila sam se na 66kg i nikako da mrdnem a rezultati nisu onakvi kakve sam ja za godinu dana ocekivala. Zato sam se i obratila ovde za pomoc  :)

Van mreže zvengele

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #17 poslato: April 08, 2014, 08:52:00 posle podne »
Hehe, nije se svelo na 5-6 namirnica nego je to primer jelovnika za neki od dana  :) Ja sam dobila od nutricioniste spisak namirnica koje smem a koje ne, primer kako bi jelovnik trebalo da izgleda i nacin na koji se spremaju namirnice. Sad ja to kombinujem iz dana u dan. Bitna mi je satnica i trudim se da je se pridrzavam. Nisam dobila nikakvu gramazu sto se namirnica tice tako da je to sve odokativno. Nekad za dorucak uzmem 2 supene kasike ovsenih pahuljica sa casom jogurta, nekad 1-2  parceta integralnog hleba sa malo mladog sira odozgo i par koluta pilecih prsa, ili npr. sa ajvarom i mladim sirom, neke tako laganije varijante, nekad integralnu kiflu i jogurt, nekad 2 jaja i salatu itd. Za prvu uzinu uglavnom uzmem voce ili nesto tipa bonzite, nekad uzmem i kiflu i jogurt ako sam za dorucak imala pahuljice sa jogurtom. Za rucak jedem ili grasak ili pasulj ili kuvani kupus ili sta se vec sprema sa liste namirnice toga dana ali sve bez zaprske i trudim se da ne jedem zajedno npr. meso i pirinac. Ako je jelo kuvano uzmem i parce hleba a ako nije onda bez. Druga uzina mi je voce. Vecera mi je ili tunjevina sa salatom ili piletina sa salatom ili jaje sa salatom ili mladi sir sa salatom. Dakle, orijentisem se prema listi namirnica i doktorkinom predlogu jelovnika iz prvog posta. Uspela sam da skinem 30kg ali me ovi krajnji kilogrami ubise. Taj rezim traje od aprila 2009 godine. Na tae bo idem od februara prosle godine i ima rezultata u smislu zatezanja ali nije to bas to. I da, jako slabo pijem vodu. Trudim se da to popravim i postepeno povecavam kolicinu vode koju popijem. Za sada je to oko 1l dnevno.

Pre ovog rezima sam jela 1-2 puta dnevno, pregladnim pa se uvece prejedem, slatkisi, nezdrava hrana. Bila sam cesto na dijetama i uspela da krvnu sliku upropastim toliko da mi je gvozdje palo na 3. Onda sam se opet ugojila i na kraju resila da nutricionisti prepustim stvar. Inace sam uvek bila debeljuca i bez fizickih aktivnosti.

Merenje namirnica je uvek bolja metoda od odokativne ;), jer kad budeš znala gramažu pripremljene hrane znaćeš i njenu kalorisku vrednost, tako ćeš znati koliko si kalorija unela dnevno i koliko to odstupa od tvog BMR-a(Peđa ga je objasnio ranije).

Nema razloga da ne jedeš pirinač i meso zajedno. To ti je dobra opcija pre ili posle fizičke aktivnosti.

Što se tiče vode, 1l je stvarno premalo. Ljudi obično ne piju vodu jer zaborave i jednostavno nemaju predstavu koliko su vode popili dnevno. Predlažem ti da uzmeš plastičnu flašu od 2 litre i da na njoj označiš sate, nešto kao na slici.

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #18 poslato: April 08, 2014, 09:03:06 posle podne »
Jednostavnije je da izmeri koliko njenih casa iz koje pije ima u 1l vode.

Van mreže maja1984

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #19 poslato: April 08, 2014, 10:25:12 posle podne »
Hvala na savetu  :) Znam ja da je to premalo vode ali to je jos i dobro, ranije sam jedva jednu casu vode dnevno pila a nekad ni toliko. Pokusavala sam i da napunim flasicu pa da mi stoji na vidiku ali je uopste nisam registrovala. Sad se bukvalno teram da je po malo pijuckam u toku celog dana.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #20 poslato: April 08, 2014, 10:26:34 posle podne »
Što više budeš pila, to će više da ti se pije.
suck it up, buttercup

Van mreže maja1984

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #21 poslato: April 09, 2014, 08:30:15 pre podne »
Verujem  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #22 poslato: April 09, 2014, 09:15:07 pre podne »
kuckao sam sa tel 15 min i nestao mi internet i sve otislo dodjavla
u kratko
BMR je oko 1500
TDEE sa srednjom fiz aktivnosti 2200
dakle
ne kapiram iz kog razloga ti nutriionista sada ne daje smernice za dalje ?
A mislim da je tom "strunjcaku" veoma dobro jasno sta je uradjeno
dugi vr period sa kalorijskim masakrom u deficitu kroz dugi vr period je reuzlitirao zaustavljenjem stope baz metabolzima
i sta se desava
prepotsaljam da si sama pocela da pojacavas fiz aktivnost i :"stezes kais" sa hranom malo vise?
ali rezulatata i nema bas nesto,zar ne?

Nisam bila kod nutricioniste bar 2 godine jer sam dosla bila do 62kg, a na tae bo idem godinu dana tako da sam, iz zelje da se sto pre zategnem, nastavila da se pridrzavam istog rezima koji mi je doktorka prepisala. Vratila sam se na 66kg i nikako da mrdnem a rezultati nisu onakvi kakve sam ja za godinu dana ocekivala. Zato sam se i obratila ovde za pomoc  :)

nije mi sada malo jasno
dosla si do 62 kg i sa ciljem da se sto pre zategnes-nastavila si da se drzis rezima koji ti je prepisala nutrionista i sada si na 66?

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #23 poslato: April 09, 2014, 09:25:19 pre podne »
Ja popijem 2l vode pre dorucka! :D
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže maja1984

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #24 poslato: April 09, 2014, 09:59:39 pre podne »
kuckao sam sa tel 15 min i nestao mi internet i sve otislo dodjavla
u kratko
BMR je oko 1500
TDEE sa srednjom fiz aktivnosti 2200
dakle
ne kapiram iz kog razloga ti nutriionista sada ne daje smernice za dalje ?
A mislim da je tom "strunjcaku" veoma dobro jasno sta je uradjeno
dugi vr period sa kalorijskim masakrom u deficitu kroz dugi vr period je reuzlitirao zaustavljenjem stope baz metabolzima
i sta se desava
prepotsaljam da si sama pocela da pojacavas fiz aktivnost i :"stezes kais" sa hranom malo vise?
ali rezulatata i nema bas nesto,zar ne?

Nisam bila kod nutricioniste bar 2 godine jer sam dosla bila do 62kg, a na tae bo idem godinu dana tako da sam, iz zelje da se sto pre zategnem, nastavila da se pridrzavam istog rezima koji mi je doktorka prepisala. Vratila sam se na 66kg i nikako da mrdnem a rezultati nisu onakvi kakve sam ja za godinu dana ocekivala. Zato sam se i obratila ovde za pomoc  :)

nije mi sada malo jasno
dosla si do 62 kg i sa ciljem da se sto pre zategnes-nastavila si da se drzis rezima koji ti je prepisala nutrionista i sada si na 66?

Da  :(

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #25 poslato: April 09, 2014, 10:37:15 pre podne »
Pa od gomile voca, musli (sa dosta suvog voca) i "ponekog" slatkisa koji se provuce. Gledaj to ovako npr: Whey protein kao cist pomaze pri mrsavljenju, ali nije osnovna hrana vec dodatak. Whey protein sa dosta secera i UH, vise nije whey protein, vec Gajner za dobijanje na tezini. Isto to su musli, ovsene sa gomilom necega sto netreba da sadrze.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #26 poslato: April 09, 2014, 11:40:56 pre podne »
Citat
Da

upravo o ovome sam celo vreme govorio
dakle
ista "dijeta" a kg umesto dole-idu gore
Dakle,defitivno je doslo do error-a u sistemu i sada je to problem
ufffffff
kako je tesko ipsravljati krive drine
vidi
moj predlog bi defitivno bio (jer je prolbme sada veliki oporaviti BM) da ako zelis da skines jos koji kg ides dirketno na keto dijetu,a onda posle toga sa pametnim pristupom laganom uvodjenju carbsa da kroz neki duzi vr kontiniutet se vratis koliko toliko u pricu

Van mreže maja1984

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Pomoc devojci oko ishrane i treninga
« Odgovor #27 poslato: April 10, 2014, 09:07:44 posle podne »
Primljeno k znanju  :) hvala na pomoci  :)